Любители на Котки Тема 71

  • 40 473
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • на село
  • Мнения: 844
Пускам един материал по тема , доста щекотлива и обсъждана тук - хормонални хапчета , последици , кастрация -за или против .
Предупреждавам , че снимките не са особенно  лицеприятни , а страницата се отваря и без регистрация във фейсбук .
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.407434702685790.1073741 … 938267&type=1

Снощи, прегръщайки  белия, мъркащ пух /спим всички под завивката/, заспах с мисълта за това нещастно животинче, което е нямало късмет като него  Sad
Казвам си, че няма да отварям такива линкове и пак цъкам...

# 706
  • Мнения: 1 709
За разведряване на обстановката Simple Smile



 и още Simple Smile
Скрит текст:






# 707
  • Мнения: 4 785
Мис Нели, стискам всички възможни палци за Бекончето - той ч еще се оправи ще, но да е по-бързо и безболезнено  Hug Praynig

Мен пък ми е некво-никво, защото Пукал няма да я видя чак до неделя... пратихме я при наще, защото утре пътуваме, а нямаме време да я оставим тогава, та брат ми я взе днес. В нас е скучно, то това да няма кой да ти надере дивана и да направите една гоненица тип "Ако те хвана ще те скълцам гадинооооо.....!!!!..... какво бе маме гуши-гуши  Mr. Green", не си е работа, от мен да го знаете! А още по-тъпото е, че ми се видя, че има малко поопадала козинка около опашната кост - малко, ама не сме го видели до сега, което значи че е от днес, най-много от снощи. Дано не са лишеи или гъби  ooooh! Ще видим в неделя.

# 708
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Мис Нели, направо ме побърка от страх Sad Нали и моето слонче има същия проблем, все се надявам да не се влоши ooooh! Стискам палчета на Бекончето.

Ох, тази Пикла ooooh! Драскалка за 3 бона, а? Да я намачкате от мен.

# 709
  • София
  • Мнения: 13 261
Делфи, спокойно! Не винаги повтаря. Поне при нас не се повтори. Мацо доживя до 14 години, Мъро вече е почти на 15. Няма как да си напълно спокойна, но все пак не е задължително отново да има проблем.

Дано Беконче се възстанови бързо!  Hug  Представям си какъв ад сте преживяли тези дни.  Hug

Поздрав от Мъро:

# 710
  • Пловдив
  • Мнения: 101
Miss Nellie, бързо оздравяване и от мен.
Аз също съм на тръни заради кастрацията на малкия, че като чета какво става се плаша. Жабчето много разреди ходенето до тоалетна и не знам дали това е причината. Кастрирах го миналия месец. Храня го с домашно приготвена храна

# 711
  • Мнения: 1 709
Мъро си има любимо оранжево одеялце  Heart Eyes При нас е жълто Simple Smile

# 712
  • Мнения: 4 785
Мъро си има любимо оранжево одеялце  Heart Eyes При нас е жълто Simple Smile

А пък Пукал си има такова на Милка  smile3534 Ама не й го дадох  Laughing

Оф 100 пъти станах да й отворя, ужасно е без котка!

# 713
  • София
  • Мнения: 13 261
Мъро си има любимо оранжево одеялце  Heart Eyes При нас е жълто Simple Smile

А пък Пукал си има такова на Милка  smile3534 Ама не й го дадох  Laughing

Оф 100 пъти станах да й отворя, ужасно е без котка!

И ние си имаме на Милка, но Мъро си пада по топлите цветове - червено и оранжево. По едно време заради него купувах одеялата все в тези цветове.  Laughing А малката дъщеря обличаше в къщи ярко червена пола, че Мъро да ляга в нея. Simple Smile

# 714
  • Мнения: 2 539
Miss Nellie, стискам палци за Беконче! Hug

На Лъки откакто му купихме една драскалка в хола и една в коридора, много рядко си остри ноктите на дивана, може би веднъж на една-две седмици. А преди едвам го сваляхме оттам Laughing

# 715
  • Мнения: 1 175
Стискаме палци и лапички на Бекончо да се оправя бързо и повече да не прави такива работи!

# 716
  • Пловдив
  • Мнения: 101
Хайде сега опитните в кастрацията на мъжки котки да дадат мнение. Откакто кастрирах Жабчето мерака му се увеличи многократно. Да кажем така - тая котка само спи и е.е  Thinking. На какво се дължи тази работа според вас. Кастрирах го няколко дена след като за първи път започна да оправя одеалото. Лекаря каза, че за няколко дена тестостерона му ще се изчисти от организма и ще миряса, но откакто го кастрирах той не е спрял. И го прави доста повече отпреди това. В момента, в който се изпъна на дивана и се завия с одеалото се почва. И вниманието е насочено само към мен. Никой друг няма честта да го удостоят с тови вид внимание

# 717
  • Мнения: 1 175
Не е за няколко дни, изчистването на тестостерона от тялото отнема седмици, може и повече от месец ако котаракът е бил в пубертета и нивата са били много високи. Сигурно все още не се е изчистил, а за това време може би вече е взело да му става навик. На някои котараци си им остава навика дори и много време след кастрацията. А и сигурно им е кеф де  Mr. Green

# 718
  • на морето
  • Мнения: 103
Хайде сега опитните в кастрацията на мъжки котки да дадат мнение. Откакто кастрирах Жабчето мерака му се увеличи многократно. Да кажем така - тая котка само спи и е.е  Thinking. На какво се дължи тази работа според вас. Кастрирах го няколко дена след като за първи път започна да оправя одеалото. Лекаря каза, че за няколко дена тестостерона му ще се изчисти от организма и ще миряса, но откакто го кастрирах той не е спрял. И го прави доста повече отпреди това. В момента, в който се изпъна на дивана и се завия с одеалото се почва. И вниманието е насочено само към мен. Никой друг няма честта да го удостоят с тови вид внимание

Малко като че се е изсилил вашия вет .. за няколко дни да му паднат нивата на хормоните .. newsm78 На мене до сега все за период от  месеци са говорили ,че е необходим за въпросното " успокояване " . Все пак  една част от моите момчета си бяха съвсем осъзнати и  полово активни  като минаха процедурата . Но аз  наистина видях ясно изразено успокояване , въпреки , че както показва снимката от вчера , ако има мацка -мераклийка , която им е по-на сърце  никакви премахнати топчета не са пречка" за страсти  и задръжки "  Mr. Green  
Докторите ми обясниха още при първия транш кастрирани момчурляци , към които се числи и въпросния бял пухчо от снимката , че половите хормони не се произвеждат само в тестисите , а и в надбъбречни жлези / май тъй се казваха   Thinking/ , което ще рече , че с едното " обезтопчаване " не се решава проблема половия нагон на 100% . Имало и редки случаи , когато въпросните жлези произвеждат  значителни количества от въпросните хормони и да няма особено видим ефект от манипулацията .

Да мина по същество ...Ще прощаваш , но кога беше кастрацията на Жабчето , че просто не си спомням ? Praynig Embarassed Peace Ако е скоро , то има вероятност още да не е отшумяла" бурята от страсти " . Ако е минало повече от месец-два , то тогава може би е добре да се посъветвате с ветеринар за евентуални изследвания именно на нивата на тези хормони от въпросните надбъбречни жлези ...
Другите предположения и хипотези са малко "лично творчество " ...Може би и Мис Нели ще сподели ...дали такова  държание не е някакъв вид поведенческо нарушение ....
Чак пък със нищо друго ли не се занимава котето ?  Thinking
А това , че си е харесал само тебе .... Crazy Flutter Wink

Оп , Диде , писали сме по едно и също време  Peace Hug Heart Eyes

# 719
  • Мнения: 8 163
Стейси,  Hug

Дидитка, нИдей тъй, молА те! Хич няма да си мълчиш по щекотливите теми! Толкова много научаваме от теб... Ако някой е твърде докачлив, проблемът си му е личен. Никого не сме гонили, никого не сме обиждали. Просто милеем за животинския вид и понякога ни кипва канчето.

МисНели, миличкото Беконченце Heart Eyes Какви перипетии! Дано вече всичко се уталожи.

Леле, тоя Мъро с изумрудените очи...

Общи условия

Активация на акаунт