Голямата тема за малките масла - 6

  • 68 919
  • 735
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 73
Записвам се и аз в новата темичка.За съжаление не мога да гласувам за маслото за коса,защото не съм използвала никакво.Косата ми е естествено руса с тънък косъм и многооо бързо омазняваща се.Опасявам се,че ако и сложа някакво масло ще се омазнява много по-бързо.Дайте препоръки за масла за мазна коса  Thinking
Чаеното ще ти регулира омазняването. Зачети се из книжките и мисля че ще намериш кое още можеш да ползваш.

Аз незнайно защо изсъхнах въпреки маслата  newsm78 Трета седмица поред тривитаминол +няколко масла, и скалпа и косата ми са сухи. Ужасна гадост  Close
Мерси,по случайност май имам чаено в нас.Сподели от кои ти изсъхна косата,може пък и моята да вземе да изсъхне Grinning

# 31
  • Русе
  • Мнения: 7 796
Бадемово, рициново, зехтин ( по 1 с.л.) и 3-4 к. розмарин + тривитаминол но той е на водна основа.
Следващата седмица ще взема стимуланта и ако пак изсъхна, ще се гръмна. #Cussing out

# 32
  • София
  • Мнения: 6 259
На мен стимулантът ми е слаб, вероятно и от него ще ти изсъхне. Той е пак бадемово масло с етерични. 2 пъти съм си взимала от него и 2та пъти не бях доволна за моята коса. Това, което аз си забърквам много по-добре ми действа. Според мен е или от тривитаминола на водна основа, или ако бадемовото и рициновото са ти ви по-голямо съотношение, отколкото зехтина. Вземи си тежки масла (или само едно) - сусамово, авокадо или пшенично, може самостоятелно, или + зехтин. На мен зехтинът в един момент сякаш спря да ми дейста толкова добре, може би защото доста време го ползвам и косата привиква, сега новата смес ми е екстра. Wink

# 33
  • Русе
  • Мнения: 7 796
Съотношението им е еднакво но в мен се появяват съмнения че рициновото хич не ми действа  Thinking

Аня, понеже те мярнах в една друга тема, и препоръча протеиновата маска, другата неделя нея ще направя  Hug

# 34
  • София
  • Мнения: 6 259
Съотношението им е еднакво но в мен се появяват съмнения че рициновото хич не ми действа  Thinking

Аня, понеже те мярнах в една друга тема, и препоръча протеиновата маска, другата неделя нея ще направя  Hug
Hug Hug
На мен рициновото ми идва много добре на кожата (която е мазна), та оттам вадя някакво заключение, че е от по-леките масла. За косата го добавям само към други тежки, по малко, защото и е много трудно за разнасяне. ooooh! Също и бадемово слагам по малко, по същата причина.

Като се замислих, в сместта ти има 2 по-слаби и 1 по-тежко масло, може заради това да не си доволна. Peace

# 35
  • Мнения: 1 196
Използвам и Стимуланта, и арганово,  и бадемово и захтин, но нямам фаворит за сега  Peace

# 36
  • Мнения: 4 390
Ели, може пък косата ти да не харесва Виалитон-а.  
Виж какво съдържа: динатриев хидрогенфосфат (антиоксидант и стабилизатор), лим. к-на, кремофор ел(нейоногенен разтворител и емулгатор), нипазол (пропилпарабен-консервант), динатриев едетат (бензалкониев хлорид-консервант  (отровен детергент), Бутилхидрокситолуол (Е 321, канцерогенна хранителна добавка, синтетичен аналог на вит. Е) и вода
 Rolling Eyes

Много негативно настроена съм към Виалитон (Тривитаминол).

# 37
  • Мнения: 59
Кокосово + рициново  е моят отговор newsm51 , иначе ми допадат почти всички масла - всичко й се отразява добре на косата, важното е да се грижа повечко за нея  Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 296
На косата рядко правя маска /по веднъж-два пъти на месец/, защото при мен пада боята. Слагам макадамия, бадемово, арганово, пшенични зародиши, малко ший, мед, жълтък и лъжица коняк.
Искам да попитам - някой забелязал ли е редовното ползване на какаово масло да води да потъмняване на кожата? Ако да - от кое точно? Приятелка ми сподели, че преди години е ползвала активно такова и до лятото е придобила тен, като естествен загар. Но не го е купувала от тук.
Ямайското рициново съм го поръчала, но за околоочния контур основно.

# 39
  • Русе
  • Мнения: 7 796
Ели, може пък косата ти да не харесва Виалитон-а. 
Виж какво съдържа: динатриев хидрогенфосфат (антиоксидант и стабилизатор), лим. к-на, кремофор ел(нейоногенен разтворител и емулгатор), нипазол (пропилпарабен-консервант), динатриев едетат (бензалкониев хлорид-консервант  (отровен детергент), Бутилхидрокситолуол (Е 321, канцерогенна хранителна добавка, синтетичен аналог на вит. Е) и вода
 Rolling Eyes

Много негативно настроена съм към Виалитон (Тривитаминол).

Много си лоша. В такава хубава заблуда живеех а ти я разби на пух и прах  Mr. Green Hug
Но пък предната година много хубаво ми се отрази.

# 40
  • Мнения: 4 390
Цитат
ти я разби на пух и прах 
Много се радвам!  Mr. Green Hug
Защото, освен наличието на тези вещества, още повече ме смущава в какво количество са, предвид това, че препаратът не е предназначен за хуманна употреба.

Цитат
Сега погледнах, заинтригувана от предния ти пост, има го в зоята.
Аня, видях го, но не е същото:
- "в кехлибарен цвят" - това, което ползвах беше тъмно кафяво;
- "не е толкова гъсто и лепкаво като индийското" - това, което ползвах беше много гъсто и лепкаво.

# 41
  • Мнения: 1 110
За косата използвам арганово и бадемово масло. Сега смятам да опитам и една маска с масло от авокадо.

# 42
  • София
  • Мнения: 22 788
Обожавам Стимуланта за коса на Икаров. Ползвам и бадемово масло. За краищата на косата си понякога / когато стигне до раменете ми/ ползвам кристали за коса.

# 43
  • Мнения: 805
Привет   bouquet

Ползвам Стимулант за коса, Икаров.
За краищата, ако нещо не ми харесат сутрин, ги намачквам с масло от жожоба, Деавит или вит Е... или по капка от трите Wink + капка вода

# 44
  • Мнения: 1 883

Искам да попитам - някой забелязал ли е редовното ползване на какаово масло да води да потъмняване на кожата? Ако да - от кое точно? Приятелка ми сподели, че преди години е ползвала активно такова и до лятото е придобила тен, като естествен загар.

Това ми спомена и моя позната.

Общи условия

Активация на акаунт