Нашите Априлчета засмени са вече деца големи! - Тема 6

  • 49 863
  • 337
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 29 341
И при нас всичко  е в устата. Но засега няма изгледи за нови зъби иначе всичките 16 са на лице.

да не те плаша, но трябва да станат 20 до към 2,5 г. нашите 17-ти и 18-ти са тръгнали и е голям зор..... Confused

# 136
  • Мнения: 6
  Оххх, ето ме и мен!  Laughing
  Голямо учене, голямо чудо Simple Smile, Върнах се 10 години назад  Crazy Нати, деня ми минава така- сутрин тичам в катедрата, към която карам докторантурата (фармакология), тичам вкъщи за час и от 13 часа до 17.30 имам курс по английски. Честно казано курса в момента ми е малко скучен и муден, но това е защото започва от азбуката, а аз съм завършила МГ с езиков профил и просто имам нужда от припомняне на някои неща. Но така или иначе курса ми е в задължителната програма за обучение и няма мърдане, а и има неща, които съм забравила и ще ми е от полза. Лошото е, че Преско още си е вкъщи и трябва да вместваме в програмата си и неговото бавене. А мъжа ми и той започна докторантура и трябва да се вясва и той... Та, днес например до обяд гледах Преско, баща му да запише присъствие в неговата катедра, утре пък е мой ред и така. Оф, много съм обстоятелствена  Mr. Green  Съжали ли, че попита?  Laughing hahaha
  Хайде момичета, аз отивам да пиша домашно  hahaha  Божееее, докъде я докарах- на стари години да се връщам в първи клас  Crazy
  За зъбите- Преско е с 16, преди месец някъде извади вторите кучешки и сега сме в застой. Но той като цяло безпроблемно вади зъби, пупупупу! Като знам батко му какъв рев ревеше нощем... Tired

# 137
  • Мнения: 29 341
Ивка, браво на теб! Знам какво е да си ученик отново. Преди 2 г. изкарах магистратура, но поне още дребния не се беше появил и не ми беше толкова сложно за съчетаване.
Като тръгне на ясла Преско, ще ви е по-лесно....
Като ти чета поста, чак на мен ми се доучи отново. Много приятно ми беше в университета, въпреки че съчетавах с работа. Но моето учене приключи  Wink 
Пожелавам ти успех и стискам палци да мине леко.... Предполагам, че ще си асистент в унивеситета, щом караш докторантура, нали? Така че ти ще тормозиш студентите....хиххихих

# 138
  • Мнения: 77
А, чакам си последните 4 зъбчета, но сега са 16. На нея късно започнаха да и излизат и вероятно и тези ще са така.
Иве, браво за организацията и желанието!

Днес в къщи имаме празник-ММ има рожден ден!

# 139
  • Мнения: 29 341

Днес в къщи имаме празник-ММ има рожден ден!

Да ти е жив и здрав, да те слуша много!

# 140
  • Мнения: 6
  Добро утро! Честита първа пролет на всички! Ето нещо пролетно от мен, което направих за новите госпожи в градината на големия ми син:


 Пролетта е любимият ми сезон, винаги съм много превъзбудена и в добро настроение  Party
 Да, Нати, идеята е после да останем като преподаватели там  Peace
bvl, честит ти рожденик и тук  Hug   party023 
  Хубав ден, аз изчезвам!  bowuu

# 141
  • Мнения: 2 343
Мама Иви, браво на вас, аз трябва пак да захващам магистратурата. Много пролетни сладки, ммммм!
БВЛ, да ти е здрав и послушен!  Laughing

Започнах с приготовленията за РД, за да не ми се събира наведнъж всичко. Направих една маска на зайче. Поканите и тортата ще са Кити също. Има снимки в блога ми.
Вече има и маска на зайче и конче на пръчка за яздене

Последна редакция: ср, 20 мар 2013, 16:05 от Мира:)

# 142
  • Мнения: 90
Привет и от мен!

Като заговорихте за училища - на мен юни ми е последния семестър от магистратурата и сега съм в чуденка от тук - нататък какво да правя... единия вариант е докторантура, другия втора магистратура... не мога да преценя кое от двете ще е по- добро Sad

При нас тече трескава подготовка за утрешния рожден ден на Марти. Баща му реши, че ще го правим в най- намазания и скъпарски детски кът в града и е поканил половината си рода /на детски рожден ден?!?! Thinking/ Аз поканих най- близките мами и хлапета, с които излизаме и мама и брат ми...

 Аз днес ходих до работа да си пусна отпуската - на 23 май трябва да се върна на работа Simple Smile Лошото е, че трябваше сега да си пусна полагаемата отпуска за предходните две години, а на мен ще ми е нужна юни и юли  заради лекциите и държавния, ама здраве да е!

# 143
  • Мнения: 328
Почерпете се за мое здраве, днес имам рожден ден!


Честит 2-ри РД на Марти! Да е жив и здрав, и много послушен!  Tada И хубаво да си изкарате днес!

Простете ми, но не съм изчела предните странички. В момента и двете сме много сериозно болни. Искам да ви попитам изписвали ли са ви вентолин сироп и в каква доза? Веси е с бронхиални спазми и ни изписаха този сироп по 1мл на 8 часа и мукоплант лека нощ 2 по 5мл. За вентолина ме притеснява дали не е малка дозата, в листовката пише за деца на 2 г три пъти по 2,5мл. За първи път ми се иска да ни бяха изписали АБ. Нощес така се закашля на три пъти, че не можеше да си поеме въздух... много ми е притеснено... никога не е била с такава кашлица.
Спомням си, че като дете аз много кашлях и ми правеха компреси на гърдите, но се чудя не е ли малка за такива компреси... Вие правили ли сте такива компреси?

Кати, благодаря за темата и списъка. Simple Smile   bouquet

Последна редакция: чт, 21 мар 2013, 08:56 от pepito21

# 144
  • Мнения: 77
Пепито, Честит рожден ден  bouquet! Лошо е, че сте болнички. Не мога да споделя за сиропа, но искрено се надявам да се оправите!

Марева, javascript:void(0);да ви е жив и здрав рожденика и после да разкажеш за детския център  Simple Smile

Тази нощ Йо спа 5,5 часа в леглото си!Много съм щастлива, само дето ме скъса глава цяла нощ.
И за протокола- не съм препила снощи Simple Smile

# 145
  • Мнения: 2 343
ЧРД на Марти!

Пепи, не съм се сблъскавала с такива проблеми (пу-пу) не мога да изкажа мнение. На сестра ми малкия имаше ларинго спазъм и му правеха инхалации с апарат, но това е съвсем различно. Бързо да оздравявате!

БВЛ, как го направихте това постижение  Peace!

Ния вчера вдигна Т, според мен стигаше до около 38.5, тя не дава да и меря температурата и ръката ми е по-точна от електронните термометри вече. Още предния ден заподозрях, че и расте зъб, вчера надникнах, оказаха се 2 кътника в ляво. Засега се разминаваме само с Т, неспокоен сън, непрестанно цокане, но още не е късно за разстройството и сололи  Crazy Почти всички зъби така и избиват.

# 146
  • Мнения: 6
  Пепито, честит рожден ден!  newsm59  party023
  Честит втори рожден и на Марти на Марева, на Ники на мама Lili_R и на Лилианна на мама Вида!   Tada  Весел празник с много   Gift и  dance и разбира се  newsm38
  Мира:) страхотни неща правиш, браво!
  Пепито, аз имам опит с бронхоспазмите с Преско. Първо- точно нощем правят кризите на затруднено дишане, ние три пъти сме тичали до Бърза помощ посред нощ, докато не си изградих система на действие. Ние имаме инхалатор и ти препоръчвам, ако продължи да прави такива спазми, да си купите. Вентолин сироп не съм давала никога, защото имаме инхалатора отдавна и когато се налага, правим инхалации с вентолин. Знам, че инхалациите са по- щадящи за организма от сиропа. Но според мен не си прави експерименти с дозата- вентолинът натоварва много сърцето и ако се предозира, може да се получат усложнения. А от няколко месеца лекувам Преско с хомеопатия и съм мнооого доволна- когато хвана признаците съвсем в началото, пресичам много бързо нещата, чак не ми се вярваше колко бързо се успокояваше детето и кашлицата преминава във влажна за има-няма 24 часа.  Иначе може да правиш на Веси компреси с мед на гърдичките, те също разширяват бронхите и действат успокояващо. Само трябва да избягваш областта около сърцето отпред на гърдичките и ако има висока температура не се слага компрес, защото загрява допълнително. Ползвала съм за компрес (по-точно само намазване, без хартии и найлони) и едно мазило- Pulmex baby. Съдържа етерични масла и се използва при бронхити, хрема и т.н. Може да прочетеш повече за него в гугъл, ако искаш. Пулмекс има и за възрастни, понеже писа, че и ти си болна  Peace
  Успех и ни дръж в течение как сте с Веси!

# 147
  • Мнения: 29 341
Честито на рождениците! nbirthday  party023  bigdance2 Tada  party006

Ивче, да те питам каква хомеопатия даваш. Аз давам осцилококцинум и коризалия, но нещо не виждам съществен ефект. Цяла зима се влачим болни, през седмица сме с температура... Sad

За вентолина не знаех, че натоварва организма. Ние го пихме два пъти до сега и после стигахме до АБ. Сега пак кашля с откъртване, но давам само Проспан, хомеопатия, вит. С и сироп за имуностимулиране.
Колко често се правят компресите с мед на гърдичките?

Да минава тази зима и да идва хубавото време. Надявам се тогава да се стабилизират и да са здрави вече тези дечурлига.........

# 148
  • Мнения: 6
  Нати, давам единичните препарати на Boiron- гранулките в различни разреждания. Предписваше ми ги хомеопат и с времето аз сама хващах същите признаци при детето и действах със същите гранулки (това обаче не го препоръчвам, всеки сам да си решава Wink) Ползвала съм и Коризалия, Парагрип и други комбинирани хомеопатични препарати, но класическите хомеопати ги отхвърлят- според тях така организма се обърква и не знае на коя съставка да реагира. Та така, аз определено съм по-доволна от моно препаратите  Peace А компресите с мед вечер преди лягане, на чиста кожа (окъпано дете) и така 3-4 дена, до подобрение. Сутрин като стане детето се маха хартията (медът е попил в кожата през нощта). Понякога може и да не помогнат...  Вентолинът не действа на инфекцията, той само разширява бронхите, ако са в спазъм. А тези спазми най-често са вирусни, т.е. само с Вентолин не става.  Може би затова сте стигали до антибиотик...
  И Пепи- не мисля, че децата ни са малки вече за такива компреси (специално за тези, които споменах по-горе), за мен много по-вредни са химическите лекарства, до които стигаме, ако не действаме с бабините илачи  Peace Понеже наскоро една мама беше писала за компреси и разтривки с мас и аспирин- не давайте на децата си аспирин! В миналото се е смятало, че е безобиден, докато не са свързали едно сериозно заболяване с употребата на аспирин при деца и сега е забранен за деца под 16 години! А дори и намазан на кожата, той се резорбира и действа на цялото тяло. Давам този пример като доказателство, че не всички бабини илачи са безвредни  Naughty

Последна редакция: чт, 21 мар 2013, 10:53 от Mama Ivy

# 149
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862


Честит Рожден на Марти!
Много щастие и безгрижни мигове!





Честит Празник и на теб Пепи!  Hug



Иве, хубаво е, че свиквате бързо с преместването. Това е добре. Но аз не съм разбрала и да полюбопитствам, каква е причината да се изместите?
Сладките са страхотни. Браво! Сигурно си ги впечатлила много, тези учителки..  Mr. Green

bvl, Йо, гледам свиква, полека-лека със съня в леглото си.. Скоро ще спи и цяла нощ. Браво и на нея. 

Общи условия

Активация на акаунт