Училищата в район Младост, София- ІІ част

  • 58 838
  • 962
  •   1
Отговори
# 945
  • Мнения: 21 632
 Благодаря много  bouquet

# 946
  • София
  • Мнения: 2 380
Здравейте,
Ако някой има информация за класната за класната, която ще води немската паралелка 1 клас в 81 СОУ,  Диана Тихова, моля да сподели.
Благодаря!

# 947
  • Мнения: 21 632
  Момичета, какви медицински изследвания се правят за първи клас? Пак ли като за градината?

# 948
  • София-Младост
  • Мнения: 23 380
  Момичета, какви медицински изследвания се правят за първи клас? Пак ли като за градината?
Не, личният лекар знае по принцип. Здравна карта трябва да ви издаде, както и на тази възраст имаше някаква ваксина.

# 949
  • София
  • Мнения: 5 572
Vesika, много е симпатична г-жа Тихова. Не е преподавала на моите деца, така че нямам директни впечатления от нея като преподавател, но съм я виждала много пъти (понеже е във випуска на малкия ми син) и оставя положително впечатление - на хубав човек.

Iris04, за първи клас се иска профилактичен преглед и попълнен от личния лекар картон, който се носи в училище, на сестрата. Изследванията не са като за детска градина. Личните лекари знаят какво трябва на децата за училище. А през септември и класната ще ви каже.

# 950
  • Мнения: 3 634
Ваксината е на 6г.

# 951
  • София
  • Мнения: 2 265
На 7 години се прави Манту

# 952
  • Мнения: 21 632
 Аз питам защото в началото на септември ще сме на море и ще си дойдем едва ли не направо за училище. Та да си направя  ако може в края на август още, ако е само картона. Защото нали изследванията имаха срок. За съжаление и личния лекар не ми е достъпен в момента... Някой не си ли спомня какви точно изследвания искат - паразити, например?
 Мантуто си го направихме щом стана на седем.

# 953
  • София
  • Мнения: 12 555
На 7 години се прави Манту

Реваксинация се прави на 6-7 години. Тоест между шестия и седмия рожден ден на детето, не е казано, че трябва да е навършило 7.

# 954
  • София-Младост
  • Мнения: 23 380
Шест години
Реимунизация против дифтерия,тетанус,коклюш и полиомиелит.
Седем години
Реимунизация против тубер-
кулоза (след отрицателна
проба Манту)    БЦЖ ваксина

# 955
  • Мнения: 3 634
Благодаря! А без реимунизации може ли? Понеже досега съм слагала всичко без да се замисля, но напоследък започвам да ставам подозрителна.

# 956
  • София-Младост
  • Мнения: 23 380
Благодаря! А без реимунизации може ли? Понеже досега съм слагала всичко без да се замисля, но напоследък започвам да ставам подозрителна.
Ако не бъркам са задължителни, освен ако по лекарско предписание не сте освободени...

# 957
  • Мнения: 21 632
 Не може, искат ги.  В детската следяха за навършването на седем години и ни връчиха декларация за подписване, че сме уведомени, че трябва да направим това и това. При проверка им изискват тези декларации, или сътветно бележката от лекаря, че е направено манту.

 Пък и ако не си направил реимунизация, все едно няма ваксина, така че според мен така и трябва.

# 958
  • София
  • Мнения: 3 516
Благодаря! А без реимунизации може ли? Понеже досега съм слагала всичко без да се замисля, но напоследък започвам да ставам подозрителна.
Никой няма право да ти върне детето от училище, защото липсва имунизация. Могат да те глобят, но никой няма право да слага по свое усмотрение имунизация на детето ти и нямат право да го върнат от училище. За детската градина е съвсем друго. Друга тема е, че за теб е много по-лесно да помолиш да ти отбележат в картона, че имунизацията е поставена.

Шест години
Реимунизация против ... коклюш
За мен това е безумие

# 959
  • София-Младост
  • Мнения: 23 380
Защо?

Общи условия

Активация на акаунт