ВТОРИ клас- втори срок - 4

  • 42 109
  • 737
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 883
Момичета, предложете нещо за апетит.
Сина е станал живите мощи. Беше 26 кг. сетември месец, после свали на 25, а сега след този вирус с повръщането е станал 24, това при ръст 130см. Постоянно готвя, пека хляб, питки, мъфини. Той си е доста злояд и по-принцип не яде много. Преди години бях купувала витамини / саностол/ , ами той след една седмица съвсем спря да яде. Караше си само на витамини. Какво да го правя. Иначе спортува, пълен е с енергия.Не боледува. Миналата година по това време пак се беше разповръщал но се оправихме бързо.От тогава ,чак сега се разболя, и пак се оправи за 24 часа.

Аз пък си мисля, че няма да обявят грипна ваканция.

# 76
  • София
  • Мнения: 4 578
Вела, моят почна да яде с коластра, не знам дали сте пробвали!

Дзвер, бързо да се оправя баща ти. Много лошо с тези усложнения!

# 77
  • Мнения: 1 883
Вела, моят почна да яде с коластра, не знам дали сте пробвали!

Дзвер, бързо да се оправя баща ти. Много лошо с тези усложнения!
Не съм пробвала. Thinking

# 78
  • Мнения: 3 379
Благодаря за пожеланията  Hug

За апетит знам, че омега-3 (или просто рибено масло също) помагат.

# 79
  • Мнения: 5 790
Вела, моят почна да яде с коластра, не знам дали сте пробвали!

Дзвер, бързо да се оправя баща ти. Много лошо с тези усложнения!
Не съм пробвала. Thinking

И ние с коластра, но от Iherb, на Симбиотикс.
Ето я: http://www.iherb.com/Symbiotics-Colostrum-Plus-Orange-Cr-me-120- … able-Tablets/5620
Че боледува - боледува, но кара леко вирусите, откакто пие коластрата.

# 80
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Всички болни да оздравяват бързо!  Hug

# 81
  • София
  • Мнения: 6 810
Кенгуруто е през март, мисля, че на 23, но трябва да проверя. Провежда се по училищата. Задачи има тук:
http://math-bg.com/?page_id=165

Благодаря ти! Аз тази информация я намерих, само не разбрах къде ще се провежда.  Peace
По английски са с "Hello" и са взели 20 урок.
Нищо не давам за имунитета, срам и позор, но все забравям. Като бяха малки боледуваха постоянно, през месец бяха на АБ, с малкия два пъти сме влизали в болница. Първият път беше на 20 дни, лепна от сестра си си вирусна пневмония и за 12 часа "се предаде", беше на кислородна палатка в реанимация. Но някак този период попремина, да чукна на дърво. Тази зима май не са боледували, с изключение на една еднодневна история, която не я броя. Отдавам го на прекарания месец на морето.

# 82
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Хайдеее, и моят Алекс е болничък  Confused

# 83
  • София
  • Мнения: 7 077
Във времето, когато синът ми ходеше на градина, боледуваше ударно - всяка седмица! Буквално!
Разболее се,за три дни го оправя, отива на градина и след два дни пак е болен. Бях се принудила в най-вирусните и студени месеци да го изпращам да живее с бабите, защото нямаше оправия.
Постоянно влачехме сиропите, капките, хомеопатията..... , а да - клеевата тинктура.... Нищо не помагаше!
Есента на първолачешкото училище купих витамини, не Саностол, но пак от този вид. Изпи цялото шише, по график. Тръгна на плуване, в началото два пъти седмично, а после три пъти. Когато студът миналата зима стана непоносим, като един невежа се замислих дали да не го спра от плуването. Говорих с треньорката, която ми обясни, как и защо това ще е голяма грешка.
При -20 С си ходи на плуване. Не се разболя нито веднъж. Тази есен повторихме процедурата с витамините. Плуването е 4 пъти седмично. Да чукна на дърво, здрави сме. Имаше период, в който бяха по максимум 15 деца на училище.
Днес като взех от плуването, устните му бяха сини и каза (за пръв път се оплака), че водата в басейна е била много студена. Прибрахме се, сервирах му вряла супа, направих един Тайлол Хот и го изпратих на училище. Дано да издържи и този път  Praynig

vela, моя като и твоя - 25 кг. с мокри гащи е. Държи килограмите от 2 години. Не вдига кантара. 128 см беше височината преди месец и нещо. Но е много жилав и е само на мускули. Разликата е в това, че има апетит и си хапва, но пък нищо не качва, само на ръст дърпа по малко. Да са здравички! Плодове хапва ли?

Последна редакция: пн, 18 фев 2013, 16:27 от oblachna

# 84
  • Мнения: 1 883
Много изостават с този англ. език в нашия клас.
Днес купих пчелно млечице от аптеката за апетит, ще си ги изпие 1 месец и после ще реша какво да взема. Рибено масло е пил две поредни зими, не съм забелязала повишаване на апетит, ама си го давах. Пак ще купя. Може да пробвам  и  Саностол или коластра.

Иначе плуването е страхотна закалка. Peace

# 85
  • София
  • Мнения: 9 887
Моите деца от Саностола ядат много, ама много...затова не им давам. Но те принципно са ящнички, да са ми живи и здрави. Heart Eyes
Моето мнение на неспециалист е, че всяко дете си боледува по своему различно, не ти тренировки, не ти закалявания, не ти клееви тинктури. Една позната често ми казва, че нейното дете е със силен имунитет, защото често ходят на планини. Не го вярвам, съжалявам. Близка приятелка не се  спират всяка събота и неделя, зиме и лете, ми децата и пак боледуват понякога. Не че съм против закаляването- напротив, но всичко си е Божа работа.
И двете ми деца като малки не са боледували почти, с изключение на сезонния грип. Не бяха помирисвали антибиотици, особенно дребната. И какво от това, ето че тази зима пие за втори път. Когато другарчетата и в градината боледуваха сериозно, тя само кихаше. Нищо не съм давала тогава . И сега - малката стигна до АБ за грипа, а сестра и го изкара с еднократно вдигане на температура 38 градуса и количество хрема/ да чукна на дърво, че то нее късно, де/. Както е ясно ги гледам по един и същи начин, даже над каката треперя повече.
Тъй че по мое скромно мнение- Божа работа е всичко при едни нормални родителски грижи.
Ох тая здравна тема много я задълбахме, ми барем да се оплача, че ми е много, много зле. Такова главоболие не съм имала мисля през живота си...или поне в момента така ми се струа.

# 86
  • Мнения: 928
Всички бързо да оздравяват  Hug
Валенце, пий нещо за главобола.
АБ аз давам, след пълна кръвна картина с CRP, които са показали, че има инфекция или след взет секрет. Винаги предпочитам изследване. Двама познати имам на хемодиализа, които чакат бъбречна трансплантация  Peace

Моя човек и той е супер злояд. Яде сандвичи, вместо да се храни на уч. стол. А по-лошото, че и сандвичи не иска, защото му омръзнаха. Днес казал, че ще яде в стола и взел пари. Ходих до училището на обяд и го заварвам с една филия с течен шоколад, хапнал само половината, че била прекалено сладка. Имало едно много гадно пиле с ориз в стола и не си взел. Дадох домашно приготвения топъл тостер. Отхапа веднъж и каза, че щял да го изхвърли, защото не му харесва  ooooh!
Не знам и аз какво да го правя, а е в училище от 8 до 17  Tired

# 87
  • Мнения: 1 883
Леле Бейби ,вие сте по-зле и от нас. Confused

# 88
  • София, Младост
  • Мнения: 2 416
На моята госпожица пък такъв апетит й се е отворил, че ще ми изяде ушите  Crazy. Като стане-гладна, на обяд си хапва, взема си нещо за училище и като я взема първо пита какво ще вечеряме  newsm78
Междувременно хапва поне 3 ябълки и/или някой банан между основните хранения  Peace

# 89
  • София
  • Мнения: 7 077
Аз нямам проблеми с храненето на малкия, както споменах.
Но пък самата аз, съм била едно много злоядо дете. До 7-8 годишна ме хранеха с Торбалан  Embarassed.
Нямаше сила, която да ме накара да хапна читава храна. Майка ми и до ден днешен разказва, как се примирила, че всяка вечер ще пържи картофи, за да имам нещо в стомаха. Това продължи до пубертета. В трудната възраст и печени киселици проядох, та до днес. Малко са нещата, които не ям и не са ми вкусни.
Момичета, освен да ви успокоя, че до 2-3 години децата ви ще проядат...  Hug

Общи условия

Активация на акаунт