Училищата в район Младост, София- ІІ част

  • 58 840
  • 962
  •   1
Отговори
# 930
  • София
  • Мнения: 2 265
И аз така мисля..., ама да видим...

# 931
  • Мнения: 2 171
В 144-то плуването наистина замества единия срок физическото. 2 часа са сляти и ползват топлата връзка. Който иска да ходи допълнително си плаща 20 лв като спонсорство за басейна за срока и ходи още 2 часа. Допълнителните часове са обикновено преди занималнята и топлата връзка не може да се ползва понеже вратите са заключени. Децата излизат директно на двора и стоят по един час навън. Синът ми много обича водата и басейните и се радваше на възможността, че ще плува, но каза, че водата е ужасно студена. А той е плувал в наистина студени води до посиняване без да му прави впечатление и ми е трудно да си представя тази колко е била студена. Иначе екстрите с изгубени чорапи и слипове ги минахме с хумор Simple Smile

# 932
  • Мнения: 7 263
самите родители явно нямат интерес, то била студена водата, то треньорите били лоши, то не можели децата сами да се събличат, обличат и сушат косите ooooh! а аз моето дете го влача в студ и пек, и си плащам, култура за плуване няма и това е, а едно време беше безплатно, но задължително за софийските училища и никой гък не казваше, много съм озадачена

ето на това не мога да се начудя и аз!
В Холандия всяко дете във втори клас полага изпит по плуване, при който доколкото съм запозната плува с дрехи и обувки - да за тях е жизнено важно децата да могат да плуват, но да питам аз кому е излишно детето да може да плува и да кара колело?!
Откровено за някои неща се същисвам - да не настинат, да не се разболеят?!
Нима не схващат родителите, че именно изнежването на което ги обричат ги осъжда на болести.
Преди 4 дни бяхме в един планинки курорт на външният басейн малкият ми син влизаше и излизаше, когато си поиска ... за сметка на 8-9 годишни деца, които седяха и жално гледаха, защото " мама каза , че водата е студена?!"

# 933
  • Мнения: 387
Lennyh, evhen, браво на вас. Но, така като гледам подписите ви, и двете не сте майки на момичета. Ако бяхте и бяхте си патили от настинали яйчници, гъбични инфекции след ползване на басейн и пр. все хубави работи, едва ли щяхте да бъдете толкова смели.

Не ме разбирайте погрешно. Нямам нищо против плуването, а против плуването в басейни и в студена вода.

# 934
  • Мнения: 3 634
То малко изместваме темата, но от дете кисна по столичните басейни и не съм имала никоя от изброените "екстри". В някой хотелски басейн може и да се получи издънка, но в спортните комплекси е различно и за два басейна имам преки наблюдения върху резултатите от пробите и наливаните препарати. Колко студена е "студената вода" за вас? Понеже обикновено се търси 27-30'С, но по мои наблюдения най-често в зимните месеци е 26'С и пак става. Надолу вече е истински неприятно.

# 935
  • Мнения: 387
октоподче, явно аз съм карък, но е факт, че и аз съм от "лошите майки", за които стана дума Simple Smile аз самата влизам в басейни "до колене"

# 936
  • София
  • Мнения: 2 265
Аз не съм против самото плуване... слагат много хлор, детето ми е алергично и после с тези зачервени очи, киханица, кашлица... Не от настиването....

Има басейни, в които слагат от новите препарати, не знам какви са... и тогава няма проблем... На морето избрахме точно такъв хотел - сложих ръкавелките и детето се киснеше в водата колкото иска... Peace

# 937
  • София
  • Мнения: 4 035
На нас пък нарочно ни подчертаха, че топлата връзка в 144то работи и децата въобще не стъпват на двора след плуване, точно заради притесненията, че февруари ще излизат мокри, тъй като специално в нашия клас, плуването ще започне втория срок.

# 938
  • Мнения: 2 171
На нас пък нарочно ни подчертаха, че топлата връзка в 144то работи и децата въобще не стъпват на двора след плуване, точно заради притесненията, че февруари ще излизат мокри, тъй като специално в нашия клас, плуването ще започне втория срок.

Да, и на нас ни подчертаха същото на родителската среща. Но се отнася само за редовните часове по плуване, които са заложени в учебната им програма. Ако искате да ходи и на допълнителни обаче, я няма тази екстра. Една майка беше питала защо вратата към училището е заключена следобяда и отговорът е бил, че има много външни деца от други училища и от съображения за сигурност я заключват.

# 939
  • Мнения: 1 883
Като майка на външно дете което две години  посещава басейна на 144 мога да споделя следните неща.

Топлата връзка е заключена, сигурно за децата от училището с редовните часове се отваря.
Вадата не знам колко градуса е но детето казва ,че не е топла ,но като започнат да плуват вече им е добре. Няма как водата да е 32 градуса и да се плува активно 1 час. Ако е много студена ги връщат и няма плуване. Най много 1-2 пъти в годината ни се е случвало. Никога за тези две години не е пипнал нещо от басейна, нито са му били зачервени очите. Плува без очила. Лично съм виждала треньорите да им се карат ,че ядат преди плуване и да ги връщат за да си изсушат косите.
Таксата от тази година е 25 лв. на срок.

От октомври ще имам други впечатления, понеже щерката ще учи в училището. Тогава ще докладвам как са нещата.

Учителите са страхотни, детето се научи да плува три стила. Аз лично , а и моя мъж/ майстор на спорта по водни ски/ сме доволни.

Последна редакция: сб, 03 авг 2013, 18:38 от vela

# 940
  • Мнения: 7 263
denim123 ако имах момиче, смяташ ли че бих го възпитавала различно от момчетата?
Освен трима сина имам и три племеници, които неразумните им майки са ми поверявали от време на време .....
Както и да е, не искам да превръщам темата в спор, нито пък непременно да настоявам, че аз съм правата, просто ми е чудно защо родителите сами лишават децата си от важни за тях неща.
Естествено всеки си взима решенията сам  Peace

Както Октопода писа - усещането за студено е различно при различните хора, но чрез спорта се свиква постепенно и към по-хладна вода. Отделно плуването е все пак спорт и ако модата е топла, става дори неприятно.
Но и аз не съм определено еталон за родителство, тъй като съм правила закалителни процедури с вода на открито и на тримата още преди да навършат година, температурата на водата започва от 27-28 градуса и завършва до около 21-22  - ето нещо дребно, което намерих в интернет, но ако някой се интересува мога да му пратя и други материали http://newkidsbg.blogspot.com/2009/09/blog-post.html

# 941
  • Мнения: 387
Lennyh, аз също не искам да споря. Само ще кажа, че всеки си знае кое е най-добро за неговото дете. Всяко дете, както и всеки съзрастен има слабо място. И всеки съди за другите по себе си. Напр, моите яйчници настиват от студена вода и след къпане в басейн получавам гъбични инфекции (не винаги, но често напоследък) и за това си мисля, че и с дъщеря ми може да се случи така. Разбира се, надявам се да не съм права за нея, но имам едно наум  Peace Мисля си, предвид постовете ти, че си интелигентна жена и ще разбереш добре какво имам предвид.

# 942
  • Мнения: 21 632

  Може ли някой да ми каже кога ще бъдат родителските срещи в 144-то преди началото на учебната година? На сайта не виждам информация...

# 943
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

  Може ли някой да ми каже кога ще бъдат родителските срещи в 144-то преди началото на учебната година? На сайта не виждам информация...

До 10 септември макс. ще има.
Аз не бях на тази на синчето, нищо не съм загубила.

мирта, не знаех, че басейнът може и да не се посещава в 1ви клас. Моите деца чинно и стриктно си ходеха по един срок и нищо им нямаше. Въобще много съм доволна от плуването им.
Жалко, че премахнаха задължителната хореография за първолаците. Може ли да си българче и поне едно право хоро да не знаеш...
Движението е здраве.
Едната треньорка е Христова, а тя има доста наградени деца от различни плувни състезания.

П.П: Моите деца на 01.05. т.г. се къпаха във външен неотопляем басейн. Когато им беше студено, излизаха от басейна. За мен всяка Т на водата под 32-35 градуса е чешмяна вода, до която не припарвам. Затова съвети за студена вода не давам.

# 944
  • Мнения: 1 883

  Може ли някой да ми каже кога ще бъдат родителските срещи в 144-то преди началото на учебната година? На сайта не виждам информация...
На 11 септември от 18 часа. Така съм си записала в тефтера от предната родителска, за  предучилищната става дума.

Общи условия

Активация на акаунт