Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 130

  • 96 026
  • 750
  •   1
Отговори
# 270
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Ей, никой не ме бръсне мен за слива и това си е, Мина пак намаза потупване по рамото пред строя, мен даже не ме и споменаха!!!!  Mr. Green
Ама и аз като Савенко да си кажа, че заслугата ми е реална, последните страници има проблем с комуникацията и благодарностите очевидно, заразно е!  Mr. Green
Ех, benomiti, като заслужа да ме споменеш някой ден ще ти разкажа и как да си правиш кофите така, че да приличат на истински такива, лесно, бързо и без особени усилия.  Laughing

За белия фондан исках да кажа всъщност преди да се разсея.
Шемет, мартенички ли правиш душицо, днес и аз мятах, хвърлях и в крайна сметка махнах силиконовото килимче и разточвах без него. То колкото и да се бършеш в кухненска ролка в крайна сметка остават по него много малки власинки и не могат да се махнат, иначе и аз държа едно топче фондан което си го мачкам преди да хвана бялото, много е неприятно на купешките фондани забелязвам че най им личи, с домашен такива ядове не съм имала, но пико и ксеркс са магнит за власинки.

# 271
  • Мнения: 3 861
ВалериЙО, череп без прическа такъв, разбира се, че това е по мотиви от твоите кофи. Не съм те споменала защото не е копи пейст, както е с тортата на Мина, освен ако не съм пропуснала нещо в мелето от торти.  smile3534 smile3534 smile3534

А на мен ще разкажеш ли? Мога да ти се натреса на кафе Simple Smile .

# 272
  • Мнения: 1 965
Леле! 19 стр. Сега ще пиша до довечера, вероятно.
ilariana - Харесва ми тортата. Нестандартно решение, но много свежичко. Шарените украски, много добре се връзват с кафеникавия фон.
Луксче - и двете ти бебешки торти са страхотни. Надупената торта е станала хубава, но се моля с две ръце да не ми се падне такава торта. Не бих заклала подобно нещо. Нито бебе, нито бременен корем. Ефектни са тия торти, но са ми кофти за рязане. То, за всички 3Д торти важи, но към бебешките съм особенно категорична.
ilariana - Хубаво дебело сърце. Харесва ми такова пухкаво и издуто. Кръпките нещо ми бъркат в очите, обаче. Много сърца, много нещо..
Бадемче - Свежарска е тортата, колкото и да е изтъркана темата. Харесват ми детайлити, а най-мног ми харесват кексчетата.
Профил Лично Съобщение (Offline)
Estell - Интересно е сърцето, но защо в чинияяяяяяя? Защооооооо?  Close
Tony_st - тортата е хубава. За фондана не мога да ти помогна, а и вече е късно. Целулита  по тортата е видим,  Имаш някакъв проблем  с измизването. Или не заглаждаш добре, или не изчакваш достатъчно да стегне масления крем. Когато тортите са меки, пресиропирани или кремести, добре е да се обвиват с лента пандишпан или друга платка. Така ще изгладиш и ще си направиш и ръб.
Шеметюгин - сърцето си е екстра, като изключим че горе, изрязаната чест бих я направила по-дълбока. Така малко прилича на капка, а не на сърце. Ама, го обясних...  Rolling Eyes
mimi0585 - Много сладка торта. Не ми харесва, че не си центрирала етажите.
Marieta - много шарена тази торта. Чантите са като нахвърляни и се сливат. Трябваше да постелеш нещо под тях, за да разграничиш цветовете и да изпъкне украсата.
vilana - страхотна торта. Нямам забележки.  Рошавите китки са страхотни.
mari_eta - Е, тая торта ме уби. Много е сладка чантата. И зверчето което се подава отвътре. Цялата торта е жестока.
Darlinka - Несесера е хубав. не ми харесва ципа, защото е с обратен отпечатък.
pashic - Хубава торта. Малко са груби елементите и на панделката и липсват лентите. Така е като папионка.
ТатУтке - мноу торти, мноу нещо. Тортата с Пух ми е доста гола, но пък фигурите са много добри.
Фадромката е страхотна, но и тя ми се вижда гола. Защо така икономисваш украса и елементи?
Тази русата девойка не мога да я схвана за какво се бори, и  какво прави, но е сладка.
детелинестата ми е любима, но и тя е гола да му се не види!
Весанка - букета е уникален. Често  се правят букети, но на мен рядко ми харесват. Твоя е страхотен.
Ще продължа по-късно, че станах разногледа.






# 273
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 652
http://www.xcerx.com/shop/product.php?id_product=1056 - дали някой вече го е пробвал да даде отзиви??

# 274
  • Мнения: 3 284
Весанка букета ми харесва.Tatitt първата тортичка с мечо пух ми е малко гола отгоре но затова пък мечо и приятели са страхотни а дърветата като истински.аni_d много интересни лалета панделката е много хубавка както и цвета и.benomiti много добре изпълнени торти.Tony_st Мики ми харесва но както и ти виждаш трябва да измазваш по добре тортата.Има доста целулитче.2 етаж ми се вижда потънал.Една торта от мен.Тази емблема ми измъчи многооооо.Специално за Дитсан  smile3525

# 275
  • Мнения: 10
Ани_Д, не съм го ползвала, но изглежда приемливо на цена...поне като се има в предвид, че Калеб е в пъти по-скъп пък пак е белгийски фондан....това си е супер на цена. Simple Smile
Аз тук да си покажа ужасно кусурската торта, на която си харсвам само две неща: фигурките и флаговете  Laughing Всичко друго се развали, заради това, че тортата се свлече в долната си част, впреки, че този път изрично сложих обвиваща линта от готов блат!!!  Embarassed Но уви, в долната част на тортата има твърде много крем, който изду страничната платка. Идеята на тортата е "ИН и ЯН: Пролет-Зима", защото Ема е родена между зимата и пролетта и изискването беше пролетта и зимата да се вплитат като Ин и Ян.... А Ин и Ян ги рязах на ръка с едно картонено шаблонче. Цветовете на пролетта са бледи, защото исках да са нежни - белите цветове трябваше да са като цъфнал пролетен цвят. По борда има и две пчелички при цветчетата /, но май не се виждат много/. Тортата е с много крем - 2 сметани, 1 маскрапоне и 1 пакет крем сметана вложих. Блатът е тъничък - какаов пандишпан.


mimi0585 страхотна торта!!! /писали сме едновременно с теб, затова се редактирах/ Simple Smile Simple Smile

Последна редакция: чт, 21 фев 2013, 15:23 от mamaeli8000

# 276
  • Мнения: 148
Мими0585,добре се е получила емблемата .Сигурна съм че те е измъчила,знам колко са кофти тия емблеми за правене на ръка но виждам че си избрала варианта със оцветяването.
Имаш само нужда от усъвършенстване на заглаждането,което ще се получи след много упражнения.
Тони,и при теб на преден план стои усъвършенстване на изглаждането.Самата торта е добре,Мини ми харесва.Само тоя грамаден надпис ме дразни.Как можа да го пляснеш почти на цялата торта.Видях и принцесата,не е зле.Разреза изглежда доста добре.
Беномити,кутията е супер само цветовете на мен лично не ми допадат.Кофата със лалетата не е зле,добра е само дръжката ми идва малко голяма и груба.А за самата кофа мрънкай на Валерия да обясни подробно че и аз да прочета.
Тази на двата етажа ми харесва най-много въпреки че кафявото не е мой цвят тая комбинация ми харесва.Само не ми харесват така набучени звездите/тези отгоре/може би ако бяха по накуп и прикрито по някакъв начин основата дето влизат във тортата щеше да е по добре.Дано ме разбра какво имам предвид че както го обясних аз не се разбирам.Надписа много ми харесва.
Ани Д,и аз го заглеждам ама чакам да каже някои нещо за него.А и аз не мога да си го поръчам че не пазарувам от тая фирма.
Аааа и сега се сетих,някои знае ли каква е тая КОВАПАСТА от Магазините Метро.Оня ден ходих там/не бях ходила сигурно година/и бях шашната като видях че има ММ и копчета .Ако знаете нещо бихте ли ми разяснили ,цената ми се видя доста добра.

# 277
  • Мнения: 8 970
Страхотни красоти!
Момичета, помагайте със съвет - за първи път се наканих да се пробвам с фондан покрай св. Валентин. С дъщерите ми направихме меденки във формата на сърчица, които украсихме с фондан.
Използвах готов, купен от сайта на Хитрини.

Майка ми има рожден ден в събота и съм се ангажирала да правя торта. Искам да направя някакви украси от фондан - вероятно цветя и пеперуди.
Та въпросчето ми е : сега ли да направя фигурките и да ги сложа на тортата чак в събота?! Мисля, че ще имам за отгоре да покрия с фондан. За отстрани едва ли.
Или пък направо утревечер да си правя тортата и фигурите наедно? Ще им стане ли нещо, ако престоят в хладилника 1 ден? Да не се увлажнят нещо?!?!

# 278
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
ВалериЙО, череп без прическа такъв, разбира се, че това е по мотиви от твоите кофи. Не съм те споменала защото не е копи пейст, както е с тортата на Мина, освен ако не съм пропуснала нещо в мелето от торти.  smile3534 smile3534 smile3534

А на мен ще разкажеш ли? Мога да ти се натреса на кафе Simple Smile .
Не говорех на тебе бе, иначе ела лично ще ти покажа, скоро не си звъняла като се замисля.  Laughing
Иначе ако трябва да бъда честна benomiti се е справила много по-добре с копи/пейста на кофата от колкото на Мина с тортата, говоря за кофата само, цветята в нея не ми се вързват изобщо.
Диди, това в Метро е тестото на ксеркс дето май само ние с Ванчето го харесваме, аз още не съм взимала, но цената му е по-добра тъй като от магазина все пак имаш и доставка някаква, за мен няма заместител тази ММ за молдове, подложки и релеф. Другото, което Ани показа ще го поръчам да го тествам за бисквитки как ще е и ще споделя впечатления, подозирам, че за покриване няма да става.
Ани, панделката наистина ти е станала супер, радвам се, че съм ти била полезна, ако дойдеш на някоя среща обещавам и демонстрациите със салфетки да повторя за онагледяване.  Laughing

# 279
  • Мнения: 1 965
Аааа и сега се сетих,някои знае ли каква е тая КОВАПАСТА от Магазините Метро.
Shocked
Преди известно време някой, не помня кой ми каза, че Ксеркс щяли да спрат да продават Ковапастата, и ще я пускат в Метро. То, беше отдавна, но всеки път гледам. Да не би да се е случило вече? Кашона и разфасовката същите ли са? Тия дни ще ходя до Метро, та ще видя. Ако е така, ще умра от кеф. Иначе копчета там си има от доста време.
Страхотни красоти!
Та въпросчето ми е : сега ли да направя фигурките и да ги сложа на тортата чак в събота?! Мисля, че ще имам за отгоре да покрия с фондан. За отстрани едва ли.
Или пък направо утревечер да си правя тортата и фигурите наедно? Ще им стане ли нещо, ако престоят в хладилника 1 ден? Да не се увлажнят нещо?!?!
Прави ги сега, за да имаш време и да не ги претупваш. Но, не ги слагай в хладилника, а ги нареди на някой рафт на открито.
Диди, това в Метро е тестото на ксеркс дето май само ние с Ванчето го харесваме,
Да, обожавам го!  За всичко! Heart Eyes

Другото, което Ани показа ще го поръчам да го тествам за бисквитки как ще е и ще споделя впечатления, подозирам, че за покриване няма да става.
Да донесеш едно парче на срещата, да го помачкаме групово.

Много моля тези, които ще ходят на семинар тази година, да се явят на кратко съвещание в другата тема!

Последна редакция: чт, 21 фев 2013, 17:26 от van444eto

# 280
  • Мнения: X

Преди известно време някой, не помня кой ми каза, че Ксеркс щяли да спрат да продават Ковапастата, и ще я пускат в Метро. То, беше отдавна, но всеки път гледам. Да не би да се е случило вече? Кашона и разфасовката същите ли са? Тия дни ще ходя до Метро, та ще видя. Ако е така, ще умра от кеф. Иначе копчета там си има от доста време.


Да, Ради вчера ми каза, че я видяла в Метро - на малко по-ниска цена, в опаковка по 2 в кашонче. Намирала се при сладкарските консумативи и шоколади.

# 281
  • Мнения: 148
Да ,точно там.
Малееее ooooh!добре че не купих.Аз това жУвотно не мога да го гледам камо ли да го ползвам.
Вал,ще чакам отзиви.
Ванче,аз се явих.

# 282
  • Мнения: 10
benomiti Тортата в кафеви цветове и на два етажа много ми харасва, тя ми е фаворит. Тортите кутии също са много идейни, като от двете повече ми допада розовия вариант, а тортата с кофата и лалетата нещо не ме грабва като цветове, странни тонове си избрала.
Ани_Д тортата с лилавите лалета и панделката е много нежна и ми допада. Simple Smile Само на панделката не бих сложила чертите с боя ако бях аз.../мисля, че са нарисувани, но може и да бъркам/.
Мишок, букета е доста идеен.
mimi0585 надписът ти ми харсва, но тортата е  неизгладена. Всъщност и аз имам този проблем, както и да заглаждам стоят ръбовете на масления крем....просто той така ми се оформя и като се замръзи не мога да изгладя шуплите под фондана....
  Embarassed
Tony_st цветовете на минимаус са много нежни.
Дано не пропускам някой!
А относно апетитната торта на blueeye® от предходните странички - май беше червено кадифе - си заплювам едно резенче!!! eat

Последна редакция: чт, 21 фев 2013, 18:04 от mamaeli8000

# 283
  • Мнения: 368
Да кажа - тората с букета НЕ е моя! На Весанка е, просто й помогнах с таговете и съм я сложила като цитат. Благодаря ви от нейно име, че й харесахте тортата Simple Smile

# 284
  • Мнения: 3 861
Аз също съм му голям фен на това тесто. Всички бисквитки правя с него.

Мишока, така е като си токова любезна, обърка хората.
Браво Весанка!!!

Вал, кво да ти звъня, ти все не можеш....Освен това не си ми приятелка...ти знаеш къде, ФРЪЦ!

Общи условия

Активация на акаунт