ТУЕС - 3 тема През ТУЕС със страст минаваме и за супер работа се стягаме

  • 41 343
  • 751
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 1 062
Рак-щрак, споко. Пътят не е 1 час - пътува се с метрото, 40 мин. максимум. И ние сме от там. Събират се всеки ден на групички и пътуват. От 8мите класове пътуват още 2ма юнака Simple Smile
Наде, ние закусваме, затова ставаме толкова рано. Но вие защо толкова рано - на вас метрото ви е по-близо?

# 706
  • гр.София
  • Мнения: 99
Еее, ако ни приемат и нас на второ класиране, ще се присъединим към групичката на Овча купел , с удоволстие....

# 707
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен! И ние сме приети на първо класиране-СП. Отдавна следя темата и се радвам  да се присъединя към вас.

# 708
  • София
  • Мнения: 4 555
А на нас ни е в квартала училището smile3521 Пеша за около 15 мин се стига. За всички, които ще идват с метрото, най-близо е спирката на Мусагеница, но се минава през дерето на Дървенишката река и не знам дали през зимата няма кучета или други вредни елементи.
За срещата в петък съм на кантар, но ако не изникне нещо ще дойда да се запознаем.

# 709
  • София
  • Мнения: 4 349
Добре дошла Iris   bouquet  bouquet Ще се радваме да дойдеш на срещата  Peace

mlv стига с тези кантари, да не сме плод и зеленчук  Mr. Green Mr. Green Я идвай, нищо няма да изникне. Е направо ви завиждаме за квартала. Аз затова на моя му споменах опцията с НЕГ, щеше да чува първия звънец и за втория да е в училището  Mr. Green Mr. Green То сега има ли два звънеца  newsm78 newsm78 или е само един. А те в ТУЕС май изобщо нямат такова понятие  Crazy Ех времената не са това, което бяха  Rolling Eyes Rolling Eyes

Mimi75 то ние бяхме близо до метрото. Сега се изместихме малко по-нагоре и ходим с 604. И като написах, че ставаме, имах предвид, че аз ставам  Mr. Green Mr. Green Нашият "ритуал" е, че той става 20 мин. след мен.  Crazy, за да му била свободна банята и да не чакал на опашка  Laughing Laughing Но го карам да закусва.

gsna добре дошла (нямам спомени да си писала преди, а може и да бъркам). Ще стискаме палци за второто  Praynig Praynig

# 710
  • Мнения: 140
Наде, ти маса запази, а трябваше заведението май ??????  Laughing Laughing Laughing

Последна редакция: вт, 25 юни 2013, 23:42 от bp

# 711
  • Мнения: 3
Синът ми е приет - 1 желание СП. А сега накъде? ТУЕС за който говорим цяла година или 1 желание от общо класиране 91НЕГ/евентуално/!!!Какво ли ще реши?

Чудя се на идеята Ви да избирате между 2 толкова различни училища!
Едното е с английски /като работен език, нужен за програмирането, но в никакъв случай изучаван перфектно като в езикова гимназия/, а другото е с немски - вероятно излизайки от НЕГ, момчето ще може лесно да отиде да следва в Германия - дотогава ще си е изяснило каква професия иска.

В случая ТУ-ЕС детето трябва да е с ясно изразен интерес към технически дисциплини и физика, да е отличен или поне много добър по математика и да има желание да вложи нужните усилия, така че за 5 години да усвои материала, предвиден в среднообразователно училище плюс един също толкова голям по обем и доста по-предизвикателен като сложност материал по техническите дисциплини.
да направи купища проекти и накрая дипломна работа, т.е. да получи професия, при което е много вероятно да изкарва още в 12 клас много повече пари от родителите си, при това на доста крехка възраст. Това може изобщо да го откаже от учене във ВУЗ или пък да си бута студентството докато работи. Има вероятност, ако детето си е амбициозно по природа и не се е уморило прекалено много, да отиде да следва програмиране или мрежи в някой английски или американски университет, но това струва доста пари....

Преди да решите, непременно се поинтересувайте какви дисциплини включва програмата на ТУ-ЕС и преценете дали детето Ви проявява достатъчно стабилен интерес към подобна тематика!

# 712
  • Мнения: 3
Скъпи мами, за съжаление сме под чертата Cry
Балът ни е 41,2 .
Последният приет е с 41,756.

Благодаря на всички, които отговаряха на въпросите ми. smile3525

Честито на всички приети!


Не се притеснявайте, не всички приети се записват, така че е почти сигурно, че на второто класиране ще влезете.

# 713
  • Мнения: 3
Моя човек изкара 5,357 и стига г-жата по БЕЛ нещо да не се изхецне и да му остави 5 (5 -първи срок и шестици втория) за годината, сме при вас.
Иначе ще го глътнат като топъл хляб в СМГ или НПМГ - физика. За там балът му е малко над 35. Още се чуди, ако не влезе в СП, а в КМ, дали да е ТУЕС. Ако някой е наясно какво учат в КМ моля да ме просветли, че да избираме по "информирано"  bouquet

КМ също е много търсена специалност в последните години. Навсякъде компютрите, моб. телефони и всичко електронно е свързано в мрежи /даже и полицейските камери по улиците/. В ТУ-ЕС има т.нар. CISCO-академия, от която се получава международен сертификат за мрежари, работа има за тях в изобилие и е свързана с много повече движение и контакти с хора, отколкото чистото програмиране. Ако детето е по-комуникативно и по-физически активно, определено не е добра идея да стане програмист / 120 кг мъж, залепен за екрана денонощно, като някои мои познати/, пък каквото и заплащане да получава срещу труда си. Все пак всички искаме децата ни да живеят в реален свят, да контактуват с хора ,да се оженят един ден--- От друга страна, не трябва да забравяме, че това е само първата специалност, която децата ни ще получат - мрежите, нищо не им пречи да продължат с програмиране или пък икономика като студенти...Важно е човек да си познава детето и да знае кое е подходящо като тип работа и ежедневие за конкретното дете, те всички са различни. Специалността КМ не е присъда, а възможност и аз не бих я наредила по-долу от СП. Не е за пренебрегване и фактът, че в ТУ-ЕС детето ще контактува с още 200 души най-малко, които в бъдеще ще работят в сферата на компютрите ,мрежите, програмирането и винаги ще има най-различни примамливи предложения за работа и проекти от много свои бивши съученици. На тази възраст важна е средата, общите интереси, това дърпа децата в една или друга посока, и тя няма да е "секс, рокендрол и наркотици", поне не в ТУ-ЕС.

# 714
  • София
  • Мнения: 1 062
Добре дошли на всички нови  Hug Лелеее, колко много нови ималоооо  Hug   bouquet
Ще се радвам да се запознаем с всички в петък.

# 715
  • София
  • Мнения: 4 555
Моя човек изкара 5,357 и стига г-жата по БЕЛ нещо да не се изхецне и да му остави 5 (5 -първи срок и шестици втория) за годината, сме при вас.
Иначе ще го глътнат като топъл хляб в СМГ или НПМГ - физика. За там балът му е малко над 35. Още се чуди, ако не влезе в СП, а в КМ, дали да е ТУЕС. Ако някой е наясно какво учат в КМ моля да ме просветли, че да избираме по "информирано"  bouquet

КМ също е много търсена специалност в последните години. Навсякъде компютрите, моб. телефони и всичко електронно е свързано в мрежи /даже и полицейските камери по улиците/. В ТУ-ЕС има т.нар. CISCO-академия, от която се получава международен сертификат за мрежари, работа има за тях в изобилие и е свързана с много повече движение и контакти с хора, отколкото чистото програмиране. Ако детето е по-комуникативно и по-физически активно, определено не е добра идея да стане програмист / 120 кг мъж, залепен за екрана денонощно, като някои мои познати/, пък каквото и заплащане да получава срещу труда си. Все пак всички искаме децата ни да живеят в реален свят, да контактуват с хора ,да се оженят един ден--- От друга страна, не трябва да забравяме, че това е само първата специалност, която децата ни ще получат - мрежите, нищо не им пречи да продължат с програмиране или пък икономика като студенти...Важно е човек да си познава детето и да знае кое е подходящо като тип работа и ежедневие за конкретното дете, те всички са различни. Специалността КМ не е присъда, а възможност и аз не бих я наредила по-долу от СП. Не е за пренебрегване и фактът, че в ТУ-ЕС детето ще контактува с още 200 души най-малко, които в бъдеще ще работят в сферата на компютрите ,мрежите, програмирането и винаги ще има най-различни примамливи предложения за работа и проекти от много свои бивши съученици. На тази възраст важна е средата, общите интереси, това дърпа децата в една или друга посока, и тя няма да е "секс, рокендрол и наркотици", поне не в ТУ-ЕС.
Точно такива неща си говорехме с моя колежка, чието детенце е прието в КМ. Между другото аз съм Майя, която цитираш, но ми се бъгна стария акаунт и трябваше пак да се регистрирам. Моят човек тъй или иначе си го приеха СП (госпожата по БЕЛ и тя човек излезе Joy)и се записахме даже, но накрая беше навит и КМ да е. Да почнем, пък дали програмист ще стане или не животът и ученето Weary са пред него.

# 716
  • София
  • Мнения: 4 349
Масата е запазена за всички стари, нови и още по-нови мами   bouquet  bouquet

# 717
  • Мнения: 256
Здравейте,аз съм като попарена.Детето отиде да се запише днес и час по-късно ми се обади да го отписвам,защото решил СМГ. Успех на дечицата ви  Peace
Наде, на лични ще ти пратя извиненията си,че няма да съм на сбирката в петък.

# 718
  • София
  • Мнения: 269
Здравейте,аз съм като попарена.Детето отиде да се запише днес и час по-късно ми се обади да го отписвам,защото решил СМГ. Успех на дечицата ви  Peace
Наде, на лични ще ти пратя извиненията си,че няма да съм на сбирката в петък.
още един, избрал Жигулата пред Мерцедеса...ама деца, какво ли разбират Wink

# 719
  • София
  • Мнения: 4 555
Току що видях, че сме приети и в НПМГ информатика (1-во желание), но оставаме верни на ТУЕС.

Общи условия

Активация на акаунт