Рим - седма тема

  • 59 613
  • 734
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 841
http://www.terravision.eu/rome_fiumicino.html
В момента пише че от летище Фимучино до гарата термини е 4 евро посоката. Като си купиш билет на място по-скъпо ли е ?

Преди година и половина на място беше 6 евро! После някой писа, че цената била еднаква, но е добре, ако се включи някой с по-нова информация.

# 16
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Преди година и половина на място беше 6 евро! После някой писа, че цената била еднаква, но е добре, ако се включи някой с по-нова информация.

Пак са същите цените - декември, това! На място е 6 евро. Peace

Смърфи, няма ли да отвориш една тема....за...мафиотите и красотите, които ги заобикалят? Laughing

# 17
  • Мнения: 3 841
Смърфи, няма ли да отвориш една тема....за...мафиотите и красотите, които ги заобикалят? Laughing

Ха, ха. Ще помисля, ние сме тъкмо при мафиотите - живеем в Богота, Колумбия. Ама да ти кажа освен красоти, тук мафиоти не съм видяла. За 20 години реформи, тези хора са толкова напред, че и срещу тях да бягаме, няма да ги стигнем, и сега като слушам какво става в БГ, още повече ми се свива сърцето.

И за да не е само спам, споделям с вас албумът от последното ни ходене:
https://picasaweb.google.com/106098581303095101293/RomeAgain?aut … gCNab7f36-Oe6mgE#

Надявам се тези, които са го гледали, да нямат нищо напротив!   bouquet

# 18
  • Мнения: 1 040
И аз много заобичах Рим,макар че съм била само веднъж преди 3 години,но се надявам пак да
се навием да отидем.Най-много се впечатлих от  Форума.Единствения ми неприятен спомен е миризмата на канализация по централните улички нощем.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 849
И още един въпрос (извинявам се, че не е по темата, но не знам къде да го задам): ще пристигнем в София с автобус вероятно вечерта и сме запазили този хотел, за да сме отпочинали и да се възползваме от следобеда за разходка в Рим. Как да стигнем от автогарата до хотела и съответно от хотела до летището. Полетът ни е обеден и не бързаме.
Много благодаря на отзовалите се предварително!   bouquet
От гарата хващаш метрото посока джеймс баучер и слизаш на ндк. За летището, най-добре е с такси, но помоли на рецепция да ти поръчат, напр. Ок такси 2121.

# 20
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Дай боже, да отида до Рим и със седма тема! Айде задръжте я поне една година! Mr. Green

# 21
  • Мнения: 366
Преди година и половина на място беше 6 евро! После някой писа, че цената била еднаква, но е добре, ако се включи някой с по-нова информация.

Пак са същите цените - декември, това! На място е 6 евро. Peace

 
Многократно е споменавано в темата: http://www.terravision.eu/
4 евро е цената при предварително плащане онлайн, иначе на място беше 6 евро. Това е информация от преди една година

Същата е!  Peace
Сваля те обаче директно на Термини, не спира на Кавур като другите!
Аз си бях разпечатала някаква простотия вместо билет, та не ми признаха резервацията по интернет, /въпреки че, фигурирах в списъка, на гишето на летището нямаха принтер/ и от момчето пред автобуса си купих билети по 5 евро. Декември.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Момичета, извинявам се, ако е коментирано, но искам да попитам следното нещо - при закупен билет за Ватикана /със Сикстинската капела/, имаш ли право да посетиш и градините на Ватикана, или за тях трябва отделен билет? благодаря!
Апропо, жалко, че малко хора пишат в темата тези дни, явно няма някой да ходи/да се връща този месец от там, но явно април-май ще са мнооого хората.
Смърфи, благодаря за албума, сега ще го разгледам   bouquet Редактирам се, разгледах го, уникално   bouquet, благодаря, така да се каже, пак ми се приходи до Рим /откак съм станала на 15 и прочетох Страдание и Възторг, все ми се ходи... вече 23 години/ и що чак сега се реших да отида  newsm78 Както и да е, само два месеца останаха и ще се потопим и ние.
П.С. Много ми е интересно за Колумбия, дано някой ден разкажеш нещо, току-виж съм навила мъжо да отскачаме и извън Европа.

Последна редакция: пт, 01 мар 2013, 12:08 от luba_rizova

# 23
  • Мнения: 19 017
http://www.terravision.eu/rome_fiumicino.html
В момента пише че от летище Фимучино до гарата термини е 4 евро посоката. Като си купиш билет на място по-скъпо ли е ?

Преди година и половина на място беше 6 евро! После някой писа, че цената била еднаква, но е добре, ако се включи някой с по-нова информация.

на място пред вратата на автобуса можеш да си купиш за 8 евро в 2-те посоки , информацията е от Коледа миналата година  Hug

# 24
  • Мнения: 3
Честити Баба Марта на всички и аз  се включвам по темата Simple Smile От 9 април до 13 април сме в Рим с приятелки. Аз Ноември бях в Сицилия, за съжаление  тогава  видях само летището в Рим, от тогава съм изключително впечатлена от  Италия и ми е  голяма страст. Имам един месец да изчета всички теми и да организирам всичко.....Колко приятно е организацията на такова нещо, много се вълнувам Simple Smile  Embarassed
 Смърфиетка, снимките ти са УНИКАЛНИ, като  ги гледам и чак ми се иска постоянно да бъда там Simple Smile Crazy Толкова слънчева, топла и приятна страна е Италия.
Има ли други хора от форума, който ще ходят в Рим от 9.04 до 13.04, ще ми е приятно да разменяме информация. Ние си купихме евтини билети от Wizz Air оше декември и си запазихме един хостел „ Yellow”,Някой  бил ли е в него, да сподели впечатления.
Хубав мартенски ден на всички Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 110
Момичета с няколко приятелки искаме да посетим Рим. И понеже сме в период на търсене на изгодни оферти, попаднахме на тази http://www.grupovo.bg/index.php?p=offer&id=10396 Моля за мнения, насоки и препоръки. Освен това тази агенция я чуваме за първи път, дали всичко при нея е ок. Разчитам на вашата помощ и благодаря предварително Simple Smile

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Здравей, Ферия. Аз не съм най-големият специалист по Рим, но моето мнение е, че офертата не е толкова неизгодна. Мисля обаче, че ако търсите, може и сами да си намерите билети с Уиз на изгодни цени, плюс по-изгоден хотел, който на вас ви хареса. Но пък, от друга страна ,спестявайки си това усилие, 600 лева не е скъпо. Това, което мен ме дразни е, че в сайта на фирмата БЕЗ ВАУЧЕР цената е 589 лв., а с ваучер излиза 580, т.е. спестяваш едни грандиозни 9 лева! Много се изтарикатиха тези фирми да се рекламират по този начин и да подвеждат потребителите. Но коя съм аз, че да ги съдя. Другото, което не ми харесва е, че трансфера до хотела е отделно /26 евро/, а тук момичетата коментират за автобуси до гарата в центъра на Рим по 6 евро, дори и после да ползваш друг транспорт, няма да ти излезе повече от 7-8 евро общо. Каквото и да решите, дано посетите Рим най-скоро   bouquet

# 27
  • Мнения: 1 110
Благодаря за отговора. След като ви попитах и аз видях, че разликата е само 9 лева. Сумата за трансфер до хотела също не е малка. Моля, дайте предложени за хотел или сайт, който да е изпитан. За билети май е най- добре направо от Уиз да се закупят. Благодаря, със сигурност ще имаме още въпроси.  Радваме на такива отзивчиви съфорумки Grinning

# 28
# 29
  • Sofia
  • Мнения: 849
И аз тук, страхотна е темичката, много информация, благодаря на всички. Нашето пътуване наближава, ще се връщам още много да чета. А мислите ли, че от Термини до Колизеума можем да хванем такси? Ние пристигаме рано сутринта на 01 април, мисля да се придвижим до Термини и се чудих оттам до апартамента пеша ли, с какво ли, че има и деца с нас?
И аз се чудех точно същото, дали ще ни вземат за толкова малко разстояние! Дано се включат специалистите  Hug

Последна редакция: сб, 02 мар 2013, 08:25 от Баба ви Яга

Общи условия

Активация на акаунт