Помощ - избор на кухненски уред - миксер или пасатор?!

  • 2 291
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 497
Мами, налага се да възродя една стара тема Simple Smile
Искам най-сетне да си купя миксер, но условието е следното - не искам да ме пръска. Със стария винаги омазвах всичко наоколо, както и да го държа и сега съм се решила да взема нещо с купа.
Само че не мога да разбера каква е разликата в разбиването с обикновен миксер и т.нар. тип "купа за нарязване" - имала съм и двете но съм правила две различни неща с тях...
Спрях се на два модела и не знам кое е по-практично и ще ми върши повече работа.
(Готвя доста и да ви кажа имам голяма нужда от роботизиран помощник вече). По-нататък съм се зарекла цял робот да взема, но засега са ми доста скъпи (или поне модела, на който съм се спряла).


и


Но като цяло се замислям дали да не си взема отново нещо като това (което ме пръскаше преди), изглежда ми най-практично като вариант .....



Ще се радвам да споделите отзиви за типовете уреди Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 7 990
Аз имам като това последното и относително често го използвам. Не ползвам фабричната съдинка, защото ми е малка, а имам кана за миксер. Капакът й е с дупка по средата.
Изборът зависи от това за какви цели ще го използваш. Последното е подходящо като миксер само за леки консистенции, с тежки теста не се справя изобщо. Ако искаш да направиш кекс, няма проблем, но маслено тесто, козуначено - ще изгори. Дори и да вземеш по-мощно, ще ти откачи ръката от вибрациите. Моето го използвам за рязане на продукти за готвене и кекс и с това се справя безпроблемно.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 497
АЗ точно това искам - предимно за смесване на продукти за кекс и за рязане и бъркане... И се чудех ако си взема нещо като първото дали този нож се справя с "омесването" на кекс или става на буци?

# 3
  • Мнения: 46 508
Блендерите режат по-твърди неща. За лук, моркови и подобни за идеални. Месо също. Обаче за един лук не си заслужава цялото миене Laughing в миялна се надрасква пластмасовото контейнерче.

Пасаторите - по меки - доматено пюре, например. Можеш и майонеза да си правиш.

Картофеното пюре става гадно и лепкаво, а на блендера или на ръка - идеално.

Това от последната снимка, бъркалката, мисля само за яйца ще върши работа.

Миксерът, според мен е незаменим. Освен за кекс, сладкиши и т.н., става и за месене на тесто (гледай колко W са) за пици, питки, хляб, всякакви тестени. Някои от тях имат и пасатор към тях.   
Препоръчвам този.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 497
Това изглежда наистина добре - щом има и ножове и пасатор в комплекта.

Много благодаря за отзивите! Simple Smile

# 5
  • Мнения: 19 482
Аз ползвам много това http://electron.bg/elite-ps340-p-227813.html#.USEtzB1BPmM Страшно съм доволна, реже безупречно лук, моркови, чушки, смила на брашно бисквити за сладкиш, ядки. Купата му е стъклена и няма проблем в миялната. Мощността му е добра. Препоръчвам. Обаче влизам в темата за да ми препоръчате наистина хубав пасатор. Имам два, единият е Бош купих го наскоро и дадох един куп пари - не пасира добре - включително картофи или карфиол - все си остават парченца. Дайте ми модел, от който сте доволни, че не е нормално една крем супа да не мога да си направя като хората.
Харесах си този моделhttp://www.pazaruvai-lesno.bg/view_product.php?pid=77674 като марка, въпреки че не ми трябват толкова много функции. Някой да има отзиви

Последна редакция: нд, 17 фев 2013, 21:33 от milittana

Общи условия

Активация на акаунт