Любители на Котки Тема 71

  • 40 436
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Пловдив
  • Мнения: 101
Да мина по същество ...Ще прощаваш , но кога беше кастрацията на Жабчето , че просто не си спомням
Аsha, кастрацията му беше в края на миналия месец. Той беше на девет месеца и тъкмо беше почнал да оправя одеялото. Направих я няколко дена след първия такъв случай.
Знам, че още е много рано за запушване, но откакто го кастрирах много разреди ходенето до тоалетна. Може би ходи по малка нужда около два пъти на ден, по веднъж сутрин и веднъж вечер, а по голяма преди ходеше всеки ден, а сега през ден. Като чета случаите на запушване, както и последния такъв на Бекончето, такива мисли ми минават, че се чудя дали постъпих правилно и дали не го повредих. Ясно си спомням, че доктора каза че тестостерона се чисти за няколко дена, тъй като го попитах няколко пъти за възстановяването
Аsha, Дидидка, благодаря за бързото включване  Hug

# 721
  • на морето
  • Мнения: 103

Аксиома ,верно бе  ooooh! , сори ! Ама аз пак ..със следващ въпрос .Преди кастрацията не му ли направихе поне някакви изследвания на момчето .Моите , всичките до сега , още като ги заведа в кабинета и първо им вземат кръв за изследване , и след това , въз основа на резултатите решават дали ще се проведе операцията или не . Нали така ми върнаха две мацки от  последния транш - имаха повишени нива на левкоцити .Миналата седмица им слагах антибиотик ...тази"  пропяха " , така , че ща поизчакам с повторното водене .А и друг случай съм имала , когато категорично отказаха да слагат упойка и да извършват манипулации - пак заради резултати от изследвания .
Та , в този ред на мисли ... сподели си опасенията с ветеринар ; нека той да си каже мнението , ако трябва да му се направи някакво по -комплексно изследване на момчето - и за хормоните и заради твоите опасения ...Поне , ако има някакъв проблем / дано няма , де ! Praynig/ ще сте го хванали , дето се вика " в зародиш " .
Все пак тоалетните дейности  Mr. Green са резултат от храната и водата ...ако яде по -малко и пие по - малко има логика да не отделя много ...но и на мене малко " разредено" ми се види посещението до "00".

# 722
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Да, темата за мен е елитарна. Като дълго пишеща в нея нямам причина да се извинявам, това не е нарочно търсено. Следствие е - повечето от нас пишат в нея от години. Обединяват ни общи идеи и виждания по въпросите на домашните котки. Който се включва за първи път е неизбежно или да ги прегърне или да се почувства не на място. Да, съжалявам, но вместо да се спотайват потребители и да си шушукат на лични може да си пуснат тема(например), да си споделят в нея своите теории и да събират съмишленици.  Никъде в правилата на форума това не е забранено. Ето при кучетата има теми по породи, мярна ми се за йоркширските,  мисля. Ми направете си бе хора, пуснете си, кой ви спира?!?

За мен постовете на Дидитка са безценни! Не мога да се вълнувам за хора, на които истината не им изнася! Вълнувам се от това да не загуба такъв важен виртуален приятел като нея! Кеф ми е да я чета, дори когато е супер остра. Аз толкова вярно, точно и аргументирано не мога да си облека мислите. Ценя особено това и качество!

Дидитка - стой на дупе си! Бъди си такава каквато си, друга не те искам!


Бу -
и ти си важна за мен, разбирам позицията ти. Искаш мир и остров на спокойствието, нещо от типа - ребята давайте жим дружно...ох, няма такъв филм, за съжаление. Покани пишещите на ЛС да отправят въпросите си тук, няма да ги изядем.

Отвращавам се от човешко поведение тип Юрая Хийп(героят, не групата). Хленчене, мрънкане, все някой е против мен.... Бабата на моя мъж казваше - От истината никой не трябва да се обижда! Знам, че отнема време човек да ги проумее тия приказки, някои така и не успяват. Темата е такава каквато е, който има дупце и позиция - моля, да пита, да защитава, който няма - мрънкането на ЛС не го уважавам. Така мисля, казвам го открито.

Профи -  
Скрит текст:
целият ми живот  е от зад напред, че и със сериялчето съм така. Хванах малко покрай майка и хукнах да търся серии. Намерих на 2 сезон и айдее...изгълтах всичко до 3-ти, ама...не съм гледала първи .  Сега съм на 7 турска серия(дето са по 2ч), момичета от темата са си направили труда да слепват и качват в докса. Да са живи и здрави! През ваканцията ще се забавлявам.

Последна редакция: чт, 28 мар 2013, 20:32 от ИКСИ

# 723
# 724
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 030
Теди, това последната снимка на Сушата ли е?  Wink  Crazy Oha!

# 725
  • Мнения: 4 116
Теди, това последната снимка на Сушата ли е?  Wink  Crazy Oha!

Тц! За жалост. Ама ако намеря такъв модел, ще му я дам да я погушка за една фотосесия. Направо си представих Блатечки със Суши, а аз зад камерата.....: )))))

# 726
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Ух, ма, Тедкоууу...  Crazy  Много мий фемостона, ни дей така рязко да фърлаш сехси мъжуви гат батю е нощна... Гол мъж с котка...Пулса скочи...кръвното са дигна...Ами сега?!?  Joy
Блатечки го нищъ, дрът ми е ...аз нещо са саморазкрих, че по агнешко залитвам  Mr. Green

Да съм в темата, ще ви споделя за едно много смешно Кичево действие когато манджата не я харесва особено. Обикаля на често около тавичката, обкрачва я и символично я заравя. Това по много пъти, докато ми светне...ако ми светне  Mr. Green Аз не се предавам до като не се убедя , че няма абсолютно никакви желаещи за папарата.

# 727
  • Пловдив
  • Мнения: 101
Аsha, никакви изследвания не са правени. Водя го при този ветеринар редовно за вътрешното обезпаразитяване и той е запознат със състоянието му. Периодично го преглежда като го опипва по коремчето и го оглежда специализирано, а когато му се обадя по телефона да го попитам нещо и кажа името на пациента веднага се сеща за кого става въпрос  hahaha. Последно го водих на преглед днес, защото вчера като ме ближеше му открих от долната му страна твърдо образувание и даже мислех вечерта да звъня на лекаря, защото много се изплаших от и какви ли не мисли ми минаха през главата как е станало - дали се е прехапал, или е нещо здравословно. Та днес като отидох малко го стресирахме докато лекаря се опита да опипа долната част на езика. Оказа се, че няма повод за притеснение и всичко е нормално. Доктора подробно ми обясни, че в езика има три костици и трябва много да се внимава когато се пипа. Даже ми каза, че доста му треперя и беше много изненадан като му казах с какво го храня и започна да мяука  hahaha. Това всичко във връзка с това, че не са му правени изследвания, но когато нещо ме съмнява веднага се консултирам

# 728
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Малкото момиченце и котката
http://klukite.com/svezho/4838-malkoto-momichentze-i-kotkata.html

# 729
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 299
Мисито е вече кастрирана. Събуди се и започна да си дърпа конците Tired

# 730
  • Мнения: 1 708
Одеялцата по-горе ме подсетиха и пускам снимки /стари/ на Шони.

Скрит текст:
Ето го жълтото одеялце Simple Smile


 
Тук помага за оправянето на леглото Simple Smile



Тук в дълбок сън

 

Мокра котка  Mr. Green



Снежна котка

# 731
  • на село
  • Мнения: 837
И ние си имаме одеалце Simple Smile От М-тел  Laughing
То му е за спане. А едно друго си има за... хм... дейности, които се предполага, че кастрираните котараци не упражняват  Wink

Скрит текст:

пп  Шони е страшен убавец (докарва го на бенгалски тигър на цвят - от онези, по-светлите), дори и мокър.

# 732
  • Мнения: 2 536
Лъки от време на време се опитва с одеалото, не му се получава много-много, но пък го лигави с муцуна, така че пак не мога да се завивам с това одеало пред телевизора Laughing

# 733
  • Мнения: 4 785
Оф, голяма любов пламнала между Заки и Пиклата, аз си знаех че ще дойде този ден, Заки къвто ми е любвеобилен не знам що се прави толкова време на недостъпен  Crossing Arms Той отказвам да седи в друга стая отваря си вратите и при нея, сега спят на едно легло, скъсили са дистанцията.

А Пикълс я пратих с консерва храна, която не е яла до сега - нямаше други, а бързах и не я ще, голям е каприз. И майка ми сигурна в кулинарните си умения й сложила ориз с пилешки крилца и зачакала гордо - ама Пукал само я погледнала изпитателно и въпросително, тя не знае ли че храна за хора не помирисва  Mr. Green Какво ще се лъжат до неделя не знам, но Закчо най-доволен бил - минава след нея и като прахосмукачка, ще се светне той от облагите да е в нас на гости малката  Whistling

# 734
  • Мнения: 6
Здравейте!
Имам тигрова персийка и напоследък нещо в нея ме притеснява - когато диша има един вид хриптения, докато спи все едно хърка, ама доста, а дори и да не спи, пак го има това "хъркане". Притеснявам се, защото преди не съм забелязвала такова нещо у нея. Другото, което е различно, е, че от известно време пие много вода. Започвам да си мисля дали нещо не е наред и дали да я заведа на лекар, как мислите вие?

Общи условия

Активация на акаунт