Запушени канали на гърдите, кърмене, лецитин.

  • 47 794
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 268
Аз пия Лецитин от вчера, вече изпих 4 капсули вчера, днес още 4 , цедих се под горещ душ два пъти и с горещи кърпи два пъти бучката седи и е твърда. Някакъв съвет

# 31
  • Мнения: 9 467
Аз пия Лецитин от вчера, вече изпих 4 капсули вчера, днес още 4 , цедих се под горещ душ два пъти и с горещи кърпи два пъти бучката седи и е твърда. Някакъв съвет

Зелево листо-махнете дебелата жилка, надупчете с вилица и аправете компрес на гърдата без частта-ареола-зърно; сменяйте през 2-3 часа. Peace Продължете с лецитина и кърменето, като сменяте позите-т.е. бебето да изсмуква всички дялове.

# 32
  • Мнения: 1 268
МTV благодаря за отговора. Слава богу, отпуши се.

# 33
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 368
Здравейте,

От вчера имам проблем с едната гърда. Болезнена е на допир, болката е пареща и се разпростира по цялата вътрешната страна на гърдата - от ареола почти до основата. Самата гърда е мека, не напипвам да има твърди участъци. Възможно ли е да е някакъв запушен канал? Днес си взех лецитин и ще го пия по 4 капсули на ден, но не знам дали ще има ефект някакъв...В момента имам и лека температура Очевидно нещо се е възпалило, но не знам какво друго освен лецитина да пия...
Някой сблъсквал ли се е с нещо подобно?

# 34
  • Мнения: 14
Здравейте. Моля ви за съвет. Майка съм за първи път и никой нищо не ми беше казал за кърменето като раждах и не давах веднага на бебо да цока, и гърдите ми бяха станали твърди като павета, червени, много болезнени и постоянно капеха. Опитвах се да ги изцедя с помпа и на ръка и резултата беше разранени зърна, но стиснах малко зъби и с нова помпа(старата се счупи от ползване) ги отпуших (така си го обяснявам), изцедих ги до край и омекнаха. Облекчението беше блажено. Опитах се да кърмя малчо от гърдите, но болката в зърната си остана и ревах от болка, та реших да се източвам и да му съхранявам, и така от шише му давам кърма. Преди се източвах на 3 часа понеже ставаха твърди, а от скоро му започнаха коликите и нямам време и възможност да се точа на често и се случва да се източвам през 5-6 часа, а болката я преглътвам понеже бебо ми е най-важен него да не го боли пупата. Обаче от вчера виждам, че количеството кърма като че ли намаля. Дясната ми гърда пускаше все около 100мл мляко, а лявата 40. От както започнах по нарядко да се източвам дясната гърдя видимо много порастна и като я помпам трудно пуска мляко и дори количеството намаля на около 70мл, но просто по-трудно пуска мляко. Дали това е запушване? Преди да се случи това имах много силни вътрешни болки в тази гърда точно около зърното. И сега тя се пълни много по-често от лявата, но като че ли не мога и докрай да я изцедя. Дали ако пия лецитин ще се оправи? Той безвреден ли е за бебето, мога ли да го пия и да давам от кърмата на малчо? И друго да ви питам - дали не ми спира кърмата заради това, че по нарядко се цедя? Много съм притеснена

# 35
  • Мнения: 26
здравейте мами моля ви за помощ. Преди 4 д родих но се наложи бебчо да остане няколко дни в болницата и няма да кърмя .Ще се храниме от шише. Проблема е че гърдите са ми като камък правя компреси с топла вода и се изцеждам и с помпа и на ръка но явно нещо не правя както трябва. На едно изцеждане от 2-те гърди излиза около 10-15 гр. но кърмата излиза само като капки.Моля за помощ дайте ми съвет как да се справя и има ли нещо което мога да пия . Благодаря предварително

Общи условия

Активация на акаунт