По-бърз растеж на косата (2) ????

  • 160 097
  • 748
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 5
Извинявам се,че така нахлувам в темата ( а и съм доста малка за тоя форум,просто четях и случайно исках да напиша нещо )
За маската от жълтък,рициново масло и ракията исках да се включа: НЯМА абсолютно никакъв проблем да се направи на мръсна коса ( т.е. преди да влезнете в банята),както няма проблем и да се клепа по цялата коса ( имам предвид дължина и корени).За изтощени коси дори е препоръчително и по дължината на косата тъй като рициновото масло е доста тежко масло ( предполагам,знаете,предвид консистенцията му) и се отразява перфектно на краищата ( като всяко масло де).
Само една забележка: може би са казали само в корените,защото както казах рициновото е доста тежко и ако се намаже по цялата коса малко трудно ще е отмиването,но не невъзможно.
И още нещо : мажете се само в корените,а има ефект и по дължината,защото когато отмивате маската тя от корените минава през цялата коса и чак тогава отива в банята  Laughing - ето за това има ефект.
Лек ден

Относно нанасянето - не съм казала , че не може да се нанесе и по дължината. Казах, че аз я нанасям само в корените , тъй като за мен така е по-лесно. А относно чистотата на косата , фризьорката, от която знам маската изрично ми подчерта няколко пъти, че МАСКАТА, КАКТО И ВСИЧКИ ДРУГИ ДОМАШНИ МАСКИ СЕ НАНАСЯТ САМО И ЕДИНСТВЕНО НА ЧИСТА КОСА. Според нея именно това е грешката на повечето момичета с маските и имайки предвид нейната коса съм абсолютно склонна да й вярвам! Тя го обясни по следния начин - когато косата ти е мръсна и нанесеш тези гъсти масла по нея , единственото , което правиш е да запечатваш мръсотията върху косъма , а подхранващите масла изобщо не достигат до него.
И аз преди слагах на мръсна коса и определено като сравнявам ефекта - със сигурност съм правила грешка.
Колкото до ефекта по дължините -ясно е от къде минава маската, когато я отмиваме, разликата май е от някакви си 2 часа седене ... #Crazy
Какво е това негативно отношение  ooooh!
Не съм засегнала никъде въпроса с ефекта при мръсна и чиста коса,казах само,че може и на мръсна и не е задължително,когато нямаш възможност да влизаш по 10 пъти в банята в един ден (което всъщност си е вредно и по-добре да не си направя маска,отколкото да е така) .Имам достатъчно дълъг опит в поддържането на косата и смея да твърдя,че и на мръсна коса действа маската (особено ако се затопли).Резултатите са на лице.
Друг е въпроса,че ти разбра ''няма проблем'' като : НИКОГА не си слагайте маските на чиста коса.
Не съм го отрекла,просто споделих и казах,че и на мръсна коса е вариант и че и така действа.



Като начало да отбележа , че по абсолютно никакъв начин не съм се почувствала засегната. Колкото до това дали може и на мръсна - да определено може , друг е  въпросът какъв ефект ще има - аз съм се аргументирала достатъчно добре, а и без да го правя си е достатъчно логично. Тук сме все пак да споделяме това, което знаем от опит , а не постоянно да се апострофираме и да спорим чии вариант е по-добър и как "можело"...Всеки сам си преценява, но да твърдиш , че ефекта от мазането на олио върху мръсотия ще е същия като върху чиста коса е меко казано несериозно.
Всеки да си я прави както сметне за добре, аз съм споделила моя опит и съветите , които съм получила, пък че МОЖЕ по много начини - МОЖЕ. Даже ако няма някой време сигурно МОЖЕ и изобщо да не я отмива , да си му седи за още по-добър ефект  Laughing

# 736
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Е...момичета, правите темата трудна за четене! Стига с тези чаршафи ooooh! просто цитирайте ник нейм-а на пишещата преди вас, не е необходимо цитат след цитат / а дори и това не е необходимо, на четящите темата им става ясно кой с кого си репликира Confused/и това е - прочетете правилата на форума, моля!
По въпроса - слагам маска на мръсна коса, като под "мръсна" разбирам коса,немита един ден - едва ли толкова ми са запушени корените и нищо да не поемат от маската Confused Аз време нямам цял ден да стоя в банята.

# 737
  • София
  • Мнения: 35 951
Маска правя винаги на мръсна коса  Peace
Не разбирам защо трябва да я мия - което я изсушава и стимулира производството на себум  -  и след това да нанасям омазняващи продукти - и докато стоя с маската, скалпа да отделя себум и да не може да поеме вещ-вата от маската. /защото докато секретира, не може да абсорбира/  След това отново да я мия - отново да стимулирам отделянето на себум/?!
А и не мисля, че косата ми е толкова "мръсна" и не функционираща  / скалп, фоликули и т.н./ че да не може да абсорбира това, което и е нужно



ПП.
Не желая коментар на мнението ми Simple Smile  - наясно съм с това  що е кожа, коса - устройство и функции и няма нужда някой да ми обяснява

# 738
  • Мнения: 413
И аз нямам време, но ще пробвам този уикенд на чиста да си направя маска, тъй като миналата седмица си я мазах със зехтин и  Sick Sick Sick, отделно нямаше ефект  Sad

# 739
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 100
denis_d, точно!
Винаги си правя маските на мръсна преди къпане коса и не мога да кажа, че няма ефект от тях.
От разни митове кое е полезно и кое не за косата аман.

# 740
  • Мнения: 0
Точно като че съм те засегнала прозвуча.
Казах,че също ще има ефект,не съм казала,че моя начин е по-добър,нито изобщо съм започнала да ги сравнявам по един или друг начин - споделих (подчертавам,споделих,без да споря),точно от личен опит.
Никъде не съм твърдяла,че ефекта е същия,а че също ще има ефект - има разлика.Прави ми впечатление,че не разбираш мненията ми.

# 741
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 396
Аз години наред си правя маски на сравнително мръсна коса, т.е. не е непосредствено измита, но не е и прекомерно омазнена. Перфектно си ми действат даже - без тях косата ми е много зле, защото е тънка и мека.

Слагам си рициново масло / без други добавки / с маслен масаж на скалпа и разнасям по дължините - ефектът му е наистина много добър - хидратира прекрасно косата и я прави гладка и лъскава.

# 742
  • Мнения: 992
Аз също винаги си правя маските на по-мръсна коса. Като под мръсна и аз разбирам немита един ден примерно. Както казах ползвам стимуланта на икаров и кокосовото масло и има ефект. Не мога да си представя да си измия косата и после да се намажа с масла и да стоя два часа. ooooh! Не мога цял ден да се занимавам с косата си. Но който има време и му се занимава лошо няма. Mr. Green
Добре, ами ако реша да пробвам на чиста коса- трябва да я изчакам и да изсъхне предполагам и тогава да се намажа с маслата ли? Ако е така няма да мога да пробвам този вариант, аз не се суша никога и трябва и два часа да я чакам да изсъхне. ooooh!
Тези дни и аз ще пробвам маската с рициново масло, жълтък и ракия. Хубаво,че прочетох, че маслото е тежко и да внимавам с дължините, да не сложа огромно количество, което после няма измиване. Mr. Green

# 743
  • Мнения: 185
винаги съм си правила маските на мръсна коса , имам един опит на чиста и ефекта беше ужасен , дори за секунда когато съм дава съвети или взимала такива от тук , не съм си представяла , че някой може да си измие косата и после да я намаже с нещо лепкаво и после пак да я измие  Crazy

Най малкото миенето на коса всеки ден дори с най щадящият щампоан има кошмарен ефект .

# 744
  • Мнения: 6 555
Тази седмица ще се пробва тази маска. На чиста, на мръсна..както дойде. Това рициново масло подходящо ли е?
Скрит текст:

# 745
  • София
  • Мнения: 35 951
Тази седмица ще се пробва тази маска. На чиста, на мръсна..както дойде. Това рициново масло подходящо ли е?
Скрит текст:


Да  Peace

Поръчай си от Айхерб
http://www.iherb.com/Heritage-Products-The-Palma-Christi-Castor- … ;sr=null&ic=3  - това е много хубаво / като кач-во, може да се ползва и за кожата/, но трябва да се дебне, защото много бързо се изчерпва
Дори и малката разфасовка в момента не е налична:
http://www.iherb.com/Heritage-Products-Castor-Oil-The-Palma-Chri … ;sr=null&ic=7
има и други марки разбира се, които го предлагат:
http://www.iherb.com/Castor-Oil

# 746
  • Мнения: 6 555
Мерси   bouquet Аз от там доста неща си харесах  Laughing Laughing Задължително ще включа и едно риц. масло в поръчката.  Mr. Green

# 747
  • Мнения: 2 110
Аз лично правя маските си на мръсна коса . Но...не и ако върху тях има стилизанти- лак ,пяна и и др.от този род. Ако съм слагала само балсамчета ,спрей-тип билкови или подобни  не са проблем.
Иначе ползвам точно показаното рициново масло и го нанасям и в корените и в дължините/косата ми е дълга ,гъста ,къдрава  и  суха. Нямам проблем с измиването .Задължително обаче слагам алкохола и жълтъка , защото те помагат да се отмие лесно маската.

# 748
  • Мнения: 2 110
Момичета направих нова тема ,за да не заключат тази !



 sun
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=767863.new#new

Общи условия

Активация на акаунт