Как да се справим с отпуснатия корем

  • 3 142
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Темата ми е много на сърце защото излишните килограми ми се трупат главно там, за това предлагам  всеки с подобен на моя проблем да се присъедини, за да се борим заедно с него.
Това е линк към статия по въпроса. Ако някой има още информация и опит, нека сподели, и може ви така ще открием правилния начин  Simple Smile

http://sportuvai.bg/%D0%9E%D1%82%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B1%D0%B2%D … l.a_i.257526.html

Аз ходя на фитнес 2-3 пъти седмично, и съм на нисковъглехидратна диета вече месец и няколко дни, до тук резултата ми е със 6 килограма надолу, но имам още доста. Въпреки това не съм доволна, а корема ми много ме травмира. Мисля да изпробвам да правя точно пресите от линка, имам и вело-тренажор в къщи, да го отметна и кардиото.
Другото което мога да кажа е, че от няколко дни използвам
http://bg.oriflame.com/products/product-detail.jhtml?prodCode=18426
Предварително се извинявам ако се окаже, че вече има подобна тема във форума. Търсих, но не намерих.

Надявам се тук да открия съмишленици, и скоро да видим как сантиметрите се топят, а силуетите ни стават съблазнителни  Hug

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 858
И аз съм с отпуснат корем,и аз ходя на фитнес,но талията ми е бомба.Проблемът ми е в бедрата.Мисля ,че няма да е лошо ако повъртиш обръч покрай фитнеса.Не знам как са ти тренировките,но моите са: 20 мин.кростренажор,20 мин.упражнения/гирички,коремни преси -3-4 вида,малко упражнения от каланетика/ и накрая 20 мин  на пътеката на 8.2 ходене Гледам да си натоварвам мускулите на стомаха.Сега даже взех да ги редувам 1 ден фитнес,1 ден каланетика,1 ден зумба.От време на време на гладиатора си седя 10-15 мин и на вибромасажор.Няма да е зле ако си купиш и въртящ диск,аз имам и се връткам до припадък.За мазането се мажа със червената туба на Евелин/със загряващ ефект,така ме запалва Blush/А и между другото имам и неупренов колан и се омотавам с него на фитнес и го свалям в края на тренировката- ВОДАААААА.Много съм доволна от него Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 2 505
И на мен коремчето ми е проблем:(
Бедрата с фитнес и добри упражнения се стягат, но за корема дори и неупреновия колан не ми помага. Не знам защо, ама ЕДВАМ се изпотявам. Като ги гледам другите във фитнеса - мокри, а аз - едно - две петънца вода тук - там.

Стегнат ми е иначе корема, правя много коремни преси, но пуста му мръвка... Чудя се даже дали да не си купя стягащ клин и да си ходя с него.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Стягащият клин е пак вариант,моя така ме стягаше под гърдите ,че хапнеш ли малко повечко така го усещаш.Но аз моя го загубих на някъде и не нося вече

# 4
  • Мнения: 3
Аз за първи път чувам за стягащи клинове, ще дадете ли малко инфо по въпроса моля  Praynig

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Аз за първи път чувам за стягащи клинове, ще дадете ли малко инфо по въпроса моля  Praynig
https://www.google.bg/search?q=%D1%81%D1%82%D1%8F%D0%B3%D0%B0%D1 … -4690%3B800%3B531 Моят беше такъв Peace

# 6
  • Мнения: 3
Това не е ли просто оформящо бельо, за да се изглежда добре с дрехи, един вид, ако мога така да го нарека, "мамене"  newsm78 Защото в описанието това пише, че с клина ти се прибират гънките, но махнеш ли го, ти си си все същия отпусняк. На мен ми се иска истинско решение на проблема, а не просто прикриването му  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 2 505
Доколкото знам тези клинове се употребяват повече от родили жени, малко след самото раждане.
То е ясно, че няма само клина да прибере отпуснатия корем, но съчетано с подходяща стойка, хранене и много физическа активност, нещата би трябвало да си дойдат на мястото.

В моя случай, например, имам плочки, но месцето е отпуснато. Плюсът на клина, предполагам, е че и те изпотява.

# 8
  • Мнения: 3
Този  клин в линка надали изпотява, пише че е проветрива материя. Изпотяващите са неопреновите клинове и колани, аз ги замествам с прозрачно фолио под обикновен клин.
Иначе клин да ми стяга на стомаха за да ям по-малко, нямам нужда, аз повече от 3 месеца ям много малко, вече имам 11 свалени килограма, не ми е проблема в яденето, а в кожата която трябва да се прибере след като изчезнат килограмите. На мен BODY PEARFЕCT за корем на Oriflame много ми помага, вече съм на втора опаковка, а от 11те свалени килограма поне 5 ми бяха на корема само, благодарение на този крем всичко се прибра, не ми се сбъдна страха че ще висне като престилка  moresmile Но исках да видя и други мнения, защото винаги съм искала плосък корем, а никога не съм била по-близо до постигането му  Praynig

# 9
  • Мнения: 0
Темата ми е много на сърце защото излишните килограми ми се трупат главно там, за това предлагам  всеки с подобен на моя проблем да се присъедини, за да се борим заедно с него.
Това е линк към статия по въпроса. Ако някой има още информация и опит, нека сподели, и може ви така ще открием правилния начин  Simple Smile

http://sportuvai.bg/%D0%9E%D1%82%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B1%D0%B2%D … l.a_i.257526.html


Здравей мила  Hug

Не съм много наясно с упражненията, но лично аз искам да го смаля този корем, че лятото идва и трябва да сме с хубава фигура. Проблемът е че последният път когато се навих да правя упражнения попрекалих, и после 1 седмица имах мускулна треска.. Ако някой с повечко опит, може да ми разясни по колко коремни преси се правят, почивки въобще правят ли се, и по колко време ще съм бъда много благодарна   Praynig

# 10
  • София
  • Мнения: 2 505
Всичко зависи от това как се чувстваш.
Правиш по толкова, колкото за теб е ок. Това, че си имала мускулна треска, е супер! Значи работи Simple Smile
Повторенията и почивките зависят от това колко е трениран мускула и колко бързо се изморяваш.
Аз лично, когато не съм във фитнеса, а си правя упражнения вкъщи, коремните ги правя така:
Легнала на дивана пред телевизора правя от тези, при които си легнала изцяло и си вдигаш само краката. Правя около 20 пъти така, бавно. После се обръщам по корем и се изпъвам. Така около 2 мин, обръщам се пак и още 20. И така докато не се уморя или не ми писне, обикновено ги докарвам по около 120-40 на вечер. Ако ходя на фитнес програмата е друга и упражненията ги правя през ден, иначе вкъщи - когато се сетя и не ме мързи.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Не се притеснявай,нормално е да имаш мускулна треска на корема!Аз като започнах с фитнеса 2-3 седмици имах докато свикна с натоварването!Ходих в билкова аптека и ми дадоха една тинктура за мускулната треска!За коремните преси какво да ти кажа моята инструкторка много ме тормозеше :mrgreen:4-5 вида коремни преси по 20 бр. тъкмо направя 16 или 17 та се изморя и казвам не мога тя ми вика да си почина малко ,че ми остават само 3-4.Така,че си почивай,но и не прекалявай!И гледай да не придърпваш с ръце главата като се изправяш,че аз така се схванах 1 път ooooh!

# 12
  • Мнения: 6
Аз знам /а и съм пробвала/,че кардио на гладно,интервално /бягане,колело,друг кардио-уред /,помага много за корема.Правя и коремни преси,но сравнително рядко /1-2 пъти седмично/,повече правя упражнението "дъска" . Пробвай  и вакуумки.

# 13
  • Мнения: 5 647
Най-добре се сваля корем с тичане. Изпитано. Ако не обичаш да тичаш, си намери някакви кардио упражнения (степ аеробика или нещо подобно). При такива тренировки се комбинират освен подскоците и упражнения за стягане на цялото тяло.

Общи условия

Активация на акаунт