Гордата Аси (Asi) - Магията, която ни завладя, остава в нашите сърца -Тема 178

  • 35 094
  • 737
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 240



Семейна сага- драма, за 2 семейства, чието минало се преплита в настоящето. Млад бизнесмен от Истанбул- Демир, пристига в град Антакия, до сирийската граница, заедно с приятеля си Керим, да разбере повече за смъртта на майка си, когато той е бил дете.
„Гордата Аси” е изпепеляваща история за една невъзможна любов. За това да обичаш, да бъдеш обичан и въпреки всичко да не можеш да намериш щастието.
Две души са разделени от огнената река на миналото. Макар и силно влюбени един в друг, те са врагове заради греховете и грешките на другите.
Сериалът е история за отмъщението, което превръща жарта в огън, за тайната, която изпепелява. Миналото крие много тайни. Да тънеш в мизерия, да не можеш да намериш изход от нея и да бъдеш майка, която се бори със смъртта заради децата си...
Един млад мъж, роден и живял с болка, се завръща по родните места. Причината за страданието му е семейство, в чиято дъщеря съдбата му отрежда да се влюби. Дъщерята на тези, които са изпратили майка му в гроба.
От три поколения едно семейство не спира да се бори с житейските трудности. Бащата, който иска да запази земите на дедите си и гордите му деца, привързани към родното огнище. Красивата му дъщеря Аси носи името на реката, която дава живот на тези земи.
Млад мъж, на име Демир, който след дълго отсъствие се завръща в родния край. Богат, красив, успял. Демир и семейството му са заровили в тези земи една тайна. Тя ще стане причината двете семейства да преживеят най-трудните си изпитания и ще преобърне живота им.

Започна на 31 август 2009 година, по НТВ
Завърши на 12 януари 2010 година, по НТВ
В главните роли:












 

  


Темите:



Имена на епизодите:
1 епизод- "Отново в Антакия"
2 епизод- "Молитва за дъжд"
3 епизод- "Танцът на гордостта и любовта"
4 епизод - "Жълтица на надеждата"
5 епизод - "Можем ли да задържим времето тук и сега?"
6 епизод - "Мостът- минало и бъдеще"
7 епизод - "Каква е цената на истинския приятел?"
8 епизод - "Научи се да плачеш, но и да разплакваш!"
9 епизод - "Да променим правилата на играта!"
10 епизод - "Все още ли си онова гордо момиче?"
11 епизод - "Не си сама, Аси!"
12 епизод - "Чакай ме, Аси! Чакай ме! Чакай ме!"
13 епизод - "Не ме изчака! Не ми се довери!"
14 епизод - "Огнена целувка!
15 епизод -  "Настоящето - любов и страст, миналото - гняв и болка!"
16 епизод -  "Да докоснеш някого е като да докоснеш душата му"
17 епизод -  "Адът на бащите - Ихсан и Йокеш"
18 епизод -  "Пожар в чифлика - пожар в душите"
19 епизод -  "Снимка в Истанбул"
20 епизод -  "Тайната сватба на Дефне и Керим"
21 епизод -  "Аси: За какъв мъж не искам да се омъжа"
22 епизод -  "Демир: Да останем така завинаги!"
23 епизод -  "Ревнувам от дъждовните капки!"
24 епизод -  "Жълтица за принцесата от прашните селски пътища"
25 епизод -  "Твой съм, Аси, с цялото си сърце, с цялата си душа!"
26 епизод -  "Ти! Аз! Земята! Небето! Морето! Всичко се преплете!"
27 епизод -  "Не всяка Асие наричат Аси!"
28 епизод -  "Демир, има ли някого в живота си Аси?"
29 епизод -  "Наглостта на Али получи юмрук"
30 епизод -  "Рожденният ден на Аси"
31 епизод -  "Демир: Не издържахме изпита, Аси!"
32 епизод -  "Не си тръгвай, Аси! Моля те, не го прави!"
33 епизод -  "За да вярваш трябва да обичаш! Върви си, Аси!"
34 епизод -  "Любовта победи гордостта!"
35 епизод -  "Аси: С цялото си сърце ти казвам: "ЕВЕТ!"
36 епизод -  "Ти си моя! Аз съм твой!"
37 епизод -  "Аси: Никой не може да провали тази магия!"
38 епизод -  "Черните ти коси ще стопят сърцето ми!"
39 епизод -  "За шумна сватба стяга се Аси! Че влюбена е си личи!"
40 епизод -  "Доверието в любимия- новото изпитание на Аси и Демир!"
41 епизод -  "Молба за развод!"
42 епизод -  "Скъсаната снимка"
43 епизод -  "Влюбен съм в дива девойка!"
44 епизод -  "Не мога с него! Не мога и без него!"
45 епизод -  "Човек ревнува само този, когото обича!"
46 епизод -  "Първа брачна нощ!"
47 епизод -  "Твоите мечти, Аси, за мен са по-важни от всичко!"
48 епизод -  "Отвличането на Аси"
49 епизод -  "Терзанията на Аси"
50 епизод -  "Фаталният избор на Мелек"
51 епизод -  "Раждането на Елиф"
52 епизод -  "Тайната на Аси - съмненията на Демир"
53 епизод -  "Баща и син - отново заедно"
54 епизод -  "Аси хвана погрешната ръка"
55 епизод -  "Самоубийството на Мелек"
56 епизод -  "Раздялата"
57 епизод -  "След 5 години"
58 епизод -  "Асия си изгуби колието, Демир си намери дъщерята"
59 епизод -  "Истината е тук, Аси! Ти ще го отвориш!"
60 епизод -  "Демир, вече си баща! Баща!"
61 епизод -  "Писмо от татко"
62 епизод -  "Демир Доган е баща на дъщеря ми!"
63 епизод -  "Лодка на мечтите"
64 епизод -  "Ама че живот!"
65 епизод -  "Искам тази песен да продължи вечно!"
66 епизод -  "Изповед за една силна, изстрадана и неувяхваща любов"
67 епизод -  "Прости ми! Аси, прости ми!"
68 епизод -  "Викът в пещерата - вик срещу съдбата и зов за живот"
69 епизод -  "Ти имаш право да знаеш, Аси! Демир е много болен! Той умира!"
70 епизод -  "Ти си причината да живея, Аси"
71 епизод -  "Огънят на любовта на Аси и Демир тръгна от Антакия за да сгрее света"
 

 

Българските страници на Туба и Мурат във Facebook
 
Официалните страници на Туба и Мурат във Facebook
 


 


 



Tuba Buyukustun & Murat Yildirim  
In Monte Carlo 51 Tv Festival 2011
Екипът на "Аси" в Монте Карло- юни 2011 година

Пожелаваме на Туба и Мурат щастие и нови успехи!

Приятни минути и прекрасно пролетно настроение
 на всички от семейството на "Аси"!


 

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 958
Привет в новата ни прекрасна  пролетна тема!Тоя път съм първа   smile3533

Ринка Hug,благодаря!Това е за теб-

# 2
  • In the light side of the Moon!
  • Мнения: 5 735
ха така, аз пък съм 2ра  Joy Joy Joy Joy

Ринка, прекрасна теми4ка  Hug




# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 40
 "Цъфвам" в новата пролетна тема.

    За всички, начело с Рина, пролетна градинка от мен!



    Дадох си почивка, но тук животът е продължил с пълна пара. Ще си имам доста работи да чета, да слушам и гледам.

  Първо да сложа нашите любимци:




   Пригответе и очилата

# 4
  • Разград
  • Мнения: 8 243

# 5
  • In the light side of the Moon!
  • Мнения: 5 735
Рени, радвам се да те видя...ти май не си съвсем по4ивала, доста си творила, красиви колажи  Hug

да отбележа и на Борето колажите също много ми харесаха в предишната тема  Peace

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 40
 Преди следващите поздрави от момичетата в новата тема, да мина към нещо по  повод на обсъжданията ни.
 
  Понеже си мислех и за темата през тези дни, прецених  за себе си, че след като всички гледаме серията и добре знаем случващото се, може би не трябва да преразказвам подробно какво правят героите ми , а повече да пиша защо всеки постъпва по този или онзи начин.
   Това го правят много от нас, преживяват емоционално действията и героите.Харесаха  ми  коментариите  за различните герои, които видях тези дни .

     Още не съм много наясно какво ще променя в моите домашни. Снимки сигурно ще слагам, за другото ще мисля.

        Но сега правя първа стъпка.

Тази серия е повратен момент в живота на Нериман.
Затова да припомним какво знаем за  
    НЕРИМАН   ДОСЕГА
Баща Джемал ага – започнал с контрабанда, сега  натрупал  богатство и земи. По характер- хитър, пресметлив,  комбинативен, злопаметен. Очевидно е бил строг баща, но не дотолкова, че дъщеря му да забременее преди брак. За майката нищо не се споменава – по всяка вероятност кротка, работлива, търпелива, подчинена на мъжа си жена. От Нериман знаем, че в детството си е живяла със страха за баща си – дали ще се прибере жив и здрав, дали няма да го арестуват.
  / Бележка: И Нериман,  и Ихсан нямат братя или сестри, което, по мое мнение, не е много типично за турското семейство /.
Очевидно е получила  основно  образование, без да навлезе в някакво по- високо или професионално ниво. Това тя приема като недостатък и затова  държи дъщерите й да се изучат добре. Но така и не разбрах, защо Гонджа си остана домакиня, въпреки  че ходеше на стаж.
Моминството й преминава пред портата на чифлика, с поглед  към съседния чифлик. Младият чифликчия е красив, образован, богат. Няма как да не се влюби в него, пък и от всички кандидатки за неговото сърце, тя е предпочитана и това я ласкае.
Прави впечатление, че Нериман никога не е подхвърлила и дума за това, че с Ихсан са се оженили по принуда. Да, признава, че отначало не я е обичал, но постепенно това е станало.
В семейството са се родили почти едно след друго 4 момичета и целият живот на Нериман преминава в грижа за тях. На съпруга си има голямо доверие. Той е авторитет  за нея, а и за децата. Затова тя не се намесва в делата му, а и той като че ли не е изпитвал нужда да споделя с нея. Това право си извоюва Аси. Тя е често връзката между двамата съпрузи.
   По характер Нериман е открита, пряма, емоционална,енергична, контактна, лесно избухва. За нея редът, чистотата  в къщата е първа грижа. Разбира се, семейството се събира на пълна маса на закуска, обяд, вечеря. Нейна грижа е да подготви чеизът на дъщерите и често в стаята всички бродират, плетат, правят юргани.
   Нериман обича контактите с други хора. С удоволствие посреща гости. За нея да живее в добри отношения със съседите е важно. Затова направи първата крачка за сближаване със Сухейля, но всички видяхме как бе посрещната. Въпреки всичко, я прие като бъдеща сватя , като я посрещна за искането на Дефне. Но интуицията й подсказваше, че между тях има нещо нередно.
 За характера на Нериман можем да съдим и от отношенията й с Фатма. Тя не я приема като своя работничка, а като своя най- близка приятелка. Всичко споделя с нея, заедно си обсъждат мъжете и децата.  
  Да не пропусна нещо характерно за Нериман- желанието да изглежда добре. Винаги облечена по свой стил- къдрички, плисенца, воланчета. Прическата направена и най- вече бижутата в съчетание с облеклото. Първа кипра си е наша Нериман, но не всичките й щерки наследиха това. Обаче всички те са красавици за нейна радост, но и за голяма грижа.

     Как и накъде по- нататък???   Thinking Thinking Thinking

П.П.  Сега като прегледах написаното, виждам, че съм наблегнала на положителните качества на Нериман- явно съм пристрастна.  Ще се радвам вие да напишете за другите й качества до тук като безпристрастни зрители.       


    

Последна редакция: вт, 12 мар 2013, 16:11 от renibo

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 987
Привет и от мен в новата тема!
Рина, както винаги си ни приготвила една чудесна тема!



Меги, Бори, Рени  Hug  Hug  Hug

# 8
  • Мнения: 10 240
Боре, Hug Меги,  Hug Рени,  Hug Данче,  Hug !

Скрит текст:
Цветя и от мен за вас!  Hug




Рени,  Hug много жизнен и правдив портрет на Нериман си направила!
И колажите са прекрасни!  Peace

# 9
  • In the light side of the Moon!
  • Мнения: 5 735
Рени  Hug хареса ми новия ти "вид" домашно  Joy Joy Joy

да си кажа и аз за Нери....
нери е спонтанна, готова бързо да обвини някой, дори най-близкия 4овек и дори без да го изслуша, свидетели сме на обвиненията й към Ихсан за по4ти вси4ко, което им се слу4ваше тя обвинява Ихсан а и обвиненията към Демир за убийството въпреки , 4е следствието не беше приклю4ило, Нери реши , 4е убиеца е Демир.
тя не мисли за последствията, важното за нея е на момента да се изкаже, да се разкрещи, да избухне, да обвини някой друг...тя като 4е ли е безгрешна.
отна4ало...1вия път когато гледах Аси, Нери беше една от малкото които ме дразнеха в сериала....с викането си, крещенето си....

това са ми отрицателните 4ерти в нейния характер..но със сигурност има и още  Joy Joy Joy

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 40
Меги, ти си отишла напред в сериите. Аз писах до тук. Моята цел е да видим доколко и как се променя Нериман в този нов период от живота й. Определено тези качества тя си ги е имала скрити в себе си, но просто не е имало повод  да ги покаже. А от друга страна, нима ние нямаме примери в живота, как хората се променят в зависимост от обстоятелствата- някои помъдряват, други оглупяват.Някои стават по- добронамерени към грешките на другите, други- стават зли.

Ето , във връзка с това, искам да попитам за сегашната серия. Меги вече писа за Джамал ага, но понеже аз по- късно гледах, пред мен изникна въпросът, защо Джамал ага се отнесе много човешки към Ихсан ? Ще цитирам думите му към Ихсан: " Беше толкова горд, непокорен и независим младеж, че си казвах " Този е точно за дъщеря ми! " Е, тогава, когато дъщеря му е забременяла и двамата ще се женят, защо е недоволен толкова. Чак пък да се е молел на колене, не ми се вярва, защото по думите на Ихсан, той е обичал / така го каза / Нериман. Или просто от самолюбие е искал те да я поискат, а не той да ходи да настоява за сватба / то нали и с Гонджа видяхме подобна сватба /.
   Не си записах и другите  думи на Дж. ага към Ихсан сега, но с мои думи , казваше му да се  държи, да остане същия и да му противоречи,  да преодолее неприятностите, още му бил нужен / newsm78 newsm78/ .

  И да се върна на въпроса- какво е обяснението на тези разнопосочни знаци на Джемал ага към Ихсан. Аз почвам да си мисля, че той все пак дълбоко в себе си е милосърден човек. Вижда колко тежко понася Ихсан случващото, какви угризения има, а като много преживял човек, знае, че в живота такива неща се случват и често причините са извън нас. В случая това е възпитанието , което е имал Ихсан- да слуша думата на бащата, да не му противоречи и да му вярва.

Имам и още един въпрос. Не ви ли се струва, че веднага след пожара, Ихсан като че ли беше много бодър, видът му не беше на тъжен човек. Той като че ли си отдъхна, че тайната се разкри и няма да я преживява сам. Хвана се за работа - е това го разсейва, но все пак вгледайте се в тези кадри след пожара.

 Разписах се. А да си призная, нямам готова концепция за продължението на домашното  ooooh! ooooh!

Да сложа нещо топло - точно от тази серия са снимките



Търся нещо подходящо и за други снимки от нея- дано намеря.

# 11
  • In the light side of the Moon!
  • Мнения: 5 735
оооо Рени,а з те разбрах за героинята ти по принцип отрицателни 4ерти...ок...поправям се веднага...

това , което на мен не ми хареса в този еп е, 4е тя не позволи на Ихсан да й обясни. Същото се отнася и за Аси. това го писах в миналата тема още, когато изгледах епизода. Нито един от сем не застана да го подкрепи с изклю4ение на Дефне и Агата. най-много се за4удих на подкрепата на Агата, но това е друга тема....
Нериман го виждаше , 4е се мъ4и, 4е има нещо което премъл4ава, опитваше се да стигне до него, но когато излезе истината, тя се отдръпна, да шок е за нея, но е шок за вси4ки, наистина тя като съпруга за нея шока е най-голям. Ихсан се опита да й обясни, но тя го отряза, защо питам аз? той беше готов да говори, но не намери слушател в ни4ие лице.

Цитат
Не ви ли се струва, че веднага след пожара, Ихсан като че ли беше много бодър, видът му не беше на тъжен човек.
според мен като 4е ли искаше да балансира. искаше всеки да се върне към оби4айните си задължения, а не слу4ката от предишната ве4ер да бъде на главен ред, като , 4е ли още искаше и самия той да се разсейва с нещо, мен анпример, когато нещо ми се слу4и или някой ме ядоса съм като фурия...такова 4истене пада, 4е и в комшийте мога да отида и съм мого бърза и енерги4на, явно по този на4ин си изкарвам отрицателните емоции, та си мисля, 4е то4но това направи и Ихсан...искаше по някакъв на4ин да се освободи от вси4ко преживяно, да го преодолее, все пак живота продължава с пълна сила, овцете продължават да раждат, полетата да се копаят, да се подкастрят дръв4ета и там тем подонби  Joy

Агата каза на Ихсан да се стегне "искам да видя предишния Ихсан, онзи гордия, когото познавам"  така и не можахме да разберем то4но каква е историята на Ихсан и Нериман и защо агата се е молил на Ихсан и защо толкова го мрази...загатнаха го 2-3 пъти но само до тук...нямаше пове4е споделени спомени....от слу4илото се  Crossing Arms

# 12
  • Мнения: 0
Аз се унесох в Минутите ,а вие сте сътворили чудеса в новата тема.Много е свежа и пролетна.
Рина,за теб!

Рени, smile3525Браво !След поздравленията ще пиша.
Меги, smile3525за поезията и конете!
Поздрав за всички от темата е този клип.

# 13
  • Мнения: 0
Здравейте момичета!!! Hug
Да ни е честита новата темичка Ринка  Hug

Меги,Рени,Ани,Боре,Данче Hug Hug Hug

# 14

Общи условия

Активация на акаунт