Да се научим да работим с Excel - тема 2

  • 75 939
  • 732
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1
Запис и от мен да ви следя и да помагам, с каквото мога. Това за ROUND ми беше много полезно, не го знаех. Благодаря!

# 46
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
Трябва ми нещо:

ябълки     2.60    1.90    1.50
и така надолу различни продукти с различни три цени,
искам в последна колона да получа сбор, но само
на двете най-високи цени.

Благодаря на отзовалите се!

# 47
  • Мнения: 58
Здравейте момичета,имам малко затруднение и знам че тук ще получа помощ. Hug
Имам една проста табличка с артикули и цена. Искам към цената да прибавя % (примерно 10%), но без да прибавям допълнителна колонка,но нещо не ми се получава. Незнам дали обясних добре. Ще дам пример.

крушка    2,50

искам да стане:
 
крушка    2,50+10%


Благодаря ви предварително. Peace

# 48
  • Варна
  • Мнения: 3 246
Трябва ми нещо:

ябълки     2.60    1.90    1.50
и така надолу различни продукти с различни три цени,
искам в последна колона да получа сбор, но само
на двете най-високи цени.

Благодаря на отзовалите се!


Има няколко начина, ето един:
=SUM(B1:D1)-MIN(B1:D1)
събираш всички и вадиш минималната цена

# 49
  • Варна
  • Мнения: 3 246
Здравейте момичета,имам малко затруднение и знам че тук ще получа помощ. Hug
Имам една проста табличка с артикули и цена. Искам към цената да прибавя % (примерно 10%), но без да прибавям допълнителна колонка,но нещо не ми се получава. Незнам дали обясних добре. Ще дам пример.

крушка    2,50

искам да стане:
 
крушка    2,50+10%



Благодаря ви предварително. Peace
Въвеждаш в някоя клетка 1,1 (това е само при условие, че всички цени се увеличават с еднакъв процент 10%). След това избираш клетката - Copy. Маркираш колоната с цените и избираш Paste Special - Multiply.

Губиш първоначалната цена разбира се.

# 50
  • Мнения: 58
Стана,разбрах вече как се прави.
 
Голямо благодаря!!  Hug Hug

# 51
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
Трябва ми нещо:
ябълки     2.60    1.90    1.50
и така надолу различни продукти с различни три цени,
искам в последна колона да получа сбор, но само
на двете най-високи цени.

Благодаря на отзовалите се!

Има няколко начина, ето един:
=SUM(B1:D1)-MIN(B1:D1)
събираш всички и вадиш минималната цена

Много благодаря, зарадва ме с тази простота Wink, от сутринта съм ги замислила едни сравнения... много ме улесни Hug

# 52
  • София
  • Мнения: 9 936
Как мога да настроя Word 2007 е като натисна Ентер  - да мине един ред надолу, а не два.
Като копирам текст от другаде - се удвояват разтояниета между абзаците.  Naughty

# 53
# 54
  • Мнения: 455
Момичета, моля за спешна помощ.
Явно съм пипнала нещо в настройките на ексела и сега ( когато разбира се ми е супер спешно ), когато "дръпна" надолу някоя клетка да копира формула, ми остават същите стойности като "дръпнатата" клетка, трябва да кликна 2 пъти върху клетката за да е истинската стойност.
Не знам дали обясних добре, но примерно:
2 + 4 = 6 - клетката в която ми е 6 е сума на клетките в които са 2 и 4
3 + 2 = 5 - когато дръпна надолу да сумира 3 + 2 автоматично ми излиза пак 6, трябва да кликна върху клетката в която е 5-цата за да стане 5, а не 6.

# 55
  • Мнения: 2 018
при ентер отивам надясно, а не надолу.. нещо и аз съм направила в настройките май  Confused

# 56
  • Варна
  • Мнения: 3 246
Момичета, моля за спешна помощ.
Явно съм пипнала нещо в настройките на ексела и сега ( когато разбира се ми е супер спешно ), когато "дръпна" надолу някоя клетка да копира формула, ми остават същите стойности като "дръпнатата" клетка, трябва да кликна 2 пъти върху клетката за да е истинската стойност.
Не знам дали обясних добре, но примерно:
2 + 4 = 6 - клетката в която ми е 6 е сума на клетките в които са 2 и 4
3 + 2 = 5 - когато дръпна надолу да сумира 3 + 2 автоматично ми излиза пак 6, трябва да кликна върху клетката в която е 5-цата за да стане 5, а не 6.

Май че си задала ръчно преизчисляване на формулите, за да настроиш автоматично избери бутона горе вляво - Excel Options - Formulas - Workbook Calculation - Automatic

# 57
  • ES
  • Мнения: 2 172
при ентер отивам надясно, а не надолу.. нещо и аз съм направила в настройките май  Confused


Цитат
По подразбиране натискането на клавиша ENTER премества селекцията с една клетка надолу, а натискането на клавиша TAB премества селекцията една клетка надясно. Не можете да променяте посоката на преместване за клавиша TAB, но можете да зададете друга посока за клавиша ENTER.

Как да се промени посоката за клавиша ENTER

Щракнете върху бутона Microsoft Office  и след това изберете Опции на Excel.
В категорията Разширени под Редактиране отметнете квадратчето След натискане на Enter премести селекцията, а след това щракнете върху желаната от вас посока в полето Посока.

Когато натискате клавиша TAB, за да въведете данни в няколко клетки на ред, и след това натиснете клавиша ENTER в края на реда, селекцията се премества в началото на следващия ред.


ИЗТОЧНИК

# 58
  • Мнения: 455
Момичета, моля за спешна помощ.
Явно съм пипнала нещо в настройките на ексела и сега ( когато разбира се ми е супер спешно ), когато "дръпна" надолу някоя клетка да копира формула, ми остават същите стойности като "дръпнатата" клетка, трябва да кликна 2 пъти върху клетката за да е истинската стойност.
Не знам дали обясних добре, но примерно:
2 + 4 = 6 - клетката в която ми е 6 е сума на клетките в които са 2 и 4
3 + 2 = 5 - когато дръпна надолу да сумира 3 + 2 автоматично ми излиза пак 6, трябва да кликна върху клетката в която е 5-цата за да стане 5, а не 6.

Май че си задала ръчно преизчисляване на формулите, за да настроиш автоматично избери бутона горе вляво - Excel Options - Formulas - Workbook Calculation - Automatic


Точно това съм направила, благодаря много!

# 59
  • Мнения: 2 018
gery_to    Hug много ти благодаря1
Да се чуди човек кога съм променила тази настройка  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт