Рим - седма тема

  • 59 610
  • 734
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Момичета с няколко приятелки искаме да посетим Рим. И понеже сме в период на търсене на изгодни оферти, попаднахме на тази http://www.grupovo.bg/index.php?p=offer&id=10396 Моля за мнения, насоки и препоръки. Освен това тази агенция я чуваме за първи път, дали всичко при нея е ок. Разчитам на вашата помощ и благодаря предварително Simple Smile
Все още не сме ходили ,предстои ни и сама подготвям програмата за 5 дни,но съм изчела доста извън този форум ,както и тук всички теми назад най-подробно,та това,което ми се иска да коментирам е:
*прецени дали само с ръчна чанта тип дамска ще ти е достатъчно да пътуваш,останалия багаж се доплаща.Лично на мен дори голям салонен ми е символичен като размер,но всеки си знае.
*за трансфера,че е скъп вече ти казаха и съм убедена,че за тези 26 евро няма да ви превозват с частен трансфер,което единствено би оправдало такава цена на човек
*тези 6 обекта,които залъгват,че могат да се посетят безплатно не ми е ясно как ще стане,освен само да минете покрай тях
*в допълнителните екскурзии,които са си пешеходен тур,най-вероятно с препускане и я чуете нещо,я-не, за 26 евро всяка:
- от Бароковия Рим всичко изброено е безплатно,като повечето цитирани църкви навярно са красиви и си заслужават да се видят,но не ги видях сред задължителните в ничий пост-Сан Луиджи деи Франчези,Тринита дей Монти,Сан Игнацио
-за класическия Рим е казано,че Колизея само отвън,т.е. безплатно,фори Империали и Форо Романо навярно също само ще минете покрай тях на път за  площад Венеция и хълма Капитолия.
В монумента Виторио Емануел ІІ хубаво казват какво има,но дали ще влезете е много съмнително.
Останалите изброени са безплатни.
Много тарикатски са разпънали локуми с въвеждането на историческите факти .
Най-важното като Ватиканските музеи и Сан Пиетро изобщо не се споменават,ще трябва да си ги посетите сами със съответното заплащане.

Пак подчертавам,че мнението ми е на база засега само подробно четене,изучаване на картата на града,проучване на важните обекти,програма,налични сам.билети и хотелска резервация.
Ако някъде греша,моля, ходилите да ме поправят. Peace

И най-вече достатъчно ужилени от ваучери на Лозано турс се оплакаха в подфорума,намерете темата и гледайте и вие да не се опарите. Hug

# 31
  • Мнения: 239
Да се запиша, не че скоро се очаква посещение на Вечния град, но знае ли се  Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 1 110
еликсир, благодаря много за отделеното време и внимание. Решихме сами да си организираме пътуването. Надяваме се за края на месец май. Разглеждаме хотели в Booking. Дано се оправим със самолетните билети. Ако назад в темата има писано(но аз не го намирам) може ли линк за Уиз. Знам, че с тях има големи ограничения за багажа.

# 33
  • Мнения: 3 841
еликсир, благодаря много за отделеното време и внимание. Решихме сами да си организираме пътуването. Надяваме се за края на месец май. Разглеждаме хотели в Booking. Дано се оправим със самолетните билети. Ако назад в темата има писано(но аз не го намирам) може ли линк за Уиз. Знам, че с тях има големи ограничения за багажа.

Ферия - http://wizzair.com/en-GB/Search
Има цяла тема за Уиз в този подфорум.  Peace

# 34
  • Мнения: 1 110
Благодаря, имам време и започвам да чета  Hug

# 35
  • Мнения: 1 401
еликсир, благодаря много за отделеното време и внимание. Решихме сами да си организираме пътуването. Надяваме се за края на месец май. Разглеждаме хотели в Booking. Дано се оправим със самолетните билети. Ако назад в темата има писано(но аз не го намирам) може ли линк за Уиз. Знам, че с тях има големи ограничения за багажа.
Ще се опитам да помогна. Ако сте двама човека и закупите билети за отиване и връщане можеш да цъкнеш да купиш карта ..WIzz club, така даваш 60 лв а получаваш 80 лв отстъпка.(в повечето случаи)Ооо сега чета, че сте повече хора с картат ще ви излезе още по-евтино - тя дава отстъпка до 12 човека да пътуват с 20 лв по-евтино, но само ако лети и притежателя й . Да си вземеш един куфар е 80 лв отиване и връщане. Метод на плащане избираш с банков превод и така ще ти се намали цената от 16 лв на 8 лв . Цените от април нататък се водят висок сезон и .. самолетни билети и хотели цените са двойно по-скъпи .  Ако искаш помощ пиши ми Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 3 985
И аз при вас с купени билети за началото на май и никаква идея за хотел!

# 37
  • Варна
  • Мнения: 495
Някой резервирал ли апартамент в Рим през този сайт

http://www.lodjee.com  ,сайта е френски и предлага апартаменти в Рим и Париж.

Намерих апартамент за 5 дни , който се предлага тук и в Rentalinrome, като във френския сайт цената е близо 100 евро по- ниска от тази в Rentalinrome . Като, че ли няма допълнителни такси, направих запитване и  чакам отговор.
                     

# 38
  • Мнения: 2 849
The 13th edition of culture week (XIII Settimana della Cultura) in Italy from April 9th to the 17th

http://www.addicted2italy.com/index.php?option=com_content&v … log&Itemid=36

За пътуващите през този период  Simple Smile

Ние имахме този късмет април 2011 и доста спестихме от входни такси за музеи.
За галерия Borghese трябва да си направите предварително резервация, като се заплаща само стойността на резервацията, а билета е безплатен.

Безплатният вход не важи за Musei Capitolini, подземната част на San Clemente,Vatican Museums.


За транспорт - купихме си едноседмична карта.

Чудесно време и прекарване на всички, които им предстои пътуване до Рим  Hug

Сега, като погледнах 2013 е XV издание на Седмицата на италианската култура. Не намирам обявени дати за 2013 година още, но обикновено е по време на великденската ваканция. Ако може да се включи съфорумка, живееща в Италия с повече информация за датите за 2013 година.

Последна редакция: ср, 06 мар 2013, 12:34 от zon

# 39
  • Мнения: 0
Здравейте момичета,

На лични бях изпратила на една съфорумка информация за влизането с детски колички в някои от големите забележителности в Рим.  Мисля си, че тази информация ще е полезна и за други мами, които са в Рим с дечица.  Затова публикувам тази информация тук.

В Колизеума, Римския форум и Палатинския хълм количките са позволени. В Колизеума е по-равно, но във форума и на хълма като цяло теренът е по-неравен с много руини, ронлив път и пр. Но въпреки това е възможно да се минава с детска количка. Ето например една снимка от форума, на която се вижда какво представлява настилката http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Rome.Roman.Forum.view.fro … nations.redux.JPG

Във Ватиканските музеи също е позволено да се влиза с количка, но по принцип не е много препоръчително, защото през повечето време вътре е препълнено с хора и хората се блъскат, настъпват и пр. Все пак зависи - има дни и часове, в които е по-спокойно - зависи какъв момент ще улучите. В базиликата Св. Петър е забранено да се влиза с колички, но доколкото знам има място до входа, където може да се оставят на съхранение. Алтернатива в този случай е да използвате раничка за бебета в базиликата.

Също така, ако планирате използване на градски транспорт, имайте предвид, че много метростанции нямат рампи и асансьори и количките трябва да се носят на ръце по стълбите.

Поздрави Wink

# 40
  • Мнения: 1 039
За съжаление тази година няма да има седмица на културата:

http://www.lastampa.it/2013/02/05/italia/cronache/cancellata-la- … Yyh9I/pagina.html

# 41
  • Milano
  • Мнения: 3 658
В някои други статии пише, 4е може да бъде изместена през ноември или да се намерят други алтернативи.

Но в статията пише, 4е ще бъдат отменени и безплатните посещения за жените на 8ми март. В Милано не са отменени в Градските музеи.

Сега като погледнах и в останалата 4аст от страната не са отменени.
http://www.turismo.it/vacanze/arte-e-cultura/festa-della-donna-musei-gratis-2013/

Така 4е, който е в Италия...да се възползва.

# 42
  • Мнения: 1 444
Здравейте на всички!  Grinning
В началото на април сме намислили да разгледаме най-после Рим : ) На мен ми дойде малко неочаквано ранната дата и нещо се шашардисах, досега рових за хотели и апатраменти. Сега вече стигнах и до Уиз еър и нещо не мога да се ориентирам. Може да ви се стори глупав въпрос, но имам нужда от помощ. Избирам в сайта на коя дата е заминаването и на коя връщането и в резултата (роверявам за един човек) изписва полета на отиване 133,99 лв. и полета на връщане, за който пак има цена 133,99. Т.е. общо билета за отиване и връщане струва 268 лв., така ли? Също в резултата  включени ли са летищни такси или не са?

Това е засега, ако някой ми отговори ще съм много благодарна Simple Smile)

# 43
  • Мнения: 3 841
Здравейте на всички!  Grinning
В началото на април сме намислили да разгледаме най-после Рим : ) На мен ми дойде малко неочаквано ранната дата и нещо се шашардисах, досега рових за хотели и апатраменти. Сега вече стигнах и до Уиз еър и нещо не мога да се ориентирам. Може да ви се стори глупав въпрос, но имам нужда от помощ. Избирам в сайта на коя дата е заминаването и на коя връщането и в резултата (роверявам за един човек) изписва полета на отиване 133,99 лв. и полета на връщане, за който пак има цена 133,99. Т.е. общо билета за отиване и връщане струва 268 лв., така ли? Също в резултата  включени ли са летищни такси или не са?

Това е засега, ако някой ми отговори ще съм много благодарна Simple Smile)

Като избереш полет отиване и полет връщане, в най-дясната част на екрана излиза крайната сума. В нея се включват такси и право на един ръчен багаж с определени размери. Ако искаш допълнителен куфар и определено място в самолета - трябва да доплащаш.
Има цяла тема в пътувания само за уиз еър, потърси я, ако имаш нужда от друга информация!

# 44
  • Мнения: 1 444
Хмм  Thinking  явно нещо не правя както трябва. Избирам си датите, но вдясно я няма цялата сума.  Направих скрийншот какво ми се показва:
http://img39.imageshack.us/img39/6645/wizzsearchresult.JPG

Аз не търся като регистриран потребител, но не би трябвало да има значение, защото само проверявам.

Общи условия

Активация на акаунт