Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 130

  • 95 879
  • 750
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 10
radost_bonbon наистина тортата стана попретрупана, но идеята на моята приятелка /майка на Ема/ беше Ин и Ян да са представени като сезони пролет-зима....същевременно трябваще да има и онези фигури плюс цветя, листа, снижинки, калинка, пчели /не са снимани, защото са отляво/ пеперуда..... Така като комбинирах всичко накрая стана доста странно дори за моя вкус,...но те си я харесаха. Иначе аз си харасвам пингвинчето, но не по този начин  и не с такъв сюжет Simple Smile
Момичета благодаря, на всички за коментарите на тортата ми, изчетох ги. Няма да ви изброявам поимено - вие си знаете, че съм ви благодарила.... Simple Smile

Момичета, някоя от вас ползвала ли е дъст на сухо /неразтворен/ и може ли да сподели как се оцветява с него?? Маже ли се с нещо фондана преди да се сложи прахова боя? На мен прашеца не ми се задържа по тестото....  Confused

# 316
  • Мнения: 1 965
Пясъкът е много реалистичен. Би ли издала тайната как го направи такъв?
Ситно смляни в блендер бисквити Житен дар.  Mr. Green Отдолу е мазана  фарситура, за да залепнат.
ехооо Simple Smile... Моля, който е покривал дъмита да ми обърне малко внимание Simple Smile - мажат ли се с нещо стириопорите преди покриване с фондан? Вал. миналата година на семинара намаза ли ги с нещо? А и отгоре фондана май го беше измазала с нещо перлено или се лъжа?
Може ли аз вместо Вал, щото аз се мазах миналата година. С фарситура мазахме. И с ръце.  Mr. Green Отгоре Валерия маза с четка с бяла перлена боя, ама не помня марката.  newsm78
radost_bonbon - Много сладка тая кокошса, бееееее! И пиленцето е готино. Свекъра ти ще умре от кеф, сигурна съм.
mimi0585 - Добре е тортичката. Отрежи моля те палеца на подложката, че направи ми избоде оЧото.
Мишоченце - сега видях, че пак си питала за дъмитата.  Страхотна е тортата с мечето. Обувчиците ми харесаха много.

# 317
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
А като покривате дъмита, мажете ли ги с нещо преди това?
Аз мажа с маслен крем/или тукашния шортънинг съвсем фино колкото да е леко лепкава повърхността. Мисля че с малко водичка да намажеш пак ще е същия ефекта. Ако смяташ да ползваш дъмито пак го увий в стречфолио преди да го клепаш и тогава май ще е добре да измажеш мааалко по-дебело че да няма гънки по фолиото.

Много ти е хубава бебешката торта - ръбчетата много ме кефят.

# 318
  • Мнения: X
ехооо Simple Smile... Моля, който е покривал дъмита да ми обърне малко внимание Simple Smile - мажат ли се с нещо стириопорите преди покриване с фондан? Вал. миналата година на семинара намаза ли ги с нещо? А и отгоре фондана май го беше измазала с нещо перлено или се лъжа?

Аз само с вода съм мазала и пак си стана супер.

# 319
  • Мнения: 22
ехооо Simple Smile... Моля, който е покривал дъмита да ми обърне малко внимание Simple Smile - мажат ли се с нещо стириопорите преди покриване с фондан? Вал. миналата година на семинара намаза ли ги с нещо? А и отгоре фондана май го беше измазала с нещо перлено или се лъжа?
И при двете торти-дъмита, които съм правила,намокрях дъмитата само с вода- директно ги обливах на чешмата.После, за да не ми тече вода , докато работя, ги попивах с домакинска гъба/ от тия попивателните, правоъгълните...не ми идва сега името им.../.Става много лесно и не мръдва покритието!! PeaceМина ми каза така да работя .....ето че и тя се включи GrinningПишем едновременно!! Grinning

# 320
  • Мнения: 10
Въпросът ми явно не се вижда - другия път - с големи букви и не по същество ....

# 321
  • Norge
  • Мнения: 2 311
МамаЕли, за боичките ли? Blush
Да си знаеш, че и при тях има различна степен на интензивност: някои оцветяват само с по прашинки, други едва-едва хващат, макар да си заровил четката в тях.
Има голямо значение каква четка ползваш. За дребни неща обикновено се работи с плоска, по-корава. За други повърхности - според случая, както прецениш, че ти е най-подходящо.
Нищо не се маже по повърхността, която ще дъстваш. Но повърхност с остатъчна влажност съответно попива повече оцветител. Мазнината по повърхността също играе роля. Различните фондани също се отнасят различно към оцветителите.

Опитай отново. Но се постарай, ако първо работиш с много светъл прах, да не го разтъркваш продължително и интензивно по онова, което оцветяваш. Този процес заглажда повърхността на фондана и евентуалният следващ нюанс после няма за какво да се захване.
И пак: различните дъстове оцветяват различно, пробвай няколко варианта.

# 322
  • Мнения: 10
Благодаря Нелка!!! Аз всъщност трябва да направя ВИШНОВ цвят....и искам в центъра му да остане розова или жълта прахова боя/няма значение коя, но важното е ефектът да си личи/.....ползвам резец за цвете и вайнър за цвете, изчаквам да изсъхне!!!!...и като мина с четката и прахчето и нищо не остава в средата на цветенцето Sad  С готови купен фондан съм. Да не би да не е нужно да изсъхва предварително цветето?

Последна редакция: пт, 22 фев 2013, 20:51 от mamaeli8000

# 323
  • Мнения: 7
Мишоче, на доста места четох за дъмитата, че и мен напоследък живо ме интересува. Основният съвет е да не се прекалява с намокрянето, защото после фондана се издува...аз лично не съм правила, само ти предавам прочетеното! Само се навлажнява, не се мокри под чешмата! Аз лично смятам да пробвам като само навлажня дъмито с четка. Като цяло, пише, че няма нужда да се покрива с маслен крем, особено ако имаш намерение да използваш многократно дъмито. Другото, което най-често се препоръчваше беше криско, което мисля, че е еквивалент на тайлозата. Желая ти спорна работа, да споделиш после!
Да си повторя и аз ВЪПРОСА от миналата тема, че Мина ме е пропуснала май  newsm78 или аз отговора  Embarassed
От къде мога да си купя резци за божури.....? Преди доста време гледах по ибей, но докато се наканя да си купя вече няма....

Последна редакция: пт, 22 фев 2013, 22:48 от madlene

# 324
  • Мнения: 0
sVeshti4ka линка който съм копирала е на моя блог, без да искам се е озовал в отговора тъй като пишех майл на приятел, извинявам се за което Simple Smile

за дъмитата, ако мога и аз да споделя опит... аз съм покривала дъми и не съм го мокрила по никакъв начин, аз го "опаковах " с прозрачно фолио за да не ми се цапа Simple Smile, и сложих фондана отгоре стана много добре според мен Simple Smile

ето и снимка на дъмито Simple Smile

# 325
  • Norge
  • Мнения: 2 311
...Да не би да не е нужно да изсъхва предварително цветето? [/color]
Не, не е задължително, напротив: влажният фондан поема повече оцветител. Но ако ти е по-удобно да работиш с напълно сухи елементи, изчакай необходимото време. С влажно се работи по-трудно.

# 326
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Да не би да не е нужно да изсъхва предварително цветето?

Да при цветята най-често се оцветява докато се правят - не се чака да съхнат или ако са изсъхнали се минават на пара за да хванат по-добре дъста.
Аз мислех че ще дъстваш цялата торта та затова и мълча щото такова чудо не съм правила - само с китки си играя  Mr. Green

Нелката вече писала ... бързачка  Heart Eyes

# 327
  • Мнения: 148
Мисискейк,аз не съм покривала дъми но съм чувала че се маже със кристалина или вода.А и винаги съм си мислила че покритото дъми трябва да изглежда перфектно гладко.Ако изглежда във този вид които си показала,и го харесваш то аз значи никога няма да покрия дъми.За мен този вид е неприемлив.
Имам един дебел стереопор у дома и ще взема тия дни да се пробвам,да видя какво ще се получи за да знам поне дали да разчитам на такъв вариант,но ако се получи такъв вариант мен не ме устройва.

# 328
  • Мнения: 1
Благодаря ви за коментарите момичета    bouquet... Ех тоя нос на пипи много дразни...  hahaha... Ама е изяден вечее  – за следващата ще се поправя   Laughing. Благодаря и за отгоvорите за дъмитата... Ще птобвам с водичка или маслен крем. Понеже ще покривам 4 етажна  торта с дъмита за първи път – ако има нещо по-специално да ми дадете каато съвет, освен да измажа преди покриване ще се радвам да го чуя преди да сгафя нещо и да изхабя 100 кила фондан . Например – слепвате ли етажите или просто ги слагате един върху друг?

Тони_ст
– да, крачето на пипи не стана много сполучливо  Sad
Мими – мога да ти дам съвет да изтъняваш малко ръбчетата на цвечетата с топчестия инструмент   Naughty
Радост бонбон – много готина тази ко-ко-ко-кошкаааа  Mr. Green... Моето мече е плюшено, не съм толкова добра за да издокарам плюш от фондан... а би било хубаво да можех, хихихи  Laughing
Ванче изФинявам се за невежеството, но незнам какво е фарситура  newsm78... чесно...
Мисискейк – малко ми е бабунеста тортичката ти.

Ето една готина идея и лошо изпълнение от мен. Петолинията са ми много криви, но нотичките са в секс пози (ако не се забелязва), а двете нотички отгоре са на телчета за цветя и като разклатя тортата се... хммм...  целуват   Embarassed.

# 329
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Понеже ще покривам 4 етажна  торта с дъмита за първи път – ако има нещо по-специално да ми дадете каато съвет, освен да измажа преди покриване ще се радвам да го чуя преди да сгафя нещо и да изхабя 100 кила фондан

Пробий си дупки предварително щото в това не се вкарват така лесно шишчета и си центрирай добре дъмитата по същата причина че трудно се натиска без дефекти.
Аз си слагах подложки на всеки етаж. Пак предварително пробити където ще са подпорките - а подпорките са по-скоро да не ти бягат етажите щото са леки и направо хвърчат.
Друго не се сещам ... и може да не слагаш тортата в хладилник няма да се разтече  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт