Планово секцио в Майчин дом - София

  • 33 701
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте майчета,
След няколко дни трябва да ме приемат в Майчин дом за планово секцио, тъй като бебето е седалище. Бих искала да помоля за малко информация относно
1.необходимостта от избор на екип
2.Колко дни след приемането правят операцията
и каквото друго се сетите и може да ми е от полза. За първи път ми е и съм малко притеснена. Следя се при д-р Клисурски от Майчин дом (той не изражда) и вчера ми каза, че трябва да ме приемат след една седмица, просто да отида сутринта в 210 кабинет и нищо друго не знам.
Много ще съм благодарна, ако някой сподели малко опит с мен.

# 1
  • Мнения: 51
Здравей! Първо няма да се притесняваш, всичко ще мине добре! Аз имам две секциа в Майчин дон. Питай каквото се сетиш! Нека сега отговоря на въпросите ти.

1. Щом лекуващия ти лекар не изражда мисля че, не е необходимо да даваш пари за избор на екип ( мое лично мнение от опит)
2. На първи ден те приемат, на втория малко изследавния, тонове и на третия сутринта операцията ( зависи пак колко операции имат планирани )
 
само не разбрах, 210 кабинет в поликлиниката сигурно, за да те приемат в болницата ли?

# 2
  • Мнения: 4
Благодаря за бързия отговор.
Аз също смятам, че не е необходимо да избирам екип, но дочувам, че едва ли не те принуждават....
И щом си на разположение за въпроси тогава ще питам...... Simple Smile
Правят ли планови операции събота и неделя, защото моя лекар ми каза да отида за прием в сряда и така като ги смятам дните ще стане събота.  Какво да нося с мен преди приема, трябва ли ми нещо специално... Теб кой лекар те е оперирал и доволна ли си? Какви са условията в стайте, след раждането детето при теб ли стои?  Благодаря предварително..

# 3
  • Мнения: 51
Няма как насила да те принудят..., но има нещо вярно и в това което казваш!
В събота и неделя не прават, само по спещност. Ако влезеш в сряда в петък ще те оперират ( на третия ден). Сигурно имаш списък с лични вещи, за да не изброявам. Аз първия път бях забравила водоустойчиви  дишащи лепенки за раната. Също така памперси и мокри кърпички за бебето.
Първият път ме оперира д-р Кръстева, а втория д-р Манчев. Да доволна съм! Само да допълня, че за второто секцио ме приеха в сряда и в четвъртък ме оперираха, но аз бях говорила с него няколко дена преди това.
 А какви са причините за секциото при те?

# 4
  • Мнения: 4
Причината е, че бебето е седалищно.

# 5
  • Мнения: 4
Предполагам, че не е проблем нещата за бебето да ми ги донесат веднага след раждането, както и тези дишащи превръзки.

# 6
  • Мнения: 991
Трябва ти и вода в бутилки от половин литър, най - добре е да е от тези спортните шишета, че е по лесно да пиеш без да се оливаш.  Peace

Аз раждах преди две години там и бях на седмия етаж - гадничко се беше, но се преживява. Бебетата ги изкарват само за хранене и след един час ги връщаш. Зависи от коя страна на асансьора си - ако си при бебетата може да си го вземеш в стаята, ако си от другата страна те пускат в една стаичка да го кърмиш. Чувала съм, че акушерките на дванайстия етаж са гадни, на седмия бяха доста отзивчиви и симпатични.  Peace

Успех!

# 7
  • Мнения: 51
Причината е, че бебето е седалищно.

Оххх да, видях че си писала в началото. Като стана въпрос за етажи, да кажа и аз. Първия път бях на 12 етаж във VIP стая, бебето си беше при мен. Много съм доволна от сестрите, бяха много отзивчиви. Втория път, бях на десетия етаж и също не мога да се оплача, в стаята имаше още едно момиче, и двете ни бебета. Малко е неудобно защото не можеш да си починеш, когато другото бебе,да речем плаче по-цяла нощ! Аз лично сега от опит бих предпочела да съм сама. Заслужават си 70лв-ва на ден.

# 8
  • Мнения: 51
Предполагам, че не е проблем нещата за бебето да ми ги донесат веднага след раждането, както и тези дишащи превръзки.
Да, може и след раждането! На другия ден ти сменят прецръзката.

# 9
  • Мнения: 472
Аз бях на 12 етаж- стоите бяха след ремонт, хубави са с две легла. Бебето ми го дадоха на третия ден след секциото. И аз се чудя още за избора на екип. Иначе в операционна отиваш с телефона и вода, не помня дали и превръзки не носих. Мисля че мъжа ми беше носил памперси и мокри кърпи. Те ще ти кажат. Първият ден си в реанимация, на другия те качват на 7 или 12 етаж. Любезни бяха, не мога да се оплача. Предния ден преди секциото обикаляш няколко кабинета за консултации с картона. Успех  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 51
Превръзки чак като се качиш в стаята. Слагат и един гаден лигнин за в реанимацията, няма да го забравя никога! Twisted Evil

# 11
  • Мнения: 51
elvirka забравих да ти кажа, ако не си се подготвила разбира се, обезболяващи свещички, много ще са ти от полза.

# 12
  • София
  • Мнения: 114
Здравейте.Аз избрах да раждам в Майчин дом без избор на екип.Дали ще ми искат някакви пари?А и за припознаване на дете какви документи искат?

# 13
  • Мнения: 51
Здравейте.Аз избрах да раждам в Майчин дом без избор на екип.Дали ще ми искат някакви пари?А и за припознаване на дете какви документи искат?
Не би трябвало да ти искат пари ( все  пак това са близо 900лв). Не всеки може да ги оттдели, а и мисля че е излишно. За припознаване има май темичка, не мога да ти кажа.

# 14
  • София
  • Мнения: 114
Четох темичка за припознаване и там пишеше ,че във всяка болница било различно.А и стара информация май няма да ми послужи Whistling
Благодаря за бързия отговор. bowuu

Общи условия

Активация на акаунт