Училищата в район Младост, София- ІІ част

  • 58 817
  • 962
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 756
Като цяло дисциплината в самото училище е на ниво та на моменти чак ме дразни строгостта на портиера относно пропусквателният режим  Mr. Green
За сега сьм доволна ще видим по нататьк какво ще е  Peace
Благодаря за споделеното, това е важно за мен!  bouquet
Да за мен сьщо е важно.Защото да влезнеш вьтре в у-щето трябваше пропуск да имаш примерно ако ще си взимаш детето от занималнята.Шанса да влезнеш е труден или се обаждаш на госпожата и тя излиза отвьн.Доволна сьм от това но и понякога и децата не пускат на обед от централният вход а това ме дразни като вземе да разиграват децата.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 265
Това е само за родители, а всякакви пускат, детето все носеше то книжки детски, то списания, то други боклуци... Ходят по класовете и предлагат на децата.... А и аз влизам с такива думи - до стола съм, при директора отивам, трябва да взема детето... Дори да не е така...

# 47
  • Мнения: 6
Дано и ние да случим!!! Peace



Здравейте на всички! Реших да се включа във темата, за споделя какво се случи след толкова много четене и допитване относно избора на училище и преподавател.

НЕ ЗАПИСВАЙТЕ ДЕЦАТА СИ В 81 СОУ!!!!! Учителите до 4 клас на много добри, но ръководството не ги подкрепя! Ако възникне проблем управата си "измива" ръцете с тях!

Ще започна с това, че не е най-важен преподавателя и училището като материална база и близост по местоживеене!!! Всеки родител иска най-доброто за детето си!

Записах детето си в 81 СОУ за учебната година 2012/1013. Избрах госпожата с най-висока атестация, която беше определена и за учител на годината!  СТРАХОТЕН ЧОВЕК И НЕВЕРОЯТЕН ПРЕПОДАВАТЕЛ!!! Няма да влизам в подробности, само ще кажа, че месец след като пое децата ни ръководството я принуди да си тръгне след 38 годишен стаж в това училище. Въпреки многобройните жалби които пуснахме в нейна защита, нямаше никакъв резултат и адекватни решения. Това доказва, че шуробаджанащината и връзкарството са навсякъде!!! Последва непрекъсната смяна на преподаватели и разединение от страна на родителите. Равносметката е:  един огромен стрес за децата и разпадане на класа. В момента от 24 деца са останали само 12 в 1В клас на 81 СОУ
 Никой не е застрахован от проблеми и проблемни деца в класа, защото училището е за всички, но  моят съвет е, когато си избирате училище да проверите дали ръководството е на ниво и дали застава зад персонала си!

За Емил Христов и Румяна Парцова има много информация в интернет!

На никого не пожелавам стреса, който изживяхме 23 родители и нашите деца!

Успех в избора!

# 48
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
rectitude - ако жената е била в пенсионна възраст е редно да се пенсионира и да даде ред и на младите.

# 49
  • София
  • Мнения: 4 035
rectitude - ако жената е била в пенсионна възраст е редно да се пенсионира и да даде ред и на младите.
Шани, в това те подкрепям, но тези работи се правят преди старта на учебната година, преди децата да са свиканли с учителя и когато има нов титулярен учител, който да поеме идващия първи клас.

# 50
  • София
  • Мнения: 2 265
rectitude - ако жената е била в пенсионна възраст е редно да се пенсионира и да даде ред и на младите.
Шани, в това те подкрепям, но тези работи се правят преди старта на учебната година, преди децата да са свиканли с учителя и когато има нов титулярен учител, който да поеме идващия първи клас.

Как се казва госпожата... ако не е тайна...

# 51
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
rectitude - ако жената е била в пенсионна възраст е редно да се пенсионира и да даде ред и на младите.
Шани, в това те подкрепям, но тези работи се правят преди старта на учебната година, преди децата да са свиканли с учителя и когато има нов титулярен учител, който да поеме идващия първи клас.

младите майчета с огромния си ентусиазъм, винаги са ме кефели, но...
Няма такова нещо, като е почнала уч. година, даден човек да не може да се пенсионира. Ако към октомври или ноември жената навършва години за пенсия, няма пречка да започне да води ученици и после да се пенсионира.
Както математичката на щерката се пенсионира ноември месец, в нейния 7ми клас. И после ги пое нов учител. Но това, че 7ми клас е важен за децата и специално за математиката - на никой не му пукаше. Това е закона, това позволява, това се прави.
Пък вие си бъдете идеалисти...
Вчера случайно си говорих с човек от Дондуков 2... Сергей пак нещо е правел, а сега е...  Tired

# 52
  • Мнения: 1 732
Подкрепям напълно Шани. Жената, дори да е искала да се пенсионира преди началото на учебната година, няма право да го стори. Законът е категоричен. Какво да направи тя? Да си купи стаж ли? Тя най-вероятно е искала да довърши учебната година, ама само с голо желание не става, уви! Confused И затова не е виновен директора, а законодателството ни. Той само го е приложил.

# 53
  • София
  • Мнения: 4 035
Че съм млада, млада съм, ентусиазмът ми отдавна се е изпарил. Когато е ясно, че даден преподавател ще се пенсионира, се сваля от титулярно място и се слага на занималня като възпитател, за да си изкара месеците до пенсия, но да не се прецаква класа.  И това по никакъв начин не й влияе на пенсионирането. В случая грам не се касае за ентусиазъм или идеализъм, а за елемнтарно уреждане на нещата в интерес на децата.
С проблемите и рокадите в системата на образованието съм израснсла и ги гледам отвътре и в момента и точно в момента съм пряк свидетел на това, какво се случва с випуск, чийто титулярен учител беше сменен в 1ви клас и оттогава тези деца смених 4 учителя.
Законодателството ни дава възможност да се изведе класа, не е длъжна да напусне на деня, всичко е въпрос на уговорка на двете страни.
И щом има училища в, които го правят и прилагат успешно, значи може и работи.
А крайна сметка не виждам нищо лошо в ентусизма и идеализма, с песимизъм и непукизъм нещата няма да тръгнат на добре...

# 54
  • София
  • Мнения: 5 569
Неприятен казус. Определено.

Мен това, което ме впечатлява най-силно, е как са реагирали родителите. Записали са децата си при преподавателя, за когото са получили най-положителни отзиви. След пенсионирането на учителката са се оказали в ситуация с нов преподавател. И те са започнали да записват децата си в други училища... Хм... Дали това би помогнало за намаляване стреса за децата... От всички страни са били стресирани милите малки душички...

# 55
  • София
  • Мнения: 1 457
...

Последна редакция: ср, 20 фев 2013, 19:18 от Jessy

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 756
Относно напускането на вьпросната госпожа случаят доколкото знаем е бил личен частен и т.н.От това пострада и нашият клас.Класната ни беше седмици наред заместващ учител вьв вьпросната паралелка госпожата от занималнята ни сьщо.
В този клас е имало доста насьбрано напрежение и не изказани и изказани думи от двете страни.

# 57
  • София
  • Мнения: 2 265
Момичета, как се казва въпросната госпожа? Ако не вие удобно, може на лични...Да не е нашата любима Виолета?

# 58
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И затова не е виновен директора, а законодателството ни. Той само го е приложил.

И той е виновен, и той...
Ама толкоз са заплетени нещата, че не можеш да им хванеш началото.
Пожелавам Ви да случите на добър нач. преподавател  Hug

# 59
  • Мнения: 6
Момичета, как се казва въпросната госпожа? Ако не вие удобно, може на лични...Да не е нашата любима Виолета?

Напротив удобно е! Въпросната госпожа се казва Иванка Илиева! Аз съм 100% убедена, че няма да има НОРМАЛЕН родител или ученик, който да изкаже ОТРИЦАТЕЛНО МНЕНИЕ за нея! Малко по-късно ще ви кача в писмен вид жалбите изпратени до институциите, за да ви стане ясно от къде идва проблемът и защо упреквам ръководството на 81 СОУ и всички висшестоящи началници на институции, които много добре познават г-н Христов и му пазят гърба.

Правя го, защото не мога да  преглътна несправедливостта и защото това може да се случи на всеки един клас в това училище. Там учителите работят под стрес и не така както биха искали да работят, а така както им се нареди. В противен случай, ги чака участта на г-жа Илиева...

Общи условия

Активация на акаунт