КARADAYI с Кенан Имирзалъоулу - Тема 8

  • 74 011
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 8 548
Като изпишем тази, заповядайте в

НОВАТА ТЕМА  Hug Hug Hug

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=714511.msg24883685#msg24883685

# 721
  • Мнения: 8 548
От Аси. Hug Hug Hug

Назиф Кара признава още в съда, че Нихан е бившата му жена ... насрочено е ново заседание, защото тя не се яви в съда ... Махир отива при нея и се представя за Салих, а тя го нарича Махир ... Както и предполагах, Кериме се обажда на Тургут да му каже, че Фериде е напуснала дома ... Бахар мълчи , а Умут я издава и затова Мехмет е в дома на Бахар. Там й казва, че се отказва от нея. Махир я води в къщата на Костас.

.....

Тезата на прокурора беше, че Назиф е убил Сюлейман, за да си отмъсти за връзката му с Нихан. Назиф обаче скокна в залата и каза, че това не е вярно, защото изобщо не е знаел за връзката им, през всички тези години изобщо не е интересувал къде е и какво прави Нихан, изтрил я от живота си.
Доколкото разбрах от разговора им с Талян Нихан ги е напуснала още докато той е бил в затвора, Махир остава при роднини. След като излиза от затвора, Назиф си го прибира, но брата на Нихан /явно има и друг, освен убития от Назиф/, научавайки, че е освободен тръгва да го преследва. За да спаси Махир Назиф го затваря в един склад за въглища, където остава три дни.
На Махир каза, че първото писмо на майка му е пристигнало, когато той е бил много малък, затова не му го е дал. След това все отлагал, като се върне от казармата, да мине това, да мине онова. И в крайна сметка никога не му споменал за тези писма, защото искал да забрави напълно Нихан / Кадер, да я заличи от живота си.
Махир му каза, че сега най-важното е да бъде оправдан, после ще говорят за всичко останало, но се държеше хладно, очевидно беше огорчен.

.....

И да уточня, тъй като се правеха различни предположения кой изрича една от репликите в подсказките.

Думите: "Господи, нека това момиче е мое. Нека нейната съдба стане моя" , ги каза Махир.  Heart Eyes

На сутринта, когато отиде в съда, Ферито грееше от щастие, каза на Бахар, че Салих я е защитил пред баща й, погрижил се е за нея. И Бахарчето пусна фитила. Каза й, че вече трябва да очаква предложение за женитба, редно било след всичко случило се да се оженят.

# 722
  • Мнения: 8 548
Пак оттам. Hug

 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Махир: Откакто влезе в живота ми се събуждам с прекрасно чувство, прекрасно е да се усмихвам на живота, заради теб, да живея, заради теб, да посрещам вечерта. С теб всичко е прекрасно, Фериде.

Човек може да избяга от всичко, Фериде, дори от себе си. От всичко може да се откаже, дори от своет утре.

Фериде / в колата/: Много те обичам! Миналото не е важно. Любовта няма име, няма самоличност. На нея са й нужни само две сърца, които бият с любов. А ние имаме това.

Махир /в колата/: Фериде, искам в последния си час да държа ръката ти така.
Ердал: Не си се прибрал снощи.

....

Махир: Фериде напусна дома си.

Ердал: Хайдеее, и защо?

Махир: Заради мен. Разбрала е, че баща й ме е заплашил, за да не отида на рд. Първо се заинатиха, после министърът я принуди да избира.

Ердал: Само не ми казвай, че е избрала теб.

Махир: Избра Салих. Без да знае кой е, без да знае името му. Кой знае какво й минава през ума. Стои в една стая с един непознат.Гледа ме в очите като уплашено дете, изглежда точно като мен, когато бях на 5 години. Останала без никого, вярваща в неща, които са лъжа. Гледа ме в очите, в очакване да й кажа нещо. Очаква да й хвана ръката, да не я пускам. Иска да се увери, че не е сгрешила в избора си. Снощи не съм мигнал, бате. Нещата започнаха напълно да излизат от контрол. Отварям във Фериде рани, които няма да могат да бъдат излекувани.Нямам право на това. Нима нейният живот не е ценен.

Ердал: Какво ще правиш?

Махир: Да се пооправят нещата около делото, да освободят татко и много скоро ще й я кажа, че аз съм Махир Кара.

....

Едната сценаристка има рожден ден днес. В туитър има снимка от офиса, където работят.На заден план на снимката се вижда черна дъска, на която е написано.

Фериде пише писмо и напуска къщата.
Махир взема решение.
Фериде изпраща бележка.

Може би това са някакви бележки от хода на работата на двете сценаритски по някоя от следващите серии.

Лека нощ. Hug

# 723
  • Мнения: 9 778
Цитат
Махир: Избра Салих. Без да знае кой е, без да знае името му. Кой знае какво й минава през ума. Стои в една стая с един непознат.Гледа ме в очите като уплашено дете, изглежда точно като мен, когато бях на 5 години. Останала без никого, вярваща в неща, които са лъжа. Гледа ме в очите, в очакване да й кажа нещо. Очаква да й хвана ръката, да не я пускам. Иска да се увери, че не е сгрешила в избора си. Снощи не съм мигнал, бате. Нещата започнаха напълно да излизат от контрол. Отварям във Фериде рани, които няма да могат да бъдат излекувани.Нямам право на това. Нима нейният живот не е ценен.

И неговата не а лесна ooooh! никак даже  Praynig и го осъзнава...но колкото по-вече отлага,става по-сложно....

Снежи Hug благодаря Peace

# 724
  • Мнения: 3 242
Привет, момичета, много вълнуваща серия.  Simple Smile Благодаря за всички подсказки и преводи.   bouquet

За бележките с еднаквия адрес, мисля, че Тургут се сети, че е виждал този адрес в делото, и го намери - адреса на Нихан. А той се обади за адреса на Кадер, и се оказа, че е същият, и така разбра, че тя си е сменила името, че всъщност Кадер е станала Нихан.

И аз треперя от притеснения, че Махир докато вземе решение, някой друг ще го издаде. но пък Фериде е наясно, че той крие самоличността си, поне за това не я е лъгал.

viara2010, не се безпокой, аз също намразих Али Ръза. Ако почна да обяснявам защо, ще стане много дълго. Но имам приятелка, голям фен на Листопад. Попитах я защо толкова го величаят, а пък аз не мога да го понасям. Отговори ми: В Листопад показват патриархално семейство, а ти си независима жена.

Вярно, че там всички се въртяха около бащата и повечето беди станаха заради криене, страх да не го огорчат или разочароват.
Сега в Хулигана пак е патриархално семейството, но съвсем по друг начин. Отношенията между съпрузите са идеални, децата се обичат и възпитават в труд и добродетели. Назиф Кара много ми прилича на Кръстник, направо е готов за някой италиански мафиотски филм.  Simple Smile Само не рабирам защо носи отговорност за всички съседи, как успява да се грижи за толкова челяд. Обаче малкият Назиф са го направили прекалено умен, много е сладък, но не се държи като дете, че дори и командва - къде е дядо, искам дядо, защо не ми казахте..............Малко дете е, още го хранят и обличат, а приказва повече от майка си, баща си, леля си, взети заедно.  Simple Smile

# 725
  • Мнения: 8 548
Добро утро.  Hug Hug Hug



А дали, като стане ясно кой е Салих, това ще повлияе на хода на делото досега? ooooh! Но, при всички положения, Махир трябва да признае кой е, вече е намесен и друг човек, който ще бъде наранен. Sad  И всъщност го разбирам, когато не иска да стигнат по-далеч в отношенията си с Фериде. Мъж на място е и наистина много се влюби в нея. Peace

Това изречение ми разтопи сърцето. Heart Eyes

Цитат
Думите: "Господи, нека това момиче е мое. Нека нейната съдба стане моя" , ги каза Махир.  

Приятен ден!    bouquet

# 726
  • Мнения: 5 723
 Добър ден, слънчев ,топъл!!!

ValentinaP ,благодаря за отговора !

Нихан/Кадер  не само го нарече Махир ....но каза и ...сине..  Махир дали чу ???  

Последна редакция: ср, 10 апр 2013, 21:09 от sofia26

# 727
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 6
Здравейте! Hug
Благодаря на всички за подсказките, анализите и споделените мнения!  bouquet
Много вълнуващ беше епизода. И нямам търпение да го изгледам преведен ooooh!
Толкова вълнуващи, въздействащи думи прочетох от преводите на bgfan Hug
Както казва Снежка - мъж на място е Махир. Но това отлагане на истината няма да доведе до нищо добро #Cussing out
То това важи и за истината. Честно казано аз просто си нямам идея как сценаристките ще отработят ситуациата. И какво ще се случи със Съдията Фериде щом се разбере кой е нейният помощник и любим Салих Ипек Shocked Shocked Shocked
И сигурно тя по-лесно ще прости на Махир /защото го обича/ - отколкото обществото на нея.
Толкова много мисли има в главата ми , а свободно време - никакво Twisted Evil

sofia26 , слънцето което си сложила усмихна денят ми Hug

Успешен ден, момичета! Hug Ще ви търся в новата тема Hug
Днес трябва да има трейлър Peace
 

# 728
  • Мнения: 8 548
 Heart Eyes



Силиконка като принцеса във "Великолепният век".  Wink

Последна редакция: ср, 10 апр 2013, 16:36 от ·٠•Snejka•٠·

# 729
  • Мнения: 13 301
Karadayı 27.Bölüm Fragmanı

# 730
  • Мнения: 13 301
Karadayı 27.Bölüm Fragman 2

# 731
  • Мнения: 8 548
Делина, благодаря.   bouquet

Фрагман 1 Hug

Бахар: Обущарница "Костас".
Махир: Не съм дошъл тук, за да си спомняме за миналото. В тези писма писали ли сте за отношенията си с г-н Сюлейман?
Пазач: Назиф Кара, имате посетител. Кадер Алтън.
Ердал: Ако съдията не счупи писалката, ще подложат под съмнение работата й. Хората ще помислят, че тя защитава Назиф Кара. (за това не съм много сигурна)
Мехмет Саим: Фериде, този човек ще умре.
Неждет: Салих Ипек?
Тургут: Веднага, щом излезе, ще го застреляш.

Фрагман 2 Hug

Нихан: Сине мой!
Гласът на Фериде: Не съм те виждала цели 59 дни. Все още усещам миризмата ти. Имам чувството, че ще си загубя ума, заради липсата ти. Моят Махир, моето агънце! Никога няма да простя на баща ти. Той ми причини най-голямата скръб. Той ме разстрои толкова много. Милото ми момче, ти си моята кръв и живот.

# 732
  • Мнения: 9 778
Благодаря за трейлърите и превода  bouquet

Възможно ли е Неждет да предупеди Махир какво му се готви newsm78 или с кеф ще се опита да го гръмне ooooh!

С какво още ще натоварят Махир- баща му, Фериде, сега  майка му... ooooh!

# 733
  • Мнения: 8 548
Възможно ли е Неждет да предупеди Махир какво му се готви newsm78 или с кеф ще се опита да го гръмне ooooh!

Неждет дали е наясно кой е Салих Ипек?  newsm78 Thinking

# 734
  • Мнения: 9 778
Когато му покажат кого ще убива newsm78

Общи условия

Активация на акаунт