АПРИЛ наближава, до раждането все по-малко време остава!

  • 23 808
  • 734
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 476
Mirama ти ми вдъхна някаква надежда за килограмите все пак Simple Smile Simple Smile

Аз съм вече +15, а пък имам доста до термина. Направо не ми се мисли какво ще стане положението до тогава.

Момичета от вчера вечерта съм със страшни отоци на краката. До сега съм имала от време на време само на ръцете, но вчера привечер ми се надуха двата крака страшно много, особено десния. ММ ми прави компреси студени с лед, съвсем малко поспаднаха, но като се събъдих днес гледам продължават да са си отекли. Сега все още продължават, аз аз през последните 12 часа лежа не лаглото или дивана.

Почна малко да ме притеснява това. Особено като попрочетох тук там някоя статия, че можело да са признаци на преекламсия...

Вие имате ли такива проблеми. Споделете как се справята с тия отоци Sad

# 706
  • Мнения: 56
Момичета, направо благородно ви завиждам как на тези,които са секцио им определят дата, на която отиват за секцио. На мен доктора ми каза, че влизам на 1 април в болница да ме следят, а самото секцио ще бъде направено в седмицата между 8 и 12, както той прецени. И като сметнеш още 5 дни след нега, ако всичко е наред...леле ще има да си постоя в тази болница:) Но няма как, каквото ми кажат, слушам и изпълнявам, само беба да е добре. Поради факта, че около 1 седмица и нещо ще стоя в обикновена стая, се отказах от намерението си да си взема VIP стая след раждането, тъй като се обесмисля толкова време ще стоя в обикновена стая, че дотогава ще свикна, а със спестените пари ще взема нещо допълнително за беба:)
За тези от вас, които имат опит с Майчин дом, могат ли да ми кажат как стои въпроса със свижданията, могат ли примерно посетители да идват в стаята или е задължително аз да излизам.Успешен ден на всички бъдещи и настоящи мамчета!!!

# 707
  • Мнения: 1 080
Ох момичета притеснх се.
Искам да ви питам ако някой знае: ако имам
Скрит текст:
изявени хемороиди
,пречат ли на естественото раждане. Sad Другата седмица съм при док,който ще ме изражда и ще питам и него,ама...
Скрит текст:
А бебка така ми тежи,че понякога имам болка при ходене до тоалетна и при двете нужди.На няко случва ли му се

аз имах проблем с хем..ди , но ми помогнаха кивито и овеса, а ако са активни меден вазелин, а за малката само когато задържа твърде дълго, тогава боли

# 708
  • Мнения: 31

Разбирам, че ще раждаш в МД, при кой доктор? Моя също ми каза, че ще трябва да влезна няколко дни по-рано. В понеделник ще говорим окончателно за датата и ще питам защо се изисква толкова ранно приемане. Аз честно казано не виждам смисъл, всички около мен раждали с планово секцио са постъпвали същия ден.  Rolling Eyes На теб какво обяснение ти дадоха?

Относно свижданията - лежала съм в патологията на 5 етаж. Свижданията са м/у 4 и 6 ч. (обаче акушерките си умираха да ни викат през това време за запис на тонове  #Cussing out ). Ако не си на система, спокойно можеш да излизаш навън, за да се виждаш с близките си по всяко време.

# 709
  • Мнения: 22 508
svetlanavaleva, препоръчвам ти да си вземеш чорапи за разширени вени със средна компресия.
Аз направо се "родих" с тях, нищо че ги носих само 3дни и родих (а трябваше да ги купя по-рано).

# 710
  • Мнения: 330
Ох момичета притеснх се.
Искам да ви питам ако някой знае: ако имам
Скрит текст:
изявени хемороиди
,пречат ли на естественото раждане. Sad Другата седмица съм при док,който ще ме изражда и ще питам и него,ама...
Скрит текст:
А бебка така ми тежи,че понякога имам болка при ходене до тоалетна и при двете нужди.На няко случва ли му се
Аз си ги отглеждам от както се помня тези хемороиди. Малко се увеличават при напъването, но не е кой знае какво. Поне при мен и при двете раждания не са ми създавали особени проблеми. Иначе ползвам паста Масту или нещо подобно, ако много се покажат.

# 711
  • Мнения: 56

Разбирам, че ще раждаш в МД, при кой доктор? Моя също ми каза, че ще трябва да влезна няколко дни по-рано. В понеделник ще говорим окончателно за датата и ще питам защо се изисква толкова ранно приемане. Аз честно казано не виждам смисъл, всички около мен раждали с планово секцио са постъпвали същия ден.  Rolling Eyes На теб какво обяснение ти дадоха?

Относно свижданията - лежала съм в патологията на 5 етаж. Свижданията са м/у 4 и 6 ч. (обаче акушерките си умираха да ни викат през това време за запис на тонове  #Cussing out ). Ако не си на система, спокойно можеш да излизаш навън, за да се виждаш с близките си по всяко време.
Аз ще лежа точно на 5-етаж при д-р Дяволов, това спредварителното влизане за следене мисля, че е пректика на самата болница, но все пак си мислих, че са 2-3 дни предварително, а те седмица и отгоре, но какво да се прави, ще си постоя, мерси за информацията за свижданията, условията на петия етаж как са, знам, че не е лукс, но верни ли са твърденията за лазещи хлебатки навсякъде Hug
Момичета, исках да ви попитам бебето се записва по адрес на майката, дори и да имаме сключен брак, защото другата седмица ни предстои смяна на постоянене адрес и смятам само моята лична карта да я пускаме експресна поръчка, за да спестим парички.
Също така процефурите за издаване на акт за раждане и в Социално подпомагане може ли да ги направи бъдещият татко, защото смятам след раждането да пътувам в Карлово, а той ще си е тук в София. Извинявам се за многото въпроси Hug Hug Hug 

# 712
  • Мнения: 3
MaDMamA,mary cherry ,благодаря за отговорите.И мен само когато повечко съм стискала,а иначе и аз си ги мъкна хем....те от преди бременноста,но сега е по-различно.Нали бебка натиска чарвата и там всичките му вътрешности.Аз ползвам паста Хемо гел и едно домашно кремче,което ми донесоха от Дупница,но сега по-често се възпаляват от преди ooooh!

# 713
  • Мнения: 1 080
MaDMamA,mary cherry ,благодаря за отговорите.И мен само когато повечко съм стискала,а иначе и аз си ги мъкна хем....те от преди бременноста,но сега е по-различно.Нали бебка натиска чарвата и там всичките му вътрешности.Аз ползвам паста Хемо гел и едно домашно кремче,което ми донесоха от Дупница,но сега по-често се възпаляват от преди ooooh!

Кивито наистина е вълшебно за хем...дите...аз лично хич не вярвах, докато не пробвах...а толкова да не го харесвам като плод Sick Сега изяждам по 2 на ден и нямам проблем

# 714
  • София
  • Мнения: 4 143
Аз ползвам от време на време като видя, че имам проблем Цикатридина ( разбира се съгласувано с АГ-то ). Имах проблем, но с цикатридината ми мина. Успокоиха се и се скриха. Сега в 8 месец ми се появиха, до тогава никога не бях имала. Направо лошо ми стана като се усетих, че са се появили  #Crazy #Crazy #Crazy Но до колкото разбрах и от АГ-то ми - това не е предпоставка да не мога да родя нормално. След като родя - живот и здраве ако ми се появят и са по обострени каза, че ще ми изпише други неща за да ги оправим.

# 715
  • Мнения: 26
Здравейте и от мен.
Аз бях да си пусна последните изследвания днес. Понеже сама си взимам вагиналния и аналния секрет малко се опитаха да ми направят проблем в лабораторията, ама  мина...
При положение, че сама мога да изолирам и микроорганизмите, въобще не се притеснявам.  Laughing
Чакам в понеделник вторник да излязат резултатите и да си взимам направленията за болницата.  Flutter

За хемороидите: имам един външен от 3 седмици насам ooooh!. не ме боли, сърби или каквото и да е, ама само при мисълта, че е там.   MaDMamA я кажи подробно за овеса и кивито, моля! Peace

За прането, днес ще гладя, утре пак. Предимно дрешки. Изпрах всички чаршафи и пелени изгладих ги. сега започвам дрешки. подреждам по шкафовете и така. няма да увивам  в найлони чак. Rolling Eyes
Днес ще приготвя и комплектчето за изписване.
Иначе тоз тео бебе на нищо не мирише, добре, че взех една малка кутия за проба. купих си МАXIMA сано и аромата е чуден. По колко слагате от течния, той е мн желиран.?

Трябва да ходя на зъболекар, но ще е след раждането, една пломба бая ми се е откъртила. newsm78
С килограмите +13.5 съм. но ми е много тежко, хората са мили и ми казват, че не ми личи, ама само аз си знам.
Днес пазарувах на око по стария си размер си купи рокля за абсолвентския бал. Поне беше 10лв от секън хенд. за нещо, което ще облека 2-3пъти идеално.   Mr. Green
Колегите дават зор да го правим по-рано, че щели да заминават на бригади. Пръдльовци.  Whistling

# 716
  • Мнения: 1 080
MaDMamA я кажи подробно за овеса и кивито, моля! Peace ...

Kакво да ти кажа...ям редовно овесени ядки, като им добавям сушени сливи и кайсии, защото съм за...пек  Laughing, отделно следобед си беля две кивита, а те съдържат много витамин С, в същото време действат и разхлабващо и спряха да ми се възпаляват и да ме болят хем...дите..аз ги получих при първото раждане и като цяло нямах проблеми с тях, докато не забременях пак....

Ето тук малко по-подробно за кивитУ http://www.bb-team.org/articles/3760_kivi-malka-vitaminna-bomba

# 717
  • Мнения: 15
sunlight_eli къде се намира тази поликлиника?
20-та поликлиника се води в района на Красно село, на Т. Каблешков, малко преди м-н Европа май.
Аз също взех ТЕО бебе, но и на мен не ми допада като аромат и изпиране. Изпрах дрешките само от 0-3 м и сега съм ги опнала в спалнята на хавлии, че няма изсъхване в това време. Ще ги изгладя и сортирам по вид и ще ги сложа в едни вакумни торбички.
От два дни вечерно време ми се появяват много странни болежки - като менструални, но по-затъпени, постоянни са, и леко ме втриса, ставам доста нервна. Като се изкъпя, изпия но-шпа, легна и се завия, ми минават до по-малко от час.
Някои изпитва ли същото?
Аз съм вече +11, но такъв апетит ми се е отворил, че май ще дръпна рязко напред тези последни седмици.
Навън е ужасно, щях да ходя на театър "Гимнастика за бременни", но се отказах. Не ми се рискува да се разболея, а съм с градския. От друга страна имам сериозен проблем с якетата, а вече нищо не искам да си купувам. Само онзи ден влезнах е секънд хенд и си взех риза-туника.

# 718
  • Мнения: 505
От снощи вече - честито - имам и леки болчици като при мензис, освен контракциите или каквото там ми се схваща. Не смятам да обръщам внимание, но се налага повече да се щадя, горкият мъж днес СГОТВИ!
За Майчин дом София мога да кажа само лоши неща - лежах за коремна операция през 2008г. Наистина ни лазеха хлебарките по лицата и това след операцията - нищо не можеше да ги респектира. Писаха ми, че съм лежала две седмици повече от реалното - така взимат повече пари по здравна пътека, а освен това и аз си платих потребителската такса. Имаше и други екстри, ама да не разправям.... дано за тези 5 години поне пружините да са махнали и да са сложили нормални легла, че нямаше ставане след операцията.

# 719
  • Мнения: 31
vitaivan, да, вярно е за съжаление. На мен са ми голям проблем, изпитвам ужас от насекоми, но нямаме избор в случая Simple Smile)) Другото, което за мен беше проблем са скапаните дюшеци и възглавници (при все, че не съм капризна на какво спя). Толкова са твърди и вдлъбнати, че няма как да не ти докарат допълнителни болежки на гърба и кръста.
Кога трябва да влизаш в болницата, може би ще лежим по едно и също време? Аз ще съм там от около 25.03.

Общи условия

Активация на акаунт