Ако намерите изгубена вещ бихте ли я върнали или предали в МВР?

  • 7 651
  • 65
  •   1
Отговори
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Въпросът ми е провокиран от нещо което днес ми направи особено впечатление. Докато чаках да платя на касата в супера забелязах следното.

На достъпно за погледа място имаше бележка с информация и прилежно залепена златна брачна халка.

Става ясно, че халката е намерена в магазина и добросъвестен служител я връща на собственика.
Всъщност зададох си въпроса как въпросния собственик ще докаже, че халката е негово притежание, но явно си имат начин или ще работят на доверие.

# 1
  • Мнения: 5 539
Брачните халки обикновено са гравирани с името на партньора, Уотсън!

# 2
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Да, това го знам, също така и датата на събитието. А Уотсън не е само един, но както и да е.
Всъщност питането ми е за друго  Grinning

# 3
  • Мнения: 8 567
Аз съм от тези, които губят, не от онези, които намират.
Ако намерите сребърна обица - да знаете, че е моя.  Laughing

Преди време синът ми си беше забравил раницата в автобуса, нямаше никакви отличителни знаци, лични документи и подобни, но аз се обадих в депото и се оказа, че добър човек я е предал на шофьора.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 481
Не, бих потърсила друг начин да върна вещта на собственика.

# 5
  • Мнения: 6 365
Брачната халка има "другарче", с което ще се познае,
че е от комплекта.

Намирала съм телефон и звънях насам-натам, докато го върнах на
собственика.

Не бих оставила неща в полицията, знаейки, че са заети и разсеяни.
Магазини, Фейсбук, заведения и подобни, където имам доверие.

# 6
  • Мнения: 599
Ако има начин да се разбере кой е собственика, веднага я връщам, но ако няма - да ми е честито Laughing

# 7
  • Мнения: 4 785
Брачните халки обикновено са гравирани с името на партньора, Уотсън!

На моята не е, на мъжа ми да - но знам какво пише и на двете (различен надпис е).

Ако мога да открия собствениците по някакъв начин - 100% и съм го правила, ако не... едва ли. Да занеса плик с пари в полицията - каква е гаранцията, че ще си намери собственика, как ще докажат, че е той? Но телефони, портмонета и подобни - да. Ако намеря бижу в магазин ще помоля да оставят бележка на касите, че е намерен пръстен - само това, на който е - ще го опише. Но няма да го оставя в магазина. И не бих го носила никога Peace

# 8
  • Мнения: 27 524
В нашето МВР? Не. На собственика - да. Ако нещо е намерено в магазина, да, носи се на гишето, аз тук съм си губила ключовете и гсм. Преди да ми ги върнат ме питат как изглеждат, за специфики разни и тогава ми ги дават. Халката вероятно е надписана отвътре, собственика трябва да знае какво пише  Simple Smile Но в БГ, за съжаление, не бих оставила в МВР или на касата, не съм сигурна, че ще чака и търси собственика си.  Rolling Eyes

# 9
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Преди няколко години...всъщност преди много години, на морето намерих часовник със закачени на него 2 златни пръстена и 1 златна халка. Прибрах ги и вечерта в станцията, в която бяхме отседнали, имаше залепена бележка за тези изгубени вещи. Веднага намерих собствениците. Още помня как се зарадваха  Simple Smile На другия ден ми донесоха подарък - ролери, а за онова време ролерите бяха скъпи придобивки  Simple Smile Та по въпроса - да бих върнала всичко, което намеря стига да открия собствениците преди да пусна брада  Wink

# 10
  • Мнения: X
Намирала съм ключове за кола. Върнах ги.

Иначе бях пускала тема за рестото в повече и от цял форум се оказах единствената със склонности към присвояване на чужда собственост  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 116
В магазин не бих оставила-нямам вяра,в полицията също може би не бих оставила по други причини.Ако не открия собственика,да оставят бележка-на който е ще си го получи по описание.Ако никой не си го потърси,остава за мен.

# 12
  • Мнения: X
Може да му е писнало и нарочно да я е хвърлил човека.

# 13
  • Мнения: 10 547
Не бих взела вещта. Веднъж се опитах да направя добро, изкараха ме крадецът. От тогава  Stop

# 14
  • София
  • Мнения: 374
Връщала съм намерен мобилен телефон. Паркирам колата си и слизайки чувам звън от телефон. Оказа се точно до гумата на колата ми, цяло чудо, че не го бях смачкала. Вдигнах веднага - оказа се собственика на телефона. Обясних къде съм го намерила, той каза, че е наблизо и веднага идва. Много се зарадва човека, явно не е очаквал да го намери, тъй като телефона не беше от евтините   Laughing
По същия начин върнаха на мъжа ми телефона. Тръгваме за Витоша на разходка (аз, мъжа ми и детето) в един момент телефона ми звъни, поглеждам - мъжа ми. Стана ми странно, реших, че случайно ме набира, тъй като се предполагаше, че телефона му е в джоба. Вдигнах, мъжки глас ми обясни, че е намерил телефона на улицата пред нашия блок (явно мъжа ми качвайки се в колата го е изпуснал).
С две думи отговора на въпроса - да бих върнала намерена вещ, но като сама се опитам да издиря собственика. Чрез МВР евентуално ако са документи и не мога сама да се справя с връщането - бих ги оставила там.

Общи условия

Активация на акаунт