ТРЕТИ клас - втори срок - 2

  • 26 280
  • 751
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 705
  marina, Светлето или Дидева май бяха качили учебника на Blue Skyes на mp3 всеки урок.Много е удобен за да се изглади произношението.
 
  

аз и го пускам всеки път когато вземат урока  Peace

моето е с учебниците на просвета

# 76
  • софия
  • Мнения: 2 543
 А уроците на Просвета  качени ли са  някъде като мр3?

# 77
  • Мнения: 4 970
Довечера имаме родителска среща. Много ми се искаше да питам и аз някои неща нашата класна, но няма да имам сигурно време да се прибера до вкъщи и да му взема уч. тетрадка по математика - там ми е питането. Иначе и при нас често се дава контролно по "човеците" на лист, празен, да се разкаже. Имат и на новите думи по ЧО, а утре се очаква и на годините.
Учителката по английски при нас изобщо не е взискателна и също така на нищо не ги научава. Ако вкъщи не се занимаваме, нищо няма да знае. Лошото е, че тази година не се занимавахме особено.  Tired
Покани за рожден ден и ние ще почнем да правим, ама сигурно ще разпечатам някакви от нета, че за 26 деца...

# 78
  • Мнения: 3 211
Прави ми впечатление - не знам дали ще споделите това наблюдение - днешните деца не могат да се изразяват.
Дам. Може би е, заради повечето тестове, които правят. Госпожата ни на родителската среща точно на това наблегна-да ги караме да разказват, да ги изслушваме, (за което рядко ми остава време Confused) и да ги караме да четат на глас.
Учителката по английски при нас изобщо не е взискателна и също така на нищо не ги научава. Ако вкъщи не се занимаваме, нищо няма да знае. Лошото е, че тази година не се занимавахме особено.  Tired
И ние така. От един месец се осъзнах и започнах да я карам всеки ден да пише по 20 думи на по 3 реда. По домашно ги карат да пишат само 10 пъти-абсолютно недостатъчно за моята дъщеря, според мен.

# 79
  • Мнения: 7 201
Оххх, досега съм се смяла с набора на първото му писмено изпитване по ЧО.
Без оценки е, но следващият път, едва ли.
Ако не знаете какво е пролом - това е малко тясно място за скриване. Joy Joy Joy
А низина - място, където се извършват дейности. Rolling Eyes
Останалото го е докарал от към обяснения.Обаче много ме развесели.

# 80
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Преразказите на уроци по ЧП и ЧО все още не са ми на дневен ред. Не ми е готово детето за тях и не виждам особен смисъл да го мъча.
 Чудесно е ,че имаш право на избор. При нас контролните по човеците често се дават на празен двоен лист, а детето пише всичко , което е научило от урока. Понякога има въпроси , на които да отговарят, но всичко е на лист от тетрадка.
От днес въвеждат такова изпитване(плюс новите думи от речника).След като се установи, че децата се притесняват да разказват на глас, прави пред класа ...
Ще видим какво ще покаже тази система. Rolling Eyes

ако се въведе при нас такава система, белият лист ше е по-бял при предаването, отколкото го е получил.
Ми не може да разказва... Не му е в природата. И смятам да не го насилвам грам.

Моят пише по 5 реда всяка нова дума по АЕ. Така изисква г-жата. На мен ми се вижда много, но щом се справи блестящо на "Аз и Европа", значи така е трябвало.

Ние сега мъчим "индустрия" и "предприятие"... И "специални" и т.н сложни нему думи. Днес го съкруших с "въздухоочистител". А той мен с гама във "фа мажор"...

# 81
  • Мнения: 14 133
Привет.
При нас ученето и писането тази сутрин мина съвсем нормално, пу-пу.  Praynig
Госпожата по музика му писала 2-ка в нейния бележник, защото не знаел нотите.  Embarassed Никой не учел по музика.  Mr. Green Изрових в нета една презентация , че поне обща култура да има по въпроса.  Hug
Ще се научат да разказват децата - трябва им време.  Peace

# 82
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Хич не ми се говори за АЕ в училище! Толкова съм недоволна , че не знам  Crazy. Според вас нормално ли е  едни и същи  думи да се пишат като домашно към 5 различни урока  , а нови думи да се пишат само по 5 пъти  newsm78.  Дори не знам дали го обясних разбрано , но много съм яхнала метлата. Снощи установих, че елементарни думи , които са учени още м.г. с взети като нови , а непознати думи , чието значение децата не знаят дори не са предадени  Crazy.
  Mam4е , искренно се посмях с писанията на твоето момче.  Laughing То и моичкият на някои контролни такива ги пише , че се смеем всички в къщи. Hug

# 83
  • Русе
  • Мнения: 11 926

Ако не знаете какво е пролом - това е малко тясно място за скриване. Joy Joy Joy
А низина - място, където се извършват дейности. Rolling Eyes

  Много оригинално и с въображение. Личи си че детето е наблегнало на предназначението, което означава че си е представяло всичко.Хареса ми.Поздравления.   bouquet

  Светослав не съм го видяла да учи по музика. Не подозирах,че имат и домашни. Каза,че ги пишел още когато ги давали и нямал проблеми с нотите.  newsm78

# 84
  • София
  • Мнения: 15 281
Иво е записан на алианс - това му е спасението за АЕ в училище. Абсурд е да научи нещо иначе, въпреки че имат английски 3 пъти седмично. Тяхната учителка много ги кара да преписват - текстове, попълнени упражнения от учебните тетрадки. Все такива са им домашните. Добре си преговаря наученото от алианса, но добре че не трябва да разчита на тези часове, за да учи езика.

А по ЧО- определенията на индустрия, завод и т.н.... са толкова неадекватни, че не ми се говори. Аз ли си мисля, че децата са малки, авторите на учебниците ли си мислят, че децата са много умни... не знам. С положителност, обаче, ни се разминават представите за начин на поднасяне на материала.

Препитването на бял лист не е лоша идея. Догодина, на прословутото външно оценяване, нали ще има отворени въпроси - да пишат, а не да заграждат с кръгчета... Нека да свикват. Нашата класна, обаче, не е въвела такъв тип тестове.

# 85
  • Мнения: 14 133
 На Сашо определено не му е достатъчно писането по 7 пъти на по-сложните нови думи по немски.  newsm78 Предлагам да ги пише повече, но кой ли ме слуша.  ooooh! В последно време на контролните все на частта за думите са му пропуските.  Rolling Eyes Иначе като цяло съвсем сам доста добре се справя.  Hug
В класа му има 8 болни дечица.  Sad Явно поредният вирус се вихри в училището.  ooooh!
Утре преди обяд сме последно на този етап на зъболекар, за да му сложи пломба.  Peace

# 86
  • столицата
  • Мнения: 3 844
Майки на момчета, приемам идеи за подарък за 10г. съученик.
Виждам, че се очертават скорошни рожденици в темата. На какво биха се зарадвали наборчетата? newsm78
А за АЕ в училище не ми се говори. Допълваме с курс, но или аз съм голям максималист или  има още какво да се желае. И при нас пишат  думите по 10 пъти, което не е достатъчно. По отношение на начина на изписване и аз гледам да проследявам. Доста пъти съм засичала грешно изписани думи, които ако не бъдат своевременно поправени ще се  запомнят грешно. А имаме познати деца, чиито родители не са учили английски. Много им е трудно. Имам питане за района на Хиподрума, Кр. село,  - търся училище, в което ще се провежда Европ. кенгуру.Сайта на РИО не успявям да го отворя, за да намеря телефони и да питам. Започнах да звъня по училищата, но стартира едно препращане, което свършва до учител, който не е наличен. Няам думи за организацията по училищата. #2gunfire

# 87
  • София
  • Мнения: 7 673
galimar, бих препоръчала някоя хубава книга. Вече са големи за играчки, според мен.
Павел съвсем се е разхайтил напоследък.
Миналата седмица си забравил гуменките в салона след каратето. Намерих ги тази седмица  в коша "загубени вещи" във фоайето. /фактът, че там имаше дрехи и обувки да се облече цяло село, демек не е единственият, май не ме успокои много  newsm78/. Вчера - отново! След каратето си тръгна по екипа. Прибираме се вкъщи. Казах ме да ми даде дънките и униформената блуза за пране. Оказа се, че и те са забравени в съблекалнята.  Twisted Evil Да видим дали и къде ще ги открием и тях.
Но тази вечер просто изби рибата. Докато вечеряхме, набучи с вилицата цялата буца сирене и взе да я размахва. Естествено, тя падна на земята. И като скочи баща му! Добре, че застанах между тях. Никога не бях виждала мъжа ми толкова ядосан и за пръв път може би щеше да го удари. То не че на мен не ми идваше същото де. Когато се поуспокоихме, му разказах как, когато бях дете, баба не ни даваше да ставаме от масата, преди да измете трохите, защото храна не се тъпче! Смятам, че ме разбра. А дано!
Оплаках се.
Скрит текст:
Струва ми се, че скоро ще има  newsm66
Скрит текст:
В крайна сметка, от цялата работа намаза кучето.  Crazy

# 88
  • столицата
  • Мнения: 3 844
Аз много обичам да подарявам книги, защото обичам да чета, та затова сега реших да изненадам с нещо по-различно за подарък.
Иначе разсеяността и отнесеността са и наши гости Twisted Evil Така ли започва пубертетът? Mr. Green

# 89
  • Мнения: 2 732
Ирина поне не си го хвърлила.

Общи условия

Активация на акаунт