Детски лагери- Лято 2013

  • 24 517
  • 169
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2
Здравейте!Лагерът е седем дни.До обяд се учи английски,но и по време на следобедните игри и вечерните забавления е включен английския.Предложението е от нас,а изборът от вас

# 61
  • Мнения: 4 204
Вчера ходих във фондация Английски клуб да разпитам подробно за лагера с английски език. Получих много подробна информация, която ще ви пусна в синтезиран вид.
Аз и друг път съм писала колко съм доволна от обучението на сина ми там, проектите които правят, обратната връзка и огромния напредък на детето.....И други форумски дечица учат там, чиито майки са на моето мнение/ поне с тези, с които съм говорила./ На лагер с тях досега не сме ходили, но разбирам, че имат дългогодишен опит в тази насока и се надявам да бъде много забавно и ползотворно.
На синът ми много му се понрави факта, че льгера е международен и, че  всеки ден между 5 и 7 часа след обяд има турнири по различни спортове.
Освен това целия лагер е на състезателна основа. Излъчва се група
победител както и индивидуален победител, на когото се връчва Статуетката
на лагера.
Ето инфото, ако имате въпроси им звънете им 0899 939294


ХII – ТИ МЕЖДУНАРОДЕН    ЕЗИКОВ    ЛАГЕР
Лагерът се провежда за 12-та поредна година. До момента около 3000 деца от над 15 държави са участвали в лагера организиран от фондация Английски клуб. За лагерната си дейност фондацията е удостоена с Европейски езиков знак за иновации в чуждоезиковото обучение   през 2003 г http://www.hrdc.bg/fce/001/0125/files/European_Language_Label.pdf
Програма за лагера:
В сутрешните часове обучението започва в 9 часа и продължава до 10.20 ч. Часовете включват преподаване основно на думи /лексика/, които са необходими и свързани с тематиката на деня и употребата им в следобедните часове. Въпреки, че часовете са фиксирани, говореното на езика продължава през целия ден. Това е и работния език на лагера.
След 10.20 се организират дейности на плажа и на басейна. Следва обедна почивка и следобедни часове от 15.30. До 17.30 лагерниците са ангажирани с разработка на проекта „Създай държава”. Той продължава по време на целия престой на лагера. Проектът се представя като презентация в края на лагера.
Вечерните часове са тематични. Те биват: Вечер на талантите, Еко вечер, Ромео и Жулиета, Национални вечери на държавите- участнички, Вечер на мира, Лудото модно шоу, Мис и Мистър Лагер и др.
Място на лагера:
Хотел Зора / до Свободен Варненски университет/ , Златни пясъци
Цена:
 Цена на Едноседмичен лагер -  195 евро
Цена на Двуседмичен лагер -  390 евро
Регистрационната такса от 100 евро се заплаща до 30 април 2013 г. по банков път. Остатъкът  от сумата се заплаща по банков път или в брой при пристигане на лагерника в лагера.При регистрация след 30 април 2013 г. цената  се оскъпява с 30 евро.

 Смени:
А.Едноседмичен езиков лагер
Първа смяна: 8-14 юли 2013 г 
Втора смяна: 15-21 юли 2013 г.

Б.Двуседмичен езиков лагер
8-21 юли 2013
РЕГИСТРАЦИЯ:
http://mezhdunaroden-lager.dir.bg

# 62
  • Мнения: 4 936
какво точно занчи международен? м.г бяхме на лагер, на който преди години е имало русначета и румънчета и го водеха м/у народен, а в нашата смяна имаше само 2 русначета от 50-тина деца

# 63
  • Мнения: 4 204
какво точно занчи международен? м.г бяхме на лагер, на който преди години е имало русначета и румънчета и го водеха м/у народен, а в нашата смяна имаше само 2 русначета от 50-тина деца

Ами май с тях има русначета или други националностти и си говорят помежду си на английски. Не питах баш за това.
Днес пак звънях- ужас ще им писне от мен. Капарото може да се забави и след 30 април 10-тина-15-тина дни, но трябва да са записани поне децата.

# 64
  • Мнения: 4 936
като се каже 'международен' се очаква децата да комуникарт помежду си на английски, но на практика не се оказва точно така, така че не очаквайте чудеса!

Преподавателите са англичани, нали?

# 65
  • Мнения: 4 204
като се каже 'международен' се очаква децата да комуникарт помежду си на английски, но на практика не се оказва точно така, така че не очаквайте чудеса!

Преподавателите са англичани, нали?

Съжалявам, че не мога да отговоря на всичките ти въпроси, защото също като теб съм майка, която се интересува, а и както писах синът ми посещава школата в София, но не е ходил с тях на лагер. Като се върне ще го разпитам и ще отговарям. Laughing
Естествено, че чудеса не очаквам от никого. Ако имам някакви очаквания по отношения на научаването на езика, то те са към синът ми- да се занимава сериозно и да си слуша учителката, към която аз лично до сега нямам никакви забележки.
Дори и да няма деца от други страни лагерниците през доста голяма част от времето ще комуникират помежду си на английски- нали затова е английски лагер.
Преподавателите в школата на синът ми са българи. Кой друг ще бъде не мога да знам.
Ще отиде и моя племенник, който от 7 години живее в Англия и ще им говори на бирмингамски диалект. Който разбрал- разбрал./ диалекта, де/ Laughing

# 66
  • Мнения: 2 142
Чудесна тема. Включвам се да ви чета.
Аз като теб, gold__, живо се интересувам от летна занималня с немски език.
Ако намеря информация, ще пиша, тук.
Много се надявам да се включат родители на деца,които са посещавали такава занималня миналата година.

# 67
  • Мнения: 4 936
по-скоро лагер с немски ме интересува мене, но едва наскоро се появиха 4-5 лагера с английски, а за немски  newsm78

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Езиковият лагер ме впечатли. Правилно ли разбрах, че децата трябва да се закарат до Златни пясъци и да се вземзт от там при приключване на смяната?

# 69
  • Мнения: 14
Ако стане група от София, децата ще бъдат съпровождани от преподавател в двете посоки.

# 70
  • Мнения: 52
http://www.educo-bulgaria.org/bg/calendar.htm   Това е календар ана Едюко за лято 2013 г. Дано се събере група за юни месец.

# 71
  • Мнения: 4 204
Езиковият лагер ме впечатли. Правилно ли разбрах, че децата трябва да се закарат до Златни пясъци и да се вземзт от там при приключване на смяната?

И аз го забелязах и звънях да питам специално!
Фондацията има офиси в 3 бг града и затова така са пуснали обявата.
За София- да ще има транспорт и ръководител, защото вече се събират дечица!

# 72
  • София
  • Мнения: 979
http://www.purvite7.bg/actual/view/3834/leten_detski_lager_v_pri … __20_06_2013.html
Звучи интересно, срока за записване е 15 май, но не пише за каква възраст е подходящо.

# 73
  • Мнения: 4 936
http://www.educo-bulgaria.org/bg/calendar.htm   Това е календар ана Едюко за лято 2013 г. Дано се събере група за юни месец.
много постна информация за лагерите - липсва подробна програма, места за настаняване, какво точно включва цената..

# 74
  • Мнения: 2
Миналата година дъщеря ми ходи на ето този лагер  за 14 дни
http://www.arkutino-school.eu/
Много й хареса! Беше на 12 год.. Децата провеждат тест и ги разпределят в 5 групи според нивото им на английски. В сайта е описано доста добре, но все пак ако имате въпроси питайте  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт