Дете с Т изгонено от детската градина

  • 2 511
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 035
Момичета, в деските гадин не работят полуидиоти, противно на масовото схващане. Работят педагози и медицински работици, както и помощен персонлал, детайлно и нееднократно инструктиран как се постъпва в дадена ситуация.
Не само, че ще чете картата, ами и ако се налага ще се обади на педиатъра на детето, на който сме длъжни да дадем координати. Нашите деца не са нито първите, нито последните, които са им минали през ръцете и дали лелка, госпожа или сестра, са прекрасно наясно какво трябва да направят.
Повече от ясно е, че като във абсолютно всяка дрга професия, и в тази има издънки и некомпетентни, но те не са масовка и не е необходимо всички да минават в тази графа. Освен всичко друго те носят и наказтелна отговорност в случай на гаф. Така че надали с лека ръка ще си плюят на работата и препитанието.

# 16
  • Мнения: 15 379
Координатите на ЛЛ на детето са посочени в медицинската карта на всяко дете.
Отделно, че и госпожите разполагат със списък на алергичните деца и какво не бива да ядат - виждала съм го закачен в стаята на групата на моето дете.

Липсата на елементарно уважение към хората, които отглеждат и се грижат за децата ни през седмицата силно ме смущава.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 40 846
Не само, че мисля, но е така.
Нали не си мислиш, че в ДГ и ясли работят идиоти? Или че не биха информирали и попитали родител, преди да дадат какъвто и да било медикамент?

Ако наречената от теб "лелка" е искала да даде медикамент на детето ти без твое знание, тогава е редно да обърнеш внимание на това, тъй като нямат право да го правят.


Точно това си мисля...на моменти за някои хора.Както ви казах при нас е било на косъм да се случи и детето се е оправило само.Както и да е...не ме разбирате явно.Няма да спорим.

И да,обърнала съм внимание.Благодаря за съветите.

# 18
  • София
  • Мнения: 5 750
В стаята съм виждала лист на стената,на кое дете какво да не му се дава, т.е към какво е алергично.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 035
Аз не схванах - детето ти е алергично, но въпреки това са се опитали да му дадат Панадол за Т 37,3, която ти не смяташ за Т, но си си изкарала акъла, а в картона на детето ти е написано, че то е алергично. И те не са те питали и директно са искали да му го дадат, въпреки, че го пише в картона ли?

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 40 846
Не,за щастие не е алергично...Говоря за безотговорното своеволие на сестрата/лелята да се опита да даде лекарство без съгласието ми-дори да е прочела,че не е алергично Peace
Това не приемам,че е щяла да го направи без да пита.

# 21
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 766
Случвало ми се е да ме викат от яслата /в случая частната градина/ 1-2 пъти - заради температура веднъж и заради повръщане втори път. Работя на 30 -40 минути според движението в София и да искам няма как да съм ВЕДНАГА там. Подозирам, че точно последното е подразнило авторката. Никога обаче не са ми поставяли и това изискване.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 035
Не,за щастие не е алергично...Говоря за безотговорното своеволие на сестрата/лелята да се опита да даде лекарство без съгласието ми-дори да е прочела,че не е алергично Peace
Това не приемам,че е щяла да го направи без да пита.
Щом в картона не пише, че е алергично, а и детето не е алергично, сестрата като медицински работник е в пъти по-компетентна от тебе като образование и това, че ти не даваш Панадол за Т не означава, че тя може да рискува, обясних по-нагоре защо. Температурният гърч е доста неприятно усложнение от температурата. Фактът, че е искала да помогне на детето ти не я прави идиот, а съвестно изпълняващ задълженията си човек.
Galactic Voyager, аз също предполагам, че това й е проблемът на авторката, но предполагам, че и персоналът се е подразнил от 2-3 часа за 15км, така или иначе всичко си има 2 страни, а и детето в крайна сметка не е било изгонено в действителност, нали Wink

# 23
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 766
Не,за щастие не е алергично...Говоря за безотговорното своеволие на сестрата/лелята да се опита да даде лекарство без съгласието ми-дори да е прочела,че не е алергично Peace
Това не приемам,че е щяла да го направи без да пита.
Щом в картона не пише, че е алергично, а и детето не е алергично, сестрата като медицински работник е в пъти по-компетентна от тебе като образование и това, че ти не даваш Панадол за Т не означава, че тя може да рискува, обясних по-нагоре защо. Температурният гърч е доста неприятно усложнение от температурата. Фактът, че е искала да помогне на детето ти не я прави идиот, а съвестно изпълняващ задълженията си човек.
Galactic Voyager, аз също предполагам, че това й е проблемът на авторката, но предполагам, че и персоналът се е подразнил от 2-3 часа за 15км, така или иначе всичко си има 2 страни, а и детето в крайна сметка не е било изгонено в действителност, нали Wink

Така е, но понякога и 15 км. може да са проблемни - ако няма транспортни връзки например и редовен автобус, или ако има, но на някакво определено време до Пловдив, а после и в самия град докато стигнеш. Мисля, че е ясно, че който и да е родител ще иска максимално бързо да стигне и надали е прищявка подобно закъснение, така че и от ДГ не са прави.

П.П. пиша го защото на мен ми се е случвало в центъра на София подобно нещо - на спирка Пирогов трамваи няма /някаква авария/, алтернативен транспорт е далеч, таксита отказват да ме качат....някакъв ужас просто.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 40 846
 bubcheto15,няма смисъл да спорим...явно няма да се разберем.

Но това,че искам да знам какво се дава на детето ми не ме прави идиот...И въобще не си е изпълнила съвестно задълженията сестрата,при положение че отивам да си прибера детето,а и ако е склонно да направи гърч то това ще стане и с Панадол и без него.

Край на спора Wink

# 25
  • Мнения: 860
.И въобще не си е изпълнила съвестно задълженията сестрата,при положение че отивам да си прибера детето


Това не го разбрах...

# 26
  • София
  • Мнения: 4 035
Разбира се, че може да са проблем 15км, просто си мисля, че някак нещата са се изгубили в комуникацията. Нито майката е имала намерение да си хариже детето там, нито персонала да го изгони.
mystic woman, теб никой  не те класифицира като идиот, ти го направи с персонала в градината на детето ти, а ако наистина са такива, не ти прави чест, че си им поверила дето си.
Колкото до температурния гърч, ако панадола свали температурата - не виждам как ще стане гърч, ама сигурно си права де, той панадола няма общо с температурата...

# 27
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 766
Разбира се, че може да са проблем 15км, просто си мисля, че някак нещата са се изгубили в комуникацията. Нито майката е имала намерение да си хариже детето там, нито персонала да го изгони.

 Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 5 750
mystic woman - мисля,че малко преекспонираш. В конкретно написаното от теб,при условие,че има медицинско лице,не е упоменато изрично да не се дава на детето еди кое си лекарство и при евентуална висока Т,която би довела до лоши последствия,сестрата е в пълното си право да даде лекарство. Щом си против нещо,каквото и да е, изрично се предупреждава персонала,а не да се очаква,че той трябва да се сети за твоите предпочитания и желания.

# 29
  • Мнения: 18 583
В нашата градина изрично попълвахме декларация какво може да се дава на детето в случай на температура. Това в допълнение към информацията за алергии, особености на детето, контакти на родители и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт