Ще имам близнаци! Тема с продължение....26!

  • 34 485
  • 758
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 638
Тъкмо заради дискусията допълних материалчето за близнаците и с въпроса са слетите, общите и разделените плаценти  Peace

http://zabliznacite.wordpress.com/bliznacite/

Иначе моите се оказаха със слепени плаценти, но още от самото начало ми бяха казали, че са двуяйчни, а и от мига на раждането беше съвсем ясно, че са съвсем различни.  Grinning Та аз съмнения нямам, може би е по-трудно при близнаци, които си приличат много, по според мен еднояйчните просто си личат, особено за майка им.  Wink

# 691
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
За мен няма никакво значение какви са едно или двуяйчни. Странно ми стана като ми каза израждащия лекар че плацентата им била само една и са били в "един мехур" каквото и да значи това. За обвивките сега чета, но за слепени плаценти бях чела и специално го питах да не е това. Беше категоричен че са били с една плацента. Още от началото на бременността си бяха в различни седмици като това до края си се запази. Родиха се с доста различно тегло (смятам че за близнаци разликата от 800 гр е значителна). Като бебета нямаха много прилики поне в моите очи. Сега гледайки снимки когато са сами на някои се замислям и търся конкретни белези по лицето. А в момента с прибрани коси (с различна дължина са) ако е само дете и аз ги бъркам преди да си отвори устата Blush двете няма начин Миша видимо стърчи с няколко сантиметра над сестра си  Whistling

# 692
  • Мнения: 351
Добро утро момичета хубав и усмихнат ден.Днесе слънчево и хубаво топло време за разходка. Hug

# 693
  • Мнения: 47
  Явно е много индивидуално, аз не смятам че имам висок праг на болка, но секциото и възстановяването ми мина много леко. Определено по време на контракциите ме болеше повече отколкото след секциото. Първите дни най-вероятно зависи и какво е обезболяването, но и двата пъти деня след секциото вече бях раздвижена, понаболяваше при движение и ставане, но не нещо непоносимо и следващите дни ставаше все по-добре. Виж за кихането определено е неприятно  Simple Smile
  mira_mar ти къде роди? Питам защото моя приятелка преди вече две години ражда в МД, бебките се родиха по 2 кг, спаднаха до 1,8 кг, но тя остана с тях в болницата докато не наддадоха и не ги изписаха заедно всичките. Мисля че бяха искали да я изписват по-рано, но тя беше настояли и те се съгласиха. Доколкото разбирам съвсем малко остава обаче да сте пълен комплект вкъщи, пожелавам ти да е съвсем скоро  Simple Smile
В МД родих и аз,но ме изкъшкаха още на третия ден след раждането,доктора даже не ме и погледна,влезе в стаята,каза ми името,че бях на  първото легло....казвам "аз съм" и той - изписваме...питам ама днес ли ?!?,И той - "отделението е препълнено и чакат още родилки,няма къде да ги настаняваме...." Как да кажеш каквото и да било...На мен и не ми се оставаше ,още повече ,че жените си взимат бебенцата на всеки 3 часа,а мен само на рев ме избиваше в тези моменти.....та в този ред на мисли,дори по-добре стана така,но  Whistling Winkми се искаше поне тях да си ги прибера заедно...Здраве да е важното ,че са добре,живот и здраве в четвъртък ще си взема и Сашко и забравяме даже ,че сме били в болницата

# 694
  • Мнения: 7 803
моите адски много си приличаха като бебета и аз по снимки се замислям ако някоя е сама  newsm78 обаче това беше докъм 6тия месец. сега са тооолкова различни, че хората не ми вярват че са близнаци  Mr. Green тони стърчи 7-8 см над сестра си, по-закръглена е, а като характер са в двете крайности. на мен никой лекар не ми каза какви са дефакто, но аз си знаех че са двуяйчни. още от първия преглед си вървяха с 2 дни разлика.
сегашните са също двуяйчни, но това и доки ми го потвърди миналата седмица

# 695
  • Мнения: 693
Искам да питам мамите които са консултанти по кърмене.На два часа и половина а някой път на три часа се цедя,количеството на едно цедене е 80мл.това добре ли е?искам да имам кърма за бебките като си ги прибера.Кърмата която сега изцеждам замразявам в пликчета.

# 696
  • Мнения: 302
tralala81, аз никъде не съм казала, че със сигурност са еди какви си. Само казвам да се попита наблюдаващия лекар, а не да се говори, че със сигурност били не знам си какви, защото може да се определи в ранна бременност ако има разлика във възрастта на ембрионите, както и че не е вярно, че ако се вижда една плацента, със сигурност са еднояйчни. И се извинявам, че ти изглежда като спор, но ми е обидно, да кажеш да се чете преди да се спори, след като ти сама признаваш, че си научила нещо ново. Crossing Arms

# 697
  • София
  • Мнения: 12 269
Искам да питам мамите които са консултанти по кърмене.На два часа и половина а някой път на три часа се цедя,количеството на едно цедене е 80мл.това добре ли е?искам да имам кърма за бебките като си ги прибера.Кърмата която сега изцеждам замразявам в пликчета.
За седми ден от раждането е ок, ако доколкото разбирам имаш към 600 мл поне. 2,5-3 часа е отлично като интервал. Целта ти е плавно да увеличаваш всеки ден количествата като гониш поне литър някъде за денонощие. Предполагам, че всеки път изцеждаш и двете гърди нали? Важно е да нямаш голяма пауза повече от 4-5 часа през ноща. Ако искаш ми пиши на скайп за по-лесно да поговорим по-подробно Aila_24

# 698
  • Мнения: 693
Aila  това ми е 5 ден откакто се цедя,паузи дълги не правя,през ноща си навивам часовника и съм много стриктна Peaceпия много течности,мляко,вода сокчета.Напрежението в гърдите не е вече такова,защото каналите се отпушиха,ако има нещо ще ти пиша.Благодаря ти много smile3525 smile3525 smile3525 И двете гърди изцеждам да.

# 699
  • София
  • Мнения: 12 269
  kamito24  отлично значи, опитай се да си записваш всеки ден по колко изцеждаш и да сумираш за денонощие, така че да се ориентираш дали има увеличение на количествата. Принципно след първият месец на бебе са нужни около 750 мл за денонощие, което сумарно е 1,5 л. Не е нужно още от сега да достигнеш тези количества, но поне 1-1,2 литра е важно, тъй като именно сега се залагат количествата и производството. А от опит мога да споделя, че при изобилно количество кърма преминаването на гърда след изписването се получава в повечето случай лесно  Simple Smile
  А да само за млякото, хубаво е да не прекаляваш с чистото прясно мляко, повече от една чаша прясно мляко не се препоръчва плюс вече производните сирене , кашкавал, кисело мляко и тн и те не в големи количества. Натуралните сокове ако са от магазина също е добре да не са в големи количества.

# 700
  • Мнения: 1 988
така, дотук след цялата полезна информация си направих следния извод. Моите близначета са бихориални и биамниални според ранната ФМ т.е. двуяйчни с отделни плаценти. Съответно си отговорих на въпроса дали ще си приличат много - няма да са еднакви  Simple Smile

# 701
  • Мнения: 59
Здравейте мами. Днес бях на консултация.  Оказа се , че единия близнак е спрял в развитието си и няма пулс. Така, че вече не чакаме близнаци , а само едно бебе Sad Може да прозвучи глупаво,но в началото се бях шокирала , че са близнаци, а сега ми е много търсене и трябва пак да се пренастройвам. Поне това бебе, което е останало си е добре и за седмиците си е достатъчно развито, но вече е само Sad

# 702
  • Мнения: 765
О, Деси, много гадно! Струваше ми се и на мен, че вече си се настроила за близнаци Sad. Но не вярвах, че ще се окаже едно в крайна сметка... Ех, какво да ти кажа, следващия път, явно има шанс при вас за близнаци  Hug.

# 703
  • Мнения: 59
Следващ път няма да има. 3 деца май ни стигат. Въпреки, че съпруга ми много иска повече и така се радваше на близнаците.

# 704
  • Мнения: 1 988
деска, съжалявам мила  Hug дано всичко е наред с останалото бебче. съсредоточи се върху него и не се напрягай с негативни мисли  Hug

Общи условия

Активация на акаунт