Житният режим на учителя Петър Дънов -10 тема

  • 66 407
  • 699
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 86
Когато се прави режима с лимец,той се консумира последен,след орехите,с интервал от 30мин.

Точно така, моя грешка, ще я поправя. Аз съм написала поредността ми сега с житото... Simple Smile Simple Smile

Няма проблем!Аз точно от тук научих за този ред с лимеца.

# 676
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Здравейте, от вчера и аз съм на режима, но да си призная го "опознавам" на ход. Майка ми сподели във вторник, че ще го прави и реших да се пробвам и аз. Живея в малък град, където единствената пшеница, която намерих е грухана, за това предпочетох да си купя лимец. Обаче не бях стигнала до реда на ядене и си хапвам първо лимец, снощи и тази сутрин дори го смесих с орехите , за по-вкусно  Blush Между лимеца гриза по ябълка, за вчера дори само 2 изядох, не ми беше до 3та... изобщооо... май хич не го спазвам по "правилата"  ooooh!
Не го правя за отслабване - разбира се то ще е добре дошло, основната ми идея е пречистване, нямам и амбиция да го правя 10 дни, а до колкото се чувствам добре, с ниско кръвно съм и абсолютно се изненадвам от себе си - чувствам се добре. Ще следя темата, за догодина да съм по-подготвена  Sunglasses

# 677
  • Мнения: 249
За мен втори ден- абсолютно никакъв глад не усещам. Обаче имам леко замайване и като че ли съм по-бавна и не се концентрирам добре, спи ми се. Предполагам, че ще отмине след ден-два

# 678
  • Пловдив
  • Мнения: 414
Marsy Green, не си сама относно правилата.......... Simple Smile

Аз също не ги спазвам. Сутрин смесвам накиснатия лимец с 1 лъжица мед + орехите и така дъвча, когато се присетя. По принцип не ям през деня и сега ми е много сложно да спазвам часове.

Иначе за протокола, 2-ри ден без проблем, като изключа липсата на кафе - принципно го пия по всяко време на денонощието, а сега се ограничавам с 1 сутрин. Но като първа проба с житния режим, а какъвто и да било си го позволявам... Simple Smile

# 679
  • Мнения: 1 064
Аз мисля, че правилата не са измислени току-така и е добре да се спазват. Затова много се надявах Солей да ми отговори дали е драстично нарушение, ако на житото се сложи нещо леко за овкусяване - лимон или мед, в символично количество?

# 680
  • Мнения: 206
E,аз не работя като компютърен специалист...И..нямам постоянен достъп до нета...Всичките ми отговори са ''плюс'' работното време и ''добавка'' на сериозно умствено натоварване...
Искам да разберете нещо много важно...Отговорите ми трябва да са максимално универсални и да отчитат ''капризните стомаси'' и различни болести...
 Коментирал съм доста пъти,че хапването на жито и орехи води до запек, а при жито и пчелен мед се губи полезността на меда /както при смукане на небцето/...Разделното хранене е за предпочитане/ и като усвояване/,и като предпазване от проблеми.
 Естествено,имате свободата да хапвате като пожелаете.

# 681
  • Мнения: 206
Лимонът е извън режима...Май аз го въведох в такова количество...Слага се във вода / за чистене/,и за облекчаване на болки /с мед/.Има и друго важно свойство...Понеже е по-силен като вкус-частично замества...солта.Не е проблем ,ако сложите малко на житото.Имате един лимон на ден.....

# 682
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Ще се стремя аз да вляза в час, ама да видим дали ще успея този път  Whistling

Днес ми е много студено и това ми се случва като карам водни дни... дано утре да ми е по-добре  Praynig

# 683
  • Мнения: 86
Solej,усещам,че си добре запознат с режима и имаш голям опит.Моля те за малко инфо-колко мед на ден  може да се приема(слагам го на небцето и отпивам вода)?;ако се появи запек,въпреки разделното приемане на ябълката-орехи-лимец с 30 мин.,какво може да се приема за изчистване на червата?

# 684
  • Мнения: 206
Колко знам-нека всеки си прецени...
Писал съм за дозата мед-50 гр,/за режим/. Полезно е до 100 гр./без режим/.Слагаш лъжичка мед на небцето,пиеш мъничко вода и си го смучеш.Опирането на езика с невроните в тази част ....е по-фино хранене.Ще го усетиш,ако си концентрирана.
Ако имаш запек,пиеш топла вода с поне двойно мед.Всяка храна има различни функции-духовни и физически...

# 685
  • Мнения: 2 208
Вече 4 ти ден съм на режима, даже съм разхлабена, а преди имала съм и затягане. За сега съм добре, но не ми се пие вода и това не е добре. Житото ми е смесено , покълнал лимец и варено жито, заради стомаха. Слагам мед и в житото и го ям и сам, не мога да изям 3 ябълки, голяма мъка е , аз ябълки ям по една на година. Но сега се мъча и я ям една голяма за деня и поне 3 лъжици мед. За сега съм добре и стомаха не ме боли въобще, днес имах малко киселини, но ядох орехи, мед и жито заедно, просто нямах възможност да чакам половин час.Иначе гледам ябълката да е първа задължително, за сега 2,5 килограма , почти по килограм на ден, аз и много имам за сваляне де. Иначе не го правя само за отслабване, искам и да се пречистя и да не боледувам, дано Hug

# 686
  • Мнения: 206
Лайка – растение, известно със силно успокояващото си свойство.Тя съдържа ензими, които успокояват.Можете да я ползвате при нужда..

Темата ''отива''към края си...Иска ли някой да направи новата/след 50 ''лист''/? Можем да направим малки корекции,където е нужно.Може и да ползва всички мои източници от различни места.

# 687
  • Мнения: 0
Включвам се и аз, за да споделя как протича при мен режима. Започнах ни в клин, ни в ръкав във вторник (за понеделник не успях да си набавя жито, а не ми се чакаше до сряда). За пръв път се решавам да приложа житния режим, защото винаги съм се притеснявала, че нямам воля до го докарам до край. Днес ми е четвърти ден, всичко протича нормално. Единствено първия ден ми беше малко отнесено, може би от липсата на кафе (не пия много кафе, но сутрин обичам чаша нес кафе с малко мляко). Намерих заместител в зеления чай, който не ми е особено любим, но ме ободрява и не ме боли глава. Вчера вечерта имах доста силни болки в областта на дебелото черво, но тази сутрин разбрах, че е имало силни очистителни процеси през нощта. Вечер ми е най-трудно, когато домашните си хапват около мен пресни салати и други вкусотийки, които естествено съм приготвила аз, но се надявам да удържа. Не се заричам да изкарам целия пост, колкото мога - все ще е добре. Все пак се надявам, да успея поне до 5 ден (тогава много хора споделят, че режимът се изпълнява с голяма лекота и възприятията им се променят), а ако мога и до края на режима. До момента съм свалила 2,200 кг. Остават ми само 1,5 кг от желаното тегло. Ако така вървят нещата, със сигурност ще го постигна. А пречистването на организма е най-важната част на режима.
Стана малко дълго, за което се извинявам.
Благодаря на всички, които споделят своя опит и ни дават сили да продължим!

# 688
  • Мнения: 1 064
Солей, благодаря ти, че отделяш от времето си  Peace

Не чувствам глад, но житото не ми е вкусно. Както и да е, преживя се някак. Но два дни главоболието ме унищожи. Тази сутрин ставам с тъпо усещане в главата, което се надявам да е белег на отминаващата болка, а не предвестник на нова.
И до вц-то не мога да отида...  ooooh!

# 689
  • Мнения: 2 545
Засега съм само от наблюдателите в темата Grinning
Интересно ми е дали успявате да спазвате дневния режим, който е дал solej - за редуването на вода, ябълка, жито и т.н. през половин час.
Аз се опасявам, че на работа ще ми е трудно да го спазвам newsm78

Общи условия

Активация на акаунт