Голямата тема за малките масла - 6

  • 68 892
  • 735
  •   1
Отговори
# 135
  • Пловдив
  • Мнения: 40 779
Търсейки нова информация за маслата попаднах на тези статии http://aromaterapia.newage.bg/%D0%BE%D1%81%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0% … D0%BF%D0%B8%D1%8F Има интересни неща за някои приложения на маслата, например приложението им в ароматерапията и др.  И само да вметна, че съм много доволна от ефекта на чаеното масло в шампоана Simple Smile
И аз пробвах чаеното дърво в шампоана и съм многоо доволна Simple Smile

А аз все още не мога да усетя ефект... Rolling Eyes

# 136
  • Мнения: 1 110
Използвай мек шампоан подходящ за честа употреба. Аз смених и шампоана Peace Сега вече го няма досадното лющене от сухотата на скалпа.

# 137
  • Мнения: 1 983
Имам масло от чаено дърво и исках да питам дали инахалциите с него се правят по същият начин, както е с евкалиптово масло?

Да, marini, по същия начин - 3-4 капки масло от чаено дърво във водата за инхалацията. Скорошно оздравяване ти желая. Hug

Благодаря, Мун! Положението вече е в по-добре чрез съвкупни мерки. Продължавам да ви чета и да се обогатявам!

# 138
  • Пловдив
  • Мнения: 40 779
Използвай мек шампоан подходящ за честа употреба. Аз смених и шампоана Peace Сега вече го няма досадното лющене от сухотата на скалпа.

Кажи какъв си взела? Peace

# 139
  • Мнения: 1 110
В момента тези двата

Скрит текст:
 

# 140
  • Мнения: 0
 Честит празник на всички дами! Бъдете здрави, красиви и много обичани!   bouquet
 
 Искам да ви помоля да ми дадете съвет какво да правя с фототоксичните масла. По погрешка си купих цели две - от бергамот и от петигрен  Sad Прочетох, че няма проблем, ако се слагат в продукти, които не попиват в кожата, а се отмиват и засега съм сложила няколко капки бергамот в ексфолианта за лице, защото прочетох, че има избелващ ефект. Приемам с удоволствие всякакви други идеи  Hug

# 141
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Купи си ББ крем и слагай отгоре Simple Smile
Моето масло за лице е с лимон и шипково масло и като попие намазвам отгоре ББ крем, който е със слънцезащитен фактор.

# 142
  • София
  • Мнения: 73
Момичета ползвали ли сте африкански черен сапун за къпане?Аз вчера си поръчах ама защо се излъгал да си измия с него косата  Laughing сега ми стои ужасно сплескана,но на тялото ми се отрази добре  Wink

# 143
  • Мнения: 490
момичета,кажете мога ли да слагам масло от моркови директно или трябва да го смесвам с базово? мисля да си мажа лицето ,започнаха  пролетните лъчи и искам да си защитя лицето.

# 144
  • Мнения: 4 390
Они, етеричното carrot seed масло трябва да се разрежда (до 2%) с базово масло.
Колкото до SPF фактора - според това, което съм чела, неразреденото истинско (т.е. чисто) етерично масло от морковени семена има SPF между 30 и 40.

# 145
  • Мнения: 490
това масло ,което аз си взех пише,че не е чисто,а е раредено,та се чудя  дали да го разреждам  допълнително newsm78 или пък мога да го смеся и с други масла  като жожоба или кокосово

# 146
  • Мнения: 5 698
Някой ползвал ли е маслата на Арома лайф и какви са отзивите?

http://images.search.conduit.com/ImagePreview/?q=aroma%20life&am … tart=0&pos=13

# 147
  • Мнения: 4 390
това масло ,което аз си взех пише,че не е чисто,а е раредено,та се чудя  дали да го разреждам  допълнително newsm78 или пък мога да го смеся и с други масла  като жожоба или кокосово
Щом не е чисто няма смисъл да го разреждаш допълнително. Обаче, обикновено на тези масла (които не са чисти) и слънцезащитата им е никаква, буквално.
Можеш ли да препишеш съдържанието, за да видим с какво е разредено и какво съдържа? И на коя фирма е ме интересува.

# 148
# 149
  • Мнения: 4 390
Благодаря. Hug
Това масло е морковен екстракт (добит чрез нискотемпературна екстракция с въглероден диоксид) накиснат в слънчогледово олио.
Пише, че е подходящо да се смесва с  масло от (семена на) камелина (фалшив лен), масло от авокадо, рициново и масло от моринга.

С жожоба също е удачно да го смесиш. Peace

Общи условия

Активация на акаунт