На море в Турция - тема 22

  • 80 327
  • 746
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 195
Да не ви изпусна  Wink 

# 31
  • София
  • Мнения: 3 611
За края на юни резервирахме в Дидим бийч. Дано не останем разочаровани. Grinning
Ние сме там от 14.06 и ще пиша Peace
ок  Peace Да се надяваме само хубави неща! С кой ТО ще пътувате? Ние ще сме с Емералд. Simple Smile Миналата година бяхме пак с тях.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 10 626
Здравейте и от мен,аз ще чакам ласт-минета и ще чета и ще ви се радвам Mr. Green

От две години оферти в последния момент почти няма или са за смотани хотели.Изчакай още няколксо месеца и се ориентирай към резервация.Всички са се насочили към Турция и цените непрекъснато скачат.

Права си,Теди,но има много "ако",имам финансова възможност,но дата не мога да уточня,а и колебания за страната,но така или иначе,до два-три месеца ще се знае,а май месец в Истанбул Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 1 058
Запис, за една чудесна почивка.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 176
Запис, да не ви изпусна   bouquet
Почивката е вече резервирана, но и аз съм в процес на търсене за междинно спане на Чанаккале или Ечеабат

# 35
  • Мнения: 141
Добро утро  Hug

За тези, които все още не са избрали къде да почиват, ето една идея:
http://www.holidayfair-sofia.com/
Международна туристическа борса от 14.02 - 16.02.2013г. 

# 36
  • Мнения: 136
Нашата дилема сега е кой хотел в Кушадасъ, да изберем: Сюрмели или Адакуле?
Помагайте в избора,моля!
Били сме в Адакуле два пъти, а пътьом сме оставяли и двата пъти почиващи в Сюрмели. Предимството на Адакуле, е че е по-близо до центъра на Кушадасъ (ние ходехме до там пеша, което за Сюрмели няма как да стане, защото е на около 7-8 километра от центъра). Предимството на Сюрмели пък е по-хубавия плаж (в Адакуле е платформа). Иначе ако трябва да ви препоръчам да избирате измежду двата - с две ръце съм за ... Дидим Бийч Резорт - хотелът се предлага горе-долу на същата цена (даже май е по-евтин), но там определено ни хареса повече от Адакуле. Е, вярно, пътят ви се удължава с час и половина, но си заслужава за цената (единственият недостатък, който мога да изтъкна на Дидим Бийч е по-малкия основен басейн спрямо този в Адакуле).

# 37
  • Мнения: 1 835
За края на юни резервирахме в Дидим бийч. Дано не останем разочаровани. Grinning
Ние сме там от 14.06 и ще пиша Peace
ок  Peace Да се надяваме само хубави неща! С кой ТО ще пътувате? Ние ще сме с Емералд. Simple Smile Миналата година бяхме пак с тях.
И не ще сме с Емералд,но с тръгване от В.Търново Simple SmileЧувам хубави неща за тях и като цяло съм с положителна нагласа.

# 38
  • Мнения: 11 139
Извинявай, Биби, знам, че си с 3, някъде другаде ми е бил акълът, като съм писала...  Embarassed

За всички, които ще пътуват през Дарданелите - от моя опит е по-удобно и по-бързо е да се вземе фериботът Гелиболу-Лапсеки и после да се пътува на юг през Азия към Чанаккале (при това положение естествено не може да се спи в Еджеабат Grinning) - пътят е много по-хубав, широк, спокоен.

На полуострова е по-живописно, но пътят е стар, тесен и особено по тъмно може да бъде много неприятно изживяване. Правихме и двата варианта на едно и също пътуване (на отиване и връщане) и се спестяват около 40 минути така.

# 39
  • София
  • Мнения: 6 571
Извинявай, Биби, знам, че си с 3, някъде другаде ми е бил акълът, като съм писала...  Embarassed

За всички, които ще пътуват през Дарданелите - от моя опит е по-удобно и по-бързо е да се вземе фериботът Гелиболу-Лапсеки и после да се пътува на юг през Азия към Чанаккале (при това положение естествено не може да се спи в Еджеабат Grinning) - пътят е много по-хубав, широк, спокоен.
Ма, моля те няма за какво да се извиняваш  Mr. Green
И на мен ми го предлагат този варинат за пътуване, още повече човек, който е изръшкал служебно с извън габаритни товари цяла България, Гърция и Турция, а и ще пътуваме заедно, та ще взема да го обмисля.  Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 5 756
Нашата дилема сега е кой хотел в Кушадасъ, да изберем: Сюрмели или Адакуле?
Помагайте в избора,моля!
Били сме в Адакуле два пъти, а пътьом сме оставяли и двата пъти почиващи в Сюрмели. Предимството на Адакуле, е че е по-близо до центъра на Кушадасъ (ние ходехме до там пеша, което за Сюрмели няма как да стане, защото е на около 7-8 километра от центъра). Предимството на Сюрмели пък е по-хубавия плаж (в Адакуле е платформа). Иначе ако трябва да ви препоръчам да избирате измежду двата - с две ръце съм за ... Дидим Бийч Резорт - хотелът се предлага горе-долу на същата цена (даже май е по-евтин), но там определено ни хареса повече от Адакуле. Е, вярно, пътят ви се удължава с час и половина, но си заслужава за цената (единственият недостатък, който мога да изтъкна на Дидим Бийч е по-малкия основен басейн спрямо този в Адакуле).
Благодаря за препоръката,но няма да се възползвам от нея. Grinning Час и половина, два са доста време още в тези скапани автобуси,за това предпочитаме в Кушадасъ.
За сега везните се накланят в полза на Адакуле,но имаме време до края на месеца да решим къде да почиваме.

# 41
  • Мнения: 242
Bibi и Параход, за последно пътувахме с кола по посока Кушадасъ през 2011 г. Тогава бяха започнали голям ремонт на пътя от Гелиболу към Ечеабат. Предполагам, че вече е готов пътя и не е толкова тесен и със завои. Ако някой е пътувал през 2012 в таази посока може да каже дали ремонтът е приключил.

# 42
  • Мнения: 11 139
Моето пътуване беше май 2012.

# 43
  • Мнения: 212
За края на юни резервирахме в Дидим бийч. Дано не останем разочаровани. Grinning
И ние сме там началото на септември, нямам търпение вече Rolling Eyes Пиши когато се върнеш - плюсове;минуси, изобщо за всичко което се сетиш поне да сме наясно какво да очакваме  bouquet

# 44
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 753
Здравейте и от мен,аз ще чакам ласт-минета и ще чета и ще ви се радвам Mr. Green

От две години оферти в последния момент почти няма или са за смотани хотели.Изчакай още няколксо месеца и се ориентирай към резервация.Всички са се насочили към Турция и цените непрекъснато скачат.

Е, как да няма...Не знам какво значи смотани хотели. Но има и за доста добри - Адам и Ева, Роялите например, иначе за среден клас хотели има Камелия, Кристалите и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт