По-бърз растеж на косата (2) ????

  • 160 094
  • 748
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 333
мартина и моята много цъфтеше като я филираха Wink Оставих я малко по равна, подстригвам я на 2 месеца и почти не цъфти. за да добие някаква форма фризьорката ми ме филира малко над краищата, така хем не е само равна, хем не е много изтънена и цъфтяща Wink
Днес си направих маска с бадемово масло, иначе редовно ползвам хининова вода.

# 16
  • Мнения: 87
Хининова вода, пълноценно хранене и никога не я режа.
Фризьорката ми дори не смее да произнесе думата "ножица".
Моята расте много бързо.Но се навива от само себе си, много е гъста и не е кой знае колко дълга.До средата на гърба.
Наистина почти всеки ден я глезя с нещо.Иначе няма начин.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 331
Благодаря за новата тема.За съжаление косата ми расте само с около 1 см на месец.Но за мене в случая като че ли е по-важното това,че откакто ползвам само проф.серии цъфти и се къса много по-малко.А може би това се дължи и на това,че смених и фризьора.

# 18
  • Мнения: 35 968
момичетата във форума доста писаха, че от хининовата вода косъмът изтънява - понеже моята коса и без това е тънка, но не държа да расте бързо, се отказах от употребата й

# 19
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Филажната ножица пречупва косъма,"дъвче" го Confused А хининова вода и аз отдавна се отказах да ползвам-ефект не виждам,освен че ми изсушава косата,като евтин вариант лосиона с коприва на Билка е по-добър Peace

# 20
  • Мнения: 87
На мен хининовата вода ми действа добре, косата ми е суха по рождение, не съм забелязала да става по-суха.
Аз я ползвам така:
След като се измия с шампоан, и след балсама, и леко подсуша само с попиване с кърпи, буквално се заливам с хининова мода, (но аз имам много, много гъста коса)  и масажирам като съм надолу с главата.
Никога не суша със сешоар, освен ако трябва да излизам и навън са минусови темперетурите.
Който иска да пробва.
Доста бързо ми расте косата.

# 21
  • Мнения: 2 110
Филажната ножица също така изтънява косъма ,това е търсения ефект от нея да отнеме обема. Не  е задължително ,но при чувствителни коси и такива с по-тънък косъм почти винаги след време косата започва да цъфти. Просто косъма е изтънен в края. Такава ножица според мен могат да си позволят жени с дебел и твърд косъм или за оформяне на бретон,по-къси коси ...и така.
Също така е добре до колкото е възможно да се следи и фризьорите дали подстригват с качествена и подострена ножица. Защото тогава края където подстригва се надъвква много грозно и косата страда.

# 22
  • Мнения: 1 333
Не съм забелязала да ми изтънява косъма от хининовата вода Wink Моята също е с тънък косъм, но сега е доста гъста, защото фризьорката ми я филира много малко.

# 23
  • Мнения: 41
Си♥си ,благодаря за новата тема  bouquet.Моята коса един единствен път през живота ми растеше с невероятни темпове и това беше през бременноста,иначе грижите които полагам са:гледам да използвам правилните професионални продукти за мен,правя редовно маски със масла и затопляне,пия биотин и други добавки,и я подстригвам много много рядко,само когато се налага,също след всяко измиване я поливам с отвара от коприва.В интерес на истината косата ми попорасна,но незнам точно от какво,явно е въпрос на комплексни грижи.

# 24
  • Мнения: 87
Филажната ножица също така изтънява косъма ,това е търсения ефект от нея да отнеме обема. Не  е задължително ,но при чувствителни коси и такива с по-тънък косъм почти винаги след време косата започва да цъфти. Просто косъма е изтънен в края. Такава ножица според мен могат да си позволят жени с дебел и твърд косъм или за оформяне на бретон,по-къси коси ...и така.
Също така е добре до колкото е възможно да се следи и фризьорите дали подстригват с качествена и подострена ножица. Защото тогава края където подстригва се надъвква много грозно и косата страда.

Подкрепям напълно.

# 25
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Благодаря за темата   bouquet

Относно грижите, те са основно към скалпа с идеята да е здрав  Blush другото е ген  bowuu колкото дал Господ - толквоа  Hug няма да се тръшкаме, я  Peace

Вяравм, че е генетично обусловено с колко расте, поради причини може да се забави, леко може да се въздейства на ускоряване на растежа и удебеляване на косъма, но в крайни граници  Peace

Грижите са - локално приложени - ампули и орално - добавки  Peace

# 26
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета:))) Включвам се, за да споделя как порасна косата ми ...изключително много!  Маската се състои от:

2 с.л. Тривитаминол
1 с.л. зехтин
1 с.л. бадемово масло
10-15 капки арганово масло
1 с.л. Стимулант за коса Икаров
1 жълтък
1 с.л. кисело мляко
1 с.л. хума

Нанасям в корените и каквото остане по дължината на косата, слагам найлонов плик и увивам с кърпа. Така стоя минимум 3 часа (колкото повече, толкова по-добре) и след това измивам със шампоан. След това пръскам в корените си хининова вода Simple Smile Правя я веднъж седмично и ефекта е невероятен! Разбира се, не я суша и не използвам преси и маши... Ще кача и снимки, за да покажа за какво иде реч Simple Smile Периода, за който порасна толкова е 3 години. Ииии се надявам да съм била полезна. http://inski7.snimka.bg/daily/kkk.734543.29802291     http://inski7.snimka.bg/daily/kkk.734543.29802290   (2рата снимка е от преди няколко месеца, което значи че е една идея по-дълга дори)   

# 27
  • София
  • Мнения: 4 878
http://inski7.snimka.bg/daily/kkk.734543.29802291     http://inski7.snimka.bg/daily/kkk.734543.29802290   (2рата снимка е от преди няколко месеца, което значи че е една идея по-дълга дори)   

Не е възможно за 3 години да порасне толкова. Или тайната е в тривитаминола? Mr. Green

# 28
  • Мнения: 0
Ъъъ...възможно е Simple Smile И не е толкова трудно, просто косата си иска грижи..това е:) Нищо не печеля, ако си дрънкам измислици, просто споделям "тайната" си  Wink

# 29
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
Мерси за темата!   bouquet

Ински, правиш ли почивка от Тривитаминола? 3 години ежеседмично си е доста.. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт