Планово секцио в Майчин дом - София

  • 33 711
  • 66
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 30
Здравейте, вече съм почти в 9ти месец и бих искала да родя секцио. Проблемът е, че моят лекар, който ми следи бременността (др. Папукчиев от 25 дкц), почти до края ме убеждаваше, че съм за секцио, защото тазът ми бил малък и последния път ми каза, че мога да родя естествено и не ми даде предписание... Сега вариантът ми е избор на екип нали?

# 61
  • Мнения: 128
Здравейте, вече съм почти в 9ти месец и бих искала да родя секцио. Проблемът е, че моят лекар, който ми следи бременността (др. Папукчиев от 25 дкц), почти до края ме убеждаваше, че съм за секцио, защото тазът ми бил малък и последния път ми каза, че мога да родя естествено и не ми даде предписание... Сега вариантът ми е избор на екип нали?

Ами май да  newsm78. Лекарите на това разчитат да иска някой секцио, а да няма мед показания за това.
Не е страшно нормалното раждане -преживяла съм и двете. И двете си имат предимства и недостатъци.  Няма нищо по-естествено и нормално от нормалното раждане. Успех ти желая и здраво бебче на финала.

# 62
  • Мнения: 128
Момичета, благадаря ви, темата е стара, но много полезна. Peace Ето актуална информация за графика на 210 кабинет, докторите са се сменили малко.

Понеделник - д-р Г.Велева
Вторник - д-р Ст.Константинов
Срядя - д-р Б.Фръндева
Четвъртък - д-р Е.Гърчев
Петък - д-р Ю.Хранов



Да разбирам ли, че от тук изброените лекари за препоръчване е да отидем при Велева? с изключение на фръндева, другите са ок, но велева според мен е най-готин]

За медицински причини за секцио дали се признават две предишни секцио?ако съдя по лентичките май не е много сигурно-минало е доста време. Но ще се навият с избор на екип
Ако искаме повече информация по темата пак ли в този кабинет да идем, макар и на по-ранен етап от бременността? някои от тези лекари води ли женска консултация в МД? никой от тези лекари не води женска консултация. Предполагам, че имат частни кабинети, където приемат. А някои от тях преглеждат и в МД на съответния етаж, където работят

# 63
  • Мнения: 474
Момичета, благадаря ви, темата е стара, но много полезна. Peace Ето актуална информация за графика на 210 кабинет, докторите са се сменили малко.

Понеделник - д-р Г.Велева
Вторник - д-р Ст.Константинов
Срядя - д-р Б.Фръндева
Четвъртък - д-р Е.Гърчев
Петък - д-р Ю.Хранов



Да разбирам ли, че от тук изброените лекари за препоръчване е да отидем при Велева? с изключение на фръндева, другите са ок, но велева според мен е най-готин]

За медицински причини за секцио дали се признават две предишни секцио?ако съдя по лентичките май не е много сигурно-минало е доста време. Но ще се навият с избор на екип
Ако искаме повече информация по темата пак ли в този кабинет да идем, макар и на по-ранен етап от бременността? някои от тези лекари води ли женска консултация в МД? никой от тези лекари не води женска консултация. Предполагам, че имат частни кабинети, където приемат. А някои от тях преглеждат и в МД на съответния етаж, където работят


Огромно благодаря  Hug  bouquet

# 64
  • Мнения: X
Дами, много се надявам да можете да ми отговорите, търсих отговор в актуалната тема за Майчин дом, но никой не ме отрази.
  След като съм избрала Майчин дом за раждане, което ще е планирано секцио заради диоптър какво трябва да направя? С ММ нямаме възможност да отидем на ден на отворените врати, затова и не мога да получа информация от там - по телефон отказват да ми я дадат.
  Извинявам се, че подновявам толкова стара тема, никъде не мога да намеря отговор на този въпрос. Sad

# 65
  • Мнения: 1
Здравейте, мами.
Понеже съм нова тук и не знам как да направя нова тема точно по моят въпрос.
Та да си дойдем на думата..
Така на 23.02.21 разбрах, че съм бременна в третия месец.
Чудех се много за наблюдаващ лекар, след което случайно попаднах на д-р Фръндева.
Та тя ми следи бременността към момента, въпроса е, че изобщо не съм доволна от нея първо, че при първата ми фетална тя каза дадената сума, която уж е в ценоразписа, всъщност се оказа, че тя иска 60 лв отгоре , които едва ли не си прибира понеже всеки път ми казва дай ми ги тия пари на мен...
Още в началото ми се стори, че ме лъже, но наскоро се задълбочих по въпроса , понеже не само, че финансовото ми състояние не е кой знае какво, а и защото всъщност докато ходих на женските консултации свалях кг понеже ми е трудно да се храня (не ям меса, краставици, домати, лук, чесън, ядки, подправки и др). Казах на въпросната лекарка,а тя ми отвърна с това, че кантара им не бил верен и съм си се хранела достатъчно при условие, че едвам хапвам по нещо малко на ден от рода на сандвич със сирене или зелена салата нещо от рода.
Така полека се опитвам да се храня от 4тия месец насам , но все още ми е доста трудно.
Изпрати ме на хематолог понеже се оказа, че тромбоцитите ми са доста под нормата, както и хемоглобина, след това пък имаше съмнение за гестационен диабет понеже въпреки трудното хранете до момента в 34 седмица съм качила около 20 кг.
Хематолога каза, че имам лека форма на анемия и изписа хапчета, а относно тромбоцитите, че бебето ми взима нужните вещества за набавянето им и за това не иска да ми дава нищо понеже не е хубаво да бебето.
Преди няколко дни Фръндева ми каза, че съм била за болница, че с тия тромбоцити можело да стане нещо при раждането и какви ли не неща..А и нямам много доверие и не желая да раждам при нея...
Така ето ми ги и въпросите понеже вече не знам какво да правя...А остава малко и бебчо ще се появи..
Въобще има ли лекар, които би ме приел, за следене и израждане в 34 г.с. и ако да по възможност да не е частна клиника понеже нямам тази финансова възможност..?
Другото, което е дали би могло да се случи нещо заради тези тромбоцити, понеже за мен е важно бебчо да е добре?
Другото, което ме интересува е някоя от вас имала ли е такава бременност с това хранене е ужас не ям почти нищо никакви колбаси, нищо печено, манджи с подправки, лук, месо, зелен боб не мога да ям.
Не ям печени сандвичи и други, черен шоколад също не ям, доскоро не можех дори плодове..
Как се справяхте ако сте били като мен?
Моля ви не знам какво да правя, а вече почти не остана време..

# 66
  • Мнения: 275
Здравейте някой знае ли графика на лекарите в 210к.

Общи условия

Активация на акаунт