Детски лагери- Лято 2013

  • 24 518
  • 169
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 936
виж сайта на Влъхви - ние сме били 2 пъти - има от 7 до 20 годишни и се справят чудесно

# 31
  • Мнения: 3 367
Засякох инфо за Вилиленд от три места,жената е изкл.възпитана и много услужлива.Цените им са прилични,учи се език (ще учат моите деца на бг Mr. Green дорде другите учат англ) и следобед спорт.Липсата на тел през деня мен не ме тревожи защото и те и ние нямаме навик да се проверяваме през деня,един път вечер ни е достатъчно..малко далеч от Сф,но пък природа и истински балкан...
@
За лагерът на Градина чух също хубавини,малко скъп иде и за по-големи деца сякаш..
@
Влъхвите не мога да ги намеря,моля дайте страница ако има,мерси

# 32
  • Мнения: 4 936
http://www.vlahvi.com/
ние сме били на ски-лагери - много добра организация!

Предполагам, че и летните ще са така

# 33
  • София
  • Мнения: 444
Здравейте, и аз се интересувам за моя младеж, ще следя темата!
Когато отиват за първи път с други познати деца ли ги изпращате или сами?
Сина ми е ходил на екскурзии със съученици, но с абсолютно непознати деца и учители все още не.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 2 772
В сайта на Влъхви четох, че това лято няма да има летен планински лагер. Само морски.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 456
Случайно да знае и да може да препоръча специализиран лагер за напреднали футболисти... Laughing трениращи момчета над 12 години?
Благодаря предварително!  bouquet

# 36
  • Мнения: 4
Дъщеря ми миналата година беше в Макоцево, Конникът. Собственник е Зарко. Тя е на 12 години. Много добре организиран лагер, малка група деца, мисля че бяха 14. Имаха много занимания. Освен езда, имаше и занимания по изкуство, рисуваха на керемиди, плетоха сърца, в които децата си криха изписани бележки за какво си мечтаят и още други. Водиха ги до местния пчелар, където им обясняваха как се произвежда мед. Всяко дете първия ден теглише бележка за кое животно ще се грижи. Имаше коне, кокошки, прасета. Допълнително ги учиха на танци, освен български народни, имаше и модерен танц на Дивна. Детето, въпреки че беше в горната възрастова граница, беше много доволно, както и ние родителите. Всеки ден се обаждаше щастлива и разказваше как им е минал деня. Последния ден на лагера родителите бяха поканени да видят къде са живали децата, какви умения са придобили. Показаха как са се научили да яздят, имаше изложба на произведенията им. С две ръце съм за този лагер! Което е много важно също - при група от 14 деца, освен Зарко и жена му, за децата се грижеха поне още 3 момичета, учителка по изкуства и отделно жени които им готвиха. Много добра организация.

В неделя детето ми се върна от лагер в Йовчевата къща. Аз като родител не съм доволна. Имам много забележки относно сигурността на децата. Въпреки, че детето се върна доволно...

Ако ви интересуват подробности, пишете. 

# 37
  • София
  • Мнения: 1 154
Дъщеря ми миналата година беше в Макоцево, Конникът. Собственник е Зарко. Тя е на 12 години. Много добре организиран лагер, малка група деца, мисля че бяха 14. Имаха много занимания. Освен езда, имаше и занимания по изкуство, рисуваха на керемиди, плетоха сърца, в които децата си криха изписани бележки за какво си мечтаят и още други. Водиха ги до местния пчелар, където им обясняваха как се произвежда мед. Всяко дете първия ден теглише бележка за кое животно ще се грижи. Имаше коне, кокошки, прасета. Допълнително ги учиха на танци, освен български народни, имаше и модерен танц на Дивна. Детето, въпреки че беше в горната възрастова граница, беше много доволно, както и ние родителите. Всеки ден се обаждаше щастлива и разказваше как им е минал деня. Последния ден на лагера родителите бяха поканени да видят къде са живали децата, какви умения са придобили. Показаха как са се научили да яздят, имаше изложба на произведенията им. С две ръце съм за този лагер! Което е много важно също - при група от 14 деца, освен Зарко и жена му, за децата се грижеха поне още 3 момичета, учителка по изкуства и отделно жени които им готвиха. Много добра организация.

В неделя детето ми се върна от лагер в Йовчевата къща. Аз като родител не съм доволна. Имам много забележки относно сигурността на децата. Въпреки, че детето се върна доволно...

Ако ви интересуват подробности, пишете. 
Може ли повече информация за Йовчевата къща - какви са били заниманията на децата и разбира се защо не сте доволни - какви са били проблемите със сигурността?

# 38
  • София
  • Мнения: 269
Фондация Миню Балкански организира лятна академия "Забавна математика" от 1-ви до 6-ти юли.
Подробна информация ще намерите в прикачените файлове.
https://docs.google.com/file/d/0B1SkKJVuo6GceHpZUXpjQk9vanc/edit?usp=sharing
https://docs.google.com/file/d/0B1SkKJVuo6GcMjRwanRSTmlwMVk/edit?usp=sharing

# 39
  • София
  • Мнения: 4 412
Една приятелка ми препоръча шахматен лагер ЦСКА - http://lagercska.wordpress.com/ . Тя има добри лични впечатления. На мен, по гледане на сайта, също ми хареса.

И аз да помоля за впечатления от Йовчевата къща. Благодаря!

# 40
  • Мнения: 4
Ипратих на лични моите лични впечатления.

# 41
  • София
  • Мнения: 444
Пиши тук, всички се интересуваме.

# 42
  • Мнения: 2 037
prokibar, знаеш ли нещо повече?

# 43
  • Мнения: 4
Пиши тук, всички се интересуваме.

Относно занятията, плюсовете: имаха езда почти всеки ден, разходка в планината с пикник, разходка до Елена и посещение на магазинче за медальони, т.е. човек който се занимава с дърворезба. Децата можаха да си направят сами медальоните, но не всички, защото времето не е стигнало. Имали са още рисунка на камък, направили са си по ваза, т.е. грънчарство, разходка до водопад. Почти цялата програма както е написана са я изпълнили.
Забележки: прекалено големи групи събират, около 30 деца, а ги следят 3 или 4 възрастни и един тийнейджър, сина на собственниците. Не могат да се справят с буйни деца, които ритат и бият останалите и развалят целия лагер, но което е още по-странно, че не се представя правилна информация на родителите. Моето дете пострада от друго дете, и тъй като не представиха ситуацията на другите родители както на мен ми я представиха, стана конфликт. При което беше обидено моето (потърпешето) дете, наречено интригантка. После са се помирили със собственничката. Поне това добре.  При въпрос от моя страна защо не реагират като децата се ритат, бият, скубят и има после потърпевши, ми се отговори че не могат да следят всичките 30 деца какво правят. Предполагам, че проблема е бил в буйното дете, защото като си е заминал нещата се успокоиха, а собственника ми се стори много спокоен и добър човек, може би трябва да е по-строг към калпазаните. Но на родителите трябва да се казва истината, без да се намалява или преувеличава вината.   
Още относно стаите: вратите не се заключват, за това момчетата постоянно са им влизали в стаята. В телевизора са имали канали за възрастни, не заключени.
Още веднъж казвам, детето ми се върна доволно, но това се дължи на втората половина на седмицата. Имаме поразии както телесни, така и финансови. Това е мое лично мнение, дано да съм единственна с такова.
Опитах се да съм кратка...

# 44
  • София
  • Мнения: 14 926
Случайно да знае и да може да препоръча специализиран лагер за напреднали футболисти... Laughing трениращи момчета над 12 години?
Благодаря предварително!  bouquet


Сина ми тренира в ДЮФК Национал, те имат и лятна академия - http://sportsacademy.bg/index.php?option=com_content&view=ar … id=56&lang=en

"Малките лъвчета" са закачили в градината обява за тренировки през лятото целодневно, с храна и плуване следобяд.




Иначе, дъщеря ми беше през ваканцията на плувен лагер в Златни пясъци. Върна се много доволна. Същия плувен клуб организират и летни лагери - Омега 01 са, към Ученическа спортна школа -София.

Общи условия

Активация на акаунт