Времето минава, МАЙчето расте, пролет наближава, ставаме на ДВЕ!- 22

  • 62 757
  • 731
  •   1
Отговори
# 630
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Нанди, подкрепям за списъка.  Whistling Тя не, че Адашчето я затруднява много правенето на нова тема. Просто за следващата ще копира заглавието и вмести 2, накрая ще е 3. Пак ще актуална.  Joy Предлагам, следващото заглавие да не е обвързано с никое събитие, че.... ставаме за смях. Ще напишем нещо коледно и до следващата есен ще го влачим.  Laughing

Луси, успех следващата седмица.  Hug

Гале, не се притеснявай, когато е готова, тогава сама ще си махме памперса Мариела. Аз още ми иде да си захапя задника от яд (ама не мога да го стигна, както казва Класната), дето я мъчех толкова месеци. Накрая самичка започна да си казва, като ѝ дойде времето.

Мария, дано ви приемат и вас в ясла най-накрая, и Валентин да му харесва също толкова, колкото сега.

Тони, добре завърнала се!  Hug Голяма обиколка.

Деси, хайде, дай снимка.

За нас - благодаря на всички за милите коментари. За тези, които не са го изживели - невероятно е да имаш 2 деца. Врънкам на ММ за трето, след 7-8 години, ама той каза, че чак тогава не иска. Аз пък след 2 години не искам. Та, ще видя как ще го изврънкам. Пък и що да го питам.  Joy Има време. Направо не мога да си представя, че за последен път бях бременна и гушкам толкова малко вързопче.  Heart Eyes

# 631
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358


PP Имам предожение за раздвижване натемата- да забършем списъка отпред  Whistling

е,те тФа не го разбраФ Thinking иначе за раздвижването на темата,съм готова на всичко Mr. Green

  Ей, ся щЪ ти обЯсня. Като забършем списъка, ще се появят обидени, дето много искат да са у списъка, ама немат време да пишат и само четата Mr. Green, верно раздвижването ще е временоо, но интересно  Mr. Green .
Интригантка таквАЗ Mr. Green

# 632
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Кой, аз  Innocent newsm56

Не съм извадила тежката артилерия още  Whistling

# 633
  • Мнения: 1 669
Ей ме нА и мен Simple Smile Завърнахме се у дома и ние Simple Smile
Сега подред:
Луси - От първият път я води татко ѝ  Peace Иначе аз започнах 2 седмици по-рано да я "обработвам" у дома, да ѝ говоря за хубавата градина, за каките, които са много добри, как там щ танцува, ще слуша музика, ще играе, ще има много деца и играчки...Как ще яде там, но ще стои малко без мама и после мама ще идва да я взема и така...
Даная - според мен се обърква детето така - у дома с гащи, в яслата - с памперс, затова все още не сте го махнали  Peace Иначе 40 деца са наистина много, аз просто не мога да си представя как всяко едно ще бъде адекватно обгрижено Tired
Мария - какъв е тоя сън 3-4 часа, моето ако час и половина спи удрям г*з в тавана...Обикновено спи от половин до един час  Tired
Шени, програмата не ме притеснява, но това се неща дето ще ги тъпчат и преповтарят още две години. Рецитирането на числата на двата езика Моник също го практикува, но не благодарение на мен, българските ги научи покрай люлките, а англ. в градинката. Но не може да брой, ако ѝ покажа 5 солети за нея са много, две са две, една  е една, но просто още не може да схване как ства броенето. Букви не съм показвала, форми също, само цветовете на двата езика, но все още ги бърка. Струва ми се прекалено рано да занимават две годишни деца с букви, знам ли, може и аз да бъркам newsm78

Али не рецитира числата на български, брои си детето  Peace Рецитацията е само на английски.
Иначе аз също мисля, че на 2г е рано за букви, но от няколко месеца посочва букви и пита - "Какво е това". Първо казвах "Буква", обаче тя посочва следващата и аз пак "Буква"...Реших , че ще се обърка Crazy И започнах - Буквата А, на Аля, Б - на балона и т.н.
Снощи взела една своя книжка - заглавието с големи букви написано - "Големите и малките" и тя казва "Бука Г - га(р)га, О - охов (охлюв), Л - сиси (лисица), Е - ъха(елха), М - мечо, И - и(г)ла, Т тааеж" и така...В смисъл, не съм я насилвала - учи ги, учи ги, обаче за мен е грешка детето да проявява интерес към нещо и да не му се показва и обяснява. Щом пита, значи иска да знае Sunglasses
Иначе при нас - нищо ново, бяхме няколко дни при бабите и утре за първи път на ясла след 5 дни почивка, да видим как ще е  Tired
Хайде усмихната вечер!  Hug

# 634
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Да ми препоръчате ЛаЛече консултант за позната в Бургас.
Получила е мастит на едната гърда, лекар е чистил и гной, трябва им помощ от консултант по кърменето, Бебчо още няма месец  Sad

# 635
  • Мнения: 660
Да ми препоръчате ЛаЛече консултант за позната в Бургас.
Получила е мастит на едната гърда, лекар е чистил и гной, трябва им помощ от консултант по кърменето, Бебчо още няма месец  Sad

Нанди, нека ако може да звънне на националния телефон  0888 555 385. Лидер ще ѝ отговори и може да я прехвърли на скайп и да си общуват там. В Бургас нямаме все още обучаващ се помощник, или лидер. Имаме помощник в околността на Бургас, но в момента е на почивка в Гърция. Ако действително е мастит с предложени мерки и информация обичайно майките се справят сами като контактуват по-дълго време с помощник/лидер. Вероятно би било най-удачно да поговори с някой и да получи необходимата ѝ информация и подкрепа, която би ѝ вдъхнала увереност да се справи сама. Ако не ѝ е удобно да звъни на националния телефон, може да пише на стената на Ла Лече Лига България във фейсбук, или да пише на някой конкретен лидер, или помощник тук във форума, или на мейл. Координатите ни ги има тук: https://www.facebook.com/lllbg/info.  Стискам палци да се подобрява положението бързо при нея. Hug

# 636
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Благодаря Тони, аз тел. им дадох, сега и фейса ще препратя Hug Hug

# 637
  • Мнения: 251

 Направо не мога да си представя, че за последен път бях бременна и гушкам толкова малко вързопче.  Heart Eyes
И на мен ми е мноооого мъчно,че никога повече няма да прегръщам новородено бебенце.Биологичния часовник,обаче, не прощава...

Последна редакция: нд, 08 сеп 2013, 22:20 от Desi_shisha

# 638
  • До морето :)
  • Мнения: 328

 Направо не мога да си представя, че за последен път бях бременна и гушкам толкова малко вързопче.  Heart Eyes
И на мен ми е мноооого мъчно,че никога повече няма да прегръщам новородено бебенце.Биологичния часовник,обаче, не прощава...



Абе, не се знае знае ли се.

Нанди, ние такова животно немаме. Уж из цяла Бг, къде ли не, ходят на посещения, а тука няма никой.  Tired

# 639
  • Мнения: 660
Нанди, ние такова животно немаме. Уж из цяла Бг, къде ли не, ходят на посещения, а тука няма никой.  Tired

Лече, може да промениш това Simple Smile Ето как: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=103098.msg26064052#msg26064052 Дерзай! Simple Smile

# 640
  • Мнения: 451


PP Имам предожение за раздвижване натемата- да забършем списъка отпред  Whistling

е,те тФа не го разбраФ Thinking иначе за раздвижването на темата,съм готова на всичко Mr. Green

  Ей, ся щЪ ти обЯсня. Като забършем списъка, ще се появят обидени, дето много искат да са у списъка, ама немат време да пишат и само четата Mr. Green, верно раздвижването ще е временоо, но интересно  Mr. Green .
Интригантка таквАЗ Mr. Green

хаха,душе,че тФа си е запазена марка на кокошарниците  Mr. Green

Кой, аз  Innocent newsm56

Не съм извадила тежката артилерия още  Whistling

 Joy давай,с теб съм Joy

п.п.ама как хубаво сте се разписали Sunglasses,ще ви уважа малко по-късно,че резултатите от изследванията леко ме разконцентрираха Mr. Green

# 641
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Нанди, ние такова животно немаме. Уж из цяла Бг, къде ли не, ходят на посещения, а тука няма никой.  Tired

Лече, може да промениш това Simple Smile Ето как: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=103098.msg26064052#msg26064052 Дерзай! Simple Smile


Aaaaa, нямам нерви аз. Една ще ми каже: Няма пък! и ще им тегля една майна. Хич нямам търпение за такива неща.  Joy Като ви чета какви сте спокойни всички, и обяснявате едно подробно, нещо по нещо. аз съм джаста-праста. Или ще го правиш както ти казвам, или си гледай работата.  hahaha

# 642
  • Варна
  • Мнения: 302
Да ви кажа, хвърлих по един поглед и на заглавията на другите теми в раздел "Родени 2011" и не само ние сме за смях, май почти всички още са на пролетна /или начална лятна/ тематика Laughing.

# 643
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Да ви кажа, хвърлих по един поглед и на заглавията на другите теми в раздел "Родени 2011" и не само ние сме за смях, май почти всички още са на пролетна /или начална лятна/ тематика Laughing.
С времето при всички става така.....за радост или не Mr. Green
Скоро си говорихме с душката по телефона /защото вече само там говорим....почти не се виждаме/ така ме завъртя живота...две деца, работа/ходя и събота на работа...в неделя чистя къщата Twisted Evil/, първокласник, пътуване насам-натам...изложения...и просто нямам физическата възможност да ви следя...и да пиша. Виж за снимки и да се карам със сержа...време намирам по всяко време Mr. Green
Надявам се есента да мога да дойда до София за един уикенд /аз и лятото щях да идвам няколко пъти...ама пусто друго хойкане Mr. Green/
За моите - Слави вече е готов за училище /разбирайте купени са всички есктри от списъка...три тоалета - че не знам времето какво ще - респективно същите има и брат му защото и той ще присъства на първия учебен ден/ Сержът е заплашен, че ако не си вземе ден да присъства - да не ми се прибира у нас Twisted Evil не мога да гоня Борис по плаца и да снимам Слави...Борис мрънка за нещо като влезнем в стаята...аз излизам навън за да не пречим на другите...и моето дете /слави/ остава сам в стаята а всички са с родителите си /описах ситуацията от миналата година/ За това има заплаха над Георгиев Twisted Evil
Борис - без свален памперс...било му студено без него хаххахах Не го и натискам - мързелива съм Crossing Arms Говори много...ама като ви кажа много...значи много - повече от мен Twisted Evil повтаря всяко изречение...абе не спира. Сега е започнал много рано да става и не съм много ок с тая работа аз. Не че не съм станала...ама не ме оставя сутрин да си пия кафето на спокойствие Mr. Green Изкара вируса...най-тежко от всички нас /всички минахме през вируса без Георгиев - той ония е железен и нищо го не събаря гадината Mr. Green/
Много писах...стига толкова...
Аз съм добре....или поне така мисля Joy

П.П липсавате ми и много исках да се видим всички...но ми е ясно, че няма как да стане тази работа.

# 644
  • Мнения: 660
Хера, много мило ми стана да те прочета.. по-честитчко трябва да пишеш така. Hug

Ти гледай, ако можеш около или малко преди Коледа да си организираш едно идване до София, че да се видите и с нас. Wink

Лече, ми вероятността още дълго време да няма ЛЛЛ лидер в Бургас е реална тогава Mr. Green ... защото явно всичките бургазлийки сте "огън и жупел" Mr. Green и на никоя не ѝ се занимава. То, вярно, че доброволческата работа е малко неблагодарна и си трябва освен сърце и известна доза непукизъм, за да я вършиш. Надяваме се, обаче, че при толкова голям град все ще се намери някоя дама, която да се реши да се обучи допълнително и да подкрепя майки в нужда и в Бургас.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт