Отговори
# 75
  • Мнения: 3 164
Ще използвам темата, за да питам/авторката да не ми се сърди Grinning/, в кои уч-ща има профилирани музикални паралелки?След 4кл.Изключвам Музикалното уч-ще. Peace

# 76
  • София
  • Мнения: 62 595
ако е за гимназиален курс, виж в план-приема на сайта на РИО - за там съм сигурна, че са описани. Би трябвало за долните класове в инспектората да могат да ти дадат списък, дори да го няма на сайта, защото всички училища заявяват профилиране, ако имат ттакова.

# 77
  • София
  • Мнения: 3 824
144 в Младост. Чувала съм подробности за него от познато дете, сега е в 6 клас. Децата учат сериозно всички предмети, изискванията били високи. Часовете по инструмент и репетициите са в извънучебно време. Кандидатства се след 4 клас.

# 78
  • на североизток
  • Мнения: 460
Благодаря, че сте отговорили на Shoni, аз така или иначе нямам толкова точна информация за София. И изобщо няма за какво да се сърдя Simple Smile Ще се радвам, ако поне още едно дете успее да се докосне до музиката, благодарение на темата Heart Eyes  (Оказа се, че мога да помогна на Ston да намери учител по акордеон за детето си и до колкото знам вече са осъществили контакт Simple Smile Дано да се получи!)

И въобще не се чувствайте ангажирани да се придържате толкова стриктно към въпросите, които съм поставила. Можем да си дискутираме всичко, което ни вълнува, свързано с музикалното ограмотяване на нашите деца Hug

# 79
  • София
  • Мнения: 7 093
Обичаме музиката -  и аз, и детето. Той може да слуша музика по цял ден, дори и сериозна музика.
Второкласник е. Преди около месец ме изненада, че иска да се научи да свири на китара. Предполагам, че интереса е предизвикан от стила на музиката, която основно слушаме  hahaha.
За тази година няма как да стане вече. За новата учебна година, обаче почти съм се обещала, че ще намеря начин барабар с плуването, английския и домашната математика, да съвместим и китара  Simple Smile.
Не знам дали децата са по-широко скроени, но пък винаги е било и ще бъде очарователно, едно момче в компанията да понасвирва на китара ... Щом има желание, ще намерим и време. Нямаме амбиции да става сериозен китарист, но не смятам, че допира с музиката е губене на време и средства.

# 80
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Не знам дали децата са по-широко скроени, но пък винаги е било и ще бъде очарователно, едно момче в компанията да понасвирва на китара ...
Ааа, и за момичета се отнася. Моята госпожица така започна.  Peace

# 81
  • София
  • Мнения: 3 824
oblachna, ако сте се насочили към най-близкото читалище, иди да провериш още в края на годината, защото местата много бързо свършват.


Редактирам се, за да допълня, че се сетих, че знам добър учител по китара (барабани, перкусии, синтезатор и други), също и композитор на детски песнички. Той не спира уроците през лятото. Предполагам, може и сега да започнете. Също така поддържа хлапешка рок-група Simple Smile
личният му сайт: http://jordanvladev.webs.com/
а уроците са тук: http://www.chitalishtehaitov.com/
Моят син ходеше при него на уроци по ел. китара и участваше в групата. За него беше голям кеф, но в 5-ти клас трябваше да го отпиша, защото порграмата му в училище стана много сериозна.

Последна редакция: пн, 25 мар 2013, 07:54 от Елл

# 82
  • София
  • Мнения: 7 093
Елл, благодаря ти за информацията за учителя. Може би първо ще се обърнем към най-близкото читалище, защото няма да има време да се разхождаме из цяла София (ние сме в Люлин). А пък и най-вероятно на бабите ще се падне удоволствието да го развеждат напред-назад и ми е малко съвестно ...
Ако имаш информация за люлинския район, ще съм благодарна   bouquet
... и май си права, че още от сега трябва да разпитаме и да се запишем...

# 83
  • София
  • Мнения: 62 595
акордеонът не е от модерните инструменти, така че може и да има проблем с намирането на учител в читалище.

# 84
  • на североизток
  • Мнения: 460
И аз мисля, че е добре да започне именно сега с уроците по китара, защото лятото са по-свободни децата от учене и ще има повече време да навлезе в основите на свиренето. Нищо чудно да навакса и догодина да е наравно с тези, които са почнали от началото на годината Simple Smile

Акордеонът не знам колко е модерен, но все още много деца се заинтригуват от него и предимно момчета, като че ли Thinking Може би за това оказва влияние и това, че все още в повечето детски градини се свири на акордеон и децата го познават от малки Simple Smile Което ме подсеща пък за другата тъжна тенденция напоследък детските градини да се лишават от музикалния учител, с цел икономии(нали са на делегирани бюджети и те) и да разчитат предимно на компактдискове.

# 85
  • София
  • Мнения: 62 595
Доколкото зная завършилите начална и предучилищна педагогика имат задължително изпит по инструмент, така че всяка учителка в ДГ трябва да може да свири на елементарно ниво поне няколко мелодии на акордион, пиано или нещо друго. Дори да няма учител по музика.

# 86
  • на североизток
  • Мнения: 460
О, да, изпит има, друг е въпроса, че не на всеки му се отдава да свири, още повече, че инструмент не се учи за един семестър(колкото и елементарни да са детските песнички). Освен свиренето, обаче музикалният педагог в детската градина измисля, репетира и организира всички тържества, които се представят пред родителите, а те никак не са малко на брой през годината и повярвайте ми са доста трудоемки. Ако няма такъв педагог всичко това остава на плещите на учителките по групите, а те също имат много други задачи и отговорности. В крайна сметка се получава едно понижаване на нивото на тези тържества, което аз поне наблюдавам през последните години, а от друга страна очакванията на родителите като че ли са все по-високи.
И за да не си помислите, че съм чак толкова пристрастна, ще ви кажа, че не одобрявам и съкращаването на лелките по групите. Това също е в ущърб на качеството на грижите за децата ни. А те всъщност са все повече като бройка, а хората, които се грижат за тях, все по-малко.

# 87
  • София
  • Мнения: 62 595
аз на това му казвам "нищо не си дал - нищо не си взел". Не виждам как за четиресет лева на месец родителска такса, с по една учителка на смяна и половин лелка на по 30 деца в група, може да се изисква кой знае какво. Има частни градини за по0претенциозните.

# 88
  • София
  • Мнения: 3 824
Таксите винаги са били малки или никакви, но "музикална" госпожа винаги е имало. И в моето, и в твоето детство. Защо мислиш, че това е претенция? От учителката по музика има много полза, а тя е една за всички групи и едва ли е голям разход. Децата обичат да пеят, а ученето на песнички и допира с музикален инструмент на живо със сигурност е полезно.

# 89
  • София
  • Мнения: 62 595
защото моето и твоето детство остана в соца.

Общи условия

Активация на акаунт