Планово секцио в Майчин дом - София

  • 33 710
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 28
Здравейте, някой знае ли каква е процедурата при постъпване за раждане секцио по медицински причини? Колко дни преди секциото трябва да отида? Реално лекарят, който ме следи, не е от МД и няма кой да ми даде ориентир.  newsm78 Става въпрос за без избор на екип Благодарв предварително на отговорилите Simple Smile

# 46
  • Мнения: 55
Първо, мисля че трябва да отидеш до самия МД, за да питаш, а и ако не се лъжа съм чела тук подобни теми за без избор на екип. А щом е по медицински причини, докторите ще ти искат документи. Аз имам проблеми с гръбнака и ми искаха бележка от ортопед, а за ортопеда трябваше личния доктор да ми даде направление. Така че, ако не ти представлява голяма трудност - най-добре е да отидеш до МД и да ти кажат от какви бележки имат нужда. Там ще ти кажат и със сигурност в коя седмица да се запишеш. А отделно може да провериш в сайта им за телефон на информация, където да попиташ какви са процедурите, към кого да се обърнеш и т.н......
Успех!!! Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 64
Здравейте, първо да кажа, че в крайна сметка реших да родя с избор на екип - д-р Дуковски и съм много доволна от отношението му и начина му на работа. За самата операция не знам точно как е минала, защото се наложи да бъда с пълна упойка поради медицински причини. Възстановяването ми след това беше много тежко, но съм доволна от сестрите и лекарите на 12 ет. Преди да родя бях чувала, че не обръщат много внимание и отношението им е грубо, но към мен бяха много мили и ми обърнаха голямо внимание. Сестрите, които гледат бебенцата са малко по-дръбнати но и от тях съм доволна.
Та вече съм горда майка на момченце, което се роди на 31.07.2013 г. - 3 100 гр. и 50 см.

Elenore наистина най-добре питай в Майчин дом, но това което аз видях докато ме приемаха беше следното: Отиваш 2-ри етаж с всички документи (списък има на сайта на болницата), като за секцио по мед. причини ти трябва документ от съответен специалист на база на който лекаря, който ти води ЖК описва в документите, че те изпраща за секцио. Минаваш през регистратурата където проверяват дали си здравно осигурена и след това отиваш в каб. 210. Ако си без избор на екип, там те приема лекаря, който е на смяна в неговото отделение и след това той ти назначава датата за секциото, като след колко дни ще бъде то зависи от това колко са заети операционните. Мен ме приеха в периода в който имаше бейби бум в МД и ме приеха на 23.07., а ми назначиха секциото за 31.07. Тогава моя ЖК, който работи в МД ме посъветва за да е секциото 10-тина дена преди термин да отида да ме приемат 1 седмица по-рано. Сега смятам, че няма да е нужно да е чак толкова рано, но все пак питай. Но датата за секциото без избор на екип се определя след като вече са те приели в болницата. Ако имаш други въпроси, ще се радвам да бъда полезна. Леко раждане!  Simple Smile

# 48
  • Мнения: 991
Честито бебенце!

Дуковски се държи доста дръпнато с неплатилите си, поне аз с такова впечатление останах.
Странно е да кажеш на жена заплашена от аборт, че не била за в болница, при положение, че е с кървене и някой е преценил, че е за прием.

# 49
  • София
  • Мнения: 64
Честито бебенце!

Дуковски се държи доста дръпнато с неплатилите си, поне аз с такова впечатление останах.
Странно е да кажеш на жена заплашена от аборт, че не била за в болница, при положение, че е с кървене и някой е преценил, че е за прием.

Възможно е наистина да е такова отношението му към неплатилите, което не му прави чест и съжалявам да го чуя. Аз по-принцип съм много против това, че в България трябва да си платиш на някой за да ти обърнат внимание, тъй като нали си плащаме всеки месец здравни осигуровки. Но както и да е, факт е че с мен се държа много добре, не бях очаквала чак такова внимание.

# 50
  • Мнения: 55
Ох, не знам... с това плащане, а и сега избора на екип си е солидна сума....ужас!
На мен ми предстои секцио декември и все още се колебая за избора на екип, защото си е сума Sad в МД искат 870лв. и като платиш и за стая, а тя е някъде 45лв. на нощ.... 1000лв. от раз само за раждането. Лошото е, че всъщност нямам идея как ще се отнесат с мен, това ми е най-плашещо от всичко... Sad

# 51
  • Мнения: 991
Не е нужно да си плащаш за стая, изтърпява се.
Отношението също не е зле. Има си разни подмятания, но не е нещо фатално. Аз също очаквах да се държат гадно, но изобщо не е имало такова нещо.  Peace

# 52
  • Мнения: 991
Здравейте!
Може би повтарям нечий въпрос, но снаха ми е бременна с близнаци и са я насочили към Майчин дом. Искат да отидат на консултация за начина на раждане и как се процедира, ако е секцио без избор на екип. Къде трябва да попитат точно? Долу в приемното ли?

# 53
  • София
  • Мнения: 64
Здравейте!
Може би повтарям нечий въпрос, но снаха ми е бременна с близнаци и са я насочили към Майчин дом. Искат да отидат на консултация за начина на раждане и как се процедира, ако е секцио без избор на екип. Къде трябва да попитат точно? Долу в приемното ли?

Приемния кабинет за секцио е 210 навтория етаж на Медицинския център, не знам дали там ще и дадат тази информация, но поне може да я опътят къде точно да отиде.

# 54
  • Мнения: 991
Благодаря много!   bouquet

 

# 55
  • София
  • Мнения: 78
Момичета, благадаря ви, темата е стара, но много полезна. Peace Ето актуална информация за графика на 210 кабинет, докторите са се сменили малко.

Понеделник - д-р Г.Велева
Вторник - д-р Ст.Константинов
Срядя - д-р Б.Фръндева
Четвъртък - д-р Е.Гърчев
Петък - д-р Ю.Хранов

# 56
  • Мнения: 52
Много хубава тема и аз да я побутна малко. До колкото разбирам с документите и багажа направо пред 210 к-т така ли е все още? /Имам предвид без избор на екип/
И още един въпрос - в престоя от приемането до секциото може ли да се прибирам до вкъщи?

# 57
  • Мнения: 128
Много хубава тема и аз да я побутна малко. До колкото разбирам с документите и багажа направо пред 210 к-т така ли е все още? /Имам предвид без избор на екип/
И още един въпрос - в престоя от приемането до секциото може ли да се прибирам до вкъщи?

Да, така е! Не пускат да се прибираш, аз живея на близо и отскачах за 1 час да се изкъпя и да си видя детето (нелегално).
Успех и късмет

# 58
  • София
  • Мнения: 64
Много хубава тема и аз да я побутна малко. До колкото разбирам с документите и багажа направо пред 210 к-т така ли е все още? /Имам предвид без избор на екип/
И още един въпрос - в престоя от приемането до секциото може ли да се прибирам до вкъщи?

Да, така е! Не пускат да се прибираш, аз живея на близо и отскачах за 1 час да се изкъпя и да си видя детето (нелегално).
Успех и късмет

Аз преди 2 години трябваше да седя почти седмица от датата на приема до датата на секциото. Прибрах си се в къщи, като ходих всеки ден да чуят тоновете на бебето. Върнах се в болницата денят преди секциото.

Успех!

# 59
  • Мнения: 474
Момичета, благадаря ви, темата е стара, но много полезна. Peace Ето актуална информация за графика на 210 кабинет, докторите са се сменили малко.

Понеделник - д-р Г.Велева
Вторник - д-р Ст.Константинов
Срядя - д-р Б.Фръндева
Четвъртък - д-р Е.Гърчев
Петък - д-р Ю.Хранов



Да разбирам ли, че от тук изброените лекари за препоръчване е да отидем при Велева?
За медицински причини за секцио дали се признават две предишни секцио?
Ако искаме повече информация по темата пак ли в този кабинет да идем, макар и на по-ранен етап от бременността? някои от тези лекари води ли женска консултация в МД?

Общи условия

Активация на акаунт