Училищата в Красно село, Бъкстон, Борово, Павлово, Лагера и Хиподрума-София

  • 59 782
  • 247
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 2 059
Гласувах на анкетата за 51-во СОУ, дъщеря ми е там 4 клас, при г-жа Митракива, на есен сина ми застъпва при нея. Доволни сме и препоръчвам горещо
В 51 -во има ли избор на учител ?

# 196
  • София
  • Мнения: 1 735
Да.

# 197
  • Мнения: 2 059
Е  как ще стане избора след като 90 % от чакащите на опашката бяха записали една и съща учителка !!

# 198
  • Мнения: 1
От тази година в 25 ОУ се предвижда откриване на паралелка с хореография. Звучи интригуващо. За съжаление вчера е била род. среща с родители на бъдещи първокласници от района, на която са представили учителките на  трите паралелки.
Училището е с нова директорка, която има желание да подобри условията на обучение. Отдавна имаше нужда от малко инициатива. Училището вече кандидатства по програми, започна да се включва в състезания, за които досега нямаше никаква информация. Препоръчвам го.
А не е за пренебрегване и че паралелките са по-малко, което позволява едносменен режим на обучение. Както и че най-големите ученици са тези от 7 клас.

Малко късно отговарям, но сега имам информация за изучаването на хореография. Когато децата учат и хореография, директорката получава двойно по-голяма субсидия. Та се питам защо ли моето дете трябва да търпи още една невротичка и да пише домашни по хореография, за да се облагодетелства финансово един човек. И друг въпрос ме касае: Не е ли длъжна директорката на едно училище да дава финансов отчет и на родителското сдружение към училището?

За часовете по хореография не се пишат домашни,децата танцуват български народни танци и се забавляват.И за каква "невротичка" става дума? Преподава им учител,който е много спокоен.

# 199
  • София
  • Мнения: 1 735
Е  как ще стане избора след като 90 % от чакащите на опашката бяха записали една и съща учителка !!
Не знам,но мен лично ме учудиха,че дават възможност за избор.Доколкото знам от темата, предишните години не е можело да се избира.То не само е ясно,че не може всички да са при една учителка,но е ясно и че всички няма да бъдат приети.Аз примерно не съм писала предпочитаната от всички г-жа Митракиева.

# 200
  • Мнения: 2 059
Това исках да кажа , че имаш право да напишеш име, но е факт , че реално няма да си при тази учителка , която си записал ако много са избрали нея .Коя е другата предпочитана учителка ако не е тайна?

# 201
  • Мнения: 5 790
Предполагам, че е Каменова. Но само предполагам.

# 202
  • София
  • Мнения: 1 735
Каменова в момента не е на работа,поне доколкото разбрах.

# 203
  • Мнения: 5 790
В чужбина е, но мисля, че ще се върне.

# 204
  • София
  • Мнения: 564
Здравейте, не знам дали въпроса мие точно за тази тема, но предполагам, че доста от хората тук знаят. Предстои ни да сме първи клас чак догодина, но понеже не съм наясно точно с критериите, искам да се ориентирам от сега.
Въпроса ми е конкретно за 2ро училище, но може би е същото и при другите. Критерият отдалеченост от училище или местоживеене в района, не знам как точно се води, как точно се удостоверява, постоянен адрес на един от родителите или може и с бланка за настоящ адрес?
Благодаря предварително!   bouquet

# 205
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Чух, че за 2ро СОУ от тази година предимство ще има или ако живееш в района или ако работиш в района. Само едно от двете ще носи бонус по критерия  "близост до училището". Иначе за детските градини се изисква настоящ адрес, който пък се вади за минути в общината. Ако нямате брак с бащата, то настоящият адрес на майката е този, на който официално и детето се води, че живее.

Обаче догодина може да има други изисквания, не го мисли от сега  Peace.

# 206
  • Мнения: 1 990
За тези, които са се ориентирали към 25 ОУ - на 19.03. от 18.30ч. ще е първата родителска среща за родители на първокласници!

# 207
  • Мнения: 2 037
От 14.03. до 18.03. 2014г.вкл. са обявени дни на отворените врати в пето.

# 208
  • София
  • Мнения: 104
От 14.03. до 18.03. 2014г.вкл. са обявени дни на отворените врати в пето.
Благодаря за информацията!

# 209
  • Мнения: 15 865
Здравейте момичета
Бих искала да попитам какво мислите да правите с децата през лятната ваканция?
Дали знаете нещо за летни занимални или училища в района и ако да, то бих била благодарна да споделите нещо за тях.
Благодаря   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт