Баба Марта бързала, 177 мартенички вързала - Немска тема

  • 28 869
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • И аз не знам къде
  • Мнения: 483
Запис и от мен и благодарско за темичката  newsm51

# 16
  • Мнения: 1 334
Дзак и от мен! Сбъдваща, супер е темичката.

Аз повече няма да пиша, особено пък за образованието...абдикирам... Wink, също и за педиатрите, и там за каквото още не трябва да е пише... Hug

# 17
  • Germany
  • Мнения: 7 941
Запис и от мен Simple Smile

# 18
  • Мнения: 145
Добър вечер дами,

Дзак и от мен! Сбъдваща, супер е темичката.

Аз повече няма да пиша, особено пък за образованието...абдикирам... Wink, също и за педиатрите, и там за каквото още не трябва да е пише... Hug

И кой тогава ще ти завежда ресора?  На кого ни оставяш......  Grinning

Благодаря, Сбъдваща, и от мен за пространството, в което да споделяме.

Нямам въпроси, нямам отговори => кво правя тук... Thinking  Simple Smile

Оу, да не забравя, Вечерница - честито! Ма много на позитивно ухаеш...  Laughing

Zayo, честито за 1вата единичка! В кой клас се случва това?

Моят син в 1ви клас има цяло досие с работата му по месеци и по предмети. Преди няколко дни донесе един лист със задачи, на който трябваше да се разпиша. Имаше и становище "gut" (ужас, нещо изоставаме от супер-нивото, наложено тук, ама кво да правя, много ми се разсейва, на мама се е метнал. И за да му/си видгна имЕЙджа отново, ще споделя и личната информация, която учителката ми даде, че го редяла сред най-горния слой на справяне (уууххх, ей тоя камък ми падна от сърцето...)). Та дават им тоя лист с + и - задачи и след определено време ги събират, кой до къде е. 
Аз си мислех - 1ви клас лежерно, за социализиране предимно, ама нъцки, от сега е регистриран и категоризиран. Даже от детската, и там трябваше да разписвам едно досие, попълнено от учителката, което се предаваше в училището и съдържаше изрази от сорта "Говори с цели изречения да/не (зачертайте ненужното)", "В състояние е да намери най-добър приятел за 3 дни да/не"....

Уж нямаше какво да кажа....

# 19
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Говоренето за педиатри и образование е хубавонещо, но най-хубаво човек се учи от собств. си опит и не е хубаво да се доверява на приказки


# 20
  • Мнения: 311
Благодаря за темата. Записвам се, макар че сигурно скоро ще се появи бебето и няма се включван, но аз и без това основно ви чета:) Все си казвам, че нямам достатъчно опит да давам акъли, макар че    сега си гледам документите за Елтернгелд и разни подобни, та ако успея изобщо да ги попълня ще си пиша много червени точки, че и съвети мога да давам един ден хаххах:)

# 21
  • Мнения: 145
Шеки, леко и безпроблемно!
Дай си време, няма начин да не стигнеш до даването на акъл, то е правопропорционално на преживяната бюрокрация.  Wink

# 22
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Ами,аз мисля че понякога в дискусиите всеки намира своята истина.На мен ми е интересно да чета за опита на останалите и толерирам мнението на всички.Истината за мен избира сърцето ми и моята интуиция.Моята философия е,че всеки човек е различен и специален и критиката към другите,както и поставянето на етикети носи отрицателен заряд.
Така,че когато имам време с удоволствие чета всички постове.

# 23
  • Germany
  • Мнения: 7 941
Ами,аз мисля че понякога в дискусиите всеки намира своята истина.


 Peace
Темата ми е мноого полезна! Споделянето на различен опит и гледни точки също. Изборът накрая всеки прави сам за себе си.

# 24
  • Мнения: 1 004
Дени, във 2 клас..нали сега от 2рия срок започва оценяването. Досега беше само с думи  - гут, прима, ин орднунг, райхт нихт и е такива подобни.. А иначе и Дени почти винаги е в гут. Този път за 1 път има мах точки..Просто се кефя за момента  Simple Smile Не очаквам чудеса  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 467
В момента по Phoenix дават предаване за българските и ромънските емигранти.

# 26
  • Мнения: 206
Супер мартенска темичка  Heart Eyes
И за да не остана на сухо, без да задам въпрос  Crazy
Трябва ли да преведа на немски мед.картон на детето преди да тръгна? Там са вписани всички ваксинации и мерки и теглилки откакто се е родил /не че не знаете, де/

Лека вечер  Peace

# 27
  • Мнения: 0
записвам се за да ви следя

# 28
  • Мнения: X
Супер мартенска темичка  Heart Eyes
И за да не остана на сухо, без да задам въпрос  Crazy
Трябва ли да преведа на немски мед.картон на детето преди да тръгна? Там са вписани всички ваксинации и мерки и теглилки откакто се е родил /не че не знаете, де/

Лека вечер  Peace
Ако го преведеш на немски (без легализация) много ще улесниш педиатъра, който избереш в Германия.


http://monitor.bg/article?id=374757

Последна редакция: вт, 26 фев 2013, 08:39 от Анонимен

# 29
  • Мнения: 145
Добро утро!

Дени, във 2 клас..нали сега от 2рия срок започва оценяването. Досега беше само с думи  - гут, прима, ин орднунг, райхт нихт и е такива подобни.. А иначе и Дени почти винаги е в гут. Този път за 1 път има мах точки..Просто се кефя за момента  Simple Smile Не очаквам чудеса  Simple Smile

Благодаря за отговора, не знаех от кога точно започва оценката с цифрички. Не знаех също, че преди това се оценява с думи.
И аз щях да се радвам, как няма! Представям си детето колко е гордо.

Трябва ли да преведа на немски мед.картон на детето преди да тръгна? Там са вписани всички ваксинации и мерки и теглилки откакто се е родил /не че не знаете, де/
Лека вечер  Peace

Ади, аз взех само имунизационния паспорт и то на български. Тук написахме наименованията на немски. Няма проблеми, даже немският педиатър си вписва имунизациите в бг-паспорт, стана ми чудно и смешно, ама като е решил така човека, няма да го спирам я.... 

Така че има варианти, но както Сбъдваща е написала - много ще ги улесниш.

Общи условия

Активация на акаунт