Дете с Т изгонено от детската градина

  • 2 509
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Днес детето ми сутринта много плака,че не иска да ходи на градина,защото били сборни групи.Оплакваше се, че я боли и главата,но аз не обърнах много внимание.Предполагах,че просто се глези.Но като я оставих,тя се оплакала на госпожата,а тя съответно я изпратила при мед.сестра.След като премерила Т,се оказва,че детето е с с 38,4.Веднага ми се обади да отида да си прибера детето.Но аз вече бях извън града/работя на 15 км. извън Пловдив/Отиването на работа не ми е проблем,но връщането при такива инцидентни случаи е доста трудно.Та помолих сестрата да остави детето в изолатора,докато се  придвижа до градината.Тя категорично ми отказа,като ,че ли детето е проказано.Казах й,че това ще ми отнеме 2-3 часа,но тя беше категорична-ДЕТЕТО НЕ МОЖЕ ДА ОСТАНЕ В ДЕТСКОТО ЗАВЕДЕНИЕ.МОЛЯ,АКО НЯКОЯ ОТ ВАС Е НАЯСНО С ТЕЗИ ПОРЯДКИ ДА МИ ПИШЕ,ЗАЩОТО ТОВА,КОЕТО СЕ СЛУЧИ ДНЕС ,СМЯТАМ ЗА НЕДОПУСТИМО.Аз не се придвижвам със самолет или летяща чиния ,за да мога веднага,тутакси и на момента да си прибера детето.

# 1
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Аз никъде не прочетох детето да е изгонено в буквалния смисъл на изгонване от градината, просто се ви казали при първа възможност да го приберете защото е с Т. Мисля, че са постъпили напълно адекватно. Нас обикновено ни питат докато ни чакат дали да  дадат нещо температуропонижаващо или не.

Последна редакция: пн, 04 мар 2013, 14:58 от Presi

# 2
  • Мнения: 4 465
Когато детето ми се оплаква от главоболие преди да тръгне на училище му меря температурата. За всеки случай.

Придвижване от 2-3 часа за 15 км. ми се струва силно преувеличено. Предполагам че за това от ДГ са реагирали по този начин.

# 3
  • Мнения: 15 379
Не са го изгонили, преувеличаваш.

В крайна сметка какво се случи и къде намери детето си, когато отиде да го прибереш?

# 4
  • Мнения: 7
До PRESI:Да,постъпили са адекватно като не приемат дете с Т.За това претенции нямам.Но не ме попитаха дали да му дадат нещо температуро-понижаващо.И не ми казаха" при първа възможност",а ВЕДНАГА.

До ЕЛИ Х:Ако си прочела правилно-това бяха лиготии и измишльотини,които напоследък се случват много често заради сборните групи.Защото една от госпожите най-услужливо им беше обяснила,че сборните групи са "гадни".Ето затова не съм обърнала внимание.Може би в случая съм сгрешила.А относно пътуването-ще ти дам пример-днес съм пътувала с маршрутка 50 мин.до работата ми при условие,че не съм чакала повече от 5 мин.А ако тръгнеш от селото към града-просто опитай и тогава обвинявай.

До SOUCHERRY:Къде го намерих ли-в една стая,нещо което може би се води изолатор.Сама.

# 5
  • Мнения: 15 379
До SOUCHERRY:Къде го намерих ли-в една стая,нещо което може би се води изолатор.Сама.

Горкото дете. Вероятно медсестрата е трябвало да бъде с него или поне да го наглежда някой.

Всъщност напълно разбирам чувствата ти и ти съчуствам.
Системата е такава, няма виновни.

# 6
  • Мнения: 21 502
  Много лошо. Аз винаги много се страхувам, че ще ме извикат за детето, а пък аз ще се забавя. По принцип жената ти е казала правилно - при висока температура трябва да си го вземеш веднага. То е и от твой интерес. Трябвало е просто да и кажеш - тръгвам веднага, възможно е да пристигна след един час, или повече, понеже съм извън града, моля, дайте му нещо температуропонижаващо. Според мен не сте се разбрали. В ситуацията няма причина за грубости и от двете страни.
 Вероятно много си се притеснила докато стигнеш.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 035
Мисля, че реагираш малко по-пресилено от необходимото. Дете с такава Т се взима веднага, а не при първа възможност. Работата на сестрата не е да стои в 1 стая, а да обикаля групите, да след за извеждане и за още куп неща, а такава температура има нужда от постоянно наблюдение най-малкото заради опасността от температурен гърч. Може би не са те помолили учтиво да отидеш, но предполагам разбираш, че за 3 часа се стига от Пловдов до Бургас и най-малкото звучи несериозно да кажеш, че това ти е първата възможност. В крайна сметка детето не е било изгонено, а е било оставено в изолатор на топло и със сигурност са я наглеждали.

# 8
  • София
  • Мнения: 5 743
Обаждали са ми се за Т на детето,след следобеден сън. Така протече разговора, все едно само ме информират,казаха да съм спокойна,че са й дали температуро понижаващо. Даже не ме попитаха кога ще отида,аз пристигнах за възможно най-краткото време,но не е имало грам натиск от тяхна страна.

# 9
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Опита ми с вдигане на Т е от яслата, от градината до момента не са ме търсили (не се е налагало). Та от яслата ми звънеше сестрата на смяна с групата винаги с въпроса "Какво да правя?" Единствения път когато са дали без да ме питат температуропонижаващо на детето ми  при измерена Т над 39, сложили и свещичка и тогава ме потърсили (обясниха ми, че такъв бил реда). Друг е въпроса кога и до колко са били реално измерени температури или на загрято от лудеене дете просто решили да измерят и се оказала 37-37+ в него момент (повечето ни случаи бяха такива, затова и често отказвах да им дават каквото и да е а директно на преглед ги водех). За време натиск не са ми оказвали, единствено първия път ме питаха кога ще дойда, казах им че тръгвам и до 15-20 мин ще съм при тях. Миналата пролет чух за детенце от яслата с висока Т викнали родител, за час не дошъл и го търсили пак а междувременно викнали и линейка, че детето направило температурен гърч. Децата не бива да остават без наблюдение. Друг е въпроса, че децата от глезотия много често и хитруват. Родителя е този, който преценява дали реално има болка или е глезене, но и ние не сме безгрешни.

# 10
  • Мнения: 860
При мен винаги са питали мога ли да дойда, да дадат ли температуропонижаващо, антиалергично (веднъж беше станал целият на плюски), сестрата винаги е била с него (в нашата градина са две отвън и тези в яслата); когато го болеше ушето, си беше в групата и госпожата седеше на леглото до него. Последният път даже ми каза, че се съмнява да му е толкова зле- и те бяха по сборни групи- да не съм бързала прекалено..Аз не работя сега и не ми е проблем за 30 мин да стигна до градината, но когато работех имаше случай да не съм и аз в града- казвах къде съм и че ще направя всичко възможно да дойда бързо- да не съм се притеснявала, щели да се погрижат докато дойда.
Имаше  случай, в който майката заявява, че ще дойде следобяд да си вземе повръщащото дете, но не ми се коментират тези реакции.
Сестрите винаги са били много внимателни.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 40 807
Пепи,разбирам те,щото мен са ме викали и при Т 37-37,3 което не е никаква Т според мен.Последният път ми се обади учителка ли,лелката ли...така и не разбрах/сестрата е била болна/ и ми го сервира това за Т и че детето плакало,неспокойно и т.н.
Съответно тръгнах веднага,пита ме за Панадол-забраних категорично и дори и се скарах,че без позволение не може да се дават лекарства ей така Naughty Ами,ако детето е алергично?

Куриоза този път беше,че когато почти бях стигнала до ДГ ми се звъни и се извиняват,но болното дете не било моето  Crazy При което аз и се развиках-как може да не провели,а първо да звъни и да ми изкара акъла...Абе...случки много.

# 12
  • Мнения: 15 379
Съответно тръгнах веднага,пита ме за Панадол-забраних категорично и дори и се скарах,че без позволение не може да се дават лекарства ей така Naughty Ами,ако детето е алергично?

Именно, затова по телефона се информират дали получават позволение от родителя да дадат температуро-понижаващо.
Отделно, че в личната амбулаторна карта на всяко дете изрично са упоменати хранителните и медикаментозни алергии и персоналът се съобразява с тях.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 40 807
Съответно тръгнах веднага,пита ме за Панадол-забраних категорично и дори и се скарах,че без позволение не може да се дават лекарства ей така Naughty Ами,ако детето е алергично?

Именно, затова по телефона се информират дали получават позволение от родителя да дадат температуро-понижаващо.
Отделно, че в личната амбулаторна карта на всяко дете изрично са упоменати хранителните и медикаментозни алергии и персоналът се съобразява с тях.


Мислиш ли...?Аз не смятам,че лелката в "паниката" ще търси амб.лист и ще чете...щото надали помни алергиите на всички деца Wink
Но един път замалко да даде на детето сиропа и то без да пита.Добре,че моя е отказал  Laughing Даже сестрата беше учудена,че детето и е казало,че -мама не му дава такива сиропи!

# 14
  • Мнения: 15 379
Не само, че мисля, но е така.
Нали не си мислиш, че в ДГ и ясли работят идиоти? Или че не биха информирали и попитали родител, преди да дадат какъвто и да било медикамент?

Ако наречената от теб "лелка" е искала да даде медикамент на детето ти без твое знание, тогава е редно да обърнеш внимание на това, тъй като нямат право да го правят.

Общи условия

Активация на акаунт