Любители на Котки Тема 71

  • 40 470
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Привет! Небрежно ще метна няколко забавни фотоса  и ще бЕгам  Blush
Скрит текст:






Фемирската лИбов ме е завладяла напълно. Обяснението е просто - пия си отново хормоните Crazy
По този повод, Профи, те поздравявам с това парче
Скрит текст:

На всички мами и дИча - целувки . У дома положението е обичайното - Маша влиза и излиза, Писанчо яде, ближе си мъжкото приложение и се обтяга пред камината, Кичка се драчи с кака си. Тримата заедно ми се качват на главата и танцуват казачок.  Mr. Green  А аз просто си ги обичам!
Айде  ,че следваща серия ме зове , а е с продължителност 2часа.  Heart Eyes

Последна редакция: ср, 27 мар 2013, 16:57 от ИКСИ

# 691
  • на морето
  • Мнения: 103
На вниманието на живеещите в района на Велико Търново !

До 12.04.2013 г. мобилната амбулатория на ЧЕТИРИ ЛАПИ ще работи в базата на Е.Т. “Пролет” във Велико Търново (по пътя за с. Беляковец). Всеки, който желае да отведе за кастрация улично или дворно куче или котка, може да се свърже с екипа на организацията на тел.: 0888 002358.

Ето я и пълната статия за безплатната кастрационна кампания :
http://www.vier-pfoten.bg/website/output.php?id=1268&idconte … 87&language=2

# 692
  • Мнения: 1 175
Ами добре тогава, щом мнението ми не е за тук а за лични, значи няма повече да ви тормозя с него. Достатъчно съм казала по въпроса, всъщност по много въпроси, така че се оттеглям от дискусиите.

# 693
  • на морето
  • Мнения: 103
Бу ,Дидитка - моля ви !
Дидитка , сакън , стой си тук  Praynig

Пускам един материал по тема , доста щекотлива и обсъждана тук - хормонални хапчета , последици , кастрация -за или против .
Предупреждавам , че снимките не са особенно  лицеприятни , а страницата се отваря и без регистрация във фейсбук .
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.407434702685790.1073741 … 938267&type=1

Ако МисНели прецени , мисля , че може да го сложи и някъде в първи пост - нагледната агитация в повечето случаи има доста по -силно въздействие от вяколко страници емоционални постове .Според мене .

# 694
  • Мнения: 0
Много тъжно!

# 695
  • Мнения: 8 999
А защо моето животно седи ето така:
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2203/118655937417560500471364 … UQCx7X9OUdZig.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1973/542281368684766591364400 … ZTxEg7acNsMa8.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2491/190938036519717347051364 … J4gDZ8QZqAQkb.JPG
Събира си задните крачета като срамежлива госпожица, а предните лапи поставя отстрани. Много ми е смешна - като някоя свенлива буля на пазара, скромно приклекнала до кошницата с яйца, собствено производство.
Вече напълно се възстанови след кастрацията - скача и играе като бясна.

А това, че някое коте е чисто и без паразити не означава непременно, че е домашно. Моето, като го доведе майка му /местна котка, полу-дива, но изключително чистичка, без бълхи/, също нямаше и намек, че е бездомно - лъскавко, охранено /още го кърмеше майката/, без бълхи и без глисти.

# 696
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 852
Това, което се опитах да обясня по-напред е,  че щом има потребители, които предпочитат да пишат на лични по котешки въпроси, вместо публично, защото се опасяват, че  различното им мнение ще предизвика негативна реакция, за мен е тъжно, защото значи, че не се чувстват добре дошли да си изкажат мнението свободно. Толкова по темата, спирам да внасям дисонанс по въпроса, по същата причина.

# 697
  • Мнения: 616


Да разкажа за нашите премеждия от последните дни, малко дълго ще стане но искам да опиша подробно за да е в помощ на други собственици с подобен проблем, понеже няма много информация на български.

 В четвъртък  късен следобяд хванах Беконче да влиза в тоалетната и да се напъва без да успява да уринира. След епизода му лятото(блокаж от образувани кристали в урината) сме доста параноични и го следим, съответно веднага посетихме вет без да чакаме други симптоми. Блокажа не  беше още на лице но отново имаше кристали в урината, мехура беше раздразнен и възпален, имаше кръв в урината без инфекция.Прибрахме се с лекарства(болкоуспокоитени, отпускащи мускулатурата на сфинктера,противовъзпалителни, антидепресант - без антибиотик защото посявката за инфекция беше чиста) надявайки се да се размине. За съжаление състоянието ескалира буквално за часове - в 4 сутринта беше гушлив, хапна, пийна, адекватен, в 6 вече не реагираше  на повикване, плачеше от болка въпреки болкоуспокоителните и се беше изпуснал върху себе си, блокажа беше налице. Уретрата му е просто много тясна и въпреки диетата продължаваше да образува кристали които доведоха до втори блокаж за по-малко от година:(

В петък сутринта бяхме обратно в болницата. На този етап ветеринарите препоръчаха вместо поредната катетеризация да направим перинеална уретростомия. Накратко, това е процедура при която уретрата се изрязва и околната тъкан се моделира така че отвора анатомично да наподобява този на женска котка. Избягването на най-тънката част гарантира, че дори да има отново кристали или инфекция, няма да се стигне до пълен блокаж. Обструкцията на уретрата е типична за мъжките екземпляри заради тясната уретрата и за съжаление е бързо ескалиращо и животозастрашващо усложнение. Многократно повтаряща се носи допълнитени рискове от инфекция или травма следствие на катереризацията, увреждане на бъбреците или мехура и т.н.

Странични ефекти и възможни усложнения от перинеалната уретростомия:
- операцията протича под пълна упойка и съответните стандартни  рисковете свързани с това; пост оперативна инфеция може да се развие; тежко кървене след операцията може да наложи кръвопреливане
- при възстановяването има много малка вероятност от образуване на сраствания които да намалят или напълно затворят изхода. Налага се повторна операция, ако не се оформи успешно отвор се налага евтаназия.
- има леко повишен риск от инфекции на уриналния тракт в последствие, сравнително нисък и състоянието с контролира лесно.

Живота на котарака не се променя, няма изменения в хормонални нива или поведение.

На този етап решихме да бъде направена операцията.
В петък следобяд след катетеризация и серия вливания за нормализиране на бъбречните показатели беше в операционната за процедурата. В 3 излезе от операционната, всичко беше минало нормално. В събота след обяд ни позволиха да го видим, зарадва ни се, беше адекватен и гушлив, уринираше, пиеше, беше на система с болкоуспокояващи . Още не се беше хранил. В Неделя следобяд си го прибрахме. Дупето  обръснато, с 1 вертикален разрез около 4 см. Цена няма да коментирам защото не сме в България и едва ли ще е от полза.

2 седмици ще носи елизабетинска яка за да не се ближе или закача шевовете. Има вътрешни резорбируеми, но външните не са заради големината на разреза според лекарите. Сместа в тоалетната трябва да е  сменена задължително с накъсана хартия за да не полепват часттички. Храни се нормално с мека храна, ако е имало кристали - специализирана формула, като в първите дни може да не хапва толкова заради болкоуспояващите и  упойката. Следи се приема на вода.Даваме още болкоуспокояващи, но нищо друго (ветовете са против профилактични антиботици без да има инфекция)
Следи се уринирането. Оттначало е възможно все още да е начесто и по малко, до 10 дни. Нормално е урината да е примесена с кръв, като малко от кръвта остава по шева. Обилно кървене от шева, а не от урината не е нормално и трябва да се посети незабавно вет. Мястото се следи за подуване или зачервяване. Възможно е неволево изпускане извън тоалетната. Няколко дни може да не ака заради упойката и намаления прием на храна.

След 2 седмици с лека упойка се свалят шевовете. 6те седмици след операцията са критични за появяване на сраствания.

Ииии така. Ние сме на ден 5 от възстановяването, засега всичко е ок, смело и добричко ни е момчето. Храни се,уринира, изхожда се, гушлив и адекватен както винаги. Още му е неприятна яката, блъска се, но като цяло я понася. Има все още по малко кръв с урината. Затворили сме се в спалнята за гости, изнесохме повечето мебели за да не се блъска и стоя с него по цял ден(добре че мога да работя отвкъщи), гушкаме се. На ден 2 за един час в който бях излязла беше свалил яката и старателно се облизал, без да дърпа конците  ooooh!  Иначе слуша. Брат му се страхува от него засега и го къхка, мирише муна болница сигурно, а и яката е големичка.

Не съм снимала дупето, ако някой се интересува , кажете.

# 698
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 852
MissNellie, съжалявам, че ви се е наложило да минете през това и е чудесно, че толкова бързо са се решили нещата и бързо възстановяване на Беконче, без проблеми дано. На мен ми е интересно да видя дупето след операцията, като е удобно.
Ако е пишкал прав, по мъжки, как пишка след такава операция?

Последна редакция: ср, 27 мар 2013, 20:00 от Бу

# 699
  • Варна
  • Мнения: 6 359
Мис Нели, какво сте преживели тези дни! Hug

Силно прегръщам Беконче и се надявам да се възстанови бързо и да има нормален живот!

Много добре, че описваш подробно впечатленията си.
И аз някога доста бях ровила по въпроса за тази операция, но останах с впечатление, че е крайна мярка. Когато вече няма накъде. Но доколкото помня, тук се говори за поставяне на тръбичка, не за оформяне на уретера. Имаше споделени проблеми със сраствания и инфекции след това и поради това ми се виждаше страшна тази операция. Когато разбрах, че нашия проблем е друг, спрях да ровя за инфо.

Поздрав за Дидитка, която така умело и аргументирано успява да изкаже и моето мнение по някои въпроси. Hug И за Фея също. Hug

# 700
  • на морето
  • Мнения: 103
МисНели , първо -от сърце бързо възстановяване !  Peace Hug Heart Eyes Сериозно преживяване е било -Бррр!  /помня от лятото как беше с Джони /
После -много благодаря и за подробната информация - тук също я правят тази операция /чувала съм за нея поне няколко пъти / , но какво е изпълнението и съответно резултата ...това не мога да кажа ...А и дано не ми се налага да го преживявам Praynig Praynig PraynigКакто и на никоя от котешките мами тук Hug Praynig Peace
Трето  Flutter Flutter  Не бих отказала снимка  newsm56 -любопитно ми е .

За малко разведряване на настроението - отдавна ,май , не съм се отчитала с вноски по " данъка " Thinking
  - пресни , пресни от днес

В момента , у дома , за съжаление ни "гастролира " хор "Родна песен "  Mr. Green Mr. Green - докато се лекувам с антибиотик за вирусчетата , останалите нетунинговани дами " пропяха " буквално за ден-два .Една след друга .  Та , пренаредихме графика и с "тунинговане " се уреди предсрочно Лорето . 
Хей , на на каква сме картинка в къщи - кой каза , че кастрираните котараци не Го правят ? А Джони е от първия транш преди ...ехеей ...4 годинки  Whistling Whistling
Скрит текст:

Ето как се грижат за Лорето .

И една загадка -къде е кучето ?

# 701
  • Мнения: 4 358
Това, което се опитах да обясня по-напред е,  че щом има потребители, които предпочитат да пишат на лични по котешки въпроси, вместо публично, защото се опасяват, че  различното им мнение ще предизвика негативна реакция, за мен е тъжно, защото значи, че не се чувстват добре дошли да си изкажат мнението свободно. Толкова по темата, спирам да внасям дисонанс по въпроса, по същата причина.
Благодаря ти,Бу! Това е и моето лично мнение-когато аз се вкл в темата с въпрос за коте от определена порода,ми наскачаха как може да стимулирам развъдчици и в този дух неща. Получих на лични доста отговори от хора,които ми писаха,че четат,но не пишат в темата,защото  "Чета темата за котките (но не пиша, тъй като мнозинството там имат домашни котки и ние с породистите не сме за там - това е неписано правило, така да се каже) и реших и аз да се включа по твоя въпрос". Трябва ли тези,които не прибират котета от улиците да се чувстват виновни за това и да им се размахва пръст?
въпреки,че няма да пиша,чета темата,скоро ще взема котето си и има доста неща,на които трябва да се науча Peace

# 702
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 077
Понякога сте просто отвратителни. Crossing Arms
Това е форум! Който иска пише, който иска не пише, който иска чете, който иска пречупва казаното от други според собствения си мироглед, вкл. изопачава.
Не събираме членски внос, не сме формирали и подгрупички по интереси. Единствено се иска плащане на данъка  Wink и не помня да сме върнали такъв, защото е породист.
Смятам, че всеки споделил тук собствените си опит и знания, особено споделените грешки и проблеми, е допринесъл за ограмотяването на останалите надникващи тук. В този смисъл никой не бива да се "оттегля".
А в един женски форум, ако няма сблъсък и не хвърчат искрици, не е никакъв женски форум. Wink

Обичам ви всички и особено обичам пухчовците ви. Hug Hug Hug

Мис Нели  fingerscrossed  Hug
ИКСИ,   bouquet 
Скрит текст:
нямам саунд и ще си прегледам поздравчето у дома. Що е нощ - все пред мене е!  Mr. Green  Въобразявам си какво си говорят героите, и после като докопам същата серия вече преведена, умирам от смях те какво са си казали пък аз какво съм изфантазирала. hahaha Нейсе! Laughing
  Hug

# 703
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 852
Да, форум е, онлайн е, не е общуване на живо, губят се нюанси. Има и собствено възприятие/тълкувание, но е факт, че я има и тази елитарност на темата, която трудно допуска различното от наложеното мнение. Просто написах това, което всички знаят, но се премълчава, все едно го няма   Grinning Не като повод за караници, моля да не се възприема така - напротив, като повод за преосмисляне и по-добро общуване  Grinning нали това е целта на темата - добро общуване, обмяна на идеи, опит, мнения.
Но също така след като казах каквото мислех, няма да наливам повече масло в огъня, за да не се дразните излишно, затова спирам и черпя с това:



 Peace

# 704
  • На небето
  • Мнения: 5 530
А по повод унищожаването на мебелите от нашите мъркащи питомци, съм чувала, че ако се купят повече и различни драскала, този проблем ще се реши. Но, не съм го пробвала. Нашия диван съм го оставила на Мърчо за до-унищожение и после ще мисля как ще го сменям и как ще го отуча да не го драска. Имаше навик да ни дере и столовете (те бяха с дамаска, много подходяща за точене на нокти и хич не им личеше, че някой се опитва да ги съсипе) след като ги сменихме с нови обаче се бях притеснила, че бързо ще ги съсипе. И като се има в предвид, че новите мебели не са така качествени... ooooh! Та няколко пъти му се скарвах като се опитваше да си точи ноктите по тях и се отучи, сега дори не се сеща, че може да ги ползва и за тази цел.

Въпреки че това вероятно е наистина резултат на неправилно развъждане, все пак истината е, че недъгави животни се раждат и иначе, понякога плод на случайна мутация. Вероятно сте виждали такива. Като дете бях прибрала едно малко трицветно сладурче с прекрасна разцветка и задни крака, вързани на фльонга; като се влачеше с предните, отзад се подпираше на колене, дефакто. Нямаше никакъв шанс за операция. Не оцеля.

Проблеми е, че повечето тарикати, които са решили да изкарат пари чрез развъждането оплождат животни които са преки роднини майка и син примерно. И дори и привидно да няма видими недъзи има много наследствени болести. Повечето лицензирани развъдници не допускат подобни грешки и пазят репутацията си. Но повечето тъпанари решили в домашни условия да правят пари за сметка на животните си не си дават сметка или не им пука какво причиняват и на животните и на бъдещите собственици. Имам доста приятели които си взимаха такива животни, които са по евтини от развъдниците, но излизат по скъпо в последствие. Не, че съм привърженик на развъждането, но... този бизнес няма как да се спре, затова е добре поне да има строг контрол.

MissNellie ох милото дано по бързо се оправи.

Общи условия

Активация на акаунт