Първи ден на ясла

  • 8 295
  • 80
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
за 400лв що играчки могат да се купат в склад на едро. Хората магазини за играчки обзавеждфат за толкова...

# 46
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: DEianaZ
за 400лв що играчки могат да се купат в склад на едро. Хората магазини за играчки обзавеждат за толкова...


е да де:) и аз си мисля, че от там пазаруват..или поне се надявам, ако успеем да се организираме...да се пазарува от там

# 47
  • Варна
  • Мнения: 332
Цитат на: TopCat
Защо например всяко дете не донесе играчка - нова, опакована, закупена от мама и тати? Така 20-30 деца като донесат 30 играчки... Един камионче, друг кукла...


В нашата ясла е такава практиката, родителите на всяко ново дете купуват играчка за яслата, като госпожите на групата казват от каква играчка имат нужда и горе-долу на каква цена да бъде.

# 48
  • Мнения: 811
[quote="Reza
дори не мисля, че трябва да са задължително нови и опаковъни...стига да са здрави...
какво пречи родителите да се поосвободят от купищата вкъщи??Simple Smile

аз нали наложих забрана за подаряване на играчки...та в нас не е много страшно положението...но има разни плюшени гадове...дето може да тръгнат на градина:)

само се притеснявам Елина да не си ги познае и да реве, че другите и ги взимат....въпреки, че на някои от тях не им е обръщала внимание от месеци....[/quote]

А защо не предложиш на Елина сама да избере няколко играчки за градината?

# 49
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Simple Smile защото като се заговори за градината отговора най-накрая е "не"

пример:

"хубаво ли беше днес?" - "да"
"добри ли са учителките?" - "да"
"игра ли си с децата?" - "да"
"искаш ли да отидеш утре пак" - "НЕЕЕ"

и помни, гадината...Simple Smile сутрин като се събуди първите думи са "не на г'упата..не на децката гадина".......

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Явно във всяка ясла-градина практиката е различна, но резултата е почти един и същ. Общината няма пари и за тази цел родителите трябва да спонсорират-финансират /или както искате там го наречете/. Нямам против, все пак детето ми прекарва по-голяма част от времето си там. Миналата година и аз бях с такива чуденки, но тази вече всичко ми се изясни...Госпожите избягват варианта всеки родител да носи по една или две играчки, защото обикновенно те са дребни и няма кой да ги събира от пода после. Предпочитат да се съберат пари и да се купи нещо голямо като кухня,пералня, работилница и т.н, незнам дали сте им виждали цените, но едно такова нещо е от порядъка на 150лв.
Ние минахме през родителската среща вече и даже сме се отчели, защото си имало срок за плащане на тези пари или поне половината сума, за да се закупят книжките по български език и математика, които струват 7лв. /да уточня дъщеря ми е 1-ва група/. Останалите 27лв. са за играчки + 5лв. за вода за цялата година. Тези играчки ще останат и за догодина, но ще са амортизирани и пак трябва да се събират пари, малко звучи като омагьосан кръг. А за коледно-новогодишните празници при нас са го измислили много хитро- събират по 5лв на дете и ги водят всички дружно в Патиланци, няма подаръци и екстри за градината. Струва ми се разумно, защото има родители които много се изхвърлят и от цялата работа децата страдат, защото се чувстват пренебрегнати.
Забравих да кажа, че всяка седмица имаме театър по 2лв.+ екскурзии докато времето позволява по 9лв. всяка, ако не искаш да пращаш детето или ако нямаш финансова възможност си го държиш у вас.
Иначе градината е хубавка Wink

# 51
  • Мнения: 811
Към Reza

Брей, да му се не види.

И аз това чувам всяка сутрин вече 3-та година.

И всяка вечер се сърди, че я взимаме.  Shocked

Може би е въпрос на принципи?

# 52
  • Мнения: 811
Не искам да коментирам дали да се дават или не пари за играчки, консумативи и пр.
На мен едно не ми е ясно. Дори и да давам пари за играчки, за мен е значително по-евтино когато ходи на градина.
Само при мен ли е така?

# 53
При нас събират по 20.00 лева на година, отделно обаче за всеки месец се иска по два сапуна, две рула тоалетна хартия и два пакета салфетки. По двадесет деца в група, малко не ми е ясно какво ги правят тези консумативи.
Много се дразня на такива неща и все ми избиват балансите, добре че е мъжа ми да ме успокоява. Иначе за лекарствата и при нас приемат болни, в началото се опитах да протестирам, обяснението беше, че били леки настинки, а и така си изграждали имунитет Shocked

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: dari
Не искам да коментирам дали да се дават или не пари за играчки, консумативи и пр.
На мен едно не ми е ясно. Дори и да давам пари за играчки, за мен е значително по-евтино когато ходи на градина.
Само при мен ли е така?

И при мен е по-евтино, когато е на градина не че съм смятала всичко, но ако си е в къщи имаме  3 броя излизане със съпровождащите ги зрънчовци, чипсове, солети,близалки сокчета  и прочие, всяко от което ми струва по 4-5лв..А за разнообразната храна 1-во,2-ро и 3-то няма да коментирам.

# 55
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: dari
Към Reza

Брей, да му се не види.

И аз това чувам всяка сутрин вече 3-та година.

И всяка вечер се сърди, че я взимаме.  Shocked

Може би е въпрос на принципи?


недей ме плаши пък ти......Simple Smile
аз се надявам да отмине по-бързо това....Simple Smile
...а на мен определено ми е по-евтино, защото иначе плащам на бавачка....
след месец Диана тръгва на бавачка....и ако трябваше и двете да са там..щяхме да фалираме...Simple Smile

# 56
  • Мнения: 7 821
Ами Вики още не съм го пуснала на градина, но май нашата е върха на сладоледа.
Нали сега са в първа група и нямали въобще играчки, започвали от нулата (питам се къде са играчките на групите които отиват на училище  Imp ), та на въпроса събират по 50.00 лв. или иначе казано събира се скромната сума от 50*30 деца = 1500 лв.  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Shocked . Хубавото е, че заедно с учителките на пазар ще ходи нашата мама "партиен секретар" и заедно ще пазаруват. Така, че явно това е практиката. Не съм ядосана, а съм бЕсна и понеже няма да го пускам преди Нова година, мисля да се направя на ударена и да видим дали и кога ще ги дам. Лошото е, че някой родители така се изказват, че ти става неудобно да протестираш. Не че съм за 50 лв., но защо да ги давам?

А една позната ми каза  Grinning , че дори да ходи някой с учителките на пазар, пак няма спасение, защото средствата отивали основно за фулмастри, цветни блокчета и др. канцеларски материали, които после учителките пускали в продажба в близката книжарница  Imp  , а за децата каквото остане.

# 57
  • София
  • Мнения: 13 211
К'ви родителски срещи, бре хора... ние още не сме имали такава  Shocked  Shocked  Shocked

# 58
  • Варна
  • Мнения: 6 880
Цитат на: Vache
К'ви родителски срещи, бре хора... ние още не сме имали такава  Shocked  Shocked  Shocked


в яслата няма ... поне при нас....всичко се обсъждаше и решаваше в движение...

# 59
  • София
  • Мнения: 13 211
Цитат на: Flash*
Цитат на: Vache
К'ви родителски срещи, бре хора... ние още не сме имали такава  Shocked  Shocked  Shocked


в яслата няма ... поне при нас....всичко се обсъждаше и решаваше в движение...



Ох, аз пък си виках да ни спретнат една родителска, че да почувстваме, че имаме ученичка вкъщи Laughing  Laughing  Laughing . Ето вчера моята приятелка отиде на родителска на дъщеря си и аз й завидях  Wink

Общи условия

Активация на акаунт