Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 130

  • 95 918
  • 750
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 618
Мишоченце в магазините за цветарски консумативи на пазара Д.Петков има топки от оная твърдата гъба, всякакви размери. Тези в Джъмбо, които открих бяха 6бр. в пакетче и мънички... диаметър на най-голямата 5-6см

# 301
  • Мнения: 1 965
в Джъмбо има в пакет 4 размера мисля че бяха за левче Simple Smile  Laughing
Те са миниатюрнички, а в Слънчоглед имаше доста по-големи. Виждала съм около 30 см. Но, беше отдавна. Скоро не съм ходила, а в сайта им няма. Като правих златната топка се убих да търся.

искам да попитам някой ползвал ли е това -http://www.xcerx.com/shop/product.php?id_product=913   bouquet
Shocked 23,10??? Определено не съм го ползвала.
Бе Ванче, рева за Брус, рева и в крайна сметка тури превръзки на очите, даже не го и вижда!!!! Със същия ефект можеше да го размажеш да плува по подложката и само плешивата му глава да се подава.  Mr. Green
Ма, кво разбираш ти от романтика. Превръзка било! Това са любовни сърцевидни очила. Чети между редовете!!!! А, и кой ти гледа кифлата, при тоя пич на билборда. Питай МаринаД, ако не вярваш на мен.  Stuck Out Tongue Ревах ти, да! Щото ми се ревеше от тая торта. Много мразя фигури. А, чак оная вечер се сетих, че молдовете за фигури са ми в Иглика. Поне кифлата можеше да стане по-свястна.
Таз пластмасовата ще се правя, че не я виждам. Сега ще кажа нещо, което на Ванчето и е особено любимо, вероятно би ме треснала по главата, ако съм и под ръка. "Никоя уважаваща себе си тортаджийка не трябва да слага пластмаса на тортата си. Ако може и блатовете да си печееееееееееееееееееее без да мрънкааааааааа....." . И ще добавя ключовата думичка Ахтопол  Joy Joy Joy
Спомням си прекрасно и самолета до Ахтопол, и камъните на двора на които щеше да печеш блатове и яхтата която щяхме да наемаме от ТИМ. Голям семинар щеше да бъде! .... И нямам намерение да те трескам където и да било, защото винаги съм била ПРОТИВ пластмасата. Слагала съм, но е имало причини за това. Но определено съм твърдо ПРОТИВ! За печенето, знаеш ми позицията, но когато се налага - пекЪ! Просто не ви се жалвам тука, щото нЕма смисъл!
Тортите ти: Според мен, когато ти е хлътнала горната торта, ти е прибрала и малко от ширината на етажа на долната. Но, въпреки това, разликата ми се струва малка. И на други твои торти съм го забелязала. Другото което установявам напоследък е, че горния етаж трябва да е поне 1 см по-нисък от долния. Това обаче си е мое мнение и си наблюдавам моите двуетажни торти, та оттам вадя това заключение. Другата торта..... посмях се и аз, благодаря! Зеления дракон ми е особенно симпатичен.  Twisted Evil

Мишоченце - Тортата ти е хубава. Не ми харесва камбата на Пипи. Верно, че нослето и го оприличават на картофче в книгата, но твоето си е пораснало картофче. За картинките по борда  те поздравявам.  Тинкърбелката е доста страховита, но тя е адски трудна, та си оправдана. Шевната машина е страхотна!

# 302
  • Мнения: 0
Момичета влизам за да потърся спешно помощ. Направих си домашният фондан по рецепта от на Дими блога, но явно съм доста разсеяна като започнах да разчиствам видях, че шишенцето с глицерина си стои кротичко зад една съдинка и така и не съм го сложила. Въпроса ми е мога ли после да добавя глицерин и дали ще мога да покрия с него?

# 303
  • У нас
  • Мнения: 304
Здравейте,момичета! Правя торта за детето /4 год/ с трансфер ,който отлежава в хладилника.Надявам се ,че съм се справила,благодарение на всички Вас ,които прилежно са архивирали всичко в библиотека за лаици ,като мен. Другата торта,която подготвям е 3D калинка ,ноооооооооо  newsm78 не знам как да оцветя фондана в черен цвят за очите и главата .Мислите ли,че тортата с рулата е подходяща за калинка,да не слегне фондана и калинката да наподобява на "осакатяла ". Благодаря Ви !

# 304
  • Мнения: 1
Ванче, Свещичке, Лукс, Вал, много благодаря за отговорите. Сега ще отида до пазара ДП Simple Smile, ако не, ще намеря накакви гумени топки Simple Smile. А като покривате дъмита, мажете ли ги с нещо преди това?
Тортите ми вече се виждат, коментирайте на воля, не се обиждам Simple Smile.
Ванче, наистина ли ти изглежда страшна Тинкърбел? Аз толкова си я харесах Simple Smile)), хиихи. Ама точно за това са коментарите, за да ми видите някои неща, които аз не си виждам Simple Smile и да се поправям Simple Smile. Ето още една тортичка от мен Simple Smile. Много обичам бебешки торти Simple Smile. Просто самия повод е сладък  Grinning Heart Eyes.

# 305
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Момичета влизам за да потърся спешно помощ. Направих си домашният фондан по рецепта от на Дими блога, но явно съм доста разсеяна като започнах да разчиствам видях, че шишенцето с глицерина си стои кротичко зад една съдинка и така и не съм го сложила. Въпроса ми е мога ли после да добавя глицерин и дали ще мога да покрия с него?
Можеш!
Винаги след като е престояло тестото 24ч го омесвам с глицерин и след това с малко нишесте, става чудесно, просто сега си сложи малко повече глицерин.

# 306
  • Мнения: 0
Много ти благодаря, Валерия   bouquet

# 307
  • Мнения: 3 861
Ванче, ти си дракон!
Това е ЖАБА! ЖА-БА!!!
 hahaha hahaha hahaha

Мишоченце, бебешката торта е изключително нежна. Браво на теб!
От другите съм фен на Сингер-а . Пипи не ми допада особено, а Тинкърбелската е хубава, но очите и нещо не ми харесват. Голми са и изглежда страшна.

# 308
  • Мнения: 660
Благодаря на всички ви за коментариите и идеите за подобрение на тортите ми, дето все по-зле изглеждат. Confused

доня КОПРИВА, благодаря! И аз имам забележки по изпълнението ми, ама явно ми е необходима още мноооого практика...пък дано някога ми се получи и на мен торта без бабунки, нагърчени истории и прочие. Embarassed Блата ти се вижда несиметричен, защото вероятно е така - вита е тортата и не ми се получи много добре, че сложих повече крем в долната торта и това ми изигра лоша шега и я накриви като притиснах тук-там, че да се залепи.
За вдлъбнатите очи - ще опитам на следващата фигурка, ако се хвана да правя някога...трудно ми се получават. Confused

van444eto, много си права - имам сериозен проблем с измазването. При това нямаше нужда от платка тортата с Мини, защото е вита. Имам и шпатулка и равен и хубав нож си купих - от едната страна е къдрав за рязане, от другата е гладък и чудесно става за заглаждане, ама в ръцете ми е проблемът. Thinking Embarassed Иначе изчаках да стегне...цяла нощ стоя във хладилника тортата преди да я покрия. Остава ми единствено да пробвам трика на Пепи - да дозагладя с топъл нож, когато я извадя охладена от хладилника. Thinking

Иначе за тортата и без принцеса - да ти пратя 4-годишната поръчваща тортата да я убедиш?! Rolling Eyes На мен ми беше трудно 2 месеца да я убеждавам, че не може и двете, ама не ѝ увря главицата. Joy

Тортата си на самотния остров с Брус е готина..ама снимката на Брус е един път. Simple Smile Мацката с розови очила ли е? Много е яка Simple Smile Пясъкът е много реалистичен. Би ли издала тайната как го направи такъв?

ditsan, ако ти кажа, че надписът ми харесва - ще излъжа... ама като я правих почти цял предиобед между двете деца около мен и накрая трябваше да сложа надписа за 3 мин и да тръгваме и това се получи...груб и голям. ooooh!

Бадем, не се сърдя, а ти благодаря! Ми няма как да не са груби тревичките като трябваше да скриват плисета. Cry В тази връзка пак да попитам - как скривате плисетата? Въпреки големия чаршаф, който разточвам почти 2 пъти колкото тортата+борда пак има мпоне 1-2 плисета и не знам как са ги оправям тези пущини. Отзад на розовата торта трябва да има Принцеса...която стана голяма и горе-долу добре, ама с толкова огромно широка рокля, че нямаше как да я сложа преди трансторта - сложих я на място. Затова я снимах без нея. Peace

Marieta, надписът на лилавата торта го правих с някакви гелчета на Д-р Йоткер и имах само това бяло, светло синьо дето съвсем нямаше са се вижда и розово - та от неволя така се получи. Може би трябваше да я надпиша с четка и бои...ама не се сетих - признавам. Blush Фитилите на розовата торта ги правих на ръка и наистина може да са малко неравни.

Твоята торта с феичката е много хубава и с прекрасни цветове. На мен мн ми изглежда да е хлътнал долният етаж. Thinking

benomiti, много са ти хубави тортите и 3-те, но на мен цветовете ми идват по-тъмни. Предполагам, че идеята ти е била такава. Peace

mimi0585, тортата ти с Манчестър е много идейна, ама нещо в надписа има дето не ми хареса..някакви сенки ми се виждат точно там. Thinking

mamaeli8000, на мен пък ми харесва тортата ти....така коносовидна ли я беше замислила? Интересно се е получило.

доня КОПРИВА, симпатични тортички. Влакчето ми е фаворит, ама нещо 2-та етажа са почти еднакви - такъв ли е бил замисълът? На втората торта зайчето ми се вижда малко опулено, но пък жабока компенсира.

Мишоченце, ползвам шпатулка...ама не ми помага това като съм вързана в ръцете. ooooh! Твоята Пипи е готина, само дето това вирнато краче не ми стои естествено. Знам, че тя така си стои, но някак не ми е гот...не разбирам защо.... Thinking Аууу - това е за втората ти торта - много ми хареса! Третата с машината е прекрасна. Браво за нея! А и бебешката ти е много нежна - и тя ми харесва много.

Последна редакция: пт, 22 фев 2013, 14:32 от Tony_st

# 309
  • Мнения: 3 271
Благодаря ви момичета за коментарите.Van444eto тортата ти ми харесва но мадамата с тези очила..... Laughing.Мишоченце сладурка бебешка торта.доня Коприва тортичката с влака много голям и груб ми стои и двата етажа се сливат направо.mamaele800 гледам си спасила тортата и е станала добре.От мен една торта която не е нищо особено но пък този път червения цвят ми харесва / не съм боядисвала:mrgreen:/

# 310
  • Мнения: 0
Мишоченце бебешката торта е просто невероятна, поздравления от мен Simple Smile

http://missiscake.blogspot.com/

# 311
  • Мнения: 3
Здравейте,момичета,аз в тема ако се впиша с една торта е много...Но тук ще успея.
мими0585-харесва ми тортата,само розичките да бяха заострени долу-там където се забождат в тортата или да бяха обиколени с повече лисста ми се струва,че щеше да е по-добре.Иначе ми се струва равна и много ми харесва туй щипнатото по ръба  Laughing
мишоче много нежна торта,за мен е перфектна и не знам голямото мече плюшено ли е или торта,ако е за ядене,то...думи нямам  bouquet.Сега се редактирах,видях назад и други торти-шевната машина е сташна...страхотна е...
Мариета тортата с тинкърбел много ми хареса,аз не съм крайно настроена към пластмасовите джаджи,особено ако клиента си ги иска,в тзи торта всичко ми харесва,но по-назад мисля че беше твоя една с няколко чанти,съжалявам,но за нея не мога да кажа същото-явно музата те е била напуснала,но на всеки се случва  Wink
Ван444ето много ми харесва тортата,но на мацето краката под коленете нещо не ми допадат-къси ли са там,извивки ли няма,дебели ли са...
Доня Коприва мн са хубави тортичките,само на тази с влака ми се струва,че по-голяма разлика между етажите щеше да е по- добре,но всичко друго ми се струва ок и заека мн ми харесва
мама Ели8000-поотделно всички нещица по тортата с пингвинката ми харесват,но всичко в куп някакси не ми допада.Идеята за Ин и Ян е страхотна,но си мисля че трябва някак от пръв поглед да се забелязва,а тя...мн трудно се отркрива...
тони ст тортата на Рая много ми харесва,само целулита,но ти си го знаеш
беномити тортата кутия с рози е страхотна,шоколадовата също
  Мойто жУвотно го направих за свекъра,че много се кефи на кокошките си,да видим тая ще му е мила ли да мина под ножа... Mr. Green Вътре е блатовете от най-вкусната шоколадова торта на Ири Купинаска,шоколадовия крем на Буболинката и един ред има със сметана и крем Оле,горе е измазана с крема на Дидсън,а перата са от тестото на Димитрана

Последна редакция: пт, 22 фев 2013, 16:39 от radost_bonbon

# 312
  • София
  • Мнения: 1 078
мисискейк, какво ще рече линкът ти? Някакво удобство за темата ли?

# 313
  • Мнения: 148
Мишоче,Пипи е много сладка със изключение на нослето.На тази торта и основният цвят не ми харесва стои ми като мръсен.
Втората торта със Тинкълбел/дано е правилно името че хич не ги знам тия детски/много ми харесва.Само очите нещо не са съвсем добре.
Машината е прекрасна.
Виж бебешката е великолепна,много ми харесва.
Мими0585,тази тортичка ти се е получила много добре.Цвета на цветята е супер ама за самите цветя ти трябват още упражнения.
Радост Бонбон,много готино кокошле.Браво!Крема удобен ли ти беше за измазване,доволна ли си?

# 314
  • Мнения: 1
ехооо Simple Smile... Моля, който е покривал дъмита да ми обърне малко внимание Simple Smile - мажат ли се с нещо стириопорите преди покриване с фондан? Вал. миналата година на семинара намаза ли ги с нещо? А и отгоре фондана май го беше измазала с нещо перлено или се лъжа?

Общи условия

Активация на акаунт