Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 130

  • 95 974
  • 750
  •   1
Отговори
# 285
  • Русе
  • Мнения: 23
Може би ще е малко като спам ,но все пак ще кажа в Метро в Русе,няма нито шоколад Талербау(или там както се казваше),нито Ковърпастата на Флеминкс....,а нали им било политика всичко да е еднакво и производителите и подредбата.... ,чувствам се  пренебрегната,къде да се оплача... #Cussing out

# 286
  • София
  • Мнения: 618
Ей, никой не ме бръсне мен за слива и това си е, Мина пак намаза потупване по рамото пред строя, мен даже не ме и споменаха!!!!  Mr. Green
Споменаваме, благодарим, ама няма кой да чете, цитирам се да не търсиш, за панделката става въпрос  Wink
Valeria огромно благодаря за нагледните уроци   bouquet
 
Ей, как ме яд, онзи ден пращах да ми купуват шоколад от Метро, можеше и едно тесто да намажа  Crossing Arms и на мен ми е любимо.
Tatitt страхотни торти, много ми харесват точно такива минималистични като украса  Heart Eyes любима ми е тази с тракторчето, как успяваш да направиш борда без да се развали формата ?
весанка прекрасен букет  Grinning за преливането на цветовете на розите вече са казали, но самите цветя са супер
Tony_st малко са ми груби тревичките и липсва цвят, може би лилавото да е една идея по-наситено  Thinking За розовата - защо вторият етаж не е центриран? Отзад така или иначе няма нищо...... така фигурка, надпис, цифра, а сигурно и свещичка са набутани най-отпред...... надписа е огромен и дори влиза под борда на етажа .... дано не се сърдиш , че ти дръпнах такава критика  Blush
ani_d страхотна, много, много ми харесват лалетата Heart Eyes панделката стои като наказана, но цветята грабват погледа  Peace
benomiti ох, пак лалета ..... и хубави, ще си сядам на д..то да тренирам  Grinning справила си се с копирането, тази кафявата обаче е разкош  Heart Eyes
mimi0585 поздравления за емблемата, аз имам един тортен кошмар с тази картинка.....
mamaeli8000 не е такава трагедия тортата  Grinning даже си е много добре. Губи ми се знака 'ин-ян', даже се върнах да го потърся... малката  торта го скрива или пък ярките и контрастни фигурки завземат вниманието и останалите по-бледи детайли се сливат...
ilariana и в София в Метро Младост най-редовно нямат шоколад..... даже дали изобщо са имали...

# 287
  • Мнения: 1 352
Благодаря на всички, които ме насолихте с шарената ми торта  Mr. Green. Аз също не си я харесвам, въобще, ама все се надявах, че на някой може да му хареса  Crazy. Ужас, ама мина вече, даже се изяде.

mamaeli8000, на мен ми харесва тортата ти, формата ти се е получила трапецовидна, но не стои грозно, а по-скоро като ефект. Това, което на мен не ми допада е комбинацията на цветя и снежинки, калинка и пингвин, просто не ми се връзва. Иначе фигурките са хубави, цветовете също.
mimi0585, хубава ти е тортата, изчистена, но може да се постараеш за заглаждането повече.
Tony_st, тортичката не е лоша, но много целулит виждам, особено на долната част. Пробвай следващия път да облечеш отстрани с блат и след това измажи.  Фитилите са ми малко непропорционални. Фигурката ти се е получила добре.
benomiti, много ти е хубава първата торта, страхотни рози! Цветовете са много хубави. Втората торта - кофата с лалета - веднага ми се наби на очи дръжката, която е направена добре, но е много голяма и стои несъразмерна с кофата. Лалетата ми идват малко дебели, иначе са хубави, а кофата е страхотна! Шоколадовата торта е много готина и свежарска.

Tony_st, тортата за дъщеричката ти е хубава, овчицата се е получила добре. На мен ми идва малко нисичка, но това не е никакъв проблем. Надписът можеше в друг цвят да го направиш, защото се слива с другото. За измазването вече ти казах.
ani_d, много нежна торта, много красиви цветове. Много ми харесва, панделката също се е получила много добре.
Tatitt, страхотни торти! Много добре рисуваш и сливаш цветовете.Виждам нови идеи, които не съм срещала досега. Тортата с детелинките е много нежна и красива.
lux, много ми харесва тортата ти, но това красиво момиче, което е на колажа много я засенчва  Simple Smile.
 Ще спра до тук и моля другите момичета да ме извинят, защото имам доста работа да върша. Искам да ви покажа тортата, която направих днес. Имам подобна, искаха същата, само че на два етажа. Кукличката е истинска, само я облякох. Не знам на мен ли ми се струва или долния етаж е хлътнал  newsm78. По принцип не виждам причина, забола съм 6 шиша.  Възможно ли е нещо да се е объркало?

# 288
  • Мнения: 0
Valeria, май без да искам съм копирала твоя торта! EmbarassedАко е така съжалявам за незнанието, щях да го спомена при публикуването на снимката.Тортата беше за моя приятелка като желанието и беше - "искам кофа с жълти и лилави лалета".Опитах да я разубедя да е ваза ама не.Нямах си представа как ще да я направя - единствената снимка на която попаднах беше на торта - кофа с маргарити.Та ако не е много нахално от моя страна, а и по молба на ditsan, да кажеш как се прави кофа бързо  и лесно.В интерес на истината покриването и с фондан много ме затрудни.
mamaeli8000 -само кафявата торта е моя, другата е на Мина.И на мен нейната повече ми харесва, но желанието на рожденничката беше такова.

# 289
  • Мнения: 1 965
Докъде стигнах днес?
Tony_st - Сладко е бялото торте. Не ми харесва Мики, че е бяла.
blueeye® - Тоя разрез да го махаш от тук, че направо олигавих екрана. И да тренираш по-усърдно с тая форма  и после да ме научиш как се прави.
ani_d - Много сладка торта.  Лалетата са станали много добре. Тортата изтумбена ли е, или снимката е кофти?

Проблем с власинките ли имате? Браво! Не съм само аз, значи. Като ги видя тия неща в тестото и ми се сгажда. И хвърлях, хвърлях, яко хвърлях.  От кърпите се отказах отдавна. Ползвам домакински ролки. Това с мачкането на тестото, една на скоро го открих. Но, определено действа.
Tony_st - Пак ли ти? Хубава торта. Тоя целулит да го махаш, че скапва цялата работа. Или измазвай по-дебело, или слагай по-дебел чаршаф. Иначе, тортата е добре и без принцеса.
benomiti - много торти, много нещо. Харесват ми всичките. За кофата, не и се връзвай на Валерия. Това е по-особен модел кофа. То, па не може всичките да са еднакви. На мен ми харесва. На тая кафявата, звездичките ми идват в повечко. Не ми се връзват с пейзажа на точки и райета.

mimi0585 - Павила съм я тази емблена, та знам колко е коварна и трудна, нищо че изглежда лесна. Добре си я направила. Браво! Целулита, обаче..... целулитаааааааааа..... И то, отгоре! На най-лесното място. Срамота!
Marieta - Харесва ми тортата. Незнам дали е хлътнала, но ако е така, виждам 3 причини. Или не си отрязала сламките равно, или са къси и тортата е натиснала за да легне върху тях, или си ги забила накриво и те са се хлъзнали и са поддали от някоя страна. Знам го тоя номер. Случвало ми се е.
Тъй, оплюх ви, сега е ваш ред.

И ОЩЕ
Темата: Искам да съм на самотен остров с Брус Уилис! То, и аз искам, ама много искам!  Mr. Green Подарък за женско парти от моя приятелка за нейна приятелка.  Grinning  Шезлонгите трябваше да са 2 и на другия да лежи Брус Уилис, но категорично отказах да се мъча да го правя от ММ. Никакъв шанс дори да наподобява на него,  Дадох една камара идеи, но приятелката ми НЕ, та не! Той трябва да е! Да е фигура и да си прилича! Е, като е така, отказах цялата торта. В крайна сметка се реши да правя, какво си реша. Искаха остров, палми, шезлонг, и чернокоса мацка отгоре. Аз трябваше да реша, как да присъства бате Брус. Е, така реших. Колебаех се между 2 снимки, затова втората е на гърба на билборда.
Мацката е дебеличка, ама доколкото разбрах, даже съм я направила слабичка.  Sunglasses Шезлонга имаше 2 крака, които се счупиха като сложих кифлата отгоре.
Тортата - какаови платки, напоени с ром и карамел. Крема - Голдимикс със сметана и мляко, маскарпоне и портокалови корички.



Последна редакция: пт, 22 фев 2013, 17:22 от van444eto

# 290
  • Мнения: 3 861
Хахахахахахха

Мацката е дебеличка, ама доколкото разбрах, даже съм я направила слабичка.  Sunglasses Шезлонга имаше 2 крака, които се счупиха като сложих кифлата отгоре.

Идиотка!!!! hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha

Мариета, малко ми се сливат розовото и лилавото, да имаше повече контраст. Таз пластмасовата ще се правя, че не я виждам. Сега ще кажа нещо, което на Ванчето и е особено любимо, вероятно би ме треснала по главата, ако съм и под ръка. "Никоя уважаваща себе си тортаджийка не трябва да слага пластмаса на тортата си. Ако може и блатовете да си печееееееееееееееееееее без да мрънкааааааааа....." . И ще добавя ключовата думичка Ахтопол  Joy Joy Joy
Извън шегата...наистина не трябва да има пластмасария на една торта!

Нали ви казах, че ще ви показвам торти.




Тук е цялата публикация ако ви се чете http://lillylucakes.blogspot.com/2013/02/blog-post.html

Хайде сега яжте ме, грешки имам много. Мариета, и на мен на първата ми потъна етажа надолу, явно съм отрязала по - къси сламките. Освен това влакчето ми дойде нещо голямо за етажът и стана малко сбутано. На втората пък най-смешен ми заекът.

# 291
  • Мнения: 148
Ванчеее,за дебела не знам ама малко на надуваема кукла ми мяза със тия крачка както си ги скръстила. Mr. Green
Иначе палмите и шезлонга са върха.
Мариета,не е лоша тортата ама цветовете нещо не ми допадат  newsm78 ама като се замисля май е от снимката а може и да не е.
Тъкмо си рекох"Сега ще я дъвча Донята" и гледам отдолу след снимките сама си го казала.
Е много е смешен тоя заек,а това зеленото не мога го разпозна вЪобще.
А за тая със влака кВо да кажа ами збутала си го и то яко.А и това дето почти няма разлока м/у етажите хич не ми допада.Сори ама те здъвках яко щот те ОБИЧАМ!

# 292
  • Мнения: 3 861
Абе Диде, да ти кажа разлика имаше по-голяма, незнам защо така изглежда на снимката. Не бяха толкова еднакви етажите. newsm78
Но че хлътна, хлътна, нараво полудях!!!
А това зеленото е ЖАБА. ЖА-БА!!!! Квак! Обаче заекът е умопомрачителен  hahaha hahaha hahaha

# 293
  • Мнения: 148
Абе Диде, да ти кажа разлика имаше по-голяма, незнам защо така изглежда на снимката. Не бяха толкова еднакви етажите. newsm78
Но че хлътна, хлътна, нараво полудях!!!
А това зеленото е ЖАБА. ЖА-БА!!!! Квак! Обаче заекът е умопомрачителен  hahaha hahaha hahaha
Да точно такъв модел не бях виждала   Joy Joy Joy

# 294
  • София
  • Мнения: 1 078
На заека не му е стигнала почерпката и е изпълзял през прозореца да помоли някой да мине през нЕкой клекшоп за още.  Mr. Green

# 295
  • Мнения: 1
Такаа-а-а-а,
След като се завърнах така от изневиделица и то с въпрос на който никой не ми отговори ми стана съвсем ясно, че правилата са си правила и няма мърдане.  Peace

Относно дъмитата – фирма Атиа Принт (чичо Гъгъл ще ви даде координати) извършват обемно рязане на всякакви форми от срериопор. На мен 8 цилиндрични дъмита в различни рамери от Ф40 до Ф15 и височинч 10 см. ми излязоха 66 лв. с ДДС. Обаче, когато поисках да ми изрежат топка с Ф на разреза 15 см., ми казаха, че е много сложно и цената на една такава топка ще е 30 лв.!!! Разбирасе, се отказах  Rolling Eyes. Някой има ли идея какво мога да ползвам за макет – топка, която да покрия с фондан?

Да ви кажа чесно от една седмица съм започнала да пиша, а вие не се спирате,  едвам ви смогвам...
Гледам много красоти публикувате  Grinning. Станали сте още по-добри  bowuu.

Пепи – голямо простиране  Grinning. Много свежо... и шарената е супер весела  Mr. Green. Кога ли и аз ще се престраша да направя торта на етажи...
Бадем – супер торти... Дърветата на тортата с покахонтас са уникални. Бордовете са много идейни... мнооого...
Марулка  - обичам винарската тема  Simple Smile... На мен пък бутилката много си ми харесва така  Naughty. Листата ми се искаше да са малко по-изтънени по ръбовете... не, че аз мога да ги изтънявам  newsm78...
МарианаД - беше пуснала линк към една твоя торта книга втв Фкикър, та разгледах всичките ти торти... Жестоки идей имаш. Това с подложката на гърба много ми хареса. Имаш една двуетажна торта в черно, бяло и червено с едно око - любима ми е.

Мегало - може да си имала много проблеми, но в крайна сметка се е получило супер Wink... Аз много харесвам изчистени торти с по едно цвете...стилно ми стои.

Лукс - твоята фигурка нещо не мога да я видя. Обаче бебешките крачета са уникални. Много истински, с гънки и сладки пръстчета Simple Smile

Мариетке - голяма паяжина си изплела, но паяка ми изглежда някакси плосък. Тортата с чантите е много интересна, но за мен щеше да стои по-добре ако покритието беше в един цвят Simple Smile. Кученцето е супер. Поздравления за рисуването Simple Smile.

Илариана - малко са ми малки снимките, но на мен колата ми изглежда добре Simple Smile. Сърцето също. Трябва и аз да се престраша да го направя това шоколадово тесто... Wink. Лесно ли се покрива с него?

Шемет - сърцето е супер, но щеше да е хубаво да има малко гънчици на панделката Simple Smile...

Мими - лилавата гама ми е любима. Може следващия път да понатиснеш цветенцата с топчестия инструмент и да им изтъниш крайчетата - изглеждат по-истински Simple Smile

Дарлинка - екстра си е козметиката Simple Smile. Червилото кой номер е? Simple Smile))) хихи... Наистина не прилича на чанта, но пак ми харесва...

Татит - тортите ти изглеждат много пипнати и изчистени. Как постигаш преливащия ефект на цветовете? На тортата с мечо пух отгоре не стои ли малко празно? Детелинките са веднъж Simple Smile.

Мишока - прекрасен захарен букет! Прекрасен... Как направи толкова симетрични гънките? Видях, че си обяснявала, но аз пак неможах да разбера Sad.

АниД - лалетата са супер, панделката също ммого ми харесва Simple Smile.

Тони
- микито е много ми допадна Simple Smile. Само първия етаж ми се вижда доста на буци... Ползваш ли шпатулка?

Беномити - страхотни, страхотни кутии и кошничка с лалета... Жестоки торти Simple Smile... И кривата също - одавна ми е мерак да направя такава Simple Smile.

МамаЕли - супер си е тортето, много си е свежо Simple Smile.

Ванччче - жестока е идеята с билборда Simple Smile. Иначе наистина са й малко дебелички глезените на „мацката“ Wink?

Относно ковапайст на Ксеркс – преди няклко дена си поръчах 5 кашончета и ми се обади една жена – говорихме сигурно 30 минути. Много беше мила. Предложи ми едно ново тесто, което се държало по същия начин, но му липсвала избелващата съставка и можело да се получи хубаво черно и червено – наистина – получава се – казва се Fondaleb и е малко по-евтина. Супер е. А като я смеся с малко СМС се получава супер гъмпейст за цветя  Naughty.

Такаа-а-а-а, май е крайно време и аз да покажа нещо. Картинките на тортата на Пипи отстрани съм ги рисувала на ръка. Крилата на Тинкърбел пърхаха, когато тортата се заклати и леко ги бях дъстнала с перлен прашец. На тортата с машината малко се скъса чаршафа за съжаление...






Последна редакция: пт, 22 фев 2013, 00:32 от Мишоченце

# 296
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Мишоченце, торти не се виждат, но събуди любопитството ми какво си питала и защо никой не те е отразил, то питането ти било даже към мене.  Laughing
Може би не съм ти отговорила или защото не съм видяла или защото в тази тема помня на Пепи отговарях за хартията, а в предната тема също подробно се обяснявах за нея и в средата на темата пак така и сигурно ми е било писнало да въртя една и съща плоча, та въпроса ти е минал в графа спам.  Laughing
Иначе може да си я вземеш от Куки Буки, можеш и да си купиш принтер и хартия и да си печаташ у вас на воля, както ти е по кеф.
Топка си купи от някой магазин за играчки, гумена и си я облечи, какво си седнала да го мислиш.
Бе Ванче, рева за Брус, рева и в крайна сметка тури превръзки на очите, даже не го и вижда!!!! Със същия ефект можеше да го размажеш да плува по подложката и само плешивата му глава да се подава.  Mr. Green
Ох, Лили, не мога да спра да се хиля, тези тримата сякаш са на депресанти!  Laughing
А горната торта викаш повече разстояние имаше на живо, ама това като бяхте резнали от етажа малко или като го бяхте изяли целия?  Mr. Green
benomiti, аз по принцип се шегувах така че не ме взимай на сериозно.  Laughing
Кофите са наистина много лесни и бързи торти като им хванеш цаката, отдавна не съм правила стана ми носталгично.  Laughing
Твоята е ниска, съответно не прилича толкова на кофа колкото на ведро, за да стане висока и да не се разпадне аз лично слагам задължително еклери, вдигат височина, не тежат и са стабилни. Задължително се реди тортата на обратно, оставям поне 24ч да си стегне хубаво, измазвам с маслен крем и чак тогава я обръщам, ето тук се вижда ясно процеса, пускана е тази снимка доста пъти из темите, изглежда малка заради огромните ягоди, които са вътре, но всъщност резултата е кофа на подложка 30/30 с височина около 20см, няколко снимки на ляво или на дясно трябва да се вижда, тя пак е с маргаритки, аз други цветя не мога да правя, не че тях ги мога.  Laughing

# 297
  • София
  • Мнения: 1 078
Стиропорени (или стериопорени), не знам как е правилно, топки различни големини има в Слънчоглед. Скоро не съм минавала, не знам какво има сега, но иначе тези топки се наричат там с имената на планетите, цяла Слънчева система, съответно в различни размери.  Laughing

# 298
  • Мнения: 148
Валерияяяя,  bouquet и мноооггогооооо цун за кофето.

# 299
  • Мнения: 234
Стиропорени (или стериопорени), не знам как е правилно, топки различни големини има в Слънчоглед. Скоро не съм минавала, не знам какво има сега, но иначе тези топки се наричат там с имената на планетите, цяла Слънчева система, съответно в различни размери.  Laughing

в Джъмбо има в пакет 4 размера мисля че бяха за левче Simple Smile  Laughing

ДОбро утро междудругото

искам да попитам някой ползвал ли е това -http://www.xcerx.com/shop/product.php?id_product=913   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт