Училищата в Красно село, Бъкстон, Борово, Павлово, Лагера и Хиподрума-София

  • 59 779
  • 247
  •   1
Отговори
# 210
  • София, България
  • Мнения: 2 228
Чух, че за 2ро СОУ от тази година предимство ще има или ако живееш в района или ако работиш в района. Само едно от двете ще носи бонус по критерия  "близост до училището". Иначе за детските градини се изисква настоящ адрес, който пък се вади за минути в общината. Ако нямате брак с бащата, то настоящият адрес на майката е този, на който официално и детето се води, че живее.

Обаче догодина може да има други изисквания, не го мисли от сега  Peace.


Вади се за минути, но искат документ за собственост на имота. Ако не е твоя собственост, трябва да водиш собственика, който да попълни декларация, че е съгласен, че му живееш в имота.

Вяра, през лятната ваканция - малко на село, малко на почивка, малко на лагер ... и то лятото минало

# 211
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Някакви отзиви за госпожите, които тази година водят 4ти клас в 25 училище?

# 212
  • Мнения: 2
Някакви отзиви за госпожите, които тази година водят 4ти клас в 25 училище?


Здравейте, и аз бих искала отзиви за същите госпожи от 25-то ОУ

# 213
  • Мнения: 2
И аз се включвам в темата, защото 5то училище миналата година ми беше един от вариантите, тъй като и половинката е учил там, и свекърва ми щеше да и е удобно да взима първокласничката. Зная, че откакто има нова директорка се развива в положителна посока с бързи темпове, което е похвално. Има доста плюсове-малко е, едносменен режим, разположено на спокойно място. Навремето когато мъжът ми е учил, се е водело по-добро от 2ро. 
Ще следя с интерес темата, защото ми предстои и номер 2

# 214
  • Мнения: 140
И аз се записвам да следя темата, в съседен квартал сме, но има само едно училище тук, което не ми е особено по вкуса, затова проучвам другите училища в околността. Ще съм много благодарна, ако някой сподели мнение за госпожите във втори клас (2014-2015 учебна година) в училището на техните деца.

Това, на което държа като приоритети, много добре го е описала ето тази мама:

Дано децата ни попаднат при свестна учителка, която обича децата и професията си. Тайничко се надявам да  е човек, който не гони утвърден учебен план, а има личен подход и творческо мислене. Надявам се да накара децата да обикнат ученето, а не да го считат за досадно задължение. Да ги научи да мислят, а не да учат наизуст. Да ги научи да се уважават и помагат.

Последна редакция: сб, 25 апр 2015, 22:09 от da_ra

# 215
  • София, България
  • Мнения: 2 228
Ами ние сега сме в 142-ро училище. Доволни сме от госпожата - Нели Стойкова. И учителката в занималнята е млада, занимава децата с интересни неща, и те я харесват - Йоана Петрова. Госпожа СТойкова ни я препоръчаха и почти цялата предучилищна група се записа при нея. Децата и нея я харесват много, въпреки че тя е по-възрастна, мисля че наскоро и се роди внуче. Не мога засега да кажа доколко отговаря на цитираните критерии.

# 216
  • Мнения: 6
Синът ми завърши 3 клас в 142 ОУ. През 2015/2016 ще сме в 4 клас и госпожите от нашия випуск ще са класни при вас, ако ще кандидатствате напролет. Гласувам с две ръце за нашето училище поради следните причини:
1. Добри учители. Ние сме при Давидова и сме много доволни. Класът е труден (две деца със СОП и още 2-3 с проблеми от първите 7 години), но тя успява да ги овладее и да стимулира позитивните прояви. Вкъщи препитвам сина ми и винаги е научил материала, включително е разбрал нещата, които е сгрешил и са поправяни с червено. Другите класни от випуска също са много добри, ако съдя по отзивите в кварталната градинка. Която и учителка да изберете, няма да сгрешите.
2. Сигурна среда - училището е в непосредствена близост до VІ РУ на МВР, така че имаме и деца на полицаи, които държат нещата "под око". От тази година имаме камери в коридорите и домофонна уредба и пропускателният режим се затегна. Има ограда около цялото училище.
3. Приятелски отношения между децата от различни класове - синът ми си намери приятели както сред по-малките, така и сред по-големите. Често играят заедно на футбол или народна топка.
4. Възможност за избор на класен ръководител - доколкото знам, в повечето училища няма възможност за това.
5. Възможност за избор на първи чужд език - английски, немски, руски. В другите училища от квартала мисля, че е само английски. Руският е на доста добро ниво, тъй като това е бивше руско училище.
6. Занималнята е до 18,00ч. - на другите места е до 17,00 или до 17,30.
7. Класовете са с нормален брой деца - 23, максимум - 25. При нас са по-малко, защото сме руска паралелка и няма откъде да дойдат нови попълнения, а имахме деца, които заминаха в чужбина или в друг град.
8. Училището не е до големите улици - по-тихо е, въздухът е по-чист.
9. Дворът е слънчев, но има и сенчести места за горещите дни.
10. Не се пести от отопление.
11. За желаещите има ежеседмичен тренинг при педагогическия съветник за повишаване на социалните умения - безплатно.
12. Извънкласни занимания (20-30лв. на месец): шах, йога и изправителна гимнастика, футбол, латино и народни танци, карате, кик-бокс (по кик-бокс има и медали на национални шампионати).
8. Материална база - в добро състояние, няма люпещи се стени, по коридорите има цветя, рисунки на ученици, табла и макети, които децата сами са изработили. Лично моят син ги разглежда с огромен интерес и научава много от тях, споделя вкъщи и се гордее, ако бъде поставено нещо негово, което стимулира много качества у него. Разбрах, че това лято ще бъдат ремонтирани тоалетните.
9. Има училищна библиотека.

# 217
  • Мнения: 3
Темата е стара, но реших и аз да изкажа моето мнение за 25 ОУ "Д-р П. Берон".

Повечето от учителите са много добри преподаватели.  Държат си на предметите. Базата обаче според мен е много лоша. Директорката се опитва да я ремонтира, но има все още неоправени стаи. Лично според мен директорката изобщо не е добра. Тази година дори отмени тържеството на учениците от 5 до 7 клас.

това е накратко моето мнение за училището. Ако някой има въпроси за базата на училището или преподаването на учениците от 5 до 7 клас да пита.

# 218
  • Мнения: 191
Здравейте! Може ли някой да каже,  на колко смени учат във 2- СОУ ? Благодаря!  Wink

# 219
  • Sofia
  • Мнения: 1 835
Здравейте! Може ли някой да каже,  на колко смени учат във 2- СОУ ? Благодаря!  Wink
Две смени Peace

# 220
  • Мнения: 140
Може ли някой да ми препоръча госпожа в 5-то, която ще преподава в 4-ти клас от 15-ти?

# 221
  • Мнения: 86
Може ли някой да ми препоръча госпожа в 5-то, която ще преподава в 4-ти клас от 15-ти?
   
 Госпожа Надежда Янева, възрастна е, но е много мила, не крещи на децата и постига доста добри резултати с тях.Преподава и по немски. Само нея познавам, другите може също да са добри, но не съм имала никакъв контакт с тях.

# 222
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Някакви отзиви за г-жа Мария Грозданова - начален учител в 25-то училище?  newsm78

# 223
  • София
  • Мнения: 2 768
Може ли някой да ми препоръча госпожа в 5-то, която ще преподава в 4-ти клас от 15-ти?
   
 Госпожа Надежда Янева, възрастна е, но е много мила, не крещи на децата и постига доста добри резултати с тях.Преподава и по немски. Само нея познавам, другите може също да са добри, но не съм имала никакъв контакт с тях.
А в какво се състоят добрите резултати?

# 224
  • Мнения: 109
Може ли някой да ми препоръча госпожа в 5-то, която ще преподава в 4-ти клас от 15-ти?
   
 Госпожа Надежда Янева, възрастна е, но е много мила, не крещи на децата и постига доста добри резултати с тях.Преподава и по немски. Само нея познавам, другите може също да са добри, но не съм имала никакъв контакт с тях.
А в какво се състоят добрите резултати?
Записах детето си в подготвителна група в пето заради Надежда Янева.
По-голямото дете на моя позната е учило при нея. Когато завършва 7 клас всички влизат в елитни училища СМГ, НПМГ, 1 немска,  2 немска, 1 английска, 1 испанска Джон Атанасов, ТУЕС и т. н. Всички деца влезнали в добри училища, като най-незнаещото влезнало в 18 гимназия.
Аз от миналата година я следя и събирам мнение за нея. Като поставят резултати от математически олимпиади, нейните ученици са с най-висок успех /точки/. Учениците и печелят и международни награди.
Последния ден преди Коледа посетих училището и само тя и учителката до нея работеха /преподаваха/. За нея се казва, че при нея няма ненаучено дете. Борбата за Янева ще бъде голяма и то още от сега.
Аз предлагам тези, които искат догодина да са при нея да си пишем на личния и колективно да отидем при директорката да си запишем децата в един клас. Ние ще дадем на това училище цял един клас и смятам, че директорката няма да има нищо против. Та нали училищата са на делегирани бюджети и парите следват ученика. Все пак пазара определя и цената.

Общи условия

Активация на акаунт