По-бърз растеж на косата (2) ????

  • 160 235
  • 748
  •   1
Отговори
# 720
  • ❌❌❌
  • Мнения: 779
Гласувах с 2см. Laughing

Аз сега се мажа със стимуланта на Икаров. Майка ми ми го препоръча, каза, че бил ефикасен. Whistling
Досега съм се мазала само с тривитаминол и наистина има резултати, но реших да си дам кратка почивка от него. Flutter

По мои изчисления косата ми за една година расте с 27см. hahaha

# 721
  • Мнения: 413
Витамините за коса и биотина някой използвал ли ги е в комбинация?

# 722
  • Мнения: 21 282


По мои изчисления косата ми за една година расте с 27см. hahaha
Уау

# 723
  • Мнения: 5
Сега и аз да споделя моя опит. Миналата година преживях "злополука" във фризьорския салон, където косата ми от дълга до средата на гърба, гъста и лъскава се превърна в ужасно изгоряло нещо на главата ми, което се късаше невъобразимо много. Започнаха ампули, маски и какво ли не с цел косата да започне да расте по-бързо , тъй като това бе единственото ми спасение - нямах никакви надежди, че може да бъде подхранена, тъй като тя не бе просто изтощена , а напълно мъртва. Предприех сериозно подстригване, с цел да се отреже колкото е възможно, без значение какще изглежда и се оказах с коса до раменете, нямах кичур еднакъв  и всичко стърчеше както си иска. След 4-5 месеца ходене като изрод нещата леко се нормализираха, но изгорените части продължаваха да стърчат много и не подлежаха на никаква стиилизация, докато не научих да следната маска :

-половин шише рициново масло
-1айце
-1с.л. ракия

Слага се на чиста коса за 2 часа.
Ефектът е страхотен - косата става жива, мека,лъскава, а след месец започна да се забелязва и промяна в растежа. Научих маската от едно момиче, което работи като фризьор и косата и е го кръста. Правя тази маска всяка седмица поне веднъж. Може и два пъти, но косата бързо ще привикне. Може да се редува с маска с тривитаминол, но аз лично не харесвам как той се отразява на косата ми.

# 724
  • Мнения: 21 282
Сега и аз да споделя моя опит. Миналата година преживях "злополука" във фризьорския салон, където косата ми от дълга до средата на гърба, гъста и лъскава се превърна в ужасно изгоряло нещо на главата ми, което се късаше невъобразимо много. Започнаха ампули, маски и какво ли не с цел косата да започне да расте по-бързо , тъй като това бе единственото ми спасение - нямах никакви надежди, че може да бъде подхранена, тъй като тя не бе просто изтощена , а напълно мъртва. Предприех сериозно подстригване, с цел да се отреже колкото е възможно, без значение какще изглежда и се оказах с коса до раменете, нямах кичур еднакъв  и всичко стърчеше както си иска. След 4-5 месеца ходене като изрод нещата леко се нормализираха, но изгорените части продължаваха да стърчат много и не подлежаха на никаква стиилизация, докато не научих да следната маска :

-половин шише рициново масло
-1айце
-1с.л. ракия

Слага се на чиста коса за 2 часа.
Ефектът е страхотен - косата става жива, мека,лъскава, а след месец започна да се забелязва и промяна в растежа. Научих маската от едно момиче, което работи като фризьор и косата и е го кръста. Правя тази маска всяка седмица поне веднъж. Може и два пъти, но косата бързо ще привикне. Може да се редува с маска с тривитаминол, но аз лично не харесвам как той се отразява на косата ми.
Ще се пробва ,благодаря за споделеното Peace

# 725
  • Мнения: 5
Сега и аз да споделя моя опит. Миналата година преживях "злополука" във фризьорския салон, където косата ми от дълга до средата на гърба, гъста и лъскава се превърна в ужасно изгоряло нещо на главата ми, което се късаше невъобразимо много. Започнаха ампули, маски и какво ли не с цел косата да започне да расте по-бързо , тъй като това бе единственото ми спасение - нямах никакви надежди, че може да бъде подхранена, тъй като тя не бе просто изтощена , а напълно мъртва. Предприех сериозно подстригване, с цел да се отреже колкото е възможно, без значение какще изглежда и се оказах с коса до раменете, нямах кичур еднакъв  и всичко стърчеше както си иска. След 4-5 месеца ходене като изрод нещата леко се нормализираха, но изгорените части продължаваха да стърчат много и не подлежаха на никаква стиилизация, докато не научих да следната маска :

-половин шише рициново масло
-1айце
-1с.л. ракия

Слага се на чиста коса за 2 часа.
Ефектът е страхотен - косата става жива, мека,лъскава, а след месец започна да се забелязва и промяна в растежа. Научих маската от едно момиче, което работи като фризьор и косата и е го кръста. Правя тази маска всяка седмица поне веднъж. Може и два пъти, но косата бързо ще привикне. Може да се редува с маска с тривитаминол, но аз лично не харесвам как той се отразява на косата ми.
Ще се пробва ,благодаря за споделеното Peace

Ще се радвам и при други да има такъв ефект. Забравих да споделя, че мажа само в корените и хубавото е , че рициновото е по-гъсто от тривитаминола и няма онзи гаден момент с протичането.... Crazy

# 726
  • Мнения: 6 572
следната маска :

-половин шише рициново масло
-1айце
-1с.л. ракия

Слага се на чиста коса за 2 часа.


Тоест косата вече трябва да е окъпана, прави се маска и после пак се мие  Rolling Eyes
Иначе изглежда доста лесна и определено трябва да се пробва  Laughing Има ли значение на какъв тип коса се слага - суха, мазна?

# 727
  • Мнения: 5
следната маска :

-половин шише рициново масло
-1айце
-1с.л. ракия

Слага се на чиста коса за 2 часа.




Тоест косата вече трябва да е окъпана, прави се маска и после пак се мие  Rolling Eyes
Иначе изглежда доста лесна и определено трябва да се пробва  Laughing Има ли значение на какъв тип коса се слага - суха, мазна?

Да , на измита коса се прави, но аз за да си спестя излизане и влизане по 10 пъти в банята/особено сега зимата/, правя следното - вечерта се къпя , заедно с косата , а на следващия ден сутринта върху сухата , но чиста коса слагам маската, седя 2 часа и пак се къпя. Така хем не се къпя по 2 пъти в деня, хем маската е сложена на чиста коса. За работещите момичета , в петък или събота мисля , че ще е удачен този вариант. Simple Smile

Наистина е много лесна, аз дори не вярвах , че ще има ефект , тъй като какво ли не бях ползвала и нищо, та тези 3 неща никак не ме обнадеждаваха , но е факт , че е много по ефективно от всякакви ампули, серуми и скъпи маски.
Относно типа коса - мисля, че е подходяща за всякакви , моята е със сухи крайща , но иначе е нормална , а като сложа маската става цялата мека и хубава, въпреки, че се слага само в корена, не мога да обясня как се случва това Laughing Някак подхранването не е просто едно омазняване, което според мен прави примерто тривитаминола , за да не е позходящо примерно да мазни коси...

# 728
  • София
  • Мнения: 36 032
Витамините за коса и биотина някой използвал ли ги е в комбинация?
Да, и това е много добра комбинация  Peace - стига Биотина да не се предозира много

# 729
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 275
Juliama23, цялото яйце с белтъка ли се слага?

# 730
  • Мнения: 5
Juliama23, цялото яйце с белтъка ли се слага?

Ух, извинявам се - само жълтъка слагам Blush

# 731
  • Мнения: 0
Извинявам се,че така нахлувам в темата ( а и съм доста малка за тоя форум,просто четях и случайно исках да напиша нещо )
За маската от жълтък,рициново масло и ракията исках да се включа: НЯМА абсолютно никакъв проблем да се направи на мръсна коса ( т.е. преди да влезнете в банята),както няма проблем и да се клепа по цялата коса ( имам предвид дължина и корени).За изтощени коси дори е препоръчително и по дължината на косата тъй като рициновото масло е доста тежко масло ( предполагам,знаете,предвид консистенцията му) и се отразява перфектно на краищата ( като всяко масло де).
Само една забележка: може би са казали само в корените,защото както казах рициновото е доста тежко и ако се намаже по цялата коса малко трудно ще е отмиването,но не невъзможно.
И още нещо : мажете се само в корените,а има ефект и по дължината,защото когато отмивате маската тя от корените минава през цялата коса и чак тогава отива в банята  Laughing - ето за това има ефект.
Лек ден

# 732
  • Мнения: 5
Извинявам се,че така нахлувам в темата ( а и съм доста малка за тоя форум,просто четях и случайно исках да напиша нещо )
За маската от жълтък,рициново масло и ракията исках да се включа: НЯМА абсолютно никакъв проблем да се направи на мръсна коса ( т.е. преди да влезнете в банята),както няма проблем и да се клепа по цялата коса ( имам предвид дължина и корени).За изтощени коси дори е препоръчително и по дължината на косата тъй като рициновото масло е доста тежко масло ( предполагам,знаете,предвид консистенцията му) и се отразява перфектно на краищата ( като всяко масло де).
Само една забележка: може би са казали само в корените,защото както казах рициновото е доста тежко и ако се намаже по цялата коса малко трудно ще е отмиването,но не невъзможно.
И още нещо : мажете се само в корените,а има ефект и по дължината,защото когато отмивате маската тя от корените минава през цялата коса и чак тогава отива в банята  Laughing - ето за това има ефект.
Лек ден

Относно нанасянето - не съм казала , че не може да се нанесе и по дължината. Казах, че аз я нанасям само в корените , тъй като за мен така е по-лесно. А относно чистотата на косата , фризьорката, от която знам маската изрично ми подчерта няколко пъти, че МАСКАТА, КАКТО И ВСИЧКИ ДРУГИ ДОМАШНИ МАСКИ СЕ НАНАСЯТ САМО И ЕДИНСТВЕНО НА ЧИСТА КОСА. Според нея именно това е грешката на повечето момичета с маските и имайки предвид нейната коса съм абсолютно склонна да й вярвам! Тя го обясни по следния начин - когато косата ти е мръсна и нанесеш тези гъсти масла по нея , единственото , което правиш е да запечатваш мръсотията върху косъма , а подхранващите масла изобщо не достигат до него.
И аз преди слагах на мръсна коса и определено като сравнявам ефекта - със сигурност съм правила грешка.
Колкото до ефекта по дължините -ясно е от къде минава маската, когато я отмиваме, разликата май е от някакви си 2 часа седене ... #Crazy

# 733
  • Мнения: 413
Аз съм съгласна с Juliama23 , за нанасянето върху чиста коса, защото както знаем косопада се поражда не само от ген и възраст, ами и от омазняването, защото се запушва корена и съответно фоликула - от там косъма няма как действително да извлече 'полезното', след като е запушен с мръсотийка. В маските слагаме яйце и алкохол, за да бъде по-лесно измита косата.

Прикрепвам инфо за структурата на косъма :



" Всеки косъм има:
-стъбло (scapus)-частта над повърхността
-корен (radix pili)-който е в дермата и завършва с леко задебеляване като луковица(bilbus pili),разположена в горната част на хиподермата.В долния полюс на луковицата е вмъкната съединителнотъканна папила на косъма(papilla pili).Булбусът е съставен от епителни клетки,от които чрез тяхното делене нараства косъмът.В основата на луковицата се намират меланоцити,които образуват маланозоми и ги транспортират в околните кераноцити.
При напречен срез на косъма отвън на вътре се различават 3 слоя:

-външен (cuticula pili)-състои се от един ред плоски вроговени клетки без пигмент,които са наредени нато керемиди със свободен край,насочен към повърхността

-кортикален (substantia corticalis)-състои се от от няколко реда удължени клетки,изпълнени с кератин и меланозоми

-медуларен (substantia medullaris)-съдържа големи летки,някои от които са в процес на кератинизация.

Не всички косми съдържат медуларна част.В стеблото на косъма трите слоя се заличават и всички клетки вроговяват.
Космен фоликул (folliculus pili):
Коренът на косъма е разположен в космена торбичка-космен фоликул.
Той има три части:долна,средна и горна.
Един от слоевете клетки отговаря за здравото закрепване на корена на косъма.

Космите растат косо спрямо кожната повърхност и се разполагат по определени линий.В тъпия ъгъл,образуван между косъма и кожата е разположена мастната жлеза,а под нея-гладък мускул,неговото рефлекторно съкращаване води до изправяне на косъма.
Космен цикъл-космите растат и отпадат в индивидуални цикли независимо един от друг.Различават се три фази в космения цикъл:

-стадий на разтеж (анаген)

-преходен стадий на обратно развитие (катаген)-по време на който фоликулът се
реорганизира в неактивно (ембрионално) състояние

-стадий на покой (телоген)

Когато фоликулът се активира,започва да расте нов косъм,който измества бухалковидния (телогенен) косъм или расте до него.цикълът на космения растеж в различните части тялото варира:космите на капилициума са в анаген 2-6 години,на брадата и под мишниците-10 месеца,а на веждите 2 месеца.

Разпределението на космите по повърхността на кожата варира в зависимост от пола,възрастта и участъка.Средната гъстота на фоликули в калициума на новородено е 1100 см² ,като накрая на първата година те намаляват на 800,на 30-тата година на 600,на 50-тата на 500.При младите индивиди 90% от космите на капилициума (главата) са в анаген и 10% в телоген.При физиологични условия дневно отпадат около 80 косъма.космите на капилициума растат от 0,3 до 0,4 мм. дневно.

Както различните нюанси в цвета на човешката кожа-кафяв,жълт,червен и син,се дължат на трите пигмента в нея(каротинът-придава жълтия цвят,оксихемоглобинът-червения,а редуцираният хемоглобин-тъмносиния) така и при косъма има вещества отговарящи за цвета.Несъмнено меланинът е най важният пигмент (произвежда се от меланоцитите).Без него кожата у албиноси изглежда прозрачно бяла.

Има два типа меланини:

-еумелини-с черен цвят

-феомелини-с жълто-оранжеви

В зависимост от количеството на двата меланина и кератина-цветът на косата варира от черен до светъл(рус) "

Здрав косъм :


Увреден косъм :


Ето и сравнение :

# 734
  • Мнения: 0
Извинявам се,че така нахлувам в темата ( а и съм доста малка за тоя форум,просто четях и случайно исках да напиша нещо )
За маската от жълтък,рициново масло и ракията исках да се включа: НЯМА абсолютно никакъв проблем да се направи на мръсна коса ( т.е. преди да влезнете в банята),както няма проблем и да се клепа по цялата коса ( имам предвид дължина и корени).За изтощени коси дори е препоръчително и по дължината на косата тъй като рициновото масло е доста тежко масло ( предполагам,знаете,предвид консистенцията му) и се отразява перфектно на краищата ( като всяко масло де).
Само една забележка: може би са казали само в корените,защото както казах рициновото е доста тежко и ако се намаже по цялата коса малко трудно ще е отмиването,но не невъзможно.
И още нещо : мажете се само в корените,а има ефект и по дължината,защото когато отмивате маската тя от корените минава през цялата коса и чак тогава отива в банята  Laughing - ето за това има ефект.
Лек ден

Относно нанасянето - не съм казала , че не може да се нанесе и по дължината. Казах, че аз я нанасям само в корените , тъй като за мен така е по-лесно. А относно чистотата на косата , фризьорката, от която знам маската изрично ми подчерта няколко пъти, че МАСКАТА, КАКТО И ВСИЧКИ ДРУГИ ДОМАШНИ МАСКИ СЕ НАНАСЯТ САМО И ЕДИНСТВЕНО НА ЧИСТА КОСА. Според нея именно това е грешката на повечето момичета с маските и имайки предвид нейната коса съм абсолютно склонна да й вярвам! Тя го обясни по следния начин - когато косата ти е мръсна и нанесеш тези гъсти масла по нея , единственото , което правиш е да запечатваш мръсотията върху косъма , а подхранващите масла изобщо не достигат до него.
И аз преди слагах на мръсна коса и определено като сравнявам ефекта - със сигурност съм правила грешка.
Колкото до ефекта по дължините -ясно е от къде минава маската, когато я отмиваме, разликата май е от някакви си 2 часа седене ... #Crazy
Какво е това негативно отношение  ooooh!
Не съм засегнала никъде въпроса с ефекта при мръсна и чиста коса,казах само,че може и на мръсна и не е задължително,когато нямаш възможност да влизаш по 10 пъти в банята в един ден (което всъщност си е вредно и по-добре да не си направя маска,отколкото да е така) .Имам достатъчно дълъг опит в поддържането на косата и смея да твърдя,че и на мръсна коса действа маската (особено ако се затопли).Резултатите са на лице.
Друг е въпроса,че ти разбра ''няма проблем'' като : НИКОГА не си слагайте маските на чиста коса.
Не съм го отрекла,просто споделих и казах,че и на мръсна коса е вариант и че и така действа.

Общи условия

Активация на акаунт