ТРЕТИ клас - втори срок - 1

  • 34 904
  • 740
  •   1
Отговори
# 90
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Ох, поизпуснах ви, ама четох  Grinning.
Та да разправя одисеята ни. Събота, както бях обещала сутринта отидохме на ледената пързалка. Там ни сюрпризираха, че в понеделник я закриват и дружно решихме, че ще ходим и неделя. Едвам удържах дребното, много искаше и то да се пързаля, та обещах за неделята. Да, ама неделя не успях да си намеря кънките, къде ли не ги търсих, няма и няма. Викам си, ще си наема и тръгнахме. Екипирахме се всички с кънки, а дребчо за първи път, та беше шоу - бързо се отказа, но с помощта на една кака направихме 2 обиколки с нея. После само ни гледа. Разбрахме, че ще може да стоим колкото си искаме, като за последен ден, но все пак бързахме да отидем на село на гости. Теди се заигра с едни деца на гоненица. Всичко хубаво, но този ден не заглаждаха изобщо леда и беше станал на деруги, отделно, че имаше и доста вода. И както се гонят на леда, така в една "копка" щерката се спъва и пльос. Не можа да стане, добре че един татко и помогна да се надигне и стигне до вратата. Върнахме кънките и скокнахме в едно такси към къщи. Госпожицата не можеше да си сгъва коляното. Отпадна гостито, че беше и нещастна, че няма да види приятелката си и братовчетка си. Дори бельото и беше мокро. Направихме компрес на коляното и след 2 часа вече можеше да си го сгъва. Да, ама все пак отече, макар и малко, та сложихме и друг компрес и понеделник сутрин вече нито оток, нито болка.

Класната им се завръща от другата седмица, но заместничката казала, че не взема пари за лагера, а срока за записване е до петък и сега се чудим какво да правим, тя много нещастна, че ще изпусне срока за записване и няма да може заради това да отиде на лагер.

# 91
  • Мнения: 4 972
Амбър, как така деление с остатък? Да нямаш предвид верижката надолу? newsm78 В трети клас, че и в четвърти досега с остатък не делят.
Tsv, добре, че няма нищо счупено!
Косьо ходи сам на училище от миналата година, но живеем извън София. Пътува около 4 км и има да пресича голяма улица. След това през деня пътува по същия маршрут отново, когато ходи на пиано, танци или таекуон-до.

# 92
  • София
  • Мнения: 15 287
Tsv, милото дете...  Heart Eyes Дано да няма нищо сериозно и да й мине крачето по-скоро.
Иво не ходи сам на училище, а като гледам - няма и да ходи скоро. Ние често пътуваме с трамвай сутрин. Миналата година, от спирката след нашата, се качваше едно момченце от неговото училище, но с 2 години по-голямо. Значи - миналата година е било в 4-ти клас. Само си ходеше на училище и ми беше толкова мило да го гледам как заспива на седалката, горкото.... И на спирката, на която трябва да слезем, по чудо се събуждаше. Иначе все го наблюдавах като дойдеше време за слизане - дали няма да се налага да го будя.  Grinning Сега вече са в различни смени с Иво и не се засичаме в градския транспорт.

# 93
  • Мнения: 872
Привет на всички!

На деление с остатък са по математика и при нас.

По въпроса за самостоятелното ходене - всичко си е до дете. Миналия срок излизахме по тъмно в 7.00, то си беше тъмно, моето го е страх от тъмното, освен това я виждам ,че се страхува и от кучета, а в квартала и кучета има. За пресичането из улиците -да не говорим, май най много за момента това ме спира да я пускам сама да ходи и да се прибира. Рано или късно ,ще трябва да си ходят сами на училище. Засега я пускам да ходи и да се прибира сама от време на време само на английски, но той ни е близо. Обажда се ,че е свършила , и аз и казвам да се прибира, висвам на прозореца и чакам да се появи ,да я шпионирам как ще пресече.

Бързо оздравяване на болните!

# 94
  • Русе
  • Мнения: 7 091
Здравейте!
И Момчил от тази есен ходи сам на училище(което за мен е улеснение, че мога да си дремна още 10 мин. преди да стана да глася малката за градина), но то е на 4-5 мин. от нас. На барабани също ходи сам. Обаче миналата година на тренировките по футбол го придружавах, защото стадиона си е далечко.
Тази битова приказка и аз я загледах снощи в тетрадката по Развитие на речта, нали? Какво ли яйце ще ни се пече и на нас следващата седмица? И на моят ученик му липсва въображение.
По математика днес ще са на четвъртинка.

# 95
  • Мнения: 775
Сами не ходи сам на училище и вкъщи не седи сам дори за 5 мин. Не смее и това е. Направо не знам кога ще се случи при нас. Пък и колко е заплеснат как ще пресича булеварда  Thinking. Не се оглежда и зяпа в друга посока. Засега мъжОт ги вози децата и прибира.
Това делене с остатък и при него го видях, разбрал си го е слава богу, че аз съм с нулеви способности по математика.

# 96
  • Варна
  • Мнения: 29
Здравейте мили дами на третокласници и не само! Изчетох Ви почти цялата тема и ми се стори много интересна, ще се радвам да обменяме  информация за порастващите ни дечица, ако нямате нищо против. . Моята малка щерка е родена на 22.03.2003г . и сме третокласници. Само, че си имаме и ние с проблем, не сяда сама да учи. Ако аз не седна с нея, тя няма да се сети, а с кака й нямах такъв проблем/тя и до  днес се справя сама с учението/. По математика нямаме кои знае какъв проблем, само с текстовите и то от не дочитането им. Проблема ни идва с английския език, няма и няма мерак да учи думичките, та искам да Ви попитам как успявате да им привлечете вниманието за учене по англ.език?
Поздравления за  темата и за първата страничка  има много полезна информация,ои  по английски намерих граматическа тетрадка, коятосе надявам да свърши много добра работа.
Лек и успешен ден на всички

# 97
  • Русе
  • Мнения: 7 091
 Hug Добре дошла!
Моят син е същия. Все трябва да го подканям. Като решава задачи, сяда до мен и пита - "така ли е". По английски език се оправя сам, защото аз тепърва с него уча езика. Добре, че запомня лесно(на майка си се метнал Mr. Green)

# 98
  • Мнения: 7 201
Моята малка щерка е родена на 22.03.2003г . и сме третокласници. Само, че си имаме и ние с проблем, не сяда сама да учи. Ако аз не седна с нея, тя няма да се сети ..
Здравей и добре дошла, galietka!
И моят син е роден през март, само че на 13-ти. Simple Smile
И за учението е същият като щерка ти - без мен не подхваща нищо.Не че толкова има нужда от помощ(освен понякога по математика), отколкото да съм там, в полезрението му. Mr. Green
Имам нужда от съвет за подарък на наборка .. компетентна съм по мъжките подаръци, но сега е за момиче.Малко идеи ще дадете ли?

# 99
  • София
  • Мнения: 15 287
galietka, добре дошла! Simple Smile
Моят син учи английски от първи клас. С мнооого говорене му набих в главата, че английския трябва да го знае като българския и точка. Ходили сме насам-натам в други държави, вижда, че говорим с хората там на английски и като че ли това беше решаващо при него. Видя на практика, че с английски можеш да се оправиш навсякъде. Засега най-много съм свирила по тази струна: "Като не знаеш езици-ще си стоиш вкъщи и няма да видиш свят".
За добро или за лошо, стимул са му и игрите на PSP и компютъра - там се случва да има разни команди на английски и иска да може да си ги разчита сам.
За щастие, лесно усвоява езика. Но то си е до дете-на едни деца едно им се отдава, на други - друго. Моят син няма изявени таланти - дано да се окаже, че ученето на езици е силната му страна. Simple Smile

# 100
  • Мнения: 705
Привет мами! galietka, добре дошла   bouquet, ами и аз имам същия проблем с моето, даже понякога ми писва и и подвиквам, сега от няколко дена си пиши сама домашните, а аз ги проверявам, явно ще отмине и този период  Simple Smile

От тази учебна година Марина сама си ходи на у-ще и прибира, само я изпращам сутрин на спирката, защото не иска да чака сама (то от нейното у-ще няма никой по това време, все ходят с предния рейс) и се справя добре.

Относно подарък за момиче, има едни парфюмни комплекти малиция-бонбон.

# 101
  • софия
  • Мнения: 2 543
   Вчера по четене пяли" Тих, бял дунав". Дъщеря ми от 3-4  годишна знае "Хубава си моя горо", "Тих, бял дунав", "Хубава , си татковино"," Питат ли ме, де зората" , защото абсолютно умишлено ѝ ги набивах в главата. От сън да я вдигнеш ще ти ги изпее до последния куплет.
  Днес я вдигнала госпожата да рецитира " Тих, бял дунав", но нашата го запяла. Госпожата казала, че имат час по четене и я прекъснала. Естествено , че детето се стреснало и объркало текста. Писала ѝ е 5. Мен ми е все тая за оценката, но защо не поощрява знанието.
За утре трябва да знае " Питат ли ме, де зората". Е , къде в общата култура на човек влиза рецитация точно на тези  четири песни.
    Сега реве. Защото не може да рецитира нещо , което знае на песен.

# 102
  • Мнения: 4 972
На деление с остатък са по математика и при нас.
Добре, кое наричате деление с остатък?  newsm78
За мен това е то - http://sbornik.biz/5class/Urok_22.php - и се учи в 5-ти клас.

Нашата учителка пък дава грешни тестове - задача с три варианта отговор, но явно печатна грешка - нито един от тях не се получава. Обяснила на едната група за проблема, но на другата не казала. Моят син не получил нито един от отговорите, то няма как иначе, но все пак бил достатъчно изобретателен и се постарал да намери начин. Та заградил един от грешните.
Учителката много доволно обяснила, че ако децата били умни, щели да кажат на госпожата, че не се получава отговорът. Ама си мисля, смееш ли да се обадиш... Съответно няма шестици.
Много ми кипна, особено като видях, че му е пляснала и двойка по БЕЛ. Нямал домашно. Факт. Но той не е от децата, които често са без домашни. Освен това беше болен цяла седмица и изписахме купища домашни и другите неща, дето бяха писали в клас. Е, пропуснали сме едно. Заслужаваме си явно двойката!

# 103
  • Мнения: 9 990
Ох, как мразя, писах, писах, пък ми изтекла сесията и замина....
та наново-имат деление с остатък, сега гледах, някъде след 70 урок е.Ние сме назад, установихме, че 1 срок са имали повече Чо за сметка на МА.Затова историята я взеха със замах за два месеца, преполовиха географията и са на последните уроци по ЧО , сега ще наваксват математиката.

Амбър, как процедирате с домашните при състезания?Наборката днес ще помоли да и кажат кои ще са уроците за петък, за да ги разработи в четвъртък след училище, че петък , събота и неделя имат старт и ще е до късна на басейна.Уроците самите-лесно,Тя умее.И план ще си направи и всичко,само дето домашните няма да знае, а след състезателен ден, вечер да сяда да пише не знам.Тя ще си усети де, как ще и е най-добре, просто се чудех. Thinking

# 104
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Сега реве. Защото не може да рецитира нещо , което знае на песен.

боже, защо се тормози за това...
И аз не мога да изрецитирам "Тих Бял Дунав". Мога да го пея  Laughing

galietka добре дошла   bouquet
Горгонке, моят поне тази уч. година няма да ходи и да се връща сам... За догодина може би.
А тази игра (единият от 7:30, а другият от 8.20ч) я играх 2 години. Успява се.

Общи условия

Активация на акаунт