Априлки 2013 - тема 19

  • 27 519
  • 733
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3
Добро утро момичета.
Аз да спя,не успях нормално,а и вчера така силно ме болеше стомаа,че направо ужас.Ядох една филйка със
Скрит текст:
сладко от ягоди
и дали от това не стана нещо незнам.а и бебка реши за първи път да се премести от ляво и да бута на горе #CrazyСега пак си е от дясно.
Да пиша и тук,за мамйчетата,които още не са взели колички в Айко има намаления
http://aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=54

# 61
  • Мнения: 28
Да се запиша в новата тема. Някой питаше какво да пише,защото нямат брак с мъжа си. Пишеш на семейно положение неомъжена и пишеш твоите доходи. И само ти се подписваш отзад на молбата.
Не съм чула дали не са променили и неомъжените да се декларират заедно, защото го мислеха преди време, така че остава така както ти писах.
Не ,не са променили аз днес си пуснах всички видове документи за пустите 150 лв,две декларации от него и от мен,отделно една молба декларация за това че не си осигурен и медицинското което ти дава лекаря 45 дни преди термин и отделно трябва да имаш банкова сметка ,ако не по пощата трябва да се редиш  с дни ,аз понеже нямах карта с банкова сметка се разправях и с това  ooooh!
А защо по пощата да се редиш с дни?не е ли да ти дойде известие,че имаш запис отиваш на касата и ти ги изплащат?
По принцип да но за социални има много роми които се редят поне в нашият град и е ужас  ooooh!

# 62
  • Мнения: 687
Леле, каква бюрокрация, направо не е истина... #Crazy
После как искат да се стимулира раждаемостта  newsm78

На моя приятелка в Германия, след като роди в държ.болница и без да има немско гражданство й изсипаха куп подпомагания за бебето, като памперси за 1 година, адаптирано мляко за същия период, безплатни лекарства на детето до навършване на 18 г., ползване на безплатен басейн като порасне, безплатна карта за гр.транспорт и т.н.

Просто и на мен ми се дощя да съм бял човек там... Peace
Социалната система в Германия е доста различна, да. Но да не забравяме, че там и данъците са по-високи като процент от заплатата, а и сивата икономика далеч не е в тези размери, които е тук. Средностатистическият българин хем иска да не плаща данъци и осигуровки върху парите, които получава, хем иска после държавата да му отгледа детето едва ли не. Ами няма как да стане.

Иначе е вярно, че тук по веригата се краде значително повече, но все пак преди да обясним "те" защо са виновни, е добре да погледнем "ние" дали сме направили нещата както трябва.

# 63
  • Мнения: 47
Да се запиша в новата тема. Някой питаше какво да пише,защото нямат брак с мъжа си. Пишеш на семейно положение неомъжена и пишеш твоите доходи. И само ти се подписваш отзад на молбата.
Не съм чула дали не са променили и неомъжените да се декларират заедно, защото го мислеха преди време, така че остава така както ти писах.
Не ,не са променили аз днес си пуснах всички видове документи за пустите 150 лв,две декларации от него и от мен,отделно една молба декларация за това че не си осигурен и медицинското което ти дава лекаря 45 дни преди термин и отделно трябва да имаш банкова сметка ,ако не по пощата трябва да се редиш  с дни ,аз понеже нямах карта с банкова сметка се разправях и с това  ooooh!
А защо по пощата да се редиш с дни?не е ли да ти дойде известие,че имаш запис отиваш на касата и ти ги изплащат?
По принцип да но за социални има много роми които се редят поне в нашият град и е ужас  ooooh!
ааа ясно...аз защото мисля на този принцип да действам и се притесних да няма верно висене по опашки  Money

# 64
  • Мнения: 356
ada_smiles, ако взимаме техните заплати и имаме осигурени техните старини, аз лично, нямам нищо против да плащам и техните данъци Peace Там плащаш, но знаеш къде и за какво отиват парите ти. Докато в БГ като знаеш, че отиват по нечии джобове и е по-вероятно да не доживееш до пенсия, ами как да ти се плащат данъци Rolling Eyes

# 65
  • Мнения: 15
Здравейте мили мами!
При мен безсънието се завърна, но аз съм си виновна вчера прекалих със задачите и вечерта имах страшни болки. Навън времето е наистина гадно и студено, така че мисля днес да се отдам на мързел. Относно белите хора и раждането наистина в Европа, вижте как изглежда АГ в Германия, където моя приятелка ще ражда. Тя е доста добре финансово подсигурена и първоначално помислих, че е платено. Останах шокирана, че е държавно и тя няма да плати стотинка за раждането и престоя. Отделно, държавата и подсигурява лична акушерка/дула, в момента я учи на дихателни техники, съставя й хранителен режим, съветва я какво да купи и какво не. Отделно имат организации, които ги съветват кои от рекламираните продукти на пазара наистина си струват и кои са само маркетинг. Къпят бебетата веднъж седмично директно под душ без употребата на шампоан, сапун, кремове и т.н.


# 66
  • Мнения: 15
каква беше врътката със снимките? Grinning
Това с данъците е вярно, но и аз съм съгласна да плащам по-високи. Така ще съм спокойна, че някои се грижи за нас и децата ни, а не като недай си боже се наложи да те оперират да си купуваш конци и марли или да плащаш за екип и т.н.

# 67
  • Мнения: 687
каква беше врътката със снимките? Grinning
Трябва първо да качиш снимките някъде в интернет - примерно в снимка.бг с публичен достъп. След което даваш десен бутон върху снимката в интернет и копираш линка към нея. Няма как да ги достъпим на твоя компютър, където са сега.

Барбалетка, да съгласна съм до голяма степен с казаното с теб. Аз също не съм доволна от факта, че плащам доста данъци и осигуровки, и в крайна сметка пак се налага да плащам неща, които уж вече веднъж съм платила чрез осигуровки и данъци, да не говорим, че има неща, които няма как да се купят, колкото и пари да имаш (примерно хубави пътища Simple Smile).

Но няма как да започнем да вземаме немските заплати, докато сме с българското мислене. Докато всеки гледа как да се скатае, как да мине метър, как да завърти далаверата. То и правителството ни е такова, какъвто ни е народът... За мен репликата - ще си плащам данъците, като заплатата ми стане като в Германия звучи като: "Ще стана да сложа дърва в печката като тя ме стопли." Няма как да почне да топли без дърва...

Както и да е, стана си откровен спам. Просто през страница се дискутират социалните помощи - колко малко са, колко недостатъчни, как не се стимулира раждаемостта. А според мен раждаемост не трябва да се стимулира със социални помощи. По-скоро с достъп до добро здравеопазване и добро образование, със създаване на условия за бизнеса, така че родителите да изкарват достатъчно пари, за да отглеждат добре децата си, вместо да разчитат на социални помощи и т.н.

Последна редакция: пт, 22 фев 2013, 12:14 от ada_smiles

# 68
  • Мнения: 22 522
България си е бедна държава, така че да се очаква да се получават детски, помощи и др.подобни социални плащания като в Германия е абсурдно.
Да не говорим там какви са им данъците и какъв процент от заплатата отива за тях.
Също няма да споменавам и как в БГ масово работодателите се скатават и плащат осигуровки на минималната заплата, а останалото се дава кеш. Но пък и много хора са съгласни да работят по този начин.
А изведнъж забременява жената и се сеща - "аууу, ама мен ме осигуряват на 300лв" сега какво ще правя?
Единственото нещо, което според мен не е справедливо е това, че детските се изплащат при определен доход на член от семейството.
Значи тези, които се скатават от данъци получават детски....а останалите, които чинно си се осигуряват на пълния размер на заплатата "духат супата", защото преминават въпросната граница от 350лв.
И ако имаш 1лв. отгоре, вече ставаш мнооого богат и не са ти необходими 35лв.

# 69
  • Мнения: 3 181
Дам, заради тези социални помощи, циганите раждат по 100 деца, не работят, не учат и само с това се издържат.
Аз съм съгласна на високи данъци, но искам и да се спазват законите, да няма сива икономика, т.е. да получа сигурност.
Ето днес: минавам през пазарчето на Борово, и в един магазин за месо, какво виждат очите ми, господин към 60г. с голи ръце без ръкавици, реди месото по витрината, в устата му цигара.........да не говорим, пуши в затворено търговско помещение, хранителен магазин, пипа храната с голи ръце, пепелта от цигарата му сигурно пада върху месото, ужас. Отворих вратата и му направих забележка, и казах, че никога не бих купила от него месо, подсмихна ми се и каза, че това било ясно като ме гледал. От скоро било това с непушенето, какво толкова, много модерни сме станали..........Съжалявам, че не видях точно адреса на магазина да напиша една жалба в Хеито и потребителите, да му затворят скапаният магазин и си скрие самодоволната усмивка. Поне веднъж седмично наминавам от там, следващият път ще видя адреса и няма да му се размине.
После, уж живея в по-нов, скъп квартал, гледам някакъв 45г. прилично облечен мъж, върви и яде семки, като плюе по улицата.........после мини от кучешки изпражнения/ повечето са от домашни любимци, едни оргомни, айде да не съм описателна/.......ами хората нямат елементарно възпитание, не спазват елементарни правила в живота, а само ИСКАТ, ИСКАТ, ИСКАТ, БЕЗ ДА ДАВАТ, ТАКА не става, никога няма да се оправи тази държава........особено , ако хората не си променят мисленето и сами не се променят.

# 70
  • Мнения: 355
KayRenn ще раждаш с дула? Ах, колко хубаво, моля те, разкажи повече: как я "избра", кога се срещате, как и с какво ти помага? В коя болница ще раждаш, че знам, че за позволяването на присъствие на дула по време на раждане е драма все още...

Мамите с кошари "за пътуване" - ще купувате ли И нормално легло, или кошарата е достатъчна сама по себе си?

Люлка или шезлонг - на какъв принцип да избера?  newsm78

# 71
  • Мнения: 4
България си е бедна държава, така че да се очаква да се получават детски, помощи и др.подобни социални плащания като в Германия е абсурдно.
Да не говорим там какви са им данъците и какъв процент от заплатата отива за тях.
Също няма да споменавам и как в БГ масово работодателите се скатават и плащат осигуровки на минималната заплата, а останалото се дава кеш. Но пък и много хора са съгласни да работят по този начин.
А изведнъж забременява жената и се сеща - "аууу, ама мен ме осигуряват на 300лв" сега какво ще правя?
Единственото нещо, което според мен не е справедливо е това, че детските се изплащат при определен доход на член от семейството.
Значи тези, които се скатават от данъци получават детски....а останалите, които чинно си се осигуряват на пълния размер на заплатата "духат супата", защото преминават въпросната граница от 350лв.
И ако имаш 1лв. отгоре, вече ставаш мнооого богат и не са ти необходими 35лв.
Мда, съгласна съм  doh

# 72
  • Мнения: 923
Мен като бивш социален работник честно казано винаги ме е било яд като видя,че ми идва най-големия бизнесмен на града, с големите златни ланци и ми декларират с жена си минимални доходи от фирмата си,т.е дохода на който се осигуряват. И аз като един обикновен социален работник нищо не мога да направя,защото той си е подписал,че знае че е наказуемо,че лъже, а аз трябва да тръгна да доказвам,че не е така. После идва една майка с две дечица,разведена.Декларира доходи от фабриката, в която работи и излиза с някви си 10 лева отгоре и оппа, отказ! Не съм съгласна,че живеещите на семейни начала не декларират доходите си заедно (сега ще ме нападнат за това), обаче това не е честно спрямо другите,защото в крайна сметка каква е разликата? И едните и другите живеят заедно, само дето нямат подпис. Ама често там,където не са декларирани доходите на мъжа, понеже нямат брак, именно неговите са тези,които често са голямата част от бюджета в семейството. На запад закона не разделя живеещи на семейни начала и двойки с брак. И в двата случая си имат еднакви права и задължения и смятамче така е редно! Мое мнение, без да обиждам никой!  Peace
Шаварче, разбрах те че питаш за социална помощ и трябва да направиш както ти написах, не се чуди и обърквай повече. Peace
И аз ще раждам в държавна болница.в пълен лукс ,без да платя нищо. Обаче не знам колко е здравната застраховка на месец в България, но аз плащам всеки месец по 320 лева. Е, какво сравняваме изобщо?

# 73
  • Мнения: 7 005
Мислех, че самотни майки (съответно деклариращи само собствения си доход) се водят тези, чиито деца не са признати от бащите, и разведените  Thinking

# 74
  • Мнения: 3 181
Мислех, че самотни майки (съответно деклариращи само собствения си доход) се водят тези, чиито деца не са признати от бащите, и разведените  Thinking
не е така

Общи условия

Активация на акаунт