Училищата в район Младост, София- ІІ част

  • 58 817
  • 962
  •   1
Отговори
# 15
  • sofia
  • Мнения: 1 190
И за да не е съвсем без никакво инфо  Mr. Green... Всички квартални школа са един дол дренки.
Ох, и аз съм на същото мнение. Направо не знам за кое бих гласувала като най-добро. Още повече, че съм израснала в този квартал, и съм учила в някои от тези училища..............

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 143
Гласувах за 39то, но с ясното съзнание че не е най-доброто, просто сина ми е подготвителна там и ще го запишем и първолак, за другите училища мнението ми е основно от темата тук и отзивите на другите мами. Та може би идеята за по различна анкета не е лоша.
За 39то мога да кажа, че ми е близо като локация, живеем в Младост 4, цялото училище е само първа смяна, за мен това е предимство, запознахме се с учителките които поемат първолаците и трите дами звучат добре и отдадени като за първа среща. Иначе стаите и базата като цяло е ок, без някакви луксове, но е чисто, топло и дограмата е сменена навсякъде, много важна подробност е, че тоалетните навсякъде са ремонтирани и са повече от прилични, храната е кетъринг, същата кухня зареждат и в 128, от малкото наблюдения е ок, но моя синковец яде пет неща и тук не мога да бъда обективна, това е като впечатления от половината година на моя предучилищник. Споделяйте дами  Peace

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани, изнамери малко инфо за тазгодишните учителки, които ще поемат първи клас

само за Захариева чух добри думи... Не съм разпитвала, просто ей така, в разговор с майка на сегашен 4-токласник я похвалиха. Жената изрази недоволство, че не може и малкия си син да запише при нея, защото тя няма да вземе пак Музика. Останалите само по физиономия ги знам. Няма конкретика.

П.П: аз смятам тук да не гласувам...
Просто защото познавам из основи само 144-то, малко 81-во и наблюдавам 10-то. Това не ми прави мнението меродавно.

# 18
  • Мнения: 1 531
според мен трябва да има в анкетата и списъка частните училища: все пак са си на наша територия, тук не ги разделяме по начин на финансиране, а на териториален принцип.

# 19
  • Мнения: 387
Гласувах за 39то, но с ясното съзнание че не е най-доброто, просто сина ми е подготвителна там и ще го запишем и първолак, за другите училища мнението ми е основно от темата тук и отзивите на другите мами. Та може би идеята за по различна анкета не е лоша.
За 39то мога да кажа, че ми е близо като локация, живеем в Младост 4, цялото училище е само първа смяна, за мен това е предимство, запознахме се с учителките които поемат първолаците и трите дами звучат добре и отдадени като за първа среща. Иначе стаите и базата като цяло е ок, без някакви луксове, но е чисто, топло и дограмата е сменена навсякъде, много важна подробност е, че тоалетните навсякъде са ремонтирани и са повече от прилични, храната е кетъринг, същата кухня зареждат и в 128, от малкото наблюдения е ок, но моя синковец яде пет неща и тук не мога да бъда обективна, това е като впечатления от половината година на моя предучилищник. Споделяйте дами  Peace

Къде на 1ви ет. видя прилични тоалетни? Ужасни са тоалетните, които аз видях на етажа на първолаците. Вратите им висят на по една панта, вътре смърдеше на ....  Sick Освен това, на входа на у-щето никой не ме спря, не ме пита къде отивам. Наложи се да питам една чистачка къде е канцеларията. Стаите са с чинове от преди 20г. Предучилищната са в съвсем отделен коридор. Там е чустичко, уютно и няма нищо общо с обстановката на 1ви ет.  Качеството на образованието не мога да коментирам. В канцеларията ме посрещна една служителка, която я мързеше да диша. С пъшкане и пуфтене ми даде входящ номер, който аз си поисках. Ако не бях го поискала, изобщо нямаше да ми го даде.
Абе пълен ужас ми се видя това у-ще.

# 20
  • Мнения: 10 547
...
Петя, моля те формулирай анкетата?  Simple Smile

ОК, Касита.  Grinning  Предлагам анкетата да изглежда по следния начин:

1. Детето ми учи в момента или е учило в (възможност за 2-3 отговора, ако някой си е местил детето или има две или три деца в различни училища):  

- 10то
- 145то ... и т.н.
- още не е в училищна възраст

2. Доволна съм от следното училище (може би опция за 2-3 отговора, ако някоя мама е доволна от повече от 1 училище):
- 10то
- 145то... и т.н.
- все още нямам лични впечатления от училищата
- не съм доволна от нито едно училище

3. Недоволна съм от следното училище (може би опция за 2-3 отговора, ако някоя мама е недоволна от повече от 1 училище):
- 10то
- 145то... и т.н.
- все още нямам лични впечатления от училищата
- не съм недоволна от нито едно училище


4. Ако ми беше близко и удобно, вероятно бих записала детето си в:
- 10то
- 145то... и т.н.
- не знам, събирам информация, тъй като ми предстои да избера

Обаче горе в анкетата това няма как се получи.  Thinking

# 21
  • Мнения: 21 571
Просто защото познавам из основи само 144-то,

 В 144 малко ме притеснява това, че е като разграден двор и целия квартал минава през него и в двете посоки. Моля те, би ли ми дала малко информация какво се случва с пъървокласниците през междучасията, има ли добър контрол, движат ли са сами - до лавката например...
 Засега ме интересуват само чистота, ред и безопасност и дружелюбна среда, до въпросите на обучението не съм достигнала изобщо Laughing
 

# 22
  • Мнения: 1 732
Благодаря за темата!  bouquet
Чудя се кога на сайта на 81 СОУ ще се появи информация за тазгодишния прием.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 143
Къде на 1ви ет. видя прилични тоалетни? Ужасни са тоалетните, които аз видях на етажа на първолаците. Вратите им висят на по една панта, вътре смърдеше на ....  Sick Освен това, на входа на у-щето никой не ме спря, не ме пита къде отивам. Наложи се да питам една чистачка къде е канцеларията.
Мислех да пиша, че тоалетните са ремонтирани с изключение само на първи етаж, но не го написах. Ако се качиш на втори и нагоре, положението е съвсем различно.
Относно достъпа, няколко пъти ходя до там по време на учебния процес и винаги са ме спирали да ме питат на къде отивам, а мин. година когато се оглеждахме за занималнята дори ни искаха личните карти на входа. По информация от директорката, първокласниците тази година предвиждат да са на втори етаж. Съвета ми е да търсиш директорката Китова и с нея да обсъдиш питанките си.

# 24
  • Русе/ София
  • Мнения: 695
Здравейте.  Grinning
Има ли училища, в които децата от определени градини се приемат с предимство (и без изпит) и кои са? Чух нещо подобно.... Thinking, но не намирам информация във вътрешните правилници за подобно нещо. По скоро има критерий "местоживеене", но не и договор с определена детска градина. 144 СОУ имат договор с Варненски университет "Черноризец храбър" примерно, за завършилите ученици. Техния сайт е и най-пълен от това, което разгледах. Благодаря ви!   bouquet

# 25
  • sofia
  • Мнения: 1 190
Elida, не знам за 3 г. дали се е променило нещо в приема, но моят син на изпит не се яви. В ДГ ходеше на Приложни изкуства и от фирмата, която водеше занятията ми дадоха сертификат, че е посещавал заниманията им. Така беше и с заниманията по танци в ДГ и профила Хореография в у-щето. Това важеше и за други ДГ, не само посещаваната от сина ми.

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Да, Сертификатите от ДГ дават известни права за 144 СОУ.
Иначе 59ОДЗ имаше нещо като договор с школото за прием на децата им в 1-ви клас. Мисля, че учителките, които наесен вземат 1-волаци ходят по някое време (май месец... или април, ако не бъркам) да се запознаят с децата.
Моят син беше на тест по музика (мъжът ми настоя) и по хореография, макар в ДГ да ходеше на нар. танци.
Щерката пък се яви и на рисуване и на музика, макар да имаше сертификат по Приложни изкуства от ДГ. Приеха я и в 2-те "специалности", тя си избра рисуването.

Iris04 - не мисля, че 1-волаците ги пускат свободно да се разхождат в междучасията. Почти винаги класната си остава в стаята и "пиленцата" се мотаят около нея.

П.П: през 10-то аз лично минавам много често. В двора на 81-во можеш да видиш всякакви индивиди... от майки с колички, до тийнове, до младежи около баскеткошовете и т.н. Аааа и там също е своево рода пеш. алея.

# 27
  • Мнения: 1 288
Моята първолачка в 144-то си ходи когато иска до лавката май, но това се случва само в следобедните часове на занималня. Сутрин не е споменавала изобщо да слиза до долу. Освен това на обяд, щом се нахранят в стола и който е готов, излиза на двора да тича напред-назад. Не бих казала, че има особен контрол, да не кажа никакъв. Но пак да уточня, че това става на занималнята.
Наистина дворът е разграден, не съм виждала охранител да го наглежда. Той  и няма видимост от там, където стои, но все пак не съм го засичала дори да се разхожда наоколо. Вътре обаче не са ме пускали. Звънят по домофона в класната стая и така викат детето, когато я взимам.
Тоалетните на първи клас не са ремонтирани. Писах в старата тема- събраха ни пари лятото да им правят ремонт. Така че би трябвало новите първолаци да са с ремонтирани тоалетни.
Лично от нашата класната съм доволна, детето се чувства добре, усвоява всичко, няма стрес.  Peace
Като за квартално училище е ок, но нивото е потресаващо ниско като цяло, да не ми се обиди някой. ,

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
но нивото е потресаващо ниско като цяло,

да, за цялото уч. обучение важи това. От 1ви, та до 12кл.
Може би само АК и Немската правят (някакво) изключение.

# 29
  • Мнения: 387
Къде на 1ви ет. видя прилични тоалетни? Ужасни са тоалетните, които аз видях на етажа на първолаците. Вратите им висят на по една панта, вътре смърдеше на ....  Sick Освен това, на входа на у-щето никой не ме спря, не ме пита къде отивам. Наложи се да питам една чистачка къде е канцеларията.
Съвета ми е да търсиш директорката Китова и с нея да обсъдиш питанките си.

Ами и с нея говорих. На повечето въпроси не ми отговори. Поисках възможност да видя някои от стаите, в които ще учат децата. Щяло да има ден на отворените врати - тогава да съм ходела. Обясних й че нямам възможност да излизам толкова често от работа, а тя вдигна рамене. Извинявам се, но ако отношението им и към учебния процес и към учениците е такова ... Sick  #2gunfire На излизане все пак успях да огледам няколко стаи. И негатовното ми впечатление се потвърди.

Общи условия

Активация на акаунт