Магията на изтока - 18

  • 38 794
  • 730
  •   1
Отговори
# 60
  • DE
  • Мнения: 9 068
Понеже гледам музикални формати на всякакви езици често попадам на невероятни находки. И без това не харесвах толкова версията на Сара Брайтман  Rolling Eyes


Не мога да не споделя и любимото ми момче в страхотен дует с не особено впечатляваща дама, но той е наслада за очите и ушите  Heart Eyes

# 61
  • Мнения: 6 769
нощен гост, ето няколко заглавия, които можеш да потърсиш при руснаците, но и те рядко се захващат с многосерийни драми - Ojakkyo Brothers (превежда се на български в момента, но кога ще е готов не мога да кажа) , My Husband Got a Family , Hooray for Love , Life is Beautiful , New Tales of Gisaeng , Queen of Reversals. Първите два обраха сумати награди и бяха с много високи рейтинги, напълно оправдани според мен Peace.

# 62
  • София
  • Мнения: 562
И аз се наредих сред изгледалите A Werewolf Boy - Song Joong-Ki беше едно много сладко вълче, в началото малко мърлявичко, но после... Сега сериозно, това момче все повече ме впечатлява с играта си, без много думи, да не кажа никакви, а само с погледи, мимики и жестове успя да развие образа си великолепно.Хареса ми историята, обичам вампири и върколаци Wink. Краят нямаше как да бъде друг, така че мога да кажа, че ми хареса.Голяма и вярна любов.Зализания гадняр ми лазеше по нервите през цялото време , но все пак си го получи. От последните нови корейски филми този като че ли най ми хареса Hands Clap Остават ми Кравичката и So Ji-Sub, но и на него ще му дойде времето Wink.

Queen of Ambition след изгледани 11 серии все още не ме е разочаровал и си го гледам с интерес, все още я има интригата, актьорите са убедителни, надявам се до края да е така.

Другите два текущи корейски, които  гледам  са 1) - That Winter, The Wind Blows - много хубав каст, добра и интересна история и отлична игра на всички актьори и 2)- Incarnation of Money - и на него ще дам шанс, още повече, че историята все още е в началото си, сега сладката дебеланка се амбицира и реши да отслабне заради героя на Kang Ji Hwan, който е голям шемет, но много умен.

И между текущите и игрите - Чумонг, остават ми още само някакви си тридесетина серии до края Wink, макар и бавно , но си напредвам.

                            
Чакам да избере вече нова роля  Embarassed. "Колко ми липсваш, липсваш сега" Laughing Wink

# 63
  • DE
  • Мнения: 9 068
Просто не мога да се въздържа...ПРЕКРАСЕН  Kissing Heart Heart Eyes

Последна редакция: нд, 24 фев 2013, 14:31 от дането

# 64
  • MJF
  • Мнения: 8 591
freedoms, аз понеже четящо "гледам"  Incarnation of Money  и съм в течение на развитието. След като прочета в dramabeans  ако нещо ме мотивира го поглеждам на картина  Mr. Green. Май предимно и само сцените с Kim Soo-Mi. Но може малко повече да поглеждам след поредния шедьовър на пластичните хирурзи. Разбира се само ако има забавни сцени с маман-щерката-нашия човек. Така и така конспирация-съдебни лица и сие не ми е грам интересно в това заглавие.

Masquerade
Явно нацелих момента и мишока ми напълно си почина. Забавно-пародийно и между това вмъкнати съвременни послания-имам предвид законите за народа и т.н. Точно такива филми има доста , само фона/локацията им е различен/а. Не излязоха от добрия тон въпреки пародията. Аз доволна.  Thinking май исторически филми за времена, където иначе снимат предимно в стил -нон стоп битки, мога да гледам само с такъв подход. Каста екстра. Злите сили понеже познати муцуни и така и не можах да ги възприема на сериозно, особено помошника на най-злия  Joy , сега не ми се търси името на актьора  Blush.
Виждам че сценариста тук бе хвален със  сериала му. На рижесьора съм доволна и от предишния му филм - Late Blossom. Чудя се дали съм гледала Lost in Love и май само с проба мога да си отговоря на този въпрос.  Thinking

# 65
  • Мнения: 174
Здравейте дами, как сте?
За гледането минах малко на японско, но 9-10 серии ги изглеждам за около 4-5 часа. Simple Smile търся нещо да ме грабне, но и аз не знам какво точно ми се гледа.
Хората от София и Варна, да ви питам успяхте ли да отидете на тибетския танцов спектакъл по случай настъпването на Китайската нова година? Снощи семейно ходихме - хареса ми! Ето малко личен архив от представлението:

Скрит текст:




Клипчето ще  го кача някъде и тогава ще ви го пусна.

https://plus.google.com/photos/117028437444640921125/albums/5848495358965754225?authkey=CKaBpJXivfSWnwE

Последна редакция: нд, 24 фев 2013, 21:20 от didkapan

# 66
  • Мнения: 6 769
Queen of Ambition - има някои неща, които ме озадачават и леко ме дразнят, че не са представени много добре.
Скрит текст:
Главният - взема самоличността на брат си, но става прекалено повърхностно. Нали е практикуващ адвокат и то добър или поне с такова впечатление останах. Значи има текущи дела, има опит, който не можеш да придобиеш изведнъж. Как така никой друг не се усъмни, че нещо не е както трябва. Не следваше ли да поразучи по-надълбоко нещата свързани с брат му, за да може да се представя за него. Някак си несериозно ми звучи, да излезеш от затвора и да се захванеш с работа, която си има своята специфика и без определени знания едва ли би могъл да я вършиш. Този аспект ми е доста неубедителен.
Богатата кака - уж много властна, много умна, а толкова време не може да разучи миналото на опонентката си. И на всичкото отгоре прекалено лесно са предава за неща, които би могла да предотврати. Как така не се сети да отиде в онзи дом, след като разбра, че бившият й е мъртъв и то след като видя пратките. Другата се сети първо за това, а тази не направи нищо.
Има доста такива нелогични и недомислени моменти, но като цяло драмата е добра. А и женският каст се справя повече от отлично. Определено надминава мъжката част от екипа.

# 67
  • Мнения: 9 195
Тази вечер  Оскари
Ако на някой му се гледат от 00.00 до ... по БТВ Синема.
Стискаме палци за Life of Pi,който си е почти наш.

Шош,за чуждоезиковия Оскар кого гласихме,а?


Дали като тайландците си излъчат версията  на Autumn Tale ще поканят Хони на среща и да се заточат едни снимки и клипчета на него и Тик?Така ще мога да сравнянвам кой е по-сладурест.

Последна редакция: нд, 24 фев 2013, 20:21 от Tuon

# 68
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Tuon, чакай че правих проверка, че не знаех че им е дошъл ред на тези награди. Blush
Скрит текст:
Best Foreign Language Film of the Year
Nominees:
Amour (2012)(Austria)
War Witch (2012)(Canada)
No (2012/I)(Chile)
A Royal Affair (2012)(Denmark)
Kon-Tiki (2012)(Norway)
Чилийския още не съм го изгледала. От останалите 4 аз съм за австрийския, но ако е канадския няма силно да мърморя. Но пак казвам че не съм гледала още No[ Обаче тази крайна селекция е много слаба, тъй като не виждам въобще A Royal Affair (2012)(Denmark) и Kon-Tiki (2012)(Norway) от какъв зор са стигнали до това ниво, та чак и финалисти  ooooh!.
От номинациите за филм съм гледала само Amour и Life of Pi. И за двата съм "за". Argo kak e? по резюме мога да го пробвам  Thinking. Другите дори по резюме не ме провокират  Thinking. Ако си ги гледала дай насоки  Praynig Hug.
Изгледах корейския тв филм When I Was The Prettiest
 Thinking ще кажа че е добър но с уговорки. По принцип филмите от тази тв рубрика не се отличават с много добре-последователно-логично разгърнати сюжети, макар че са по някакъв конкретен житейски социално значим въпрос. Та и този така. Мъжкия каст ми куцаше, като вината е в актьорите-неубедителни за мен. Силна страна -сценария като основна идея, но пак да измрънкам за детайлите.

 Laughing дането, отварям твоето видео и с фенското си око първо видях MJ и реших за секунда, че ще слушам негов кавър. Е, имаше разочарование но бързо ми мина.

# 69
  • Мнения: 9 195
Първо честито на Любомир Христов,защото е част от екима художници,работели по Life of Pi, който пък взе Оскар за спец ефекти и най-добра операторска работа.Филмът може пък да се похвали с най-голям брой оскари от тазгодишната церемония - общо четири, сред които е и за най-добър режисьор за работата на Анг Лий. Сред победните му постижения са и за операторско майсторство, визуални ефекти и оригинална филмова музика.

Чуждоезиковият Оскар е за "Amour",който съм си обещала да гледам ако вземе статуетката. Шош,ти го гледа,знам.

Още за Оскари-те

Argo
Скрит текст:
филмът е по-действителен случай.Има лек политически привкус, но можем да си затворим очите.Хубав е,държи в напрежение,логични действия и много интересна идея как да измъкнат заложниците.Още по-интересно е,че успяват.
Друго няма да издам,защото наистина е интересен и с неочаквани ходове

 Flutter Crazy

# 70
  • MJF
  • Мнения: 8 591
 Drunk e пак имаме награди. Познах "си" и единия Оскар  Laughing. Life of Pie в напълно заслужени рубрики награден. Имах леки подозрения че от чуждите може да решат да наградят War Witch (2012)(Canada) но този път не проявиха популизма си излишно, запазили са си го за "техния" филм  Mr. Green. Не че филма е лош, напротив, добър.
Анг Лий заслужена награда.
Хм, тези признавам че успяха да ме изненадат този път. Рядко имам толкоз съвпадения на мнения "кой да наградя" с тях.
Далекоизточния фронт да се стяга  Naughty, че този път от  избраните 5 "чужди", 2 бяха излишни.
За  "Amour" изчакай подходящо настроение. Той е от моята кръвна група, но при твоята му е нужна подготовка  Simple Smile Hug.

 

# 71
  • Мнения: 9 195
Ако някой е гледал The Traffickers  да напише някоя добра или лоша дума.Чудя му се,а и се пови с БГ букви. Flutter

Да предупредя последно се занимавах с The Chaser  и Memories of Murder и съм имунизирана към момента за всякакви страхoтии.

Последна редакция: пн, 25 фев 2013, 18:33 от Tuon

# 72
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Изгледах Tokyo Shower, който отдавна е маркиран но тогава май нямаше работещи линкове  newsm78.
Хареса ми. Класическа любовна история романтика-драма. Добре изградена и подредена. Двата главни образа логични. Даже ме разчувстваха към края, дължи се на актьорската игра и текста. Доволна.

Хм, понеже горното заглавие е 4 епизода и гледам някакво ново със същия брой се е появило- Sirius  Thinking отзиви? Думата мелодрама е ясна от резюмето, излъчена и преведена е но ми трябва от вас мотивация  Laughing.
Обаче точно муцуната от Masquerade , коята ме мързеше да търся виждам-Shin Jung-Keun. И той е от групата актьори които като ги видя се  Laughing, независимо какво играят. Хм, да му дописват филмографията и да не се мотаят, човека злите сили игра даже  Laughing.

Последна редакция: пн, 25 фев 2013, 19:28 от 6o6ul4o

# 73
  • Мнения: 6 769
Шоши, за Sirius нищо не мога да кажа. Не съм го гледала.

Погледнах първите серии на A Hundred Years Inheritance. Леле майко каква свекърва #Shocked. Те такова чудо скоро не бях виждала в сериалите smile3556. От сега потривам ръчички, когато ще си го получи. Много добър екип от аджуми и аджушита. Все любимци yes.

# 74
  • Мнения: 6 105
2 в 1 и аз загледах няколко серии,явно ще си има драма.Мисля да поизчакам да напреднат и тогава да му обърна внимание.Струва ми се,че ще си струва гледането,но ще видим.

Все пак ще следя за коментари,ако го има изгледали преди мен Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт