Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 130

  • 96 041
  • 750
  •   1
Отговори
# 150
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Estell, теб те познавам от една друга тема - Какво сготви, снимай, покажи, но духът на тази тема не е същия. Тук слагаме снимки на торти, за да коментираме с цел да се усъвършенстваме, а не просто да покажем кой какво е направил и да си казваме браво. Стараем се да бъдем обективни. Пише го в правилата на първа страница. Ако знаех, че ще се засегнеш нямаше да коментирам. Извинявай.

Не съм се засегнала, не се притеснявай. Не съм тънко-обидна.  Peace Приемам критиката и казвам, защо се е получило така. Ще имам в предвид всичко което ми се каза.

# 151
  • Мнения: 1 352
Ок, радвам се. Съжалявам, че съм те разбрала неправилно, с най-добри чувства съм.

# 152
  • София
  • Мнения: 618
shemet_neveroiaten много хубаво сърце, гладко и равно отвсякъде Heart Eyes уф, тия къдрави подложки са ми голяма мъка, все от някъде се набръчква.....  ooooh!
mimi0585 поздравления за първата двуетажна торта и честит празник   bouquet цветенцата са ми малко дебелички и нещо вторият етаж стои като наклонен.
Marieta за шарено- шарено е станало, може би ако бяха в друга гама цветовете....
vilana като цяло симпатично торте, цветовете са много нежни и приятни, но малко ми идва сбутана кошницата из китките
Ето и поредната бременна торта. Трябваше да е копие на първата ми такава торта, опитах се хем да променя нещо, хем да угодя на бъдещото мамче. Панделката стана твърде голяма, но по-малка не успях да направя.  Valeria огромно благодаря за нагледните уроци   bouquet
 
pregnant belly cake by bademd, on Flickr

# 153
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 684
ето как изглеждаше разреза[/color]

Блу, много ти благодаря! Ти я правиш по рецептата на Йоли или имаш някаква друга?? Гледам, че не си слагала платка отстрани и много равна се е получила, явно няма проблем при измазването. Аз я правих два пъти тази торта, но и първия път много трудно я измазах и втория път сложих платка , та сега като гледам твоята и се чудя къде съм сбъркала

# 154
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
shemet_neveroiaten, сърцето е изчистено и семпло, аз обичам такива торти, но не ми стои добре оформено.

Това за оформянето не го разбрах а и честно казано се чудя какво точно се вижда от оформянето на тази снимка  Mr. Green

По въпроса за червения фондан - готов е - така оцветен го купувам - демек нямам никакви заслуги за цвета  Blush.

# 155
  • Мнения: 3 284
Благодаря ви момичета.Сложих още една снимка на която цветовете са малко по силни но.........А горния етаж наистина има малко наклонено /ей нищо не може да се скрие от вас  Mr. Green/имах проблем в сглобяването този път.Бадем отново много хубава тортичка.Marieta за съжаление подкрепям Дитсана.Хич не ми харесва нито цветово /тази комбинация/нито елементите по тортата много неоформени.Velana кошницата много ми харесва но не и цветята с тези копчета.

# 156
  • у дома
  • Мнения: 1 581
ето как изглеждаше разреза[/color]

Блу, много ти благодаря! Ти я правиш по рецептата на Йоли или имаш някаква друга?? Гледам, че не си слагала платка отстрани и много равна се е получила, явно няма проблем при измазването. Аз я правих два пъти тази торта, но и първия път много трудно я измазах и втория път сложих платка , та сега като гледам твоята и се чудя къде съм сбъркала

на Йоли рецептата правя, да. Този път много добре ми стегна крема, вечерта я направих и стегнах с ринг, на другия ден махнах ринга, измазах с масло, стегна малко и бум във фризера  Mr. Green  след две седмици размразих, покрих и я хапнахме. Мисля, че фризера няма влияние в случая  newsm78 по-добре си я облечи, недей да рискуваш.. знам ли

# 157
  • Мнения: 1 352
shemet_neveroiaten, сърцето е изчистено и семпло, аз обичам такива торти, но не ми стои добре оформено.

Това за оформянето не го разбрах а и честно казано се чудя какво точно се вижда от оформянето на тази снимка  Mr. Green

По въпроса за червения фондан - готов е - така оцветен го купувам - демек нямам никакви заслуги за цвета  Blush.

Първо - държа да знаеш, че говоря като аматьор. Имам предвид, че сърцето ми стои издуто, но това явно е търсеният ефект на 3д сърцето, както виждам тук в темата, и други го правят. Значи в мен е грешката. Честно казано за пръв път виждам такъв тип торта  Embarassed.

# 158
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Вилана, тортата за баба ти ми харесва, особено цветята Peace!
Мими0585, интересно цветово решение  Thinking, панделката ми стои малко груба, можеше да е мааалко по-изтънена...
Уаааау, Бадем, много нежна торта, суперска! Всичко ми харесва, цветята са много нежни, крачето на тумбака, надписа - той с молс ли е? Какъв? Браво  bouquet!

Ето я и моята торта с куче и лалета - леля си има едничка племенница и желанията й са закон!

Още снимки

Транспортирахме я без никакви поражения, като съвсем леко я придържах отзад през парче фолио. Единственият по-сериозен проблем се оказаха дръжките на чантата - бях направила едни, но без нищо вътре като разчитах, че за 3 дни ще изсъхнат добре. да, ама не - счупиха се. Добре, че имах достатъчно време /оказа се, че я нарисувах сравнително бързо/ и успях да направя нови дръжки - е личи им, че са правени набързо,  но всъщност те не са толкова важни.

# 159
  • Мнения: 1 173
ani_d Династия никога не съм обличала ( не че друга съм  Laughing) - като си престои една вечер си стяга и измазва безпроблемно .

# 160
  • Мнения: 1 352
Ох, Мариета, страхотна е! Да ти е жива и здрава племенницата!

Момичета, просто не се стърпявам да ви покажа в холандските сладкарници какви фонданови торти правят. Аз като ги гледам и се чувствам като професионалистка  Joy.
Вижте малко примери:




тук има галерия с много снимки, на който му е интересно:
http://www.lindastaarten.nl/Gallery.aspx

# 161
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Имам предвид, че сърцето ми стои издуто, но това явно е търсеният ефект на 3д сърцето, както виждам тук в темата, и други го правят.

Дефект на снимката е - сърцето е абсолютно плоско  Mr. Green

# 162
  • Русе
  • Мнения: 23
Бадем Прекрасна торта,аз си излях душата вече  bouquet,но тук да питам тези букви на ръка ли са правени?
mari_eta В тортата ти ми останаха очите,жестока е!  #CrazyИдея си нямам как се прави нещо подобно newsm78...Чанта,красива ,рисувана,прекрасни,като истински лалета (особено тичинките) ,дръжките също ми харесват ,а на всичкото отгоре и това сладко кученце,не знам какво друго да кажа,освен ,че е божествена newsm20

# 163
  • Мнения: 1
_Пепи_,много ми хареса тортата с жирафа,много шарено и цветно...едно такова детско...супер е!!!
Marieta,аз малко късно но да си кажа че съм обличала торта с шоколадовите блатове на Ирина,стягам и с ринг и без проблем.
Бадем,нямам думи за Покахонтас...страхотна е,но ми е фаворит енота ...много е готин,а за дърветата вече си знаеш...върха са!!!Другата ми харесват човечетата(и аз не ги познавам,...),апликациите не ми харесаха ...може би ако го беше изрисувала както лампите...щеше да стои по добре  Simple Smile
marulka_s,страхотна торта за празника,но ако не бяхте изпили тая бутилка ами  я бяхте сложили цяла ...по добре  Joy
Tony_st,врата ясно,но май тези очички са по нагоре от нормалното на принцесата...ама и е простено,нали е принцеса  Joy
mamaeli8000,на мен и мокра много ми харесва тая калинка  Simple Smile
Gabolinka13,цветовете ми се струват доста тъмни,можеше да е малко по светло ,а светлите детайли малко можеше да жълтеят(но може и от снимката да се изкривяват цветовете) ,можеше да го позлатиш....но като изпълнение е страхотна  Wink
мегало,харесва ми тортичката ти,само ако тази роза или я нямаше или беше отстрани а не така отгоре ми се струва по добре че ще стои.За разреза.....потекоха ми лигите  Joy
Marieta,добра апликация,но виждам мрежата бяла да ти кажа....да може гадината да изпъква  Mr. Green
ilariana,много ми харесва двуетажната ти торта...обожавам кафяв цвят на торта.. Hug А като ти видях колата с номер "Наздраве" ми стана смешно,но не заради тортата ти ами....си представих да си сложа аз такъв номер и представи си ако чукна някой(то ще е без да искам де...) и...Наздравеееее ... Joy Сърцето въобще не ми прилича на развалено,много хубаво 3д сърце си е даже!
lux,много нежни и изчистени торти....!!!!
shemet_neveroiaten,страхотна панделка...аз все не ги докарвам  Mr. Green
mimi0585,имам забележка само за центрирането на втория етаж на  тортата...иначе се движиш напред упорито,поздравления за което  Wink
vilana,копчетата по борда само не ми харесват...иначе като цяло е супер.Можеш ли да споделиш кой молд си ползвала за релефа на кошничката?  Simple Smile
mari_eta,и аз искам такава леля ...и такова слаурче в чантааааааааааааааааа,ша му изям носа  Joy


Моята торта както винаги...замисъл един...в последствие се изменя...та накрая трето  Joy Замисъл за козметична чантичка от тези кръглите,но нещо не мяза на чанта,тя и от толкоз козметика дръжката и не се вижда.Козметиката направо се чудех дали да я слагам ама темата уж беше да има козметика,че беше за козметичка.Нещастни опити за моделиране,понеже хич нямам опит(да се оправдая  Joy ).

Рецепта тук : http://darlinka0.blogspot.com/2013/02/blog-post_16.html

Повече снимки тук: http://www.flickr.com/photos/87259559@N06/



# 164
  • Мнения: 486
Шеметче,страхотно сърце ,единствено лилавото не ми допада ,но всичко друго е перфектно!
mimi0585,хареса ми двуетажната торта ,цвета е нежен !
Marieta,цветово никак не ми допада чаршафа на тортата ,тези малки чантички са доста неизпипани и набързо направени ,някак си личи че няма старание !
Mari_eta,тортата ти много нме грабна ,всеки детайл-кучето как го оформи (само с ръце или молд),лалетата са божествени ,чантата не си обяснявам изобщо как е направена  Blush Поздравления!Цветово е прекрасна цялата!
vilana,прекрасно си изработила цялата торта ,хубави са много кошничката и конците!

Аз ще се отчета с торта за племенницата ми!Аз лично си я харесах и останах доволна и от външния й вид и от вкуса й !Идеята беше моя ,трябваше просто да я изненадам ,детето знаеше само ,че от леля й ще е тортата ,но остана много доволна!


разрез

Общи условия

Активация на акаунт